25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

BTW: První máj

Ani desetiletí s mávátky, povinnými průvody a nabubřelými řečmi nedokázaly připravit první květen o sladkost, touhu a rozechvění, které si u nás s tímto dnem lidé tradičně spojovali. Protože první máj je v našich myslích především lásky čas a teprve dlouho potom to všechno ostatní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hanča 1.5.2007 23:27

Krásný pozdní prvomájový večer všem!

Doufám, že se vám dnešní sváteční den vydařil a ti, co hledali, tak i našli rozkvetlý strom (a to jsem byla překvapená s tou třešní, my jsme se dycinky líbali pod břízou). Koukám, že někteří byli i v pohádkovém průvodu, to bylo určitě krásné, škoda, že jsem to nestihla.Ale aspoň si propříště zamluvím transparent s králem Tobiškou karbanátkovým, to je můj favorit.

RenataE 1.5.2007 23:23

Už je mi to jasné,

jediné, co jsem nepřečetla a nechala si na dobrou noc byl Pohádkový první máj. Milý WWW, jestli mi tam ty ryby nepřinesly hastrmaňata, tak to určitě byla letka andělů! Díky za pohádkové ryby, střeží je Tojefukův buk, který už začal vystrkovat jarní růžky.

RenataE 1.5.2007 23:02

Ťukám všem pár dnů nazpátek

Lidi, kdybyste věděli, jaká byla v Dalmatinově a o kus vejš zima! Ale krááásně svítíčko slunilo, akorát netopilo. Sucho hrozný (hasiči jezdili ostošest), ale my sněžníci si sucho potichu pochvalujem, aby to nikdo neslyšel, protože nemáme na zahradě obvyklou jarní bažinu kombinovanou s bystřinou:-) Dokonce jsem musela zalejvat, což obvykle činím až v červenci.

V louži na zahradě, nazývané jezírko, se mi vyskytla záhada. Nějak tam vznikly ryby. Tedy mám tam jednoho červeného karase, o tom vím. Ale na podzim se tam míhaly jakési pidirybky šedohnědé průsvitné, přes zimu společně s karasem zesílily (asi jim zimní spánek v ledu jde k duhu) a už jsou i viditelné šedohnědé. Kdo je tam přinesl a co to je? Vyslechla jsem už několik teorií - že jsou to malí karasové (ti velcí původně opravdu byli dva) a zčervenají v dospělosti, že je přinesla kachna (velikost louže přistání kachny vylučuje)..... Pane Růžičko a ostatní, co myslíte, že mám v rybníčku?  Velikost louže je cca 120x150 cm.

PetraK 1.5.2007 22:40

Dede

já si dneska ani neuvědomila, že je první máj,taková jsem ostuda. Ale musím říct, že se přihlásil sám. Byli jsme na výletě a užili si tak prima den, kdy je člověku úžasně, že až pak jsem si říkala, no bodejť by ne! Vždyť je přece prvního máje.

Ty fotky jsou nádherný. A můžu-li se zeptat, kde jsou tyhle krásně rozkvetlé louky????? Jdu se číhnout ještě jednou a pořídit si tak inspiraci pro toulání před usnutím.

PetraK 1.5.2007 22:43

Re: Dede

aaaa Dede, už jsem zjistila, že nejsem první, kdo se na tu rozkvetlou nádheru ptal. Je to opravdu skvost, který si zaslouží chránit jak v trezoru. Couráme hodně po našich českých krajích, ale takovýhle pokad jsme zatím nepotkali. Je vážně nádherná.

Dede 1.5.2007 23:05

Re: Re: Dede

Milá Petro, to máme prostě doma před domem. Pár dní to vydrží... No, letos si to můžu jen představovat! :-/:-)V

Myš 1.5.2007 23:36

Re: Re: Re: Dede

Nesmutněte, i v Norsku bude nějaká taková nádherná voňavá louka, věřte tomu VV. Moc bych vám to přála. Posílám podrbání Kazanovi i Daníkovi.

