16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

Ať přestane I Čong-uk žvanit

"Virus ptačí chřipky zatím nemá lidský kmen," řekl generální ředitel WHO I Čong-uk, ale dodal, že se to blíží. Čteme o tom ve zprávě, že švýcarský Roche zvýší výrobu léku Tamiflu proti ptačí chřipce. Co dodat k informaci, že Roche uvedl, že jedná s dalšími výrobci léčiv a vládami, aby mohl výrobu Tamiflu zvýšit. Preparát je považován za relativně nejúčinnější lék v případě přenosu ptačí chřipky na člověka. Ptačí chřipka nemá lidský kmen. V Asii prý umřelo 60 lidí, tím nás media krmí už tři neděle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Andy 8.11.2005 20:47

Re: Re: Ahoj Rpuťko, k tomu sundavání sádry mám pěknou historku ze života

no ale, kůň byl rakouskej a jak se pěkně uzdravil:) to je nátura. To by českej nevydržel. Tak nehudrej.
Šumavák 8.11.2005 20:38

Brouku, já toho doktora letos náhodou asi po deseti letech potkal

a ty zlomený kleště si okamžitě vybavil. :-))
jonáš 8.11.2005 20:35

Láskáá je láskáá

;-)
Šumavák 8.11.2005 20:32

PeSi, bacha, ta Rpuť to má zmáknuté ! V Bechyni je firma specialisovaná

na sanitární keramiku takže by stačilo jen dodávat ten dekl zjednodušený, bez otvoru. :-))
brouk 8.11.2005 20:31

Re: Ahoj Rpuťko, k tomu sundavání sádry mám pěknou historku ze života

Uz jsem se lek ze z toho vylezou rakusaci vitezne,a nebo aspon s odrenejma usima. Ale ty .nezklames.
huhu 8.11.2005 20:15

díky za pandemii

si musí říkat Paroubek. Jinak by se tady meidálně dokola mlelo Krejčíř, Unipetrol, Rath či dnes tak aktuální pozemky ministra Zgarby....
Šumavák 8.11.2005 20:01

Ahoj Rpuťko, k tomu sundavání sádry mám pěknou historku ze života

Jedno (skoro)moje zvíře si na pětkrát zlomilo nohu. Já to pojaljako šumavský sedlák tj. totálně vyhladovět aby ta noha nesla co nejmenší váhu a nechat chodit s tím , že buď to přežije nebo ne. Horší, než že ho mám dát podle doporučení všech veterinářů hned zabít, to prostě nemohlo být.Po měsíci si rakouský majitel pozval rakouského specialistu, který rozhodl : sádrovat! Vymyslel k tomu spec. sádru s epoxypryskyřicemi.Dohodli jsme se, že můj veterinář bude účtovat práci a ten rakouský pouze tu sádru.Já měl ještě připomínku, že když na dva měsíce ty dva klouby znehybní, ochabnou svaly, srostou vazy a bude kulhat.Odpověď byla, že pak napíchne a znehybní ostatní klouby, takže žádné kulhání nebude vidět! No senza!Provedli jsme, můj veterinář vyúčtoval cestu, umrtvení a práci ca.750 Kč a ten rakouský jen sádru. Když jsem viděl účet, tak jsem dostal žlučníkový záchvat a celkový třes, protože si za tu sádru( kterou já bych dostal od známého primáře chirurgie/ neboť tam jsem stammgast/ za flanděru) řekl v přepočtu 9 000 Kč. A teď se dostávám k tomu, na co reaguji.Přišel čas to sundat! Rakouský pan doktor si k tomu přijel, dal mi do ruky takové speciální, chromované nůžky na stříhání té sádry a povídá: rozstřihejte to ! Já to zkusil a povídám : nejde to !On nato: musíte víc zabrat!**** Pan doktor trochu podcenil svaly vytrénované denním kydáním hnoje a já jsem zabral.V "nůžkách" chřuplo a byly na sračku rozlámané.Sádra s polymerem ovšem nenesla žádné stopy stříhání.Když jsem se ho ptal, jak to teda sundáme, sedl do auta a odjel.***Zavolal jsem svého veterináře, ten to omrkl a řekl že má stejné nůžky jako ten rakouský a že si je nenechá zničit.Sádra ovšem musela dolů. Zavřete oči a představte si, že abych to sundal, jsem to nakonec na té noze řezal rozbruskou!!!!Plnokrevné kobyle!!!Přežili jsme to oba. Kobyle pak rok trvalo než rozchodila ty ztuhlé klouby.Ať je Mysch rád, jsou i horší případy.
Petr H 8.11.2005 19:24

Ale jinak taková malá pandemie nezaškodí.

