24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Lidi stejně nepřevychováte

Silvestrem 2012 vyprší platnost Kjótského protokolu, který své signatáře zavazoval zredukovat emise skleníkových plynů celkem o pět procent oproti roku 1990. Ani z letošní klimatické konference OSN v katarském Dauhá na přelomu listopadu a prosince žádné Kjóto II nevzešlo. Světoznámý "skeptický ekolog" Bjorn Lomborg tvrdí, že je načase nastoupit při záchraně planety pragmatický kurz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 2.1.2013 14:15

no konečně

rozhovor s Lomborgem je po dlouhé době kvalitní materiál o klimatologii a boji s globálním oteplováním na neviditelném Psu. Pan Kremlík musí zuřit, když čte od Lomborga věty, že globální oteplování je realita. Lomborg tomu totiž narozdíl od Kremlíka rozumí. Shoduje se s panem Kremlíkem jen v tom, že boj proti oteplování je pitomost. V tom se ale s panem Kremlíkem shoduji i já. Rozdíl je jen v tom, že pan Kremlík neuznává lidský vliv na klima a popírá tedy realitu. Já ani Lomborg nikoli.

V. Vovák 2.1.2013 14:49

Re: no konečně

Pane Šejno, to je neuvěřitelné, co dokážete napsat. Vy, pan Rada a paní Netzer mi svými komentáři umíte prosvětlit den!

M. Šejna 2.1.2013 17:04

pane Vováku

zajeďte si do Šumperka na výstavu o klimatu, dozoruje ji sám pan Kremlík. Je to úžasná výstava o sektě zvané Klimaskepticionisté. A nebo si otevřete webové stránky klimaskeptik.cz a hned se vám den vytmaví.

V. Vovák 2.1.2013 17:17

Re: pane Vováku

Pane Šejno,

děkuji za repliku. Znovu jsem svolal kolegy a chlámali jsme se dalších dvacet minut. Jen tak dál!

M. Šejna 2.1.2013 17:50

Re: pane Vováku

Zkuste místo chlámání napsat, co je na mém prvním komentáři chybně. Předpokládám, že součet vašeho IQ a IQ vašich kolegů dosahuje takové hodnoty, že budete schopni něco takového vytvořit.

:-D

M. Šejna 2.1.2013 20:10

Vovák stichl

zdá se, že ani součet IQ všech jeho chlámajících se kolegu nepostačil na odpověď.

:-P

P. Han 2.1.2013 16:52

Re: no konečně

Ale hloupost. Pan Kremlík pouze pokládá lidský vliv na klima ve srovnání s vlivy ostatními za marginální. A to vaše "globální oteplování" už tu taky bylo, i globální ochlazování. Kupodivu i bez lidí...

M. Šejna 2.1.2013 17:01

pane Hane

to já vím. Pan Kremlík to svádí na sluneční činnost, která ale od poloviny minulého století klesá a nyní je nejslabší za posledních 100 let. Pak to svádí na chybná měření, protože to prý to klimatologové měřej blbě. A tím jeho arsenál viníků oteplování končí.

J. Kadeřábek 2.1.2013 18:13

Neznám Bjorn Lomborga,

ale pokud někdo napíše "Slibovali nám nulové riziko" ve spojení s JE je to demagog nejhrubšího zrna. Nikdy nikdo z odborníků na JE netvrdil, že JE jsou 100% bezpečné.

J. Jurax 3.1.2013 0:55

Re: Neznám Bjorn Lomborga,

Stoprocentně bezpečný není ani hrnek na kafe - stoprocentně bezpečné nemůže být z principu nic ... pamatujte Murphyho zákonů ...

B. Rybák 2.1.2013 18:55

Re: no konečně

Pan Kremlík určitě nebude zuřit, protože on tady nehlásá svoje názory, ale informuje nás o názorech vědců, kteří jsou podobně jako pan Lomborg ignorováni, cenzurováni, zastrašováni nebo dokonce (jako on) "zelenou inkvizicí" za svá "kacířství" před soud pohnáni. Nikdo z panem Kremlíkem "pozvaných" vědců nepopírá předchozí klimatické oteplování. Oni ale stejně jako pan Lomborg (na rozdíl od Vás, který to popíráte) konstatují, že se na cca 15 let zastavilo, což je nezvratným důkazem toho, že antropogenní zvyšování koncentrace CO2 není rozhodujícím činitelem klimatických změn (nikdo nikde, a tedy ani pan Kremlík netvrdí, že člověk žádný vliv na klima nemá).

Myslím, že pan Kremlík má z toho, že se na stránky NP dostal i pan Lomborg, přinejmenším stejnou radost jako já. To, že pan Lomborg je možná o něco málo méně skeptický než byl před pár lety patrně pragmaticky souvisí s tím, že chce vytvořit silné "hnutí", které by zastavilo šílený "boj s klimatem a pro něj chce vytvořit dostatečně širokou (konsensuální) základnu (nechce se připravit např. o Vaši podporu).

M. Šejna 2.1.2013 20:13

pane Rybáku

globální oteplování 15 let pokračuje. Stagnuje ale 16 let. Naopak sedmnáct let pro změnu pokračuje. Říká se tomu hrátky se statistikou. Právě proto klimatologové striktně porovnávají pouze delší časové řady (doporučuje se aspoň 30 let), aby jim teplotní trendy nezkreslovaly krátkodobé oscilace.

P. Han 2.1.2013 21:29

Re: pane Rybáku

Dobrá, počkejme ještě 15 let.

R. Langer 3.1.2013 11:01

Re: pane Rybáku

Prodlužte to na 100 let, a máte to jako nanebevzetí... :-P

M. Dvořák 8.1.2013 7:20

Re: pane Rybáku

To je velmi hezké, vy jste navštívil naší výstavu? Těch hrůzostrašných klimaskeptických woodoo šílenců, co se nebojí co2 a hlásají, že vždy když bylo tepleji tak bylo lépe? MD

M. Dvořák 8.1.2013 7:21

Re: pane Rybáku

ta reakce byla adresována panu Šejnovi.