Jakub S. 1.5.2007 22:21

Eště dvě poznámky:

x  Portrét JM Hurdálka Kolikátého bysem prosím nesl s pýchou.

x  A Myš by se za čarodějnici maskovat teda musela, o tym žádná.

Myš 1.5.2007 23:38

Re: Eště dvě poznámky:

No to nemusela, oba Myš čarodějnice JE. Jakoubku, jak je? A neklamej tělem, hezky po pravdě klidně na emila.

Jakub S. 1.5.2007 22:14

Fšecko je to velice fajne:

sawwwoyský rozjásaný průvod i s reportérem a bezvadný Asterův (hurá!) a ty  č t y r y  kočenky sou jedna pěknější než druhá a druhá než třetí a čtvrtá no to už vůbec. A já su velice rád, že mé rodné město (zatím) nezostudili a neponičili náckové. Ani ti  "levicoví" druzí. Teď si nemůžu jaksi dovolit se rozčilit, víte.

WWW 1.5.2007 22:21

Re: Fšecko je to velice fajne:

Jakube, rozcil se poradne, triskni do toho.!

Hlavne, ze uz ti je dobre. Jsem tomu rad !!

aster 1.5.2007 21:43

máj

Mám ještě jeden kouzelný zážitek z prvního máje. Dva dny před prvním se na vesnici jezdilo do lesa na břízky a celá vesnice se zdobila. Sousedovic pubiš půjčil doma koně a žebřiňák a celá banda kluků jela na břízky.Mě bylo asi pět a strašně jsem si přál řídit koně. Nikdy mi  nechtěli půjčit opratě ani bič ,protože jsem neuměl říct prrr. Vždycky ze mě vyšlo plll. V lese kluci řezali břízky a já mohl držet opratě, aby koně neodjely. Chtěl jsem ale taky bič, ten obrovský,těžký s koženným držadlem, dlouhý jak kláda. Ten kočí ho nosil sebou a najednou zařval "chytej". Hodil ho jak oštěp a já nestačil zareagovat. Dostal jsem to přímo na oko. Umíte si představit jak jsem vypadal. Nechtěl jsem bulit, ale bylo to hrozné. Když se mi konečně splnilo vytoužené přání,skončil jsem s monoklem. Do průvodu jsem samozřejmě nešel, byl jsem jak po hospodské rvačce. Tak nějak podobně,se mi plnila celý život moje toužebná přání.

Olčava 1.5.2007 21:49

Re: máj

;-Dastere, promiň, ale nemůžu jinak;-D;-D, a je to už dávno, tak se tomu taky směješ....

JoVo 1.5.2007 21:08

R O Z V E R N Í Č E K.

:-)Pohovor v zaměstnání. Čtyři kandidáti na místo v náboženské radě univerzity absolvují pohovory. Jeden je protestant, druhý katolík, třetí buddhista a čtvrtý Žid. Rozhodnutí mělo padnout na společném obědě. Děkan fakulty filozofie se rozhodl jim právě tam položit závěrečnou otázku. Nejdříve se zeptal protestanta: "Co si myslíte, že je na světě nejrychlejší?" Protestant se zamyslel a pak povídá: "Tak to musí být myšlenka. Ta vůbec nezabírá čas, prostě najednou je ve vaší mysli." Katolík na stejnou otázku odpověděl: "Nejrychlejší je mrknutí. Na to nestačíte ani pomyslet, a už jste mrknul. To je reflex, který se odehrává v nejkratším okamžiku." Buddhista odpověděl: "Nejrychlejší je elektřina. Člověk cvakne vypínačem a než stačí jen mrknout, na kilometry daleko se rozsvítí světlo." Nakonec odpovídá Žid (který později tu práci dostane): "Nejrychlejší na světě je průjem..." "Cože?" ptá se udiveně pan profesor filozofie. "No, včera večer, po večeři, jsem ležel na posteli a najednou jsem něco ucítil v břiše... no a než jsem stačil něco vymyslet, mrknout nebo rozsvítit světla………...":-)Dobrou noc a hezké sny.R^

