Pátek 17. 5. 2024Aneta polojasno10 °C

Diskuse k článku

BTW: Pravá nebo levá?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 37
  • Poslední: 16.12. 2005 12:05
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
Dee 16.12.2005 12:05

pravá podle psaní

Pro mě si stačí v té rychlosti uvědomit, kterou rukou píši a hned mi to je jasné. Ale není to stoprocentní...
Monca 15.12.2005 22:39

tak mě se to plete předpisově

ale uklidňuju se tím, že to mám ze závodního tancování. Tam se hlásí strany podle partnera. Vzhledem k tomu, že partnerka stojí čelem k partnerovi, tak to má vždy naopak (vyjdeme pravou nohou a levá přísun si automaticky přeložím že si mám nachystat pravou nohu a poté levou udělat přísun   ). Opravdu málokdy se stalo, že strany odpovídaly mým stranám.   Akorát se to špatně vysvětluje běžným lidem kolem
MaB 15.12.2005 16:14

Taky na cvičáku

rozlišuju vpravo a vlevo tak, že vlevo to nejde, protože tam překáží pes. V autě mám psa za sebou, takže když při navigaci hlásím doprava a Marek jede podle mého pokynu, honem křičím néé, do druhýho prava!
Vakandi 15.12.2005 15:42

Jejdanááčku

nejsem v tom sama  akorát já odůvodňuji své chybné určování stran pracovní indospozici. To když jsem ještě ve fotoatelieru říkala zákazníkům: " Podívejte se trošku doprava..." a mávala jsem při tom levou rukou, aby to bylo jejich doprava a néé moje
Heduš 15.12.2005 13:02

jen pro info

jak jsme se tu včera bavili Samorostem...na těchto stránkách mají autoři http://www.amanitadesign.com/ ještě takové velmi milé "drobnůstky" :-)))
Lenka 15.12.2005 14:32

Re: jen pro info

No mám trochu problém, jsem v takové té strojovně či co to je a nemůžu dál :-((
Renata 15.12.2005 14:59

Re: Re: jen pro info

Taky jsem v noci skončila v Kompotárně a zaboha jsem nenašla další cestu, až už bylo dneska, tak to večer zkusím znovu 8)))
Heduš 15.12.2005 15:15

Re: Re: jen pro info

to je ten samorost 1? To si teď nedovedu úplně přesně vybavit, ale včera jsem pomačkala všechny možné čudlíky a páčky...a ono to pak fungovalo
Heduš 15.12.2005 15:25

Re: Re: Re: jen pro info

už to mááám, musíš nastavit správnou teplotu a pak zmáčknout žebřík!!!!
Lenka 15.12.2005 16:38

Re: Re: Re: Re: jen pro info

Díky, už jsem na to taky přišla :-))
Medvídek 15.12.2005 11:25

?

Najde se tu někdo komu se strany nepletou ?
vikulenka 15.12.2005 11:49

Re: mně kupodivu ne,

ale skoro se to tady stydím říct...  a to i přesto, že mám absolutně špatný orientační smysl. Ale to už se mě asi přírodě zželelo, to by byla vražedná kombinace, asi bych vůbec nedošla domů!!!
Medvídek 15.12.2005 12:04

Re: Re: mně kupodivu ne,

Vikulenko, Vy popisujete mně !
Kačer 15.12.2005 11:53

Re: ?

Ano najde, Andula, ta si strany neplete...i velkou i malou zvládá s přehledem!
PetraK 15.12.2005 11:57

Re: Re: ?

Kačere
 
Jak je dneska? Já šla včera spořádaně do peří v devět hodin a dneska jsem nový člověk
Kačer 15.12.2005 12:44

Re: Re: Re: ?

Já taky šla skoro po večerníčku, akorát jsem musela přeměřit Vave obě holky, to mi zabralo asi půl hodinu, protože se hmiždily dokonce i ta velká! P.S. mám zavázanej ukazováček, ten, kterej jsem si nahryzla U Anděla, dala sem na to septonex, ale furt to bolí!
PetraK 15.12.2005 12:46

Re: Re: Re: Re: ?

Kačere - amputaci! To chce amputaci - vím o jednom šikovným dochtoru. Když budeš mít v ruce kus masa, Ešus Ti ho ucvikne natošup
Heduš 15.12.2005 13:03

Re: Re: Re: Re: ?

