Čtvrtek 23. 5. 2024Vladimír polojasno10 °C

Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Plesy

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 53
  • Poslední: 20.12. 2008 14:50
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jenda 19.12.2008 15:53

Tak tak, salem dunel rock

na ktery se da tak krasne poskakovat v davu s tlapickama nad hlavickou a vymastenym vyrazem v ksichte. Ale chapu, ze pro osoby hluche a pohybove nenadane je to bezpecnejsi nez pokouset se o synchroni a prijemny spolecny pohyb s partnerkou. Ze se k osobe opacneho pohlavi dostanete tak nejbliz na metr a jeste vam hrozi uder zcela nekontrolovanym a mimo jakykoli rytmus se vytrcivsim loktem, to neni podstatne, ze?

Mr.Owcrope 19.12.2008 18:32

Jerníku, Jeníku

chlapče nešťastná. To musíš poprosit pana primáře, nebo využít díry v plotě a vyrazit někam mezi lidi. Nesmíš všechno soudit jenom podle festivalu mezi ploty....;-P

Jenda 20.12.2008 14:45

Re: Jerníku, Jeníku

Ha ha ha.

Jenda 20.12.2008 14:50

Re: Jerníku, Jeníku

A kdyz jsme tak u toho vyrazeni mezi lidi ... http://gal.caminito.cz/thumbnails.php?album=37 ... kterej jsem ja do toho vam je burt.

It takes two to tango. It takes two to rock as well. The difference is that it takes two people to tango, it takes two shots to rock. At least.

Mr.Owcrope 18.12.2008 20:22

Dobrý večer

jsem rád, že se líbilo a dotazy  vezmu popořadě: LA - jiný Honza to uhádl

zkumavka - on už někdo ze zdejších psavců vyšel knižně?

velká kočko - možné to klidně je, že jsme někde kolem sebe prošli. Svět je veliký a o náhody není nouze...

redneck - Miku - špičkovej recept, ale jedna věc mi vrtá hlavou - sakra chlape, kde brali námořníci jablečnej džus a jabka? To sebou tahali na plachetnicích bedýnku s jonatánama a bečku džusu? ;-D8-o

a pro všechny avízo - dá-li místní paní šéfová, měl by vyjít ještě stejně vědecky pojatý článeček o zábavách.

baty 18.12.2008 22:25

Re: Dobrý večer

ad jabka - asi tahali, ve Stevensonově Pokladu na ostrově se odehrává za plavby napínavá scéna na palubě u bečky s jablky a bečky s moštem jablečným taky v pirátské literatuře figurují.

ad článek - stříhám autorovii nejelegantnější pukrle, jakého jsem schopna, zas to bylo senzační.

ad knížka - na vydání jedné o zrzavém panu psovi se už pilně pracuje.:-)

RenataE 18.12.2008 23:06

Re: Dobrý večer

ad knížka - myslím, že se pracuje ještě na jedné, ale je to tajné:-)

Dede 18.12.2008 23:15

Re: Dobrý večer

No uvažovala jsem o tom, že bych zábavy dala na Silvestra ;-D Nějak nemám nápad, co letos se Silvestrem uděláme. Napadá někoho něco???8-o

redneck Mike, Mississippi 18.12.2008 16:28

Mr. Owcrope, ten pozarnicky grog je fajn,

dam Vam navod na pravy namornicky a ani jej nemusite upravovat  rozpalenym sroubovakem.

   Na dne nadoby rozpustime v masle 4-5 lzic cukru, v okamziku, kdy cukr zacne tmavnout zastrikneme jablecnym dzusem a pridame dva litry cerveneho vina a litr jemneho mirne aromatickeho rumu nejlepe Baccardi Carta D'Oro, ale muze byt i Carta Blanca, kubansky Havana Club nebo Key Rum. Captain Morgan nebo Carta Negro je uz podle meho na grog  prilis aromaticky.  Uvedeme tesne pod bod varu a pridame na kolecka nakrajeny vetsi citron a na mesicky nakrajene neoloupane jablko. Udrzujeme pod bodem varu cca 20 minut.

