20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

POLEMIKA: Zelený úděl EU a „dezinformace“

I kdyby bylo pravdou, že existuje přímá souvislost mezi emisemi kysličníku uhličitého ze spalování uhlí a změnou klimatu, je Čína jasně včele pomyslného žebříčku producentů. Staví více uhelných elektráren než celý zbytek světa dohromady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 10.2.2023 7:00

Jo, Zelení sedmilháři o tom lžou už desítky let. ;-€

T. Hraj 10.2.2023 3:27

Pan Bartoň si ukousl několik soust zároveň. S tou fyzikou je trochu vedle.

O skleníkovém efektu není pochyb (ani sporu). Shoda je i v tom, že antropogenní emise CO2 ke GO přispívají. Spor je o míru (někteří se domnívají, že je celkem marginální). Zásadní spor je potom o to jak moc negativní (a nebo taky pozitivní) budou dopady GO na klima potažmo na život lidí.

Pravdu má pan Bartoň v otázce politické. Green Deal je skutečně iracionální nesmysl, který ani teoreticky nemůže přinést řešení (tj. pokud vůbec nějaký problém existuje), ke kterému byl údajně stvořen. A to při astronomických nákladech.

R. Langer 10.2.2023 5:41

ZEMĚ NENÍ SKLENÍK! :-P

O. Vašíček 10.2.2023 8:25

Země je uzavřený systém se spoustou zpětných vazeb. Jediný externí vstup je Sluneční záření a výstupem je opět infračervené vyzařování. Ale všechny ostatní procesy pak probíhají v uzavřeném prostředí. Voda se nikam neztratí, vzduch nám taky neubývá a uhlíku je na Zemi konstantní množství. Jen se mění poměr jeho sloučenin. A propo! V jaké formě byl uhlík na Zemi v době, kdy vznikala ropa a uhlí? Nebo dokonce vápencové útvary! Veškeré vápencové skály jsou biogenního původu. Tzn., že někdy v minulosti muselo být uhlíku v aktivní formě obrovské množství a dnes žijeme v období uhlíkové chudoby.

T. Hraj 10.2.2023 12:38

Země JE skleník. Měsíc není skleník.

L. Novák 10.2.2023 3:27

Naprostý souhlas s autorem. Zelenou ideologií indoktrinovaná EU/EK šíří DEZINFORMACE a LŽI o významu "uhlíkové neutrality" a Občasných Zdrojích Energie. Česká vláda i s korupčním rozhazovačem peněz daňových poplatníků Jurečkou, Hladíkem a spol. nás svým podřizováním se ideologii EU/EK a jejímu aktivistickému newspeaku vede do velkého energetického i finančního průšvihu... Rv!!

I. Hermanek 10.2.2023 1:10

A co na to Rada? Obávám se že už si brousí klávesnici jen tak dál Rado blbosti není nikdy dost.

I. Hermanek 10.2.2023 1:27

Vykani je znak ucty .. proto tykání..

J. Krásenský 10.2.2023 5:16

Pane Hermanku, Rada se jistě zjeví, ale radím, nekrmte toho trola, který zapleveluje diskusi vkládáním dlouhých a zmatených textů, které zpravidla i odklánějí téma diskuse na půdu jemu vlastní.