28.2.2024 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

Jak na diktátory

Jsou na světě političtí vůdci, kteří v takových kritických obdobích jdou stále stejným směrem a obtíží se nezaleknou. Jiní politici s nasliněným prstem zkoumají, kterým směrem zafouká vítr veřejného mínění. K nim patří Silvio Berlusconi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Halladin 1.11.2005 23:07

Jo, znám Petře . zrovna ta moje.

Jinak bych dávno měl ADSL, a nesral se s připojením přes mobil. Patřím mezi těch 10% telefonůl, které nemaj na ADSL nárok. A nejsem tady sám- mohl bych jmenovat další, které znáte ze psa.
Pavel Kořenský 1.11.2005 23:06

Ono až bude potřeba,

tak se najde cesta, jak tou metalikou na tu samotu protlačit 10 Gb/s nebo víc. Když modemy běhaly na 19.200 Bd tak se taky zcela vážně tvrdilo, že rychleji je to fyzikálně vyloučené. No a pak přišlo 33.600 Bd atd.
Foundryman 1.11.2005 23:06

Petře H.

tady má Halladin pravdu. Z nějakých prapodivných důvodů jsou někde ústředny málem vedle sebe a jinde je to katastrofa. Mám firmu na předměstí Brna a nejbližší ústředna je 6,5 km. Vím to přesně, anžto jsme taky řešili firemní internet. Hroznej problém, nakonec jsme skončili u bezdrátu.
jura-p 1.11.2005 23:05

Jednoduchá odpověď by byla, Petře H, že za to mohou socani a ty koaliční strany, co jim to drží.

Ale není to tak jednoduché. Ti socani by to nemohli takhle vést, kdyby tady nebyla významná část populace, které to vlastně vyhovuje. Třeba mo a Ladislav N, někdy i Xaver a Halladin vždy přijdou na pomoc proti těm, co by to chtěli změnit. A takových je tolik, že vlastně máme takovou vládu, co mít máme. Ne nejsou to všechno socani, ale když o něco jde, tak si socanů moc nevšimnou a neomylně zautočí na ty, co by to mohli změnit. A tím tu nehybnost udržují. Kdysi někdo moudrý řekl, že ke zkáze stačí založit si ruce. A kdo v této zemi chce něco udělat, tak ho přes tu ruku neomylně plácne řada dobrovolníků. No tak je ten vývoj pomalý a ani směr není moc jistý.
PeS 1.11.2005 23:05

2 Foundry

Ta cena je srovnatelná s wifinou. U notebooku by mi to bylo jedno, ale ty mašiny na druhe straně bytu jsou pevný a nad perspektivou vedení kabelu lištou v rohu pod stropem žena projevovala nelibost... Takže připadala v úvahu wifina a ty krabičky. No a protože v mašinách už byla síťovka na twist, vyhrály to krabičky, jinak bych musel kupovat ještě wifi síťovky...
Kanuk 1.11.2005 23:03

Ještě k těm ID číslům

Ona se objeví i na řádcích nadpisu
Pavel Kořenský 1.11.2005 23:03

juro-p

no, to roztahání drátů bych až tak nezavrhoval. Časem se to bude třeba hodit. Jen je škoda, že místo metalických drátů netahali do každé samoty optiku, minimálně 8 vláken. To bychom měli vystaráno až tak do roku 3000.
Petr H 1.11.2005 23:02

Halladine,nechte toho,

vy znáte v ĆR telefonní ústřednu,která by nebyla pět kilometrů v dosahu?
Já neznám město,vesnici aby už po pětseti metrech nezačinala další.A vy s pěti kilákama....halladinovskej fórek.
Foundryman 1.11.2005 22:59

PeSi, ad zásuvky

Jaká je asi pořizovací cena? Já u wi-fi hodnotím, že můžu s ntb vylézt třeba na dvůr a nejsem furt k něčemu přivázanej.
Petr H 1.11.2005 22:56

Juro,ten Telecom je daň transformaci.

Bylo to špatně,bezpochyby.Ale mně štve jiná věc.Nikdy jsem nečekal,že bude v Čechách za rok po Listopadu po 50 letech totality normální,obyčejný kapitalismus.Máma mi řikala při setkáni v 89 - 40 let tady byl komunismus=80 let se to bude rovnat zpátky.Mně fakt jenom štve,že se to posledních 8 let neposouvá nikam,ale couvá to zpátky do toho hnusnýho husákovskýho guláše.Z toho je mi fakt hnusně.
Kanuk 1.11.2005 22:54

bleskojistky

K pojištění proti blesku normální pojistka nestačí, tu blesková jiskra přeskočí i když je vypálená. Je nutné mít takové udělátko, kde vedení dělá vertikální smyčku, a na nejnižším místě smyčky je uzemněné přeskokové jiskřiště. Blesk totiž nikdy nejde proti "gravitaci" (ve skutečnosti elektrickému poli). Přátelé radioamatéři mohou poskytnout další informace.
Šumavák 1.11.2005 22:54