zana 18.12.2008 16:54

Re: Mr. Owcrope, ten pozarnicky grog je fajn,

Pááni, to musí vonětR^

Louk 18.12.2008 19:27

Re: Mr. Owcrope, ten pozarnicky grog je fajn,

Už je to poměrně dlouho, ale vzpomínka na námořnické pití je dost výrazná ;-D. Popíjeli jsme v podstatě totéž, jen bez jablka. Pak jsem se zvedla od stolu a vzápětí si odřela nos o koberec ;-P. Velmi chutné a převelmi zrádné ... ;-)

jiný Honza 18.12.2008 13:31

Mistře Owcrope,

tomu se říká vzpomínky na dávnou minulost. ;-D Jo, jo, bejvávalo. Ale ty plesy si občas (tak 2x za sezónu) střihnu rád.

jenny 18.12.2008 12:17

Děkuji

za úsměvné postřehy z prehistorické doby, do které mně to vrátilo. Moje partička mladých patřila ,samozřejmě zaujatá proti všem tesilákům, musela na plesy jak jinak než naditá v tom velmi pohldném materiálu. My děvčata jsme oblékaly různé kasilonové,piketové,nylonové i sametové výtvory domácích švadlenek. Strašně mně tenkrát bavilo si ty šatky navrhnout a pak asi další tři léta různě přešívat, systém vždy nové. S hudbou jsme měli vystaráno.V  Přerově byl vždy nějaký uznávaný orchestr, buď dixilend ( tenkrát XI A - gymplácký s Pavlem Novákem)případně Synkopa s vedle jmenovaným, či Jaroslavem Wykrentem. Hlavně s jejich písničkami to šlo všechno lépe, texty byly české a kulturní komando z ouřadu stejně nerozumnělo o čem to je. Dechovka se dala ve vedlejším sále přetrpět. V době mírného uvolnění jsme pak v 60. letech založili tzv. Qklub, který byl známý po celé Moravě a kde hrály na pozvání různé malé kapely s ohromným potencionálem. Bar byl ve vlastní režii, sál nám dovolili zrekonstruovat ze staré kavárny , tehdy skladiště, s úžasným výhledem na řeku.Pak přišel r. 68 a bylo po srandě. Z našeho klubu udělali agitační středisko, vyhnali nás a pak nás ještě šikanovali. Byla to však také doba mládí, mladých lásek, prostě takoví jsme byli.  VV

zkumavka 18.12.2008 16:27

Re: Děkuji

Jak já ho milovala!! Celou svou duší pubertální ! Pavel Novák.Měla sem všechny fotky,byla sem na plese s ním,on poklekl před svoji manželku a zpíval a mě snad i ty slzy tekly..Krásná vzpomínka.Dnes mám ráda Jardu Wikrenta,teď v KK vyšla jeho deska..Bože,to je sto let..

jenny 18.12.2008 18:21

Re: Děkuji

Jo, jo, moje milá, taky mi to připadá tak sto let. Pavel i  Jarda jsou oba dva osobnosti. Pavel měl po r. 68 dlouho zákaz vystupování, jeho píseň "Kroky bot"  mi bude znít v uších už navždy působila na na mně víc jako Martina motlitba, škoda, že byla zapomenuta. Nikdy to však Pavlovi nezapomněli komouši. Stáhl se pak do sebe a začal dělat hlavně pro děti. Jarda Wykrent to taky neměl lehký, jeho názory byly všeobecně známy. Jejich písničky jsou ale nezapomenutelné a nádherné. Tak Ti také děkuji za vzpomínku na ně, oba to moc potřebují. Pavel znovu bojuje se zákeřnou nemocí a Jardovi taky není úplně hej. Moc na ně myslím, na oba.VV

zkumavka 18.12.2008 20:09

Re: Děkuji

Jenny,já vím.Tuším a je mi to moc,moc líto.Snad bude ještě líp,Pavel byl vždy optimista.Jarda mě chytil až teď co nebyl vidět,začal mi chybět.Jeho Ágnes,to je přece nádhera.

