Úterý 4. 6. 2024Dalibor polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 240
  • Poslední: 16.6. 2008 7:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Bubu 12.6.2008 12:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nádhera.

Taky mám povidla ze švestiček z vlastní zahrádky, jenomže my jsme všichni povidloví a tak mi povidla nestihnou vyschnout. (jasně že do buchet patří povidla s rumem a skořicí). A taky musí švestky zbýt do sudu - na slivovicu a takže je povidel pořád málo. Ale vzpomínám si, jak mamka jednou ve sklepě našla zapomenutá povidla od prababičky. Povidla v kameninovém hrnci, povázaná celofánem a tak vyzrálá a vyschlá, až byla odtržená od stěn hrnce. Musela se vykrajovat nožem, krájeli jsme je kostičky a mlsali místo bonbonů. Už je to 30 let a já pořád cítím tu chuť. 

Velká kočka 12.6.2008 10:56

Re: Re: Re: Nádhera.

Jé YGO, nemám dostatečnou představivost aby mi bylo jasné jak ty nekulaté tvary koláčků vypadají. A tak teď mám o čem "grubbla" jak se tu říká. Neznamená to přemýšlet, spíš hloubat.;-D

YGA 12.6.2008 11:14

Re: Re: Re: Re: Nádhera.

Víš co - zrovna dnes jsem z mražáku vytáhla taťkovi narozeninové - já je pro tebe vyfotím. Ale ty svatební jsou zhruba poloviční - no možná i třetinové a tvarově víc vytříbené ;-D. Večer ti je pošlu na majlu, ju.

Zdena b.p. 12.6.2008 9:59

Re: Re: Nádhera.

Milá Velká kočko. Chtěla jsem ti to dát do mailíku, ale udělám veřejnou sebekritiku (obhajobu? :-)). Asi sebekrytika neb to slovo je nepochybně od slov "SEBE KRÝTI" ;-) Tato nultá serie byla dělána z dost nezmapovaných surovin (zejména droždí) a za děsného vedra. Mně to kynulo pod rukama tak strašně, že jsem neměla slov. Dokonce jsem si pomáhala i odkládáním těsta do chladničky. Ale když je v kuchyni dobrých 30 i víc...Je sice pravda, že maminka zastávala názor, že svatební koláček má mít tak cca d = 30 - 35 mm, aby se opravdu ochutnala i náplň, a ne jen těsto, ale mně ty pidikuličky rostly pod rukama. Proto jsem vyhlásila téměř noční pečení. Vave je ochotna přijet i ve 4 ráno. Aspoň to budeme mít dřív hotové a nebudeme se muset tak dlouho těšit. Končím se sebekrytikou. ;-P

Vave 12.6.2008 10:14

VEŘEJNÁ BÍLKOVÁ SOUTĚŽ

Tak mě teď napadlo ... Zdena b.p.VV vyhrožuje, že po pečení nám zbude cca 25-30 bílků! 8-o8-o8-o Já nejsem žádná pekařka ani cukrářka, veškeré pokusy o cokoli bílkového nebyly příliš úspěšné. Já to svádím na blbou troubu, ale kdoví, jak to s tou troubou vlastně je! ;-)

Proto prosím o náměty, nápady a rady, kterak bílky jednoduše a rychle zhodnotit. Připomínám, svatba je 24.7. a koláčky se pečou 19.7. a ten den mi taky přijedou tchýňovi a setrvají do svatby (a i po ní). Doma ještě bude přednosta, Anka a kosourci a budu bez auta, protože syn si ho bere na dovolenou.

A teď babo raď! ;-)

Zdena b.p. 12.6.2008 10:22

Re: VEŘEJNÁ BÍLKOVÁ SOUTĚŽ

Týýýý brďo, to je úkol. Já jsem ny jednu svatbu dělala cca z 20ti bílků malé pusinky. Ještě na nitích, protože to použili na zdobení a svatební soutěže. Ale byl to nehynoucí zážitek. Pak mne napadají jedny ořechové pidiřezy. Jinak FÚÚÚÚ nic.:-P

Velká kočka 12.6.2008 10:43

Re: Re: Re: Nádhera.

Ale Bože božíčku, jakápak sebekritika a obhajoba. V mém věku (už třetí den 72 let prosím) mi všechno vyvolává jenom vzpomínky a tak jsem se rozepsala o maminčiných svatebních koláčcích, které se vlastně nikdy na žádnou svatbu nepekly ale pekly se jenom pro nás děti. Já tím nemínila tvoje koláčky kritizovat a přiznávám se, že bych jich byla slupla plnou tu krabici jak fotografie ukazovala. V mých očích to byly moc krásné koláčky a jenom lákaly k nakousnutí. Však jsem je toužila jíst na hrstě !!! A nemysli, až přijedu do Čech tak se ti vnutím a navštívím tě a budu se tvých koláčků silně dožadovat. :-)

Objímám tě !!! VVVVVV

Bláža 12.6.2008 10:53

Re: Re: Re: Nádhera.