Kecale, no já se tak moc nesmál, mně to stálo asi 35 litrů za počítač

a všechna data data v hajzlu!! A telekom tvrdil, že za blesky oni odpovědní nejsou.
Halladin 1.11.2005 22:53

Petře H,

s Adsl je ten problém, že se dá natáhnout max. 5 km od ústředny, a ta ústředna musí mít určité vlastnosti. Jinak 90 % pevných linek ji může mít, a za docela slušné peníze. Jenže pro fůru lidí je i to dost. A navíc fůra lidí zrušila pevné linky, a mají jen mobi.lTakže není tolik zákazníků, a proto jsou ceny vyšší.
Quetzal 1.11.2005 22:50

Šumaváku, s těma bleskojistkama

smě dostal, ani přečíst ženě jsem to nebyl schopen! :-)
jura-p 1.11.2005 22:47

Petře H,

oni to tady už někteří napsali. Podivný monopol Telekomu. Tehdy se na tom podepsali i lidi z ODS. Pak nějaký prý strategický partner z Holandska a smlouva, co jim nechala všechno za to, že přivedli telefon do každé samoty na hranicích. Šílené náklady s tímto, dost často poslední kilometr za půl milionu a pak u domu udělali smyčku, protože domorodec jim řekl, že telefon od nich nechce. Na každou chatu natáhli drát a pak odtáhli zase do Holandska. A telekom se znouvu prodal. A od té doby používají monopol k brždění vývoje. Vydělali na tom akorát cigáni, co dělali výkopy na ty kabely.
Petr H 1.11.2005 22:45

Foundry,nejde o filmy

ale třeba o internetovou televizi.To ti s DSL seká.Pokud ale jenom klikáš na stránky,tak ti stačí modem.Já třeba rád koukám na fotbaly z Brazílie,Argentiny,ale i Evropy a jinou šanci než internet nemám.A rád za to zaplatím. 
PeS 1.11.2005 22:45

2 jura-p

ad "životu nebezpečný vstup do dětského pokoje". Hele - už jsi slyšel o bytovém rozvodu sítě přes elektrickou rozvodnou síť? Prostě za modemem nebo routerem píchneš krabičku do zásuvky a na libovolném jiném místě bytu ze zásuvky druhou krabičkou do počítače. Mám to doma a funguje to "beze ztráty kytičky...". Až zas budeš v Praze, ozvi se a já Ti to přímo předvedu, jak to mám řešený u sebe. Z jednoho routeru krmím 5 mašin a furt to jde (no na stahování filmů to není...)
Kanuk 1.11.2005 22:45

Petře H. - problem kabelu v Česku

Petře, uvědomte si, že když vy se připojíte na TV kabel, dostanete přístup na - řekněme - 100 kanálů. Když se připojíte na kabel v ČR, dostanete stejné čtyři nebo pět kanálů, které stejně chytnete na antenu. Tak proč platit za kabel? A kde není poptávka, není také nabídka. (o té situaci v ČR to možná není zcela přesné, ale jistě to není daleko od skutečnosti).
Šumavák 1.11.2005 22:44

PeSi, bleskojistky jsou v každé telefonní krabičce,

pravil technik z telekomu, který přišel vyřizovat moji stížnost.Když jsem mu podal takovej černěj(původně plastikovej )škvarek ,ze kterého trčel kousek drátu a pravil, a´t je teda zkontroluje, tak zblednul a vypadal jakobyho praštil blesk.A na zdi byla černá očouzená čára v místě kudy vedl kabel.***Radši nevzpomínat! Kdybych u toho čistě náhodou tenkrát nestál tak to mohlo vypadat jako v Třeboni, než Čochtanovi došly sirky!
Foundryman 1.11.2005 22:41

Juro-p

Já bych to moc neřešil, pokud nestahuješ filmy nebo tak něco, tak ti normální ADSL dvě mašiny v pohodě utáhne. Tím domácím wi-fi to pak rozhodíš na jednotlivý PC.
jura-p 1.11.2005 22:38

Pesi, rád si poslechnu vše, co mi usnadní rozhodování. Foundry, o tom Telenoru mi řekli, že je u nás nedostupný.

