22.4.2024 | Svátek má Evženie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr 23.3.2009 11:43

krize 19. století

Mně se líbí, jak zde v diskusi fanatičtí liberalisté obviňují autora, že si krize jejich vysněného 19. století "vycucal z prstu". Neboť o čem vzhledem ke svém "vzdělání" nevědí, to zřejmě neexistovalo.

Petr Kohout 23.3.2009 7:27

Zapomínáte, že ty "toxické" deriváty, které podle vás nezodpovědně nakupovaly banky

vznikly na přímý rozkaz prezidenta USA (Billa Clintona). Čili nebýt státní regulace, nikdy by nevznikly a nikdo by je nemohl koupit.

Kajan 22.3.2009 18:48

Světovou hospodáčskou krizi způsobila socialistická internacionála, která nakazila svět ! USA pod jejím vlivem a Evropská unie jsou viníky krize !!! Dzp.

M. Zima 22.3.2009 17:22

Pánové, co kdybyste potom,

co jste si pokecali, začali trochu počítat: Zapomeňte Kalouskovy, kLausovy, Topolánkovy bláboly o sice neexistujících, ale zdravých českých bankách a pozřete:

Podle rakouských zdrojů představují pohledávky rakouských peněžních institutů ve Východní Evropě 293 Mrd €. To znamená, že každému Rakušanovi dluží Východní Evropa 35075 €.  (Pro srovnání je toto zatížení východní pohledávkou u německého občana 2120 €). Nejvíce zadluženou zemí Rakousku je Česko se 42 Mrd €.  To znamená, že každý z vás, dluží nějakému alpskému bačovi kolem 100000 Kč. Za kLause to zaplatí ČEZ, ale vy byste měli začít spořit, až ta bublina praskne, odvedou si vás na provaze se zvonečkem kolem krku. Jak se cítíte?

Jaroslav 22.3.2009 17:49

Re: Pánové, co kdybyste potom,

;-D R^

krab 22.3.2009 19:14

Re: Pánové, co kdybyste potom,

To je ten "evropskej prispevek", jak jste avizoval?

WOW! Prave sem si sedl na zadel. To vite, ziju v Londyne, ke mne se takovej poctivej evropskej prispevek malokdy dostane...;-)

M. Zima 22.3.2009 19:41

Jestliže se plácáte ve financial industry, a na to to vypadá, tak nemáte s poctivou prací tak jako tak nic společného.

Ale máte pravdu, původně jsem chtěl napsat o českém plynovém selhání, ale to by bylo na finončníky příliš náročné.

Emil XX 22.3.2009 19:28

Re: Pánové, co kdybyste potom,

KDO dluží těm Rakušákům??? Já ne.

M. Zima 22.3.2009 19:36

O tom vědět nemusíte, zprostředkoval Vám to nějaký kLaus, nebo Laus, to jméno můžete zapomenout, je to vůl.

Jaroslav 22.3.2009 21:18

Re: Pánové, co kdybyste potom,

Emile, ale o tobe tady taky neni rec. ;-)

kirast 22.3.2009 23:02

Re: Pánové, co kdybyste potom,

To jsou mi strachy! Příští týden padne vláda, za půl roku nám bude vládnout Paroubek a ten, jak všichni dobře vědí, dluhy neplatí! Takže alpští bačové co? Utřou nos! ;-D

Schumacher 22.3.2009 13:27

Ano, vládními zásahy lze snížit dopady krize.

Ale to co jsme doposud pozorovali, je naprosto opačné. V důsledku vládních zásahů do ekonomiky je krize hluvší než by  byla. Ano, dopady krize lze snížit vládními zásahy. Využitím rezerv z doby konjunktury. Nejen vládními zásahy, ale takovými rezervami vytvořenými i v soukromém sektoru. Viz rada o sedmi letech tučných a sedmi letech hubených. Jenže rezervy nejsou ani tam ani tam.

para 22.3.2009 14:39

Re: Ano, vládními zásahy lze snížit dopady krize.

To, že rezervy nejsou - bývá standardní tvrzení. Skutečnost je však zároven taková, že je minimálně polovina tohoto národa má - soudě podle průzkumů obezity: http://www.obezita-info.cz/obezita-v-cr/  ;-)

Schumacher 22.3.2009 15:20

Re: Ano, vládními zásahy lze snížit dopady krize.

Připomínat mi to na začátku jara je velmi kruté. Ale pravda. Stále tvrdím, že kdo si může dovolit být tlustý, není chudý.

