15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

MINIPOVÍDKA: Vašek na magistrále

Při své grandiózní cestě Ruskem do Vladivostoku po sibiřské magistrále se českoslovenští legionáři potýkali s mnoha překážkami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Farda 21.4.2017 19:19

Trochu mimo mísu,

ale i tak stojí za hrdé připomenutí všestranosti našich předků legionářů - lodní bitva na Bajkalu: http://www.legiefilm.cz/bajkalske-momentky?sibling_page=1

J. Kanioková 21.4.2017 21:12

Díky, zajímavé..

J. Řezák 21.4.2017 10:36

Přípomíná mi to ...

... ochotnické představení Hamleta, které jsem před mnoha lety měl tu čest shlédnout. Na ochotníky se hodně chodilo, protože byli tak trochu zanedbávání ideologickým dohledem a cenzurou a, krom jiného, hodně toho využívali. Titulní roli Hamleta hrál, jak to říci a neurazit, prostě čtyřprocentně orientovaný hošík. Proto se při závěrečné scéně souboje s Laertem ozvalo, s patřičně přitepleným akcentem "Co děláš, hošo, vždyť s mě pích." A zlý Laertes se málem ..., prostě nemohl už být zlý. Obecenstvo řvalo smíchy nad vypečenou taškařicí jménem Hamlet. Ale mít tam živého mnedvěda, to by prostě žádný režisér nevymyslel.

Z. Lapil 21.4.2017 11:41

Re: Přípomíná mi to ...

Vymyslel, jmenuje se Max Ophüls. Filmová verze z r. 1932,, německá, ale zato s Jarmilou Novotnou. Viz http://www.csfd.cz/film/110033-prodana-nevesta/prehled/, část Zajímavosti.

J. Řezák 21.4.2017 13:19

Re: Přípomíná mi to ...

Díky za informaci. Vyhledal jsem si to a čtu: "děj byl změněn. Mařenka v něm byla dcerou starosty města a Jeník místo obyčejného chasníka byl postilion projíždějící od města k městu." Tak tenhle film nemusím vidět, ani kdyby byl někde ke stažení. To je skoro jako když vloni ve Znojmě udělali z Dona Giovanniho zmrzlináře - přežít se to dalo jen diky panu Plachetkovi a skvělé paní Kněžíkové.