15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

POHÁDKA: O zapomenutém skřítkovi (2)

Uplynuly dva týdny a maminka si začínala myslet, že jí někdo vyměnil děti. Ne, že by byl doma větší pořádek, nebo že by kluci jedli s nadšením zeleninové polévky, ale jak s povděkem zjistila, byli si schopni soustředěně nějakou dobu hrát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 9.12.2007 19:01

Re: Re: Re: Tak tu tak sedim,

Napiš, Olinko! VV

Olčava 9.12.2007 19:30

Re: Re: Re: Re: Tak tu tak sedim,

:-)

Hana W 9.12.2007 17:25

jsem nahodou na prijmu

Vecer jsem se divala na fotky z Mikulase. Tak vam pravidim, vypadalo to moc pekne, doplnila jsem si dalsi tvare. A fotky jsou velmi povedene.

baty 9.12.2007 16:33

JO, A KDE JSTE FŠICI

WWW 9.12.2007 17:04

Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

Teda !!

Takhle pise pani profesorka!?Ci dokonce snad rektorka, dekanka. Ani z legrace ne, to teda ne !! Jsem velmi, ale velmi pohorsen. Za tohle se brali nasi narodni buditele ? Nemohu dal psat, je mi do place !

Rpuť 9.12.2007 17:45

Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

No no, voni sou wwwéčko ňák cimprlich. Nebul - to je počasím....;-P

Vave 9.12.2007 18:27

Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

A wéwéwéčko, to není správně? Fšici? Já myslela, že se zpívávalo: "i kdybychom padli fšicí, vstanou noví bojovnící" ... nebo snad "údernící"?  ...  tak nějak nás to učili. ;-);-D;-D;-D

P i t r ý s e k 9.12.2007 18:47

Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

;-D;-D

baty 9.12.2007 18:28

Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

milé www, rdím se, že jsem Tě pohoršila. Za trest a) po večeří desetkrát krasopisně opíšu první stránku obrany českého jazyka v uvítací řeči Josefa Dobrovského při korunovaci císaře Leopolda českým králem (viz F.L.Věk) b) zítra projdu celou ulici Dobrovského (ta je delší) nahoru a souběžnou Jungmannovu dolů -mám to kousek za domem- a budu si přitom odříkávat vybraná slova po bflmpsvz.

PetraK 9.12.2007 18:44

Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

Baty -a navrch to dáš ještě stokrát podepsat;-D;-D

baty 9.12.2007 19:24

Re: Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

od přednosty, joooo? A ten mi dá  ještě vymyslet deset aoristů, totak.;-P

Vave 9.12.2007 18:49

Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

A Palackého náměstí tam nemáte, milá Baty VV? Že bys ho 3x obešla a u toho rapovala: Chodí Baty okolo, nedívej se na něho, kdo se na něj koukne, toho Bimbo bouchne! ;-);-D;-D;-D;-D

baty 9.12.2007 19:23

Re: Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

Palackého náměstí nemáme,to má sousední  městská část.  My máme Palackého třídu a ta má po jedné strana stoosmdesát čísel, tak tu teda neéééé, to jsou tří dlouhatananánský zastávky tramvaje. Ale Veleslavínova je krátká a je to pokračování Dobrovského, právě když se přejde Palackého třída. Takže tam to projdu třikrát, to je jen asi devět baráčků.

Hana W 9.12.2007 18:59

Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

:-D:-D:-DR^R^R^ Dobry.

MaRi 9.12.2007 17:20

Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

připadá mi, že jsou po včerejšku všichni tak vyvenčení, že jim únava nedovoluje jakkoliv se projevit.