Bláža 1.5.2007 21:12

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

R^R^R^jo, jo, všechno je relativní...;-D

zana 1.5.2007 21:25

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

;-D;-D, to jsou ty rozdíly mezi teorií a praxí;-D;-D. Povozil jsi Jovovou na dvoukoláku?;-)

Olčava 1.5.2007 21:38

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

;-DJoVo dobrýýýýýý;-D;-D;-D no já jsem naštěstí vždycky měla myšlenku, mrknutí i elektřinu rychlejší;-D

jiný Honza 1.5.2007 21:55

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

hééézkýýýý

PetraK 1.5.2007 22:41

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

:-D:-D:-D:-D:-D:-D myslím, že tu tezi by mohl potvrdit každý, kdo se se Salmonelou potkal;-)

zkumavka 1.5.2007 23:32

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Milý Rozverníčku,to se ti povedlo,důležité jsou pak rychlé nohy... Dobrý,opět !!V:-)

Díky,milé JoVo ! Díky.A dobrou noc !V

Bláža 1.5.2007 20:57

Čtu si tu

vaše krásné příspěvky za celý den nazpět, jelikož jsem neměla dnes přístup na net. Uvědomuji si vyjímečnost dnešního dne a zároveň na mne padá jistá melancholie, které se nějak neumím zbavit a drží se mě  zbytečně dlouho. Tu těžkomyslnost ve mě vyvolala srážka s lidmi. Ne že bych si dělala iluze o lidské dobrotě, ale i přesto mě to zastihlo nějak ve slabé chvilce a přímo do živého. Tak se tu z toho pokouším vypsat a omlouvám se. Ještě že jste tu vy, Zvířetníci s pochopením a vždy připraveným milým slovem. Díky, ani nevím, co mě to napadlo to sem napsat...VV

zana 1.5.2007 21:04

Re: Čtu si tu

Blážo, zkus na to nemysletV, určitě bude zase líp:-)

Olřava 1.5.2007 21:28

Re: Čtu si tu

Blážo, napadlo tě to moc dobře, taky mi kolikrát cuká ruka, nechce se mi kazit tady náladu, a pak se osmělím jen tak naznačit, nebo mi unikne povzdechnutí, a tady se mi dostane povzbuzení a pohlazení od mnohých. Tak teď na dálku hladím a foukám na rozjitřenou dušičkuVV:-)

Beda 1.5.2007 21:29

Re: Re: Čtu si tu

jsem fakt neopisovala!;-)

Olčava 1.5.2007 21:34

Re: Re: Re: Čtu si tu

chi chi, tos ani nemohla:-) aspoň je vidět, jak jsme všichni naladěný na stejnou notu;-)VV

Beda 1.5.2007 21:41

Re: Re: Re: Re: Čtu si tu

tak tak a je to hrozně hezké :-)R^VV

Olčava 1.5.2007 21:31

Re: Re: Čtu si tu

Sakra, co se sem cpe ta Olřava jedna bl...8-o:-/no sem to já Olčava;-P

Beda 1.5.2007 21:29

Re: Čtu si tu

Blážo, tu je naopak to pravé místo, kam to napsat:-) ... nevím, o co jde, ale věř, že bude lípR^R^VVVVVV

jiný Honza 1.5.2007 21:59

Re: Čtu si tu

Blážo, Leni, to bude dobré, hladím packu.

zana 1.5.2007 19:39

Dede

ty fotky jsou zase úžasný, ta rozkvetlá louka 8-oVV, to už je to v Norsku takovéhle? Nádhera a nádhera.VVO víkendovém výletu jsem opravila pana Sládka:"Velké, širé, žluté lány", dá se říct, že vcelku nic jinýho na těch polích není (někde ani nevzešlo:-/). V tom množství ta řepka i voní