21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

MINIPOVÍDKA: Vašek na magistrále

Při své grandiózní cestě Ruskem do Vladivostoku po sibiřské magistrále se českoslovenští legionáři potýkali s mnoha překážkami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 21.4.2017 21:12

Díky, zajímavé..

J. Farda 21.4.2017 19:19

Trochu mimo mísu,

ale i tak stojí za hrdé připomenutí všestranosti našich předků legionářů - lodní bitva na Bajkalu: http://www.legiefilm.cz/bajkalske-momentky?sibling_page=1

J. Řezák 21.4.2017 13:19

Re: Přípomíná mi to ...

Díky za informaci. Vyhledal jsem si to a čtu: "děj byl změněn. Mařenka v něm byla dcerou starosty města a Jeník místo obyčejného chasníka byl postilion projíždějící od města k městu." Tak tenhle film nemusím vidět, ani kdyby byl někde ke stažení. To je skoro jako když vloni ve Znojmě udělali z Dona Giovanniho zmrzlináře - přežít se to dalo jen diky panu Plachetkovi a skvělé paní Kněžíkové.

Z. Lapil 21.4.2017 11:41

Re: Přípomíná mi to ...

Vymyslel, jmenuje se Max Ophüls. Filmová verze z r. 1932,, německá, ale zato s Jarmilou Novotnou. Viz http://www.csfd.cz/film/110033-prodana-nevesta/prehled/, část Zajímavosti.

J. Řezák 21.4.2017 10:36

Přípomíná mi to ...

... ochotnické představení Hamleta, které jsem před mnoha lety měl tu čest shlédnout. Na ochotníky se hodně chodilo, protože byli tak trochu zanedbávání ideologickým dohledem a cenzurou a, krom jiného, hodně toho využívali. Titulní roli Hamleta hrál, jak to říci a neurazit, prostě čtyřprocentně orientovaný hošík. Proto se při závěrečné scéně souboje s Laertem ozvalo, s patřičně přitepleným akcentem "Co děláš, hošo, vždyť s mě pích." A zlý Laertes se málem ..., prostě nemohl už být zlý. Obecenstvo řvalo smíchy nad vypečenou taškařicí jménem Hamlet. Ale mít tam živého mnedvěda, to by prostě žádný režisér nevymyslel.