MaRi 18.12.2008 21:56

Re: Děkuji

no a písničky pro Marušku Rottrovou? R^

Jakub S. 19.12.2008 17:32

Lidičky, jasně - Pavel Novák, holky ho, tělocvikáře jednoho úžasného, braly...

Q-Klub, jasně, a Agnes atd. - silná moravská, no teda mor.-slezská generace... krásně se mi to četlo, jenny!

YGA 18.12.2008 12:07

Jak já bych tancovala!

Ale můj taneční partner si o trdlování myslí svoje. U nás je zvyk (nevím, jestli je to tak i jinde), že se hrají za sebou polka-valčík-polka a pak je přestávka. Jenda se vždycky ptá - už je to valčík? - když jo, tak se jde tančit, když je ale dotázaná myslí jinde a roztržitě kývne na polku, tak se pak v kole nestačí divit, že jí ty nohy nevycházejí 8-o - a bodejť jo, když každý má jiný počet kroků - pohled pro bohy, boha jeho  ;-D;-D.

Jenda 19.12.2008 16:05

Re: Jak já bych tancovala!

To nic, videl jsem osoby tancici waltz na blues a opacne, lidi tancici blues o ctvrtinu rychleji a polku (uznavam, ze usinaci) SKORO o pul. To skoro je dulezity, presne o pul bych to chapal a celkem bral. Skoro o pul je priserne mimo. A osob pokousejicich se ve valciku obihat partnerku uz jsem taky par videl.

Tak mladezi ... waltz a valcik se tanci v tesnem drzeni ... vysledek: ti nejodvaznejsi maji mezi sebou jenom dvacet centimetru. Po duraznem zopakovani toho tesneho drzeni osmnact.

LA 18.12.2008 10:49

OT, ale zajímavé

text R^

Beňa st. 18.12.2008 10:27

tak mám hubu od ucha k uchu

Teda Mr. Owcrop, tohle jsem potřebovala jako sůl, jsem drobátko v předvánoční nestíhací deprézi a teď se mi tedy báječně vylepšilo:-D:-D:-D. Děkuju. 

zana 18.12.2008 11:25

Re: tak mám hubu od ucha k uchu

Taky -  nemyslí mi to dost na to, abych přičinila duchaplnou poznámu, ale děkuju;-).

alimo 18.12.2008 10:06

Joooo plesy....

co já protancovala bot:-) Krásně napsáno, všechny detaily jsou přesné, dneska se musím smát, když si sebe představím a podívám se dnešníma očima, ale trvalou jsem neměla, jen dlouhý vlasy. Kde ty loňský sněhy jsou, dneska mám na hlavě skoro ježka;-D a o tancování si myslí svý nejen přednosta, ale už i moje koleno:-/

Bubu 18.12.2008 9:57

to se mi to krásně četlo....

Maloměstské bály jsem začala obrážet na začátku let 80. Naštěstí jsem šikovnou švadlenu měla (maminka zvládla obléknout do tanečních i koště tak, že vypadalo jako ženská). Postřeh pánové v tesilu a dámy v beranici je přesný. 

Na venkovské bály chodím dodnes. Je pravda, že mnohdy narazíme na kapelu typu "harmonikář a dirigent", co hraje všechno možné od vysokého jalovce a troubících jelenů, přes šeříky až bílé k jede jede mašinka a hastrmane tatrmane melou. Jak dojde na hastrmana, prcháme domů.

Ale zase občas člověk narazí na nádherné lidi a občas se mu dostane neotřelé lichotky. Jednou jsem takhle na odchodu čekala, až můj nejdražší vyzvedne kabáty v šatně, když se ke mně přitočil místní chasník - malý, sporý, v mátové zelené saténové košili se stříbrným motýlkem - a povídal já si vás všiml už na parketu, tančíte jako víla, taková fortelná ženská - spadla mi brada, protřel mi oči kopřivou, já, která si tak zakládala na své éteričnosti, a fortelná ženská! Naštěstí už se blížil můj nejdražší s kabáty a já se zvládla s úsměvem rozloučit. Cestou pak můj nejdražší brblal Na chvíli tě pustím z dohledu a už mi do tebe někdo dělá... Prosim tě, víš, co mi řek'?!.... Řehtal se mi celou cestu a na talíři to mám dodnes.