Pavel Urban 22.3.2009 11:38

Existují i jiné názory

například, že za prezidenta Coolidgea byly státní zásahy do ekonomiky minimální. To se ovšem netýkalo FEDu, jehož politika levných peněz prodloužila konjunkturu za cenu růstu bubliny (která by praskla) do velikosti balónu, který explodoval. Naopak ekonomická politka prezidenta Hoovera se zas tak moc nelišila od politika FDR (s výjimkou těch bank). Jenže Hoover to vyžral, kdežto při Rooseveltově (a Hitlerově) nástupu už krize dosáhla svého dna. Opatření proti krizi, která ji dosud prohlubovala. mohla už nadále jen brzdit oživení, které opravdu nebylo moc rychlé.

Než začneme regulovat spekulanty (nic proti tomu), měli bychom se zamyslet, zda státní či měnová politika nepomohla vytvořit pro tyto spekulace podmínky také svoji činností, nikoli pouze nečinností. Abychom neudělali kozla zahradníkem.

tich@dohoda 22.3.2009 11:04

objevil za vlády presidenta Cartera (1976-1980) a byl posléze překonám Reaganovým monetarismem. V praxi to znamenalo tvorbu velkého počtu poměrně špatně placených pracovních míst.

viz titulek, Pametnik st. dob/. Docela me vzdy pobavi modri bolsevici, kdyz za soucasnou globalni svet. krizi vini soudruha Clintona /komunistu :-)/ . Pres vsechny vyhrady k populismu B. Clintona, nutno brat v uvahu obrovsky boom IT ale i jinych spickovych technologii a s tim nadprumerne platy/prijmy . Uz na konci Clintonovy vlady byly jasne priznaky krize , Povrchnim pohledem jeste prvni volebni term soudruha GWB , sla ekonomika dobre, /rust + nizka nezamestnanost/,  "drobny" rozdil byl v tom, ze rapidne ubyvalo dobre placenych mist a nahrazovaly je tzv. "burger flippers" = nejhure placena mista ve sluzbach. Navic dochazelo k masovemu stehovani US vyrobnich kapacit a tercialni sfery do Ciny a Indie, do toho dve valky, zejmena ta iracka byla naprosto stupidni. Ovsem podle modrych bolseviku za vse muze komunista Clinton. Pochopitelne jde o znacne miry o naivni nadsazku, nicmene lze souhlasit s Modrym ptakem, ze zlaty standard by garantoval financni stabilitu /pochopitelne nemuze zabranit cyklickym propadum/ , pumpovani virtualnich penez do ekonomiky a nasledne "kouzla" investicnich bankeru + zahlceni trhu derivaty derivatu, vse pekne zabalene v nepruhlednych baliccich. Faktem je, ze "sikovny" dealer techto "productu"/derivatu klidne vydela 10 x vice nez obracec hamburgeru a jeste zajisti slusny narust ceny akcii sve banky/pojistovny/invest. spol. . Svet virtualnich penez je "letadlo" , pokud se zastavi rotacky, pujde vse do kopru. Proto ty obrovske "injekce" do AIG a spol. , pad takoveho kolosu by mel katastrofalni nasledky /dominovy efect/ pro cely svet. Dnes totiz vubec nikdo nema potuchy, kde a kolik tech toxickych balicku vubec je. Navic, spousta bank a fin. instituci dodnes nepriznala barvu a vede je stale na strane aktiv. Cest :-)

Emil XX 22.3.2009 13:26

Pokud by americká vláda měla dost odvahy, mohla

by veškeré úvěry pro reálnou ekonomiku převzít sama a finanční sektor nechat, ať si poradí, jak umí. Nevím, jak si ale poradit s tlakem lobbzstů a spol.

František I. 22.3.2009 15:13

Re: objevil za vlády presidenta Cartera (1976-1980) a byl posléze překonám Reaganovým monetarismem. V praxi to znamenalo tvorbu velkého počtu poměrně špatně placených pracovních míst.

Jak vidno komunistická kreaturka vyvrhla své marxistické poživatiny. Konečně proč ne, je demokracie, a dokud je, tak si ji trochu užijme, než nastoupí tito rudí zmetci. Hlupáček sockomunistická nehoda ani neví, že to byl právě pan Clinton, který díky jednomu ze svých prosazených geniálních zákonů v oblasti bankovnictví zahájil éru laciných hypoték pod heslem: Každý má právo na svůj dům. Tedy i věčně ožralý negr z Iowy. Takže banky musely, v rámci multikulti půjčovat. Dopadlo to tak, jako vždy v historii, když se levičácký blb montuje do trhu, a potom se diví, když na to onen špatný trh reaguje jinak, než si myslel. Tedy v tomto případě jmenovanými deriváty. (Při první velké krizi to zase byly nekryté akcie. Také levičácký výmysl.) To, že se budou evropské i americké a kupodivu i naše dluhy také někdy platit, zatím nepadlo ani slovíčko. Zřejmě sai všichni věří panu Paroubkovi, že dluhy se přece neplatí. On to ví. On na to má. Je to stejně legrace. Za nekrize soudruha Špidly, kdy tu zdroje byly, činila nezaměstnanost u nás téměř 13 %. V současnosti za krize činí přibližně 7,5. Mohlo by se s úsměvem dodat, že učinit Špidlu eurokomisařem pro zaměstnanost, řekla si EU o to, co se nyní děje.