Natural disasters are good for humanity.Něco jako filtr Matky Přírody.Nikdo tam nechce spadnout,snad každý má Pud sebezáchovy,ale..only the strong survive.Tak to prostě na tom světě chodí a momentálně je nás tady moc.
I když nějací týpci viditelně Pud sebezáchovy nemají.To by nemohli vyvádět takový voloviny co vyvádějí.
Čumil 8.11.2005 19:20

Re: Chybějící ponožky

No, dobrý večer, strýcu Martine - mám takový dojem - alespoň podle váhy - že urna bude z olověného plechu. Ale nevím to přesně - jen jsem už pár taky stěhoval.
Vrozená skepse mi ovšem velí upozornit dámy a pány z oblasti funerálního podnikání in spe, že na trhu panuje značná konkurence,  takže doporučuji zjednat pár statných zřízenců na zajištění jaksi výchozí suroviny -  to bude záhy připomínat slavné scény zajišťování oprav bouraček ze Tří kamarádů... Pět a více vozidel havranů u jednoho těla...
Tak si tady hezky povídejte.
martin 8.11.2005 19:06

Chybějící ponožky

Ve světě na to jdou různě - podle nátury, tradic a možností. Děkuji pf - začtu se, už jsem si kliknul. Magistře, já viděl nějaký šot v televizi a nejsem si jistý, jestli to byl Číňan nebo nějaký Ussurijec (třeba Děrsu Uzala). PeSi, krematorium je vždycky dobrý nápad, už v tom starém vtipu chodily hodné děti v neděli po obědě na škvarečky. Můj morbidní humor mi dodal zkušenost z nedávného pohřbu - z čeho je urna - nádoba - z krematoria, nevím, ale při uložení se pikola z Pohřební služby vnucoval s dřevěnými ozdobnými schránkami a nakonec dodal plastový kyblík. Navrhuji doplnit reklamní kampaň o biourny - ze zaručeně non-pollutants clay - hlíny!
Xlendi 8.11.2005 18:52

Kéž by měl Aston pravdu!

Také doufám v to, co pan Neff píše. Ale co když to tak není? Můžeme si to dovolit "risknout"? Já si tím bohužel nejsem jist.
Petr H 8.11.2005 18:41

Kšeft nekšeft,zdraví je jen jedno.

Ten kdo teď huláká o kšeftu by hulákal v připadě pandemie,že vakcína je zase jen pro papaláše a na poctivě pracující proletariát se opět nedostalo.Vývoj léků taky milánkové něco stojí,nejen proti chřipce.Kolik jen se napumpovalo dolarů do vývoje léku proti rakovině a furt nic.Nebo AIDS,Ebola....Tak klídeček.
Pete Brich 8.11.2005 18:33

Nedávno výrobci kuřat a jiné hydiny donutili

výrobce hovězího k hromadným popravám krav kvůli slintavce, což byla nemoc odjakživa léčitelná za dodržování určitých hygienických pravidel.
 
Teď to je return od výrobců krav na dvorec výrobců ptáků.
 
Naučme se opět používat slepé střevo. Ještě vybijeme vepře, králíky, norky a holuby a vyrazíme na pastvu.
 
Nejlepší byznys je se strachem.
 
PB
maYda 8.11.2005 18:29

Re: Re: Re: Paní Zajícová

myslela jsem, že Zášupšáci schovávají klůíče a ponožky či jiné předměty drobné denní potřeby - jak se kradou rozdíly mezi mužským a ženským myšlením si neumím představit. Navíc se jedná o skřety ryze domácí bez nadnárodního dosahu. :-)))
Rpuť 8.11.2005 18:16

PeSi, v tom případě očekávám novou hospodářskou válku mezi EU a Čínou,

protože žádnej počítač nemůže být levnější, než pár čínských otroků i s dopravou.
Rpuť 8.11.2005 18:10

PeSi, pf - to bude tím, že lebka obvykle vydrží nejdéle.

Rpuť 8.11.2005 18:09

Re: Janse, a nejchytrejsi na svete jsou pisalci (=novinari)

Roche není vůl a zajisté to vyrábí na státní objednávky. A stát bude platit pandemie nepandemie.
PeS 8.11.2005 18:08

2 martin

To já jen nechal trochu toulat svou představivost... Po instalaci drátu do příslušného ministerstva (asi hlavně proto, aby měli na co sedat chřipkovití ptáci) tu o víkendu vznikla spekulace, Mgr. Rputí přivedená k dokonalosti, že perspektivní řešení problémů českého zdravotnictví spočívá v privatizaci/zřízení krematoria. No a do doby, než počet pozůstalých poklesne pod určitou kritickou mez, dá se očekávat zvýšený zájem o vkusné keramické urny. No a představme si to zefektivnění provozu - výrobu jednoduchých typů zvládne automat přes počítač, trocha logistiky a úspěch i s úsporami energie zaručen...
pf 8.11.2005 18:02

kam jinam nez do huby

tam se to nestrati, z kapsy rubase to muze vypadnout, kdyz s vama v truhle hazeji.
Ostatne tento zvyk byl  zachovan i v ceskoslovenske  armade - mrtvym pohrbenym v polnich hromadnych hrobech se, podle smernic CSLA, vklada jedna jejich identifikacni znamka do dutiny ustni.
Bigbadaboom 8.11.2005 18:00