Ty čtyři Giga by se mi líbily. Co je to Lan nevím, to je to čemu se říká pevná linka. To jako že natáhnou nový kabel extra k mému počítači. No tak to je tak drahé, že je to spíš pro firmu. No a pro Šumaváka. No zase bydlíš nejjižněji, jak to vůbec jde v téhle zemi. Asi se k vám moc provozovatelů nehrne. Nedosahuje tam třeba něco vzduchem z Rakous?
PeS 1.11.2005 22:37

2 Šumavák

ad dlouhej kabel - to chce bleskojistky. Beze srandy. Oddělovací trafo s blestkojistkou se dá sehnat - ta indukce je mrcha zrádná...
Petr H 1.11.2005 22:36

Juro,mně šlo o tom,

že v ČR,kde je taková velice hustá hustota osídlení,čili hafo potencionálních spotřebitelů,by toto připojení právě kvůlivá té hustotě osídlení,čili zákazníků neurékom na malém place,by tohle mélo být pomalu zadarmo.Trh by to utáhnul.Čili je tam něco špatně.
Teda alespoň podle mého kapitalistického mozku.
Quetzal 1.11.2005 22:35

Petře H, klidně se trapně opakujte,

ono to má smysl - alespoň se takhle lidem neustále připomíná, jak draho nás přišel monopol Telecomunistů! Tak dobře jako za modrými lesy v Tennessee bychom na tom nebyli, ale funkčních soupeřících alternativ by tu bylo jistě více. Poslední ranou bylo, když antimonopolní úřad povolil Tc koupit Eurotel ... chápete to? ... Ještě, že se rozmáhá wifi.
Foundryman 1.11.2005 22:35

Juro-p

Pořiď wi-fi router, zhruba za 2000,- Kč slušnej a po pětistovce USB adaptér do mašiny (pokud už tam není zabudovanej - notebooky to mají běžně). Ten router píchneš na zdroj signálu a ty mašiny si to chytnou z luftu samy. Nastavení je dle návodu naprosto blbuvzdorný. Já mám takhle doma v síti 3 mašiny a běhá to jak po másle.
Šumavák 1.11.2005 22:32

Hele, neřešte to ISDN ! Já ho vyhodil už před dvěma roky

když mi to fakt fyzicky vypálilo počítač.A dva měsíce bojů mi trvalo, než se mi to podařilo na Telekomu odhlásit a vysvětlit jim, že když nemám počítač, tak jim tu fakturu za prosurfované hodiny nezaplatím a nezaplatím!!! Takovej jsem já neřád. Za ten eurotel platím asi 800 kč, mám z toho internetového připojení bonus myslím 60 SMS zdarma a 60 volných minut do mobilu a zatím jsem spokojen.***** Jak tady táhnou losi je v zimě vidět, ale že by tu někdo natahoval kabelovku či wifi (- to leda tak přesahem z reichu, ale ti jsou zatím výrazně dražší) to teda asi ještě dlouho neuvidím..
Rpuť 1.11.2005 22:32

Čísílko už na mne taky juklo. Nechme to na zítřek, jestli se ta čísla změní.

JInak, už jsem dneska nějaká tuhá, takže Dobrou!
jura-p 1.11.2005 22:31

No mě je v podstatě plně lhostejné, jaký systém budu mít na připojení.

Ale máme dva počítače. Tak chci tolik, aby se to dalo rozbočit a to ještě tak, aby žádný z počítačů nebyl server. Já s tím svým notebookem často odjíždím a do dětského pokoje vcházím co nejméně, protože se vždycky naseru. Prý to jde docela dobře a navíc bez kabelů. Mám známý, co to umí a nakonec, kdyby syn nebyl lempl, taky to prý taky umí. Mluví se v této souvislosti o nějakých hubech a routerech. Ale to je mě jedno, jak se to jmenuje. Proto chci aspoň dvě Giga a za připojením, jedno jakým to rozbočit.
Quetzal 1.11.2005 22:29

Jarmiliško, nechoď, všem se nám po tobě stýskalo!

Je tu stále bordel, ono to je ještě jakési rozestavěné ... zdá se ale, že s panem stavitelem se dá komunikovat a celkově to má zlepšovací tendence. Ale na začátku mě z toho chytal fantast.
Petr H 1.11.2005 22:29

Budu se trapně opakovat,ale nedá mi to.

Tennessee jako stát je třikrát tak velkej jako ČR a žije tam o polovinu méně obyvatel než v ČR,čili osídlenost oproti Čechách velice řídká.Přitom za domestic telefon platím jenom paušál a DSL i  LAN připojení mám na počkání.Kurva,vždyť v ČR,kde si lidi obrazně viděj do taliře a natáhnout dráty není takovej problém by podle tržních měřitek mělo stát DSL připojení jednu korunu a LAN maximálně korunu padesát.Tohle přece není možný.