20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

Ať přestane I Čong-uk žvanit

"Virus ptačí chřipky zatím nemá lidský kmen," řekl generální ředitel WHO I Čong-uk, ale dodal, že se to blíží. Čteme o tom ve zprávě, že švýcarský Roche zvýší výrobu léku Tamiflu proti ptačí chřipce. Co dodat k informaci, že Roche uvedl, že jedná s dalšími výrobci léčiv a vládami, aby mohl výrobu Tamiflu zvýšit. Preparát je považován za relativně nejúčinnější lék v případě přenosu ptačí chřipky na člověka. Ptačí chřipka nemá lidský kmen. V Asii prý umřelo 60 lidí, tím nás media krmí už tři neděle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pje 18.11.2005 17:25

Re: Spatny clanek

Nějak jste zapoměl uvést, co je na něm špatného. Máte snad pocit, že virologie a farmaceutický výzkum a produkce jsou nezávislé na penězích? Myslíte si, že Roche je dobročinný spolek, který hledá nejúčinnější řešení bez ohledu na své ekonomické zájmy? Jste snad toho názoru, že kvůli zdokladované vysoké korelaci úmrtí lidí na ptačí chřipku a nehygienických podmínek, v nichž žili (vysoká expozice virům a bakteriím) je na místě velet k nalití peněz do linek na výrobu Tamiflu v Roche? Kdyby vzal čert polovinu farmaceutického průmyslu a chemofarmak a polivinu "lékařů", zbylo by najednou dost peněz i pro lidi, aby mohli o sebe lépe pečovat účinně sami a při akutních problémech aby dostali kvalifikovanou a účinnou pomoc.
pje 18.11.2005 17:09

koloidní stříbro!

farmaceutická lobby opět na prahu dalšího úspěchu! Tamiflu? Předražený blokátor se specifickým ( a omezeným) účinkem! Dokáže si někdo z místních biochemiků zopakovat látku o koloidních roztocích nanočástic Ag v destilované vodě a o působení nanočástic AG na jednobuněčné mikroorganismy? Chce tiu snad někdo tvrdit, že nejsou k dispozici klinicky ověřené antibakteriální a antivirové účinky koloidního Ag? Když jde o prachy, tak se ochotně zapomíná na známé a účinné, ale levné řešení a davu se "vědecky" předkládá obraz hrozící pandemické apoklaypsy a světélko spásy - když se dobře zaplatí... Peníze si tak kupují vědu, aby sloužila zase penězům, nikoli lidem... A pak se divte, proč se lidem cpe chléb a hry - jen když se nestarají o podstatu čachrů těch, kteří tak rádi vydělávají na neštěstí jiných...
pje 18.11.2005 16:50

Re: Re: Re: Re: Jo, a ten lek je jen malo ucinny

Obdobně jako po antibiotické kůře, což vyřeší lactobacillus nebo rovnou Luivac...
RB 9.11.2005 18:22

Spatny clanek

Takze cela Svetova zdravotnicka organizace a vsichni vedci na svete, co se virologii zabyvaji, jsou podplaceni firmou Roche. A vysledek? Vzhledem k obavam musi Roche poskytnout genericke licence do tretiho sveta. Mam takovy pocit, ze pan autor zaprve nevi nic o biologii viru a za druhe ze to ani vedet nechce.
jonáš 9.11.2005 0:27

Kde jinde, Šumaváku,

než v tekutých píscích český politiky -- tam se přece ztratí všechno.
velvet 9.11.2005 0:14

Re: A v Budějcích máne taky s glajzama problém.

Juro, a co kdybyste taky někdy zabojoval sám. Já Vás chválím, že říkáte, co byste si přál, a píšete moc pěkně a rozumně, vo to žádná, ale z hladin ODS nevím o tom, že byste byl nějakej odbojář. Popravdě nebejt Psa, nevím o Vás nic. Jste zdejší odbojář? No tak to jsem větší.
Víte dobře, že Míra Beneš je hodnej, vzdělanej a nudnej tvor. Vy budete hlasovat pro Beneše na post lídra?
A proč? 
(Já vím, že pravděpodobně děláte víc. Možná se o jednu ulici hádáte roky. Ale pochopil jste, co Vám  sděluji? Plno lidí to nevidí. A že Vás bere pár lidí na Psu... no to můj starosta by nemohl reagovat na zdejší tlachy, jeho žena by jej zavraždila myší. Například. V mých očích ztrácíte kredit, jurope, právě proto, že jste vždycky tak krásnej. Protože to prostě nejde.
Šumavák 9.11.2005 0:05

Jura-pe, to slyším prvně a to mně zajímá!

Tunel, jo? v těch tekutejch píscích? to ještě budeme říkat: zlatej Temelín! tam se toho betonu spotřebovalo jen trochu.
jura-p 8.11.2005 23:58

A v Budějcích máne taky s glajzama problém.

Místo nového nádraží vymýšlíme tunel pod tím nádražím. S kruhovým objezdem 8 metrů pod terénem a vyústěním do ulic, které jsou před nádražím ucpané a za nádražím do nikam. A navíc v tom Pětáku mají lidi tak třikrát do roka dobrovodskou stoku ve sklepě přes kanály, ve kterých se voda zvedá s hladinou té stoky. A ti na tom budou lépe, protože to bude moci natéct do toho tunelu. Most za nádražím by byl za stejné peníze až na dálnici, která má vést opodál. Ale zase je optimistické, že tato nesmyslná stavba hned tak nebude, protože je tak drahá, že na ni nebudou peníze. A dálnice se staví tak rychle, že budeli tempo zachováno, bude D3 hotova za stosedmdesát let. Takže ty peníze, co nikdo nemá, se hned tak nevyhodí.
PeS 8.11.2005 23:54

Vážení,

za chvilku je zejtra, tak se tu zatím mějte, já jdu přemýšlet...
Šumavák 8.11.2005 23:48

Jura-pe, ať s tím nádražím netroškaří a poučí se v Kaplici!

