21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

GLOSA: Když slušnost je přepychem a sprostota normou

Když slušnost je přepychem a sprostota normou a když přílišná skromnost brání čerpat přepych slušnosti, leč přízemnost dovoluje být normálně sprostý i šlechtici, tak to se pak hnedle stane, že pan Schwarzenberg nazve lidi magory, svými politickými kolegy ostentativně pohrdá dřímáním při jejich projevech a na vyjádření svého postoje k ruskému prezidentovi si pořídí provokativní placku na klopu s textem "Putine, ke mně! Mazej na místo!" a vykročí si s touto vizitkou své diplomacie a citu pro komunikaci rovnou do Parlamentu ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Blecha 22.12.2011 13:59

Re: Krásný příklad,

Tak teď jste mě rozesmál. Bilderberg má být jako nějaká autorita? Jestli je pravda jak se Bilderberg chvástá, že mají velký podíl na vzniku Eura, tak jsou vlastně strůjci současného průseru evropy. A z toho mají jako autoritu? Díky jejich euru Evropa hospodářsky ztrácí oproti zbytku světa.

J. Štrobl 22.12.2011 14:03

Re: Krásný příklad,

Bilderberg není jenom euro.

T. Blecha 22.12.2011 14:07

Re: Krásný příklad,

Je to parta nikým nevolených zbohatlíků, šlechticů a politiků, která si myslí, že má právo řídit svět. Ale my máme demokracii a vládnout nám mají lidi které si zvolíme my. Bilderberg nemá nejmenší právo zasahovat do dělů v Evropě a přesto to dělají.

J. Štrobl 22.12.2011 14:09

Re: Krásný příklad,

A kdopak nám zvolil třeba Evropskou komisi? Nezvolila se náhodou sama?

T. Blecha 22.12.2011 14:37

Re: Krásný příklad,

A zastávám se snad Evropské komise? Vadí mi úplně stejně.

J. Štrobl 22.12.2011 14:13

Re: Krásný příklad,

EU je názorným příkladem toho, jak socani dokážou znemravnit původně docela rozumnou myšlenku a dovézt ji k totalitě, protože se nám ta demokracie z EU valem vytrácí.

J. Štrobl 22.12.2011 14:07

Re: Krásný příklad,

Problémy eura nejsou způsobeny Bilderbergem, ale socialisty v EU.

T. Blecha 22.12.2011 14:26

Re: Krásný příklad,

A vy jste slepý nebo co? Vždyť v tom jedou spolu. U nás Topka hlásá ohledně EU to samé co ČSSD. Evropští socani i ten váš úžasný Bilderberg tvrdí, že dluhy se dají napravit dalšímy dluhy. A ještě do těch dluhů chtějí nutit ty co ještě tolik zadlužení nejsou a tvrdí, že se tím všechno spraví? Naprostý nesmysl.

J. Štrobl 22.12.2011 19:09

Re: Krásný příklad,

Jenom by mně zajímalo, jak víte co Bilderberg tvrdí. Pane vy lžete.

T. Blecha 22.12.2011 19:28

Re: Krásný příklad,

Vždyť vidíte co dělají. A s levičáckými lži jděte někam. Levicí já si maximálně utírám .......

Levičácké jsou všechny ty trapné nápady úředníků EU, Schwarzenberga a jim podobných, jak "zachránit" eurozónu.

J. Dlouhy 22.12.2011 19:10

Re: Krásný příklad,

Pane Strobl, vase argumenty jsou naprosto presne a hluboce s nimi souhlasi. Take obdivuji vasi trpelivost v hazeni perel...

J. Štrobl 22.12.2011 19:22

Re: Krásný příklad,

Díky za podporu. Tyto levičácké lži musíme vždy uvádět na pravou míru.

T. Blecha 22.12.2011 19:32

Re: Krásný příklad,

Přesné? Kdy konečně poznáte, že eurozóna je už v pr....?

J. Štrobl 22.12.2011 9:21

Nemohu s paní autorkou souhlasit.

