4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

SVĚT: O nebezpečí klimatického alarmismu

Na senátním semináři „Musí být ekologie alarmistická?“ zazněl na dnešní dobu politické (klima)korektnosti velmi odvážný příspěvek, který si zasluhuje větší popularitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 22.11.2021 8:00

Odkdy si tykáme, nevychovanej spratku?

M. Horák 22.11.2021 8:50

Vy tedy predpokladate, ze napred stoupa CO2 a v jeho dusledku teplota. Ale z analyzy ledovcovych vrtu vyplyva pravy opak, napred se otepluje a v dusledku toho roste obsah CO2.

M. Šejna 22.11.2021 9:36

Nastudujte si něco o pojmu pozitivní zpětná vazba.

J. Lukavsky 22.11.2021 14:53

"pozitivní zpětná vazba" ano máte pravdu, že CO2 má pozitivní zpětnou vazbu. Ale podstatné je co začne růst první. Navíc stejnou vazbu má odpařování vody (asi 1,5%) do ovzduší. A stejně tak rozklad biomasy v půdě. To všechno se jistě podílí. Ale záhada je, proč se to po určité době zase zlomí a přijde další doba ledová, jako už 20x. Ochlazování má také zpětnou vazbu, led a sníh odráží teplo a snižují event. zastaví respiraci a tím se sníží oteplování. J.L. end

O. Zuckerová 22.11.2021 0:51

Už se snaží a nikoli nenápadně- viz ta tendence k oklešťování jídelníčku abychom netloustli (to škodí planetě, protože jsme pro ni pak moc těžký), k omezení natality (pouze bílého obyvatelstva, což už smrdí nejhrubším rasismem), péče o nevypouštění větrů dobytkem i lidmi (opět bílými) - vždyť tohle je téma na silvestrovskou estrádu! Ta by, panečku byla jiná než to rádobyživelné vyřvávání pěvců na pódiu nebo zbytečné sedánky pana Moravce s mudrováním na "společenská" témata. kde se smí mluvit jen - jak říkali soudruzi - "konstruktivně". Začíná to být jak to bylo už dvakrát (jsem opravdu letitá pamětnice) a tak mne jímá děs, do čeho to tihle dobroserové dnešní generaci ženou. Oni dobře vědí jak všechno schystat tak, jak na to jejich předchůdci nepomysleli: vyřadit z výuky klasické jazyky, logiku, hudbu (která kultivuje emocionalitu a vytváří společenství), učit dějiny výběrově dle nezávadných epoch atd. atd. Všechno tady už bylo, ale teď je to lépe připravené a profinancované.