30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


KLIMA: Nesnížíme-li emise CO2, vyhladí nás ufouni

5.9.2011

Tak zní varování vědců

Penn State University dala světu nejen velikána jakým je Michael Mann, autor hokejkového grafu. Nyní nás tamější učenci varují, že pokud nesnížíme emise skleníkových plynů, mohou přiletět mimozemšťané a vyhladit nás. Nenapadá mne, kam dál by ještě alarmistické strašení mohlo zajít.

Seth D. Baum, Jacob D. Haqq-Misra, Shawn D. Domagal-Goldman. Would Contact with Extraterrestrials Benefit or Harm Humanity? A Scenario Analysis. Acta Astronautica, 2011, 68(11-12) http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1104/1104.4462.pdf

Autoři zcela správně varují, že naše těšení se na setkání s bratrskými civilizacemi by mohlo skončit drasticky. Podobně jako příjezd conquistadorů do Ameriky. Indiáni také vítali bílé cestovatele zprvu radostně, pak je to přešlo. Autoři si ovšem neodpustili nacpat do své studie také úlitbu dobové eko-klimatické módě. Také si povšimněte, že se tu znovu jako technika používají „scénáře“ – metoda dobře známá z klimatologie.

invasion begins

„Dalším doporučením je, že lidstvo by se mělo snažit nevypadat jako rapidně expanzivní civilizace. Pokud totiž mimozemšťané budou lidstvo takto vnímat, mohlo by je to vést k preventivnímu útoku, abychom se nevyvinuli v hrozbu pro ně nebo pro jiné v galaxii. Obdobně platí, že ekologicky uvažující mimozemšťané by si mohli všimnout destruktivního chování lidstva vůči přírodě a mohli by lidstvo vyhladit v zájmu zachování ekosystému Země jako takového. Tyto scénáře jsou pro nás důvodem omezit svůj růst a snížit své dopady na globální ekosystémy. Zejména by bylo pro nás důležité omezit své emise skleníkových plynů, protože složení atmosféry lze pozorovat z jiných planet. Uvědomujeme si, že úsilí o snížení emisí a jiné ekologické projekty asi mají silnější důvody než tyto odvozené ze setkání s mimozemšťany. To však neznamená, že scénáře setkání s mimozemšťany nejsou důležité či relevantní.“

Věda promluvila. Pokud "malí zelení mužíci" (little green men) jsou opravdu zelení i svým smýšlením, zavedou po příletu ekodiktaturu nebo nás rovnou vyhladí. Nejlepší způsob jak se tomu vyhnout je vrátit se do doby kamenné a neprojevovat žádné známky rozvoje, aby si nás nedejbože někdo nevšiml.

www.klimaskeptik.cz