21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.12.2018 21:14

No jo,

kdybychom nebojovali se změnou klimatu, což je vyhazování peněz do WC, a snažili se vyřešit následky, bylo by mnohem líp. Ovšem to by ty nyní v Katovicích sněmující bylo třeba natřít dehtem, vyválet v peří a vykopat z města, aby šli pěšky, s minimální uhlíkovou stopou do perdele ...

Kdyby se prachy místo do dotací do OZE obecně a fotovoltaiky speciálně, elektromobility a čertvíkam ještě kvůlivá CO2 podle rad klimaalarmistických blbů cpané vložily třeba na zadržování vody v krajině, stavby poldrů, nádrží a přehrad, hubení kůrovce a obnovy lesů zadržujících vodu, výsadby větrolamů a co já vím co ještě, nejsa zde odborníkem, nebylo by tolik sucha.

Jenže to by chtělo mozky nerozežrané zelenou plísní a taky by mnohým padly kšefty na urputný boj s CO2 navázané. Ale bylo by to co do výsledků výrazně efektivnější a rychleji působící než jakési odhlasované vědci nepotvrzené chiméry, že když vyhodíme hodně peněz (do kapes těch správných bojovníků), tak pak možná snad za padesát let klesne teplota o stupeň Celsia a svět bude spasen - nebo taky ne.

M. Prokop 13.12.2018 21:19

Re: No jo,

Asi tak, ano.

M. Mikulec 13.12.2018 17:37

Já nevím,

školy nemám, ale kde padá všechna ta voda, která navíc roztává z arktických ledovců? Neustále jsme strašeni, že se hladiny světových oceánů zvednou- a my jsme stále na suchu. Soudruzi globální alarmisti v tom nevidí nerovnováhu a nelogičnost?

M. Martinelli 13.12.2018 18:11

Re: Já nevím,

skvělý postřeh...těm zeleným tlučhubám jde skutečně jenom o získání peněz

P. Rada 13.12.2018 18:39

Re: Já nevím,

Skvelý postřeh?

"Postřehl" jste, že letos v česku nenarostla tráva jako jiny a že tedy obyčejné seno zdražilo za jediný rok 4x!?

"Postřehl jste kolik staletých stomů jen za letošek uschlo a tedy fakt, že století spátky k něčemu takvému v jejich prostředí nedošlo?

Dávám Vám ale za pravdu s těmi penězi. V tom kosek pravdy máte. Ekonomika lidské společnosti je jimi hnaná a na fosilech těžených jednorázově a vlastně na dluh založená. Obchodem na velké vzdálenosti dokáže člověk posílený energií fosilů vzdorovat místním výkyvům klimatu. Otázkou je jak dlouho? Odhady jsou na několik desetiletí. Propad navíc hrozí tím dramatičtěji čím vyšší je postavení.

L. Novák 13.12.2018 19:18

Re: Já nevím,

No jo, a postřehl jste, zelený magore a demagogu, kolik lidí letos zemřelo?

V. Petr 13.12.2018 20:27

Vy ani já nepamatujeme rok 1947

To ale nevyrostlo ani obilí!

P. Rada 13.12.2018 22:29

Re: Vy ani já nepamatujeme rok 1947

V roce 47 obilí vyrostlo ale úroda byla menší a lidé bez zásob po válce na té lokální úrovni úrody podstatně závislejší.

To co bylo v té době proti dnešku zásadně jinak se týká úrovně dopravně-logistické.

Dnes už ale v půdě chybí srážky za celý jeden rok. Nejde přitom jen o nějaký roční výkyv. "Déšt v posledních pěti letech nestíhá dorovnat odtok v řekách" - viz zprývy ČHMU..

J. Vintr 13.12.2018 23:00

Re: Vy ani já nepamatujeme rok 1947

Mám zahradu hned vedle lánu, kde hospodaří zemědělský podnik. Přestože jsem měl subjektivní pocit, že v létě vůbec nepršelo, narostlo jim tam velice pěkné obilí. A přestože podle mého vnímání nepršelo ani na podzim, stačil jim po tom obilí ještě vyrůst třicet centimetrů vysoký prost ozimé řepky. A přestože jsem celé léto intenzivně zaléval zeleninu, tak hladina vody ve studni vůbec neklesla. Takže to s tím suchem nijak hrozné nebylo.

