14.6.2024 | Svátek má Roland


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 8.12.2010 20:44

To je hloupý článek a ještě hloupější argumenty

R. Langer 8.12.2010 12:47

Pane,

to myslíte vážně, nebo si jenom tak děláte srandu? 8-O

P. Joch 8.12.2010 11:46

krize z nadvýroby?

Doporučil bych autorovi pustit se do hlubšího studia ekonomie.

To, že krize způsobuje nadvýroba je teorie pana Marxe. Zkusil jste se někdy zamyslet, co to je a co způsobilo onu nadvýrobu? A je jedno jestli "nadvyrobíte" víc obilí, aut, nebo domů, které nemá kdo koupit.

>Dnešní krize mimo jiné vznikla z vysoké produktivity, z „nadvýroby nadhodnoty“, tedy kapitálu.< tak tenhle myšlenkový unikát jsem ještě neviděl, z vysoké produktivity žádná krize nevzniká. To by znamenalo, že čím nižší produktivita, tím stabilnější hospodářství. A naopak, pokud budu mooooc pracovat a vytvořím příliš bohatství, tak zákonitě upadnu do dluhů?

To myslíte vážně? kapitál, jako "nadvýroba nadhodnoty"? Takhle to přece nefunguje, kapitál, který rozhoupává ekonomiku do cyklů, se vyrábí uměle rozhodnutím centrálních bank, to nemá s vysokou produktivitou co dělat.  

J. Schwarz 8.12.2010 9:13

Opravdu si

to nedovedete představit? No tak si představte strýce, kterého jste sice nikdy neviděl něco dělat ani od něho nic nepotřeboval, kterému ale vaše manželka "půjčila" 20% rodinných úspor aby si mohl zajet do Karibiku na dovolenou. A hodlá totéž učinit i v případě sestřenice, která si koupila zahrádku za 6000 /m2 a teď nemá na splátky. Ale prej to bylo strašně výhodný...