Ty koláčky od Zdeny b.p.jsem chutnala a byly skvostné! Mě je jedno, jak jsou velké, hlavně, když můžu ochutnat a nemusím je péci! ;-D

Bláža 12.6.2008 7:54

Moc se mi líbí

různá pítka, která se dají koupit třeba v zahradnictvích. Jsou to nejen účelné ale i velmi dekorační předměty. Xerxová, že bych taky nějaké pítko pořídila?

Medvídek 12.6.2008 8:04

Re: Moc se mi líbí

A nebude vaše modrá ruská šlechtična pak brousit příliš blízko okolo ?

Bláža 12.6.2008 8:12

Re: Re: Moc se mi líbí

Naštěstí ona je šlechtična jen doma, tak bude jen zírat z okna ;-D

Medvídek 12.6.2008 7:47

No a taky k článku

To je super, možná by to chtělo kameru, tu nastavit a odejít. Mohl by to být pěkný dokumentík.:-) Jinak nejen ptáci se koupou v zimě, NO mého kamaráda v desetistupňovém mrazu stál po břicho v potoce a chlemtal tu vodu. A jak byl spokojený pes.;-D

Medvídek 12.6.2008 7:43

Zabrousím do politiky, promiňte mi to...ale v zásadě to sem patří.

http://zpravy.idnes.cz/clenem-cssd-je-pes-ma-prukazku-a-plati-prispevky-ftl-/domaci.asp?c=A080611_225409_domaci_lf

Ale myslím si že kdyby se strany skládaly jen z takovýchto voličů, bylo by v téhle zemi líp.;-D

Medvídek 12.6.2008 7:44

Re: Zabrousím do politiky, promiňte mi to...ale v zásadě to sem patří.

Chtěl jsem říci členů, né voličů. Voliči bychom byli my.;-D

LA 12.6.2008 8:08

Re: Re: Zabrousím do politiky, promiňte mi to...ale v zásadě to sem patří.

I ti voliči by nebyli k zahození. Filip poctivě chodí ke každým volbám, jen volit ho nenechají a to by určitě rozhodoval rozuměji než většina hospodských povalečů.

Medvídek 12.6.2008 8:19

Re: Re: Re: Zabrousím do politiky, promiňte mi to...ale v zásadě to sem patří.

To je pravda. Ostatně to bych volební komisi pěkně sepsul. Jak, že nenechají ? Psi jsou taky lidi !;-D

LA 12.6.2008 7:13

OT - Koťátka

Tak včera přišla Sisinka o poslední dětičko, zůstal jí jen Hugo. Tygřice a Horác šli jen na náves. Herbert našel nový domov v Praze - má vyléčit smutek po černém kocourovi zemřelém na rakovinu. Nejdál se dostala tříbarevná holčička: až do Neratovic. Táta jí včera odvezl a než se stačil vrátit do Prahy, přišla SMS, že vypila mlíčko, snědla maso z kapsičky, použila záchodek a teď prozkoumává terén. :-)

Teď jen, aby si všichni rychle obtočili své nové služebnictvo kolem tlapky.

Bubu 12.6.2008 7:57

Re: OT - Koťátka

Neboj, to dopadne... to už je taková kotěcí vlastnost, že si ty své obtočí okolo pacinky.

Co mám informace od našich kotísků, mají se jako prasata v žitě a není nic, co by jim nebylo splněno. Jen Princezna si postěžovala, že ji na noc zavírají v předsíni (má tam mističky, jeden z pelíšků i záchod), protože jinak komentuje dění v posteli ;-)(mají ji dva, co bydlí v garsonce).

LA 12.6.2008 8:09

Re: Re: OT - Koťátka

Taky myslím, že je velice rychle naučí řádným způsobům. Navíc někteří získali už vycvičené.

LA 12.6.2008 7:07

Na zahradě je sice

brouzdaliště a rybníček, ale s tím klidným místem to bude horší. :-/ Psi, slepice, kachny, bažanti, perličky.

Karolína 12.6.2008 7:06

Dodatečně k sňatku

Blážo k dnešnímu 20. výročí svatby gratuluji! My měli v dubnu 30 let! Ale současně probíhala nějaká krize, takže ani kytku jsem neviděla, natož něco, co by mne třeba rozmazlovalo! Tak snad to bude u Vás lepší, veselejší a méně napjaté. Hezky si to užijte, jako zamlada!!!!