Hana W 9.12.2007 17:40

Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

Taky mam ten pocit. Plus ten predvanocni shon... Ja jsem zatim tu horecku nechytla, ale mam vycitky svedomi - zatim jsou tu jen 3 druhy cukrovi, co mama napekla, nez odjela, ale neco se uz snedlo v patek vecer kdyz jsme meli spolecnost. Prijel kamarad z Virzinie a tak se hralo (i dudalo), jidla bylo poskytnuto dost, ale poslala jsem jednoho do lednicky pro dalsi nasup chlebicku a oko mu utkvelo na prusvitnych (bohuzel) krabicich s plnenyma orechama a islskyma a jeste cimsi a okouzlen jednu tu krabici prinesl a rika co to je, a ja ze vanocni cukrovi, a tak na to kluci koukali, no, a ja duse prejicna, jsem jim toho nandala. Nastesti mam v mrazaku jeste dost vic test, tak se prave chystam patlat vanilkace, to jde delat v sede.

MaRi 9.12.2007 17:58

Re: Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

milá Hano, kolikrát si říkám, že kdyby mě při vaření viděla moje maminka, chytala by se za hlavu, co všechno dělám už v sedě8-o - cukroví je to nejmenší ;-) 

Xerxová 9.12.2007 17:41

Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

já už jsem na značce;-D Byli tu mládežníci a kromě jiného se dohadovali, jakou muziku budou "trénovat" mezi svátky, až se rodinná kapela zase sleze... A tak bylo veselo a příjemno. Teď vypadli a já zjistila, že nějak se to nádobí neumylo... a tak mířím směr kuchyň

Vave 9.12.2007 17:58

Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

Hlásím, že jsem na chvíli u PC, pokouším se napsat reportáž ze včerejška, ale moc mi to nejde, protože mi tady napovídá Tádoš, který tam vůbec nebyl! ;-)

Fallowa 9.12.2007 18:05

Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

Jsem tady a čekám na Rozverníčka:-),snad rozveselí i WWW,aby mu nebylo do pláče;-) - on si to přes fšechny buditele bere ňák k srdci...

LENKA S 9.12.2007 18:08

Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

BATY,WWW A  OSTATNÍ, JSEM  TADY,  NA  ZNAČCE!! RODINKA  SE  JIŽ  ODPOLEDNE  ROZPRCHLA A  JSEM  DOMA  SAMA,  SAMOTINKÁ, TAKŽE  HONEM  PO   TĚCH  SKORO  TŘECH  DNECH  ABSENCE  K  PECKU.   A  NESTĚŽUJ  SI, JINDRO,  NEJSI  V  TOMHLE  SAMA .   MĚLA JSEM  DOMA    Z  NÁDOBÍ   PŘÍMO   "KILINANDŽÁRO". ZDOLALA  JSEM  HO  PŘED  CHVÍLÍ. JDU  MRKNOUT  NA  FOTA Z  VENČENÍ. JAK  JSEM  VÁM,LIDI,  PŘÁVIDĚLA, ŽE VY  JSTE  TAM  BÝT MOHLI A  SMĚLI. 

WWW. PROČ  BY   BATY  NEMOHLA PSÁT  FŠICI? TO JE PŘECE   PO  CHODSKU. TAK  NEPLAKEJ A  NECH  NA  HLAVĚ. ZDRAVÍM  DO  SAVOJSKA  Z   UBULENÉ  A   SKRZNASKRZ   PROMOČENÉ  BĚLÉ. TADY  ZA  CHČ.JE  A  CHČ.JE....RADBUZA  OPĚT  HROZÍ A  LIDIČKOVÉ U NÍ  MAJÍ PLNÉ  SKLEPY  VODY  A  TAKY  PLNÉ  RUCE  PRÁCE S  TÍM, JAK  TU  VODU  VYHNAT  ZE  SVÝCH  PŘEDVÁNOČNĚ  UKLIZENÝCH  OBYDLÍ.

Xerxová 9.12.2007 18:52

Re: Re: JO, A KDE JSTE FŠICI

JÁ  SI  NESTĚŽUJI,  TO  BYLO  JEN  ZHODNOCENÍ  STAVU ;-D  UŽ  JE UMYTO A  UKLIZENO.  HEZKÝ  VEČER

baty 9.12.2007 16:32

veram,

tvůj fotkopis (podle vzoru rukopis) už poznám. Vždycky je tam něco  od architektury, studie okolí a příběhy. Příběh o přecházení přes silnici a vytřeštěných očích automobilistů nemá chybu. Dost jsme se s přednostou řezali smíchy, když jsme koukali na tu minisérii.

alimo 9.12.2007 11:35

hezkou neděli

přeju všem ZvířetníkůmV.