Za prvé vždy platilo a bude platit, že: Quod licet Iovi, non licet bovi. Pan Schwarzenberg zdaleka není jediným světovým politikem, který si nebere servítky. A pokud se jedná o toho Putina, no... Putin je ruský diktátor, který intelektuálně nesahá knížeti ani po kotníky. Například jistě si nikdo z nás nedokáže představit pana Schwarzenberga, že bylo lovil amfóry předem v moři nastražené svými slouhy. Tou plackou nechtěl kníže naznačit, že bude Putin poskakovat, jak on bude pískat. Ale právě naopak, že mi nebudeme skákat, jak Putin píská. A to považuji za zcela správné. A jistě to schvaluje valná většina národa. S Rusy se nedá jednat změkčile, protože každou změkčilost považují za slabost. To by snad všem v tomto státě po Benešových zkušenostech mohlo být jasné. A pokud to není jasné autorce, tak si to může nastudovat třeba u Paula Johnsona. S tím obchodem se to má tak. Pokud pro Rusy bude výhodné obchodovat, tak s námi obchodovat budou, pokud ne, tak nebudou i kdybychom jim líbali zadek. Nevím, jak Vaše generace, ale moje se k tomu, po všech zkušenostech s Rusy, v naprosté většině nechystá.

V. Kolman 22.12.2011 8:40

NEKLAME-LI MĚ PAMĚŤ, .....

tak termín "magoři" použil pan Schwarzenberg na adresu RAKOUSKÝCH zemědělců, blokujících svými traktory a zemědělskými stroji Rakousko-České hraniční přechody na protest proti provozu jaderné elektrárny Temelín.

       Ti zemědělci o provozu a parametrech jederné elektrárny evidentně nevěděli ani ono pověstné "zblo", ale byli zneužiti pro politické cíle. S termínem "magor" sice lze polemizovat, ale ona ta blokáda hraničních přechodů opravdu o vysoké inteligenci blokátorů nesvědčí. V tomto případě se musím pana "knížete" zastat :-))

R. Seidler 22.12.2011 7:17

Diplomacie je umění vyjednat svůj zájem takovými prostředky, kterým protivník rozumí

Dobré ráno.

@Jana Šimonová: Vážená paní, díky za Váš názor, byl po ránu docela osvěžující.

Měl bych s dovolením několik připomínek... Pokud byste dovolila...

Diplomacie není dle mého názoru umění sdělit i nepříjemnou věc zaobalenou do slovní vaty tak, aby nepůsobila na první pohled provokativně. To totiž pak vyvolává, dovedeno do důsledku, pocit pokrytectví.

Diplomacie je spíše umění docílit svého takovými prostředky, kterým protivník rozumí a na ketré slyší. ANo, rozumní a slušní lidé se jistě domluví rychle, krátce a věcně. Ale je zde na světě mnoho těch, kteří slušnost berou jako slabost, resp. vůbec ji nevnímají... A zde diplomacie musí zvolit jiný slovník i úkony... Co se týče  odznaku - neobsahoval ani zakázané symboly svastiky, ani srp a kladivo. A byl použit nikoliv při příležitosti oficiální zahraniční návštěvy, ale v rámci jednání českého parlamentu... Pan kníže je nejen ministrem zahraničí, ale také poslancem PS PČR a předsedou vládní strany. A hlavně - svobodným občanem, který má právo vyjádřit svůj názor na ryze české půdě. Úředníci pana prezidenta nedovolili vystoupit redaktorovi České televize v rámci tiskové konference s ruským prezidentem, protože Hrad měl strach, že se pana Medvěděva zeptá na ruské volby. Je zvláštní, že nad tím se nepozastavíte... A spánek...? Když mi bylo 24 let, absolvoval jsem blok přednášek o mikroekonomii. Během 4 vyučovacích hodin (každá 90 min.) jsem 2x na přednášce usnul. Prostě - v tématu jsem se nenašel a přednášející fungovala jako uspávačka hadů. A to jsem nebyl nějak zvláště unavený, nebo po nějaké společenské akci.  Ale jinak díky za názor. Jak jsem psal - byl po ránu osvěžující... Radan Seidler, Ostrava

P. Pavlovský 22.12.2011 9:44

Re: Diplomacie je umění vyjednat svůj zájem takovými prostředky, kterým protivník rozumí

Málokterý náš politik má tak skvělý a rafinovaný smysl pro humor, jako kniže. Jak to udělat slušně (placka bez sprostých symbolů i slov) a přitom spolehlivě zesměšnit, a třeba i urazit (darebáka).