Tam se kdysi radní taky nemohli dohodnout, přes čí pozemky ta dráha povede a tak udělali nádraží 5 km od města.A lidi si zvykli! A víš jaký rozvojový potenciál, teda územně, to město ještě má, než ho zabrzdí koleje?
jonáš 8.11.2005 23:46

Re: A to brněnské nádraží vidím takhle.

Tak to je fakt dobrý, Juro -- jezdí málo lidí, tak potřebujem nový nádraží. Větší --
PeS 8.11.2005 23:46

2 jura-p

No vidíš, jak to všechno najednou správně chápeš... Vždyť je to tak logické!
Šumavák 8.11.2005 23:43

a nebyl by čas se vrátit k tradicím?

Jeden vod nás je dokonce mistrem světa v práci s bičem !
jura-p 8.11.2005 23:41

A to brněnské nádraží vidím takhle.

Vzhledem k tomu, že z něj odjíždí necelá třetina lidí (a přijíždí taky), co z něj odjížděla (a na něj přijížděla) před dvaceti lety, je zjevně patrné, že se tak velké nádraží přežilo. A proto je třeba postavit nové. Ty mosty a pešung na kterém je to celé postavené tvoří komunikační překážku mezi městem a jihovýchodem Brna. To, že všechny tratě v té oblasti jsou na náspech kvůli povodním, je zastaralé. Od stavby přehrad na Víru a Kniničské jich také výrazně ubylo. A v tom Komárově ostatně nic nebrání postavit nové mosty a pešunky a štreky tak vysoko, aby ani Svitava neměla nárok. A taky to nádraží nemusí byt tak velké. A staré nádraží se dá použít jako brněnská obrazárna, tam nebude vadit, že tam chodí jen pár lidí. U nádraží to vadí, u galerie je to normální.
Foundryman 8.11.2005 23:37

Šumaváku,

tam je dle normy 15 čísel plac. Třeba je předtím prohnali tím kalandrem.
Foundryman 8.11.2005 23:35

PeSi

a shánět záchranný čluny :-)
Foundryman 8.11.2005 23:35

Juro-p

prostě Šimonovský rychleji mluvil než myslel. Exempla trahunt.
Šumavák 8.11.2005 23:34

Žádám vysvětlení!

"....Pracovali na výrobě palet. Podle vězeňské služby utekli z vnitřního pracoviště věznice v nákladním voze, zabaleni v paletě. " Mezi dvěma prkénky?
PeS 8.11.2005 23:32

2 Foundry

teď jen včas odhadnout, kdy to finálně žbluňkne...
jura-p 8.11.2005 23:30

Já tomu Šimonovskému rozumím.

Nikdo z ODS ani ČSSD to být nemůže, protože to by mohlo narušit budoucí možnou koalici s některým z nich. US ve vládě nebude určitě, takže za to nepřímo může moci někdo z vlastně neexistující US. Ale stejně by mě zajímalo jakým konkrétním nepřímým činem za to může konkrétně Němec, jestli nepřímo může být konkrétní. Ale když řeknu, že někdo za něco může, tak mi otázka jak nebo čím za to může nepřipadá nesmyslná.
PeS 8.11.2005 23:29

2 Šumavák

No jo, ale tehdá to ti bejci a volové capali po svejch, dneska se vezou v audinách. A místo toho, aby je kovboj hnal bičem, tak je veze panskej kočí. Pokrok se nezapře...
Foundryman 8.11.2005 23:28

PeSi,

abych zůstal u podobenství, to je ten tanec na palubě Titanicu :-)
Foundryman 8.11.2005 23:27

Šumaváku,

to nemůže, lidovci teď s ODS mluví.
PeS 8.11.2005 23:26

2 Foundry

Že by už? A už to řekli těm v Berlíně? Když jsem byl naposledy v Berlíně, tak to budilo dojem, jako že zbytek Sluneční soustavy sice obíhá kolem Slunce, ale Slunce samo obíhá kolem Země... Abych se vyjádřil v podobenství...
Šumavák 8.11.2005 23:26

PeSi z celé historie se mi nevybavuje

jediný kus, který by absolvoval " Chisholm" a přišel k nádraží tak vyžranej jako Škromach.
Šumavák 8.11.2005 23:23

Jura-pe, je třeba vidět věci pozitvně.

To už je dobrej pokrok, že neprohlásil, že za to může ODS a Klaus a hodil to na Němce!
jura-p 8.11.2005 23:22

Tedy já se neměl koukat na ty titulky vpravo.

Není to ani rok, co jsme zrušili mezinárodní jednotku, se sídlem v Liberci, protože nikdy nevznikla. Je to už třináct let, co jsem předložil vládě protokol o tom, že více jak stotřicetitisícová jednotka společná se Slováky byla rozdělena. A už je to tady. Vznikne jedentisícapětset členná společná jednotka. Hlavně abychom ji těsně před termínem tuto jednotku zase nerušili, protože nikdy nevznikla.
Foundryman 8.11.2005 23:22

PeSi,

žijeme v 21. století - teď je centrem Říše Brusel.
PeS 8.11.2005 23:17

2 Foundry

No jo, vy tam teď nemáte nádraží, tak je musíte hnát po "Chisholmské stezce" na další železniční stanici, kde po shromáždění v ohradách budou ocejchováni a finálně odesláni do Němec...