Janse, a nejchytrejsi na svete jsou pisalci (=novinari)

Zase nekdo papal chytrou kasi...ale vazne: Opravdu si myslite, zadne nebezpeci typu epidemie (nemusi to byt primo pandemie) nehrozi? Jak to vite? Vite jak rychle viry meni svoji genet. vybavu? Vite jake idealni podminky k tomu maji v Asii? spina, stravovaci navyky, mizerna uroven hygieny (a hyg. navyku)...placat o tom, ze hygiena nici obranyschopnost  (ikdyz je to  castecne pravda) tady neni na miste. A jestlize Roche jedna s ostatnima firmama o prevzeti vyroby, tak z toho zase tam moc asi mit nebudou, ne? mozna jim pordaji licence, ale to je vse...rozhodne spis prijdou o kseft. A navic si neuvedomujete 1 vec: staci par hysterickych clanku, reportazi atd...nebo se chripka prestane sirit a Roche (distribucni firmy a mozna i lekarny) muzou veskere zasoby Tamiflu vyhodit do kanalu. A stim spojene obrovske investice...svet neni cerna a bila, vime to vsichni, tak ho tak prosim nebarvete, "novinari".
pf je autor samozrejme 8.11.2005 17:59

to bylo pro martina

martin 8.11.2005 17:59

zkusil jste kontaktovat Urad pro chybejici ponozky?

http://www.smithson.org.uk/modules.php?name=News&file=article&sid=29
PeS 8.11.2005 17:55

2 Rpuť

A ostatně, proč ne? Když mohli staří Řekové dávat mrtvým do huby obolus pro Cháróna (proč zrovna do huby?), proč by dnes nemohl jako doprovod do penálu sloužit mobil? Jediný problém vidím ve vyšilování zelených trotlíků, neb veškerá elektronika jest nebezpečným odpadem a musí se likvidovat ekologicky. To by se muselo ještě vyřešit... Ekonomická stránka věci hovoří jednoznačně pro, neb takový mobil je dnes jednoznačně levnější, než příslovečný trdlující stolek pro seanci.
Rpuť 8.11.2005 17:33

Martine, omyl - v nich skladuju ty ztracený fusekle a posílám je do Číny.

Je tam jeden co má největší museum ztracenejch fuseklí na světě a jak pořád kontroluje, jestli mu nejdou do páru, tak z toho má šikmý oči.
Tana Zajicova 8.11.2005 17:31

O cem muzi premitaji?

Rputi, you are killing me!
Myschaku, 8.11.2005 17:31

Re: tak musim

Když máš poraněnou páteř, tak je to priorita, a na takové prkotiny jako přrtžené vazy se Ti každej vyprdne. Zvlášť když bydlíš někde na venkově, momentálně máš problém stát nebo sedět, a dost dobře nejsi schopnej někam jezdit na vyšetření ( Do patřičně vybavené nemocnice.) Holt něco na ty vaše doktory nechat museli.
Rpuť 8.11.2005 17:24

Re: Re: Re: O cem muzi premitaji?

Pak ovšem těžko vysílat směrem k žádanému objektu. Postoj zády by si mohl špatně vyložit:)
martin 8.11.2005 17:23

2 PeS

Archeologové nic nenajdou - Magistr Rpuť vybírá popelnice důkladně a po jídle je likviduje.
martin 8.11.2005 17:22

ženy

no to jsem tomu dal, vypustit komentář a zmizet. Zášupšáky jsem nezahlédl, ale šuplík plný jednotlivých ponožek do páru mám. Žena taky, ale z jiných párů. Xavere X.X., na reagovat kliká jedna skupina komentátorů, zásadně nekliká ta druhá. Oboje má své výhody a nevýhody, já jsem většinou neklikač.
Rpuť 8.11.2005 17:19

PeSi, no jo, ale dovedete si představit mobil jako milodar?:)

Zpráva s tisku: Hominidé počátku 21.století věřili v záhrobní život a dávali svým nebožtíkům do hrobů jednoduché přístroje s vyznačenými znaky, jejichž pomocí  chtěli s mrtvými komunikovat. Kovové krystaly umístěné v popelnici pak zřejmě měli mrtvým sloužit jako zdroj energie. Zda-li byla metoda úspěšná není známo:)