P. Rada 13.12.2018 18:27

Re: Já nevím...

Nelogičnost je předně v tom, nechtít se vzdělávat, sice si to přiznat - ale ponechat si právo posuzovat, cejchovat či zesměšnovat neuměle vyfantazírovaného hlupáka.

Trochu proto zaalarmuji. Bez porozumění proč a jak vzniká vzdušné proudění na planetě a tedy proč se někde tvoří těsně vedle oceánů pouště a jinde na oceán navazuje deštný prales.. nelze snadno porozumět dokonce detallům vzlášt složitých poměrů na rozhraní cirkulčních buněk v komplikované orografické situaci.

Zkuste to alespon trochu napravit tím, že se něco rychle doučíte o globální corkulaci atmosféry. Základní obrázek je třeba zde: .. https://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_cirkulace_atmosf%C3%A9ry

Důkladněji je to ale popsáno zde: ... https://is.muni.cz/do/rect/el/estud/pedf/ps14/fyz_geogr/web/pages/04-cirkulace.html

Napovídám, že příčinou konkrétního místního problémů se suchem u nás jsou změny proudění zejména na rozhraní severní polární bunky která tím jak posiluje stále častěji mírní doposud u nás převládající vláhu nesoucí západní proudění. Komplikace je i v tom, že změnou využívání spíše zatím klesá retenční schopnost krajiny. Zimní srážky jsou stále častěji deštové které rychleji a bez užitku s krajiny stečou. Průmětná teplota je totižu nás zimou v nížinách jen těsně kolem nuly a tak i na malé oteplení může navazovat výrazná odezva míry vláhy v krajině.

M. Krčmář 13.12.2018 20:00

To sem z toho jelen,za kterou stranu vy vlastně kopete?

P. Rada 13.12.2018 22:32

Re:

Pokud by jste upřednostnil poznání před stranickostí - možná by jste nemusel nosit parohy.

M. Krčmář 13.12.2018 22:48

Na mysli byla somosebou strana sporu v dané otázce, nikoli co jiného,do stranickejch strkanic se tady moc nezapojuju,na to je tady dost jinejch darmokecků.

J. Jurax 13.12.2018 21:19

Re: Já nevím...

No a nebylo by tedy lepší za prachy do WC vyhozené na boj s emisemi CO2 vrazit do zvýšení retenční schopnosti krajiny, budování nádrží etc.? Protože vzdušné proudění neovlivníme, i kdyby to dozelena zblblí politici odhlasovali ...

P. Zinga 13.12.2018 16:44

Otřesné čtení!

http://www.cfact.org/2018/12/08/cop-24-radicalizing-and-indoctrinating-youth/

One young Swedish girl, Greta Thunberg, learned about the crisis of global warming when she was 7. She was so concerned she quit talking or eating and became ill. She is now 15 and acts as though she carries the weight of the world on her shoulders trying to stop climate change. She has been skipping school one day a week or striking, as she calls it, to bring attention to this crisis. This has made her a celebrity in Sweden.

I. Hendrych 13.12.2018 14:37

No comment

Co bude autor žvanit až ta klimatická hysterie vyžene z Afriky na sever za vodou desítky miliónú lidí ...

To se teprve nasmějeme.

V. Petr 13.12.2018 14:47

Migranty nevyhání klima ale PŘELIDNĚNÍ!

Na to je jediný recept, UZAVŘENÍ HRANIC!

J. Vintr 13.12.2018 16:44

Re: No comment

Z Afriky bude vyhánět miliony lidí především přelidnění. Současná migrace je buď ekonomická, nebo jde o plánovanou okupaci Evropy muslimy. To, že je teď v Africe málo vody, se stávalo i dřív (viz třeba zmínka v Bibli o sedmi neurodných letech v Egyptě), ovšem současné přelidnění a rozšířené možnosti lidí vykořisťovat přírodu pochopitelně výrazně zhoršují dopad takového jevu a hlavně tato záležitost, o které bychom dříve ani nevěděli, dostává dnes mohem větší publicitu. I díky "oteplovačům" kteří se pochopitelně chytají všeho, co se zdá potvrzovat reálnost jejich "náboženství".