Gyula 22.3.2009 10:51

ekonómia

Ekonómovia sú na tom biedne s analýzami a prognózami hlavne preto, lebo ekonómia nie je veda, ale dosť fušerské remeslo.

tich@dohoda 22.3.2009 11:19

Re: ekonómia

nekdo oznacil min. financi CR , soudruha bratra Kalouska, pejorativne UCETNIM . Osobne se domnivam, ze je stestim CR mit v soucasne situaci / a vubec obecne/ na tomto postu "ucetniho" nez makroekonoma=salonniho tlachala . Ucetni totiz pracuje s realnymi cisly v realnem svete. "Makroekonom" , to je hadac z kristalove koule. Vzdy, kdyz tady ctu nadsene vykriky modrych bolseviku nad Bastiatem, Hayekem, Friedmanem a spol., vzdy si vzpomenu na jejich rude predchudce, jak "argumentovali" / stejne nadsene/ , Marxem, Leninem a chozrascotem. Cest :-)

krab 22.3.2009 12:03

Re: ekonómia

to ovsem vypovida o vas, ne o "modrych bolsevicich" :-) jestli nevidite rozdil mezi bastiatem a leninem, tak ja jo a rikam si: mel byste se trosku dovzdelat ;-)

kajik 22.3.2009 13:24

Re: ekonómia

Ne To vypovídá o jediném - že vy neumíte číst.

krab 22.3.2009 13:36

Re: ekonómia

Pokud ja neumim cist, tak je skutecne znakem vasi neskutecne inteligence, ze mi... pisete.

;-)

Jaroslav 22.3.2009 16:08

Re: ekonómia

krabe jak jsem si vsim tak s tebou neni potesenim diskutovat kvuli tve inteligenci, ale ponevadz je s tebou sranda diskutovat. ;-D

Napis zas neco at je tu vetsi sranda.

krab 22.3.2009 18:56

Re: ekonómia

jojo, ja nemam jinou ambici nez bejt takovej legracni blbecek ;-)

diky za prima debatu

Jaroslav 22.3.2009 21:16

Re: ekonómia

No, no, jen se zas tolik nepodcenuj. ;-D

V 22.3.2009 6:00

cyklicka neni samo sebou ani lidska blbost

natoz ekonomika, ekonomicke cykly nejsou dane prirodni cykly, jako jaro leto podzim zima... delate z nas blbecky, anebo jste tak blby? Prestal jsem cist tam, kde jste napsal, ze pred r 1933 byla ekonomika v USA prakticky uplne volna, bez statnich zasahu, ale to je prece lez jako vez, anebo demagogie se kterou nema cenu argumentovat. Krize r 1929 byla zpusobena vladou uplne stejne, jako ta nynejsi, o ktere taky snad rikate, ze na nas znenadani prisla jako zima...

Bubik 21.3.2009 20:25

pěkné......pěkné......

......Nutné snížení životní úrovně a postupné oddlužování bude trvat nějakou dobu.....

nojo, jenže zatím to moc nevypadá, že by se USA vůbec někdy chtěly oddlužit ....ale co není může být. Jen co Čína přestane kupovat Obamovy dluhopisy........;-D

tich@dohoda 22.3.2009 13:45

Re: pěkné......pěkné......

Kupodivu, soudruhu Bubiku, cinsti soudruzi jsou na USA daleko vice zavisli nez opacne. Pokud by USA a EU zavedly ochranarska opatreni na cinske zbozi, Cina zbankrotuje. Cina totiz v prevazne vetsine vyrabi zbytne zbozi, bez ktereho se zakaznici vcelku obejdou, ovsem cinska fabrika se bez USA/EU penez/objednavek neobejde/neprezije. Na relativne malem prostoru JV Asie je cca 3 miliardy lidi, ovsem kupni sila je ve srovnani s EU/USA = cca 800 milionu lidi, naprosto smesna. Cest :-)

Karel K 21.3.2009 20:05

Je třeba uvážit, že Klaus je

jen teoretik, co do praxe je to jen břídil: privatizace byla udělána tak pitomě,  s umožněním vytunelování, že zdá, jako by šlo o úmysl a ne jen  o jeho neschopnost.  

Také Klausovy názory na krizi jsou totálně nesprávné, ale kdo by to panu profesorovi měl odvahu opatrně sdělit?