Jakub S. 18.12.2008 10:12

No to potěší, že? Takovou éterickou robečku.

Eště že vím, jak tě nemám chválit... a za dvacet minutek jdu na bus.

YGA 18.12.2008 12:00

Re: to se mi to krásně četlo....

No jo - jenomže ten vesnický chasník tě vlastně velice pochválil. To je jak u nás na vesnici - pokud nemá ženská minimálně pětašedesát kilo, tak do ní nic není, je taková nanicovata a do chalupy nemožná. Ale jak nebere nějaké to kilíčko navíc, tak se z ní stává krasavice ;-D. A éterická jsi byla taky, když tě přirovnal k víle, akorát tak trochu fortelně ;-). Večer se na tebe, nadzemská, vzdušná a jemná bytosti, moc těším :-).

Bubu 18.12.2008 12:28

Re: to se mi to krásně četlo....

Já vím, že to byla opravdu velká lichotka a on to myslel dobře. Jen jsem se zrovna v té době přelaďovala z modelkovských proporcí do proporcí ženských a ještě jsem si tak nějak neuvědomovala tu změnu. A tak jsem si ji díky němu uvědomila a ještě navíc jsem, i díky němu, nespadla do deprese, když jsem se mu v těch ženských proporcích tak líbila. ;-) A už klasik ústy W. Matušky v Noci na Karlštejně praví: snad u vás, v Bavořích, ale tady když víla vstoupí na palouk, je to dlouho znát...;-P

Jakub S. 19.12.2008 17:26

Jo!!

Apina 18.12.2008 9:32

jen jsem sem jukla a směju se na celé kolo

Tedy  výraz: "člen národnostní menšiny, blíže nespecifikované barvy", ten mě opravdu pobavil;-D;-D;-D. Toto je společensky naprosto korektní výraz, příslušníci dotyčné menšiny nemohou být jakýmkoli způsobem dotčeni. Nicméně si nemyslím, že by se obecný názor většiny na tuto menšinu řídil barvou kůže. Alespoň mě osobně je jedno, jestli je někdo černý, bílý, žlutý nebo červený. Co mi vadí je, že dotyčná menšina zná spoustu fíglů, jak získat peníze jakýmkoli jiným způsobem než prací a úspěšně to učí i své děti. Tudíž se problém posouvá z generace na generaci bez jakéhokoli řešení. Máme u nás v domě paní z této menšiny s pěti dětmi. Zjistila, že maminka je duše dobrá a tak si začali chodit půjčovat peníze, nakonec jsem do toho spadla také, i když v menší míře. Prozatím to nějak vždycky vrátila, ale jde měsíčně o částky, které v součtu překročí i tisícovku, zvláště, když je doma má maminka. Paní pro peníze rafinovaně zásadně posílá děti, těm totiž je těžší odmítnout. Nasadila jsem sice taktiku, že děti posílám pryč s tím, že pokud jejich maminka potřebuje, ať si přijde osobně. Vysvětlím jí, že děti nechci učit, aby si takto chodily pro peníze, že jí případně něco půjčím, když přijde osobně. Vím, že její ekonomická situace opravdu není vůbec růžová. Příště opět pošle dítě, třeba v sobotu v 9 večer pro 50 Kč - na chleba tohle asi není, spíše pro její návštěvy na pití a cigarety. Požadavky na nějaké peníze jsou vyšší  vždy, když jsou u paní zpravidla pánské návštěvy. Tudíž děti jsou od mala naučeny, že když dojdou peníze, holt se tolik neděje, z někoho se vyrazí. Oni nějak nechápou, že chodím do práce a na ty peníze, co se jim půjčují, si musím někde vydělat.