Putin přece není "normální politik", tedy představitel standardního demokratického režimu, šetřícího lidská práva svých občanů. Putin  je v ranku dnešních evropských politiků  něčím podobným, jako byli Hitler, Goebels Franco, Salazar či Mussolini mezi evropskými politiky 30. let minulého století. Vždyť i v Rusku se zabíjí hojně - Čečna, Severní Osetie - a také docela často popravuje, ne jako v EU, kde je trest smrti zrušen. Rusko je prostě pořád jiná civilzace než my a na příliš těsné kontakty s ním bychom mohli doplatit stejně šeredně, jako jsme doplatili na těsné ekonomické kontalkty s nacistickým Německem, fašistickými Maďarskem a Itálií a polofašistickým Polskem, nemluvě o anšlusovaném Rakousku..

Bohužel, nepokryteckých, nesobeckých a statečných premiérů, diplomatů a ministrů zahraničí se v demokratické Evropě 30. let  jaksi nedostávalo, pěstoval se "appeasement" (dnes "détente") na který doplatily desítky milionů lidí zničenými i ztracenými životy.

Možná, že kdyby   Daladier, Chamberlain, Runciman a konečně i Molotov nosili tehdá placku   "Hitlere ke mně! Na místo!"  II. světová válka by vůlbec nevypukla :-).

R. Seidler 22.12.2011 10:00

Re: Diplomacie je umění vyjednat svůj zájem takovými prostředky, kterým protivník rozumí

Dobrý den,

ano, díky za názor, lépe bych to nevystihl.

Jinak jsem zjistil, že autorka je také z Ostravy. A se zaujetím jsem si přečetl některé její další blogy.Ty blogy se mi zdají být hodně zjednodušující, zejm. ten o reakci primátorů 4 statutárních měst na změnu v rozpočtovém určení daní. Článek paní autorky - tomu musel ostravský primátor opravdu zatleskat. Něco tak jednostranného, tendenčního a zjednodušujícího, pojato přesně propagandisticky... To jsem četl naposledy pouze v radničních listech vydávaných městskou koalicí...

Hezký den a předvánoční čas. Radan Seidler, Ostrava

J. Šimonová 22.12.2011 20:57

Re: Diplomacie je umění vyjednat svůj zájem takovými prostředky, kterým protivník rozumí

Pane Seidlere, poslal jste mne do bažin kulantně a vkusně. Nu, co dodat ... vy kopete za TOP09, což je poznat, kdežto já kopu v jiném teamu, což je poznat. Oba žijeme v Ostravě, a tak zájmy Ostravy bychom měli hájit já i Vy, nehledě na to, v jakých barvách dres nosíme. Pokud ale chcete udělat politickou kariéru, nastartovanou z Ostravy, a pak se na tohle město vybodnout, nebude prvním ani posledním. Já jsem asi více patriot nežli Vy.

J. Chládek 22.12.2011 11:42

Re: Diplomacie je umění vyjednat svůj zájem takovými prostředky, kterým protivník rozumí

To, že jsme(a celá EU) tak degenerovaní, že neumíme ani potrestat spravedlivě vrahy a brutální zločince je něco s čím bych se moc nenaparoval. Že je to země bez demokratických tradic, kde první univerzita vznikla až v 18. století a která byla buď pod tatarským bičem, samoděržavím nebo tvrdým komančismem je jasné taky. Navíc je to  zeměm s velkým nerostným bohatstvím, mocenskými ambicemi(vždycky) a neustále přpravená poskytnout Střední Evropě svoji ochrannou náruč. Z těch čtyř řádků jde zpracovat velmi jednoduše koncepce zahraniční politiky ČR. Jen nevím, kam se nám ztratily ty tisíce agentů KGB nebo jejich pomocníků, kteří tu logicky museli být a my jsme ani jednoho neodhalili. Moýná proto, že nám tak pěkně připravili tu naši velkou sametovou.