Rpuť 12.6.2008 6:47

To jsem jednou takhle kropila zahradu

a jak z té hadice pršelo i na zídku, přilít kosák a dívat se na jeho tanečky v té "sprše", bylo naprosto naodolatelné. Poskakoval, hlavičku natáčel, křidýlka pozdvihoval, aby taky pod ně káplo - no prostě většího blaha zřejmě nebylo:-)

Vave 12.6.2008 5:57

Teda

XerxováVV, Tys mi dala! Já tu první větu četla takhle: Každý určitě někdy viděl KOSATKY cákající se v kalužích. 8-o;-D;-D;-D

Já mám na zahrádce dvě "jezírka" a ptačí pítko, což je obyčejná kameninová miska na pití třeba pro králíky, a je na zemi tam, kde bývá v zimě na větvi zavěšené krmítko z kokosu, tedy pod sestříhaným jalovcem, a chodí z něj pít mnoho ptáků z okolí (i volně pobíhající pejsci), a taky se v něm ptáci koupou. Jedno jezírko je jakoby studánka, z něj občas někteří ptáci taky pijou, ale mnohem víc se napájejí u toho plochého, které jsem vybudovala jako pítko i pro ježky, a taky se tam občerstvuje hmyz, a někteří kosáci jezírko používají jako malý bazének. A samozřejmě tam chodí v horku pít psi, nejvíc drsňáček Ivošek, který tolik miluje Anku.:-)Je to bezvadné divadlo, ptáci mají své časy, kdy chodí pít a koupat se, a tak stojí víceméně ukázněně frontu na králičí misku (tu mají nejraději, snad že je ve stínu). Copak sýkorek, těch se vykoupe za sebou kolik, ale kosák se tam ráchá a cáká a já jen běhám a běhám a dolévám vodu a kochám se. :-)

Přeju všem krásný den!VV

LA 12.6.2008 7:04

Re: Teda

Asi je to rozšířená vada, já to četla úplně stejně. Nebo mě popletl ten obrázek?

Xerxová 12.6.2008 7:48

Re: Teda

Ale i Kosatka ráda řádí v kalužích... Jen to asi každý neviděl;-). To se pak lesklá čistá černobílá holčička změní v něco velmi podobného mladému divočákovi vylézajícímu z kaliště... prostě je z ní bahnem obalené prase Karbous;-D;-D

Medvídek 12.6.2008 7:53

Re: Re: Teda

Já nějak furt nevím. ;-D Na srazu v Daňkovicích byla tak neskutečně hodňoučká, když jsme ji hlídali zatímcos šla na oběd, tak jen stála, koukala, o Medvídka se opřela takže ho přišpendlila k zábradlí a pohyb mu znemožnila..., něco Myšina řízku ochutnala, i když pochybuju že vůbec poznala že v té tlamici něco má... ;-D 

Li 12.6.2008 7:56

Re: Re: Teda

A to máš kliku, že je Kosatka krátkosrstá ;-P Elinku jsme už přejmenovali na Popelku :-/ vyválí ve všem co i jen vzdáleně připomíná vodu, zaplave si v rybníku a pak se nevyválí v trávě, kdepak, válí se na prašných cestách, na betonu..........Výsledek je příšerný ;-D

JanaBa 12.6.2008 10:42

Re: Re: Re: Teda

Vyválení ve vodě, haha. Včera před půlnocí k nám přilítl sousedovic Ulrik, takto anglický setr, běloučký, vykoupaný, celý radostný. Muchluju se s ním, on je takový přitulovací,a chci ho také poplácat na druhé straně těch jeho žebírek. Oni ti setři jsou do ruky trochu kostnatí. Plácnu a jistě už víte do čeho! On ten vykoupanec si voněl moc uměle, tak si našel, pravděpodobně značnou, přírodní vonavku. A bratrsky se se mnou o ní podělil. Plácla jsem do čerstvého i s rukávem. Jen jsem si oddechla, že se ke mně nepřitulil tou navoněnou stranou. V tomto připadě bych preferovala vyválení v písku, Li:-).

Medvídek 12.6.2008 7:50

Re: Teda

Já jednou viděl jak se sýkorky o pítko porvaly. Ale pěkně zostra. Je to možný ?8-o

Ejška 12.6.2008 8:17

Re: Re: Teda

Je to možný, já to taky viděla;-Da pamatuji z dětství vrabčáky co se cachtali v loužích;-P

Medvídek 12.6.2008 8:21

Re: Re: Re: Teda

Jo, to vídám i teď. U nás ve městě žije hejno. A taky jsem potkal straku bez ocasu, nevím kdo jí to udělal, možná kočka, možná ptačí dravec....ale lítá docela dobře, snad jí to moc nevadí.