L. Písařík 13.12.2018 20:26

Re: No comment

Nedá se soudit co bude, třeba se Sahara zazelená a tady bude step a obilí se bude pěstovat tam.

M. Košařová 13.12.2018 13:40

Kdo tady škodí přírodě?

Každé opatření, ktreré prosadili klimaalarmisté, poškozuje přírodu a přispívá k vyšší produkci CO2. Takže doufejme že nemají pravdu. Jinak je s námi opravdu zle.

P. Rada 13.12.2018 18:50

Re: Kdo tady škodí přírodě?

Paní Košařová zkuste nejprve rozlišovat živou a neživou přírodu. Té neživé člověk sotva uškodí tak ji nechme stranou. Ta živá špetka organické hmoty která se vyznačuje je s definice charakteristická mimo jiné tím, že ve svém okolí dlouhodobě jen na úkor energie dodávané sluncem zvyšuje uspořádanost (snižuje entropii)) a t na bázi širokých symbiotických vazeb..

Člověk se ale naopak chová dominantně jak parazit. Prakticky nic co vyprodukuje nepotřebuje živá příroda kolem něj a navíc deruh homo drancuje nahromaděné zdroje a tím radikálně zvyšuje entropii systému čímž se dostává do zásadního rozporu s principem života.

L. Novák 13.12.2018 19:21

Re: Kdo tady škodí přírodě?

Zcela evidentní paraziti jste vy, zelení magoři, kteří blábolíte totální nesmysly, snažíte se zavést ve společnosti zelený totalitní komunismus a poroučet větru, dešti. A za to všechno ještě vykrádat občanům kapsy a přiživovat se z nakradeného bohatství.

M. Šejna 13.12.2018 13:22

Já o koze, Drabek o voze

píšu snad někde, že CO2 není "hnojivo" pro rostliny? Umíte číst, pane Drábku?

P. Zinga 13.12.2018 13:08

Polská "Solidarita" podepsala komuniké,

ve které je OSN vyzváno k obnovení vědeckých metod a zajištění k potlačení ideologických dogmat.

věhttps://www.heartland.org/news-opinion/news/press-release-solidarity-heartland-institute-sign-historic-climate-communique-at-cop24

Jednání hornické Solidarity s předními vědci potvrdilo její názor, že klimaalarmismus je nevědeckou ideologii, ohrožující jejich existenci.

V. Petr 13.12.2018 12:06

Pokud by zelení svým blábolům SAMI VĚŘILI, museli by

podpořit jadernou energetiku. Protože tak nečiní, je třeba je poslat do prde**!

Jinak, co dělá nebo nedělá EU (ostatně, emise CO2 snížit nedokáže, když nahrazuje jádro UHLÍM) je už skoro irrelevatní. Na celkových světových emisích CO2 se totiž její podíl stává marginálním.

J. Jurax 13.12.2018 21:22

Re: Pokud by zelení svým blábolům SAMI VĚŘILI, museli by

Ovšem bojem proti emisím CO2 se brzo stane marginálním i podíl EU na světové výrobě a trzích. Možná už stal - dílna světa je v Číně.

J. Chaloupka 13.12.2018 11:12

Taky jeden starý a hloupý David Attenborough! Ten

by určitě volil ANO.

P. Zinga 13.12.2018 13:29

Re: Taky jeden starý a hloupý David Attenborough! Ten

Co sem pletete ANO? Popletl jste si adresu? Jsme na Neviditelném a nikoli na Hlídacím psu!

K. Janyška 13.12.2018 10:37

Ohřívací kraválisté a zkomáravolisté si šoupli potlach.

A o spontánním řádu vesmíru a podnebí a klimatu, kterým tyto jevy jsou, ani slovo. Hlupáci potrhlí. A přitom to je jediný klíč k pochopení toho, co se děje... Dzp.

M. Šejna 13.12.2018 13:25

spontanní neřáde Janyško

podělte se s námi o Váš geniální objev, kterým jste prokázal, že obsah CO2 v atmosfeře roste díky spontánnímu řádu vesmíru. Pokud je to jediný klíč, který jste Vy narozdíl od nás pochopil, tak se nám tu s tím pochlubte.