Tak se snažím číst, co jsem zameškala, pohádka- detektivka je moc hezká Dede, jen teda- pokračování příště- to je kdy????:-) 

Mikulášské venčení se opravdu vyvedlo, moc to všem přeju, je vidět, že jste se bavili skutečně superR^ foktky jsou pěkný...no, já snad někdy jindy:-)tentokrát to opravdu nešlo:-/

Přeju dobrou chuť k nedělnímu obědu a pozor !!! cukroví nepřipálit !!:-D

Vave 9.12.2007 10:56

Jen jsem nahlédla,

ale nikde nikdo, asi všichni pečou. 8-o Už se těším na vánoční výstavu na obrázkovém Mlsotníku! ;-):-)VV

Přednosta odjel pro Tádoše, budu ho odpoledne hlídat, takže já rozhodně dnes nic neupeču. :-/ No nic,už zas běžím - pěkně pečte, já jdu pokračovat v žehlené. :-/:-/:-/

Zuzka 9.12.2007 10:01

Pěknou adventní neděli všem!

Lidičky, to jste si to včera parádně užili. Mám z toho velkou radost a díky všem fotografujícím i pocit, že jsem se vlastně zúčastnila taky.

Dede, pohádka je opravdu skvělá! A trochu strašidelná, tak akorát.

Medvídku! Tvoje pohádky o kytičkách jsou pohlazením pro duši. Neklesej na mysli, konec roku je pro většinu vedoucích pracovníků záminkou k navýšení počtu nesmyslných činností, které vyžadují po podřízených. Cítím s tebou (Měla jsem čtyři dny dovolené, že abych si v klidu napekla. Z toho tři dny jsem do práce MUSELA alespoň na hodinku dojet...)a přeju pevné nervy.

WWW, mrzí mě, že jsem tě tu nestihla včera. Tvůj skřítek Alík je pěkný nezbeda a moc pěkně o něm píšeš. Ale dokud VÍŠ, že s tebou bydlí, tak je to ještě dobré. Přeju ti, ať se vše daří (hlavně ta stavba) bez zbytečných komplikací.

Medvídek 9.12.2007 9:00

Fotky jsou skvělé, jistě jste

se měli báječně. :o) Zrovna tu někdo v televizi zpíval "Tichou noc", znáte původ téhle koledy ? Pochází z Rakouska, od chudého skladatele, který se tuším jmenoval Gruber a záshuhu na jejím vzniku má myš ! To by mohlo zajímat Myš !;-D Doporučuju skotský film "Tichá myš" (režie Robin Crichton), tam to všechno je.:-) Snad ho budou kolem Vánoc zase vysílat, kdysi byl v TV dost často, účinkuje tam spousta českých herců i český pěvecký sbor krásně zpívá "Still the night".

Vave 9.12.2007 8:55

Krásné nedělní

ráno  všem. VV Už nám svítí druhá adventní svíčka a tak přeju všem klidný a příjemný den! :-):-):-)

Fotky všech jsou úžasné!!!! R^R^R^

A Heduš VV, děkuju moc za krásný zvířátkový kachel, je tak hřejivý! :-)

Xerxová 9.12.2007 7:58

krásné fotky

Moc pěkné fotky od všech zúčastněných. Mám radost, že to tak krásně vyšlo. A opět se mi pár nových tváří přiřadí k virtuálním jménům;-)

Hezkou neděli všem

Fallowa 9.12.2007 8:57

Re: krásné fotky

Betčino povídání i fotky jsou taky hezkéR^ - gratuluju Betce k půlkulatému výročíV a chválím za vzorné vedení deníčku:-)V!