30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


ŠAMANOVO DOUPĚ: Pamatuj na Coventry, Putine!

12.10.2022

Kerčský most byl napaden a poškozen. Nebudu opakovat, co to pro koho znamená. Jednou ranou byl přerušen jeden ze dvou silničních mostů tohoto soumostí a zároveň zapálen cisternový vlak na vedlejším železničním mostě. Udivuje zde více věcí: Jak kdo zařídil, aby se výbuch udál tak, aby došlo k paralelnímu poškození? Obecně se má za to, že vybuchl bílý kamion či velká dodávka s masivní náloží. Mohlo jít o sebevražednou misi? Anebo zneužití „vedlejších obětí“? Anebo tam dopadla inteligentní střela náhodně zrovna v tom nejvhodnějším okamžiku?

Psí kolega Vlk tady v pondělí napsal: „Nikdo nepochybuje, že se jedná o ‚válečný akt‘...“, ale není to tak úplně pravda. Podle pana Putina a ruské propagandy jde jednoznačně o teroristický čin, za které je odpovědná nacistická Ukrajina a západní státy. Ze svého hlediska má pravdu. Stejnou pravdu jako měl pan Hitler a jeho propaganda, když prohlásili úspěšný útok československých parašutistů na Heydricha za zločin, za který jsou zodpovědni čeští teroristé v žoldu židobolševiků a plutokratů.

Samozřejmě jde o podobnost, nikdy nemůže jít o totéž. Nicméně se tu rýsují jisté paralely. Vykonání rozsudku nad válečným zločincem Heydrichem vyvolalo nesmírný záchvat vzteku u pana Hitlera, jenž chtěl v odvetu povraždit deset tisíc Čechů. Nakonec byly demonstrativně zničeny Lidice a vypáleny Ležáky a během druhé heydrichiády popraveny stovky spolupracovníků parašutistů a jejich rodin. Popravovalo se za „schvalování atentátu“. A okamžitě šly tři „trestné transporty“ do lágrů, ze kterých se málokdo vrátil.

Za zničení mostu nařídil pan Putin útoky na civilní cíle na celém území Ukrajiny. A s tou podobou je to tak:

Britské Královské letecto bombardovalo Německo už od května roku 1940. Ale soudruhy nacisty (příslušníky partaje NSDAP) z nějakého důvodu zvlášť rozčílilo bombardování Mnichova Královským letectvem 8. listopadu 1940. Tedy už po prohrané Bitvě o Británii (10. července 1940 – 31. října 1940). A tak naplánovali a v noci ze 14. na 15. listopadu 1940 provedli masivní bombardování města Coventry, které trvalo nepřetržitě celých jedenáct hodin. Coventry jakožto centrum válečné výroby bylo jistě legitimním cílem nelegitimní války, ale Němci už předem připravovali záměrnou likvidaci obytných čtvrtí. Stejně jako teď Rusové, když cíleně napadají elektrárny, sídliště a školky. Němečtí nacisté se tím dokonce chlubili - zejména před svým obyvatelstvem. Vymysleli navíc také jedno novoslovo: „Coventrizace.“ Znamenalo totální vybombardování města.

Tohle slovo používala nacistická propaganda od roku 1940 dlouho, dlooouho. Až do února 1945, kdy „coventrizaci“ předvedla RAF na Drážďanech. Pak se tím už přestali chlubit. Pamatuj na Coventry, Putine!

Pamatuj na Drážďany!

Jo - a ještě něco. Teď jsem se dověděl, že při těch útocích na Ukrajinu používají Rusové přesné moderní zbraně, kterými by si už neměli dovolit plýtvat. A vzpomněl jsem si na jinou paralelu: V průběhu Bitvy o Británii nedokázala Luftwaffe zničit anglická letiště ani letadla RAF ve vzduchu nebo na zemi. RAF měla přitom těžké ztráty na strojích, lidech i pozemním vybavení. Už mlela z posledního. V tom okamžiku rozhodl Hitler o masivním bombardování Londýna i dalších britských měst. Ve své zločinné mysli se totiž rozhodl pozabíjet co nejvíce Britů. Jest to takové ambivalentní - ale britští vojevůdci mu téměř žehnali. Díky Fýrerově umanutosti byla RAF schopna doplnit ztráty, opravit letadla a zasypat krátery po bombách na svých letištích. Velké ztráty naopak zaznamenala Luftwaffe. Bitva o Británii byla první, kterou v průběhu druhé světové války, a vlastně už od Španělska, Německo prohrálo. Hm, byl pak smutný poválečný pohled na Berlín, Mnichov a další německá města...

Pamatuj na Coventry, Putine, pamatuj na Moskvu!

Psáno a varováno na všechny strany v Praze na Lužinách v úterý 11. října 2022