V. Váňa 22.12.2011 5:52

Souhlasím s autorkou,

že na postu ministra zahraničí nemáme tu správnou osobu.

Nějak se nemohu upamatovat, co úžasného pro tuto zemi tento pán v diplomacii dokázal. Na jeho radu se pan Havel omluvil Sudetským Němcům, na jeho radu jsme mezi prvními uznali Kosovo, na jeho nátlak se připravuje prodej (dar nebo výměna) Lobkovického paláce, pod jeho vedením likvidujeme některá naše diplomatická zastoupení ve světě (ačkoli tvrdí, že tak činí na nátlak vlády a že on s tím nesouhlasí).

Domnívám se, že oficiální státní návštěvu musí vždy organizovat ministerstvo zahraničí, byť třeba ve spolupráci s prezidentskou kanceláří. Nerozumím tedy tomu, proč šéf české diplomacie, který nás v souvislosti s půjčkou MMF napomíná k loajalitě, nemá ani tolik slušnosti, aby se k představitelům Ruské federace pobývajícím právě na oficiální návštěvě v ČR alespoň nevyjadřoval. Nikdo jej přece nenutí  k oslavným projevům.

Hulvátství a trapná vyjádření nejsou podle mého názoru nikdy roztomilá, a to ani když je vyslovuje stařík s modrou krví. Tím méně jsou mi milá, jestliže je to jeden z našich ústavních činitelů, tedy člověk jednající mj. i mým jménem.

Pan Schwarzenberg je bezpochyby (a bez ironie) vzdělanec a nebyl by pro něj problém chovat se nonšalantně a jako gentleman, jak by si člověk  u takové osoby představoval. Není to tedy nedostatek vychování, nýbrž postoj, ze kterého lze vyčíst, že mu naše republika, kterou reprezentuje, nestojí ani za to, aby bděl při akcích, kterých se oficiálně účastní.A právě tuto neúctu ke státu, který reprezentuje, a to, jak ji dává najevo všemožným způsobem, mu mám velmi za zlé.

V. Zatloukal 22.12.2011 10:19

Re: Souhlasím s autorkou,

Nesouhlasím ani s Vámi, ani s autorkou. Kromě toho se domníváte špatně. Státní návštěvu nemusí organizovat ministerstvo zahraničí. Například státní návštěvu Benedikta XVI. organizovala výhradně prezidentská kancelář a MZ ČR do toho nepustila ani na krůček...

A s panem Putinem máme neustálý problém - kromě toho tento důstojník KGB bude zanedlouho opět ve funkci prezidenta Ruska a jeho světovládné choutky budou zase na pořadu dne nepokrytě a ještě větší razancí než kdysi.

S pozdravem

P. Chládek 22.12.2011 1:08

Jak to říkal Chirac?

Vážená paní, propásla jste vyjímečnou chvíli být zticha.....

T. Šmilauer 22.12.2011 7:18

Re: Jak to říkal Chirac?

Autorka nepostřehla, že  s Ruskem nejsme bohudík žádní sousedé.

P. Krasny 22.12.2011 0:38

Pani Simonova

zrejme postrada lezeni do zadku ruskym panum.

B. Novacek 22.12.2011 3:26

Re: Pani Simonova

...tohle asi nepostrada. Proste nazvala velmi slusne dementniho aristokrata hulvatem, a za to ji patri dik. Pokud jste si jeste nevsiml, tento logopedicky velmi zakriknuty geront se skutecne chova jako pras....vepr. A to je pani S. velmi shovivava, protoze se, (pravdepodobne z vrozeneho studu), nezabyva i podkonim Jeho Jasnosti, o zastupech servilnich stolbu ani nemluve.

Kde je tve umeni diplomacie Jane Masaryku???

J. Vích 22.12.2011 0:33

autorka napsala jen fakta

a to, že jsou nelichotivá, může fanouškay a fanynky pana knížete popudit. Vzpomněl jsem si na jeden hezký film " Konec starých časů". No a co? Buranství může postihnout i ony vyvolené.

J. Stejskal 22.12.2011 0:16

Jéééééé,

to je opravdu strašný příspěvek!