19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč nejsi na WhatsApp?

Ona ta otázka od mého dlouholetého kamaráda v originální SMS zněla: „Proč nejsi na Whatsup?“ No, třeba právě proto. Zdá se mi totiž, že různé aplikace, jimiž se zasílají zprávy, vedou k jistým nedbalostem ve vyjadřování. A to se týká nakonec i starodávné Služby krátkých textových zpráv (Short Message Service). Ale odvětil jsem rovněž esemeskou: „Protože ho nepotřebuju.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Toman 8.10.2022 11:43

No, nevím v jakém oboru se pohybujete. Já jsem OSVČ a majitel malé stavební fy s.r.o. cca 30 let. Nikdy by mi nenapadlo sebou tahat noťas na dovolenou, a vůbec chodit na internet, chci mít klid. Takže mám nastavenu na e-mailu automatickou odpověď, že budu v Praze za týden - čtrnáct dní. A mobil vozím malý, starou Nokii do kapsy od košile, s druhým číslem které má akorát moje rodina a mistr kterého zaměstnávám, kdyby byl nějaký velký průs... Jak říkala moje maminka, na dobré zprávy je času dost, na špatné dvakrát tolik.

R. Langer 8.10.2022 6:01

Hm, až tak? 8-o

J. Kostelanský 8.10.2022 3:27

Já si mobil koupil až pár týdnů po pádu Dvojiček - tedy někdy na konci září 2001 (souvislost s Dvojičkami je čistě náhodná). Dlouho jsem mobil nechtěl, i když všichni kolem ho už měli. A s těmi novinkami jsem na tom podobně jako autor.

I televizi jsem už léta sledoval jenom sporadicky - sport, ale i ten šel "do kytek", resp. na placené kanály, tak jsem satelitní televizi zcela zrušil. Terestriální vysílaní jsem nikdy nezkoušel naladit, centrální rozvody jsou u nás beztak zničeny a rozkradeny...

WhatsAppu jsem se taky dlouho bránil. Ale pak jsem pochopil, že je to skvělá věc. S někým, kdo má také WhatsApp (nebo jinou, podobnou aplikaci, kterou samozřejmě musím mít nainstalovanou i já), mohu mluvit bezplatně (data jsou "povinnou" výbavou všech paušálů) a takřka neomezeně dlouho. Zajímavá je možnost rychlého posílání fotek a krátkych videí - já nejčastěji posílám mé kolegyni fotky nebo videa tabule pohřebních služeb (jsou vedle sebe), na kterých jsou aktuální parte. :-)

WhatsApp jsem nainstaloval i své 74-leté mámě, i když jediná věc, kterou zvládne u moderní elektroniky, je přepínat kanály na TV. Ale naučila se se smartfónem pracovat - motivace dělá divy. Může kdykoli zavolat svým známým a hlavně svým dětem a nejen je slyšet, ale i vidět. Zvláště v případě vnoučat je to velice potěšující.

Moderní technologie jsou jako švédský stůl. Nemusím mít všechno a hned. Vyberu si jen něco z nich. Já si vybral chod s internetem, notebookem, youtube a GPS navigaci s WhatsAppem na smartfónu... :-)

J. Kostelanský 8.10.2022 3:27

Na závěr krátká poznámka: jsem velice spokojený s tím, jak dlouhé a otravné jsou dnešní reklamy. Odnaučily mě tu televizi sledovat. Ke koncu mého "vztahu" s TV jsem jí dokázal sledoval vždy jen po první reklamu...

S reklamou na internetu jsem také zatočil. Používam prohlížeč Brave, které většinu reklam ani nepustí ke mně. Zvláště příjemné je sledovat zcela bez reklam youtube - pokud ovšem reklamy nejsou "natvrdo" vloženy do videa. Ale i na to je mastička - posunout, resp. posouvat video pravou šípkou na klávesnici vpřed...

M. Šejna 8.10.2022 8:59

Máte pravdu.;-)

My jsme z manželkou přestali sledovat veškeré programy TV Prima od chvíle, kdy Prima zakázala možnost přeskakovat ty jejich otravné uřvané dlouhé reklamy.

B. Liborek 8.10.2022 1:53

Vše je o míře. Vošap jak říkámanželka, používám jen na kontakt s dcerami, které pláchly do největšího maloměsta a druhá do nejmenšího velkoměsta...No a ty dvě tři zprávy denně od dětí potěší. :-) FB jsem pro časovou náročnost prohlížení nesmyslných informací zrušil a jinak telefon a email. Stačí.

P. Dvořák 8.10.2022 1:06

" . . . rozhazovačný státe, budiž tvojí povinností dáti zdarma občanům nejen potřebné programy, ale rovněž i chytré telefony. A tarif zdarma."

Tak ono konečně bude něco zdarma? 8-o 8-o 8-o

A já staromilec jsem do dnes žil v přesvědčení, že to "zdarma" je vždycky zaplaceno nejmíň dvakrát.

R. Langer 8.10.2022 6:13

A máte samozřejmě pravdu... ;-)

J. Ferenc 8.10.2022 7:21

Ono s tím "povinným" chytrým telefonem už to začalo. V létě 2021, v době přísně covidové, jsem bez mobilu měl vážný problém navrátit se ze zahraniční služební cesty do vlasti. Bez chytráče s datovým tarifem už v některých částech Prahy ani nezaparkujete. A čím dál častěji jakmile nevyfotíte QR kód, jste vyřízenej.

Z. Jemelík 8.10.2022 0:47

Také nepoužívám WhatsApp, ale z úplně jiných důvodů než pan Kovanič. Na rozdíl od něj považuji chytrý mobil za věcičku, která usnadňuje život starce nad hrobem. Muž jiskřivého intelektu, jakým se jeví v článcích na Neviditelném psu pan Kovanič, by měl uvážit, zda je skutečně tak starý, že není způsobilý zužitkovávat plody technického pokroku.

I. Polák 8.10.2022 8:35

R^R^R^

P. Urban 8.10.2022 10:08

Možná to nebude ani tak stářím, jako tím jiskřivým intelektem.