Kačere, že si někdo kouše nehty jsem viděla, ale aby si rovnou okusoval i tlapky...... :-))))
PetraK 15.12.2005 13:11

Re: Re: Re: Re: Re: ?

Vona měla hroznej hlad
Kačer 15.12.2005 14:17

Re: Re: Re: Re: Re: ?

já si nekoušu nehty, protože na to mám lidi, resp. psy, ale nervama jsem si udělala hroznou záděru! :o(((
Kačer 15.12.2005 11:16

levá je ta, kterou nepíšu

ale stejně s tím mám problém! Zjistila jsem to když mi někdo říká, "máš to na pravé straně monitoru" a já to pokaždý hledám na té zrcadlově pravé straně. Bohužel i v autě se mi to stává, a třeba můj tatínek je na to děsně alergickej :o))
PetraK 15.12.2005 11:09

Joj

Tak se hlásím do klubu motálistů. protože to mám úplně stejně jako ostatní občas to skončí tak, že zmateně máchám rukama a vypádám, jak když řídím dopravu na Václaváku
 
Vave - tenhle double system je úžasný. Jsem zvědavá, jak to dopadne letos v létě
kytka brzo se psem 15.12.2005 10:43

maminčina hláška

Moje mamuša proslula v rodině navigační hláškou ...vpravo, vlevo, hen, tam, ježišmarja.... co následovalo ze strany taťky si dovedete bezpochyby přesně domyslet.
A jinak je to asi dědičné, protože já v autě na povel doleva automaticky zatáčím doprava a opačně :)) (moje drahá polovička z toho takovou srandu nemá :)
 
Krásný den.
 
Lenka 15.12.2005 10:34

:-))))

No paráda, nejsem jediná...hlavně v tom autě je to chuťka, to se mi stává úplně běžně, proto jezdím nejradši rovně :-)))
Hela S. 15.12.2005 9:33

Hmmm, a proc se pořád používá vpravo a vlevo

zvlášť v "nebezpečných" situacích. Nebylo by lepší na cvičáku velet "přes psa" "od psa", v autě "k tobě" "ke mně" a podobně. Vodu si musí vodáci vymyslet sami, v tom nemám jasno ;-) Já si vždycky zakládala na tom, že se mi pravá a levá ruka neplete, ale byla jsem "vyléčena z pýchy", když jsem se párkrát "rozčílila", kam to dotyčná osoba kouká, když ji říkám "vpravo". A ona koukala dobře, já to řekla naopak. Asi je vážně lepší máchat rukou správným směrem a říkat "TAM" :-)))))
Heduš 15.12.2005 9:39

Re: Hmmm, a proc se pořád používá vpravo a vlevo

slovo TAM mi připomíná situaci na křižovatce, kdy jsem koukala do mapy, přitom mávala rukou doleva, myslela doprava, říkala řidiči, ať jedem TAM a on jel rovně :-))) chjo
Mirka - Houston 15.12.2005 16:14

Re: Re: Hmmm, a proc se pořád používá vpravo a vlevo

Toto je moje ZRCADLO. Ani me neprekvapuje kolik nas zen, ma stejny problem. Kdyz naviguji  manzela, jeste se zpatky zepta  " URCITE ?"
Pani Daso, NEJSTE sama ! A diky za dopis, ja se urcite ozvu 
Heduš 15.12.2005 9:28

hurááááááá

nejsem v tom samááááá :-))) strany se mi pletou stále stejně neúprosně už pomalu přestávám doufat, že se to někdy zlepší. Ale naprosto nejhorší to bylo v autoškole, když jsem, vystresovaná ze spojky, dvojky, volantu a plynu, vytrvale (téměř vždy) zaměňovala strany. Instruktor na mne stejně vytrvale řval. Jo, jo to byly doby... :-)))))
Medvídek 15.12.2005 9:20

:o)))

Ale to je dobrý, buďte ráda že nejste kosmonaut, ti mají problém i s "nahoře a dole".
Lucka Vaňková 15.12.2005 8:42

Někdy jde fakt o život

Se zmatením stran mám své zkušenosti. Kdo se někdy zúčastnil jakéhokoliv cyklistického závodu, jistě tuší, o čem chci mluvit. Při vzájemném předjíždění závodníků na trati běžně ten předjíždějící hlásí ,,zprava" nebo ,,zleva". Pak nastávají různé situace: Buď v tom mají oba aktéři jasno a je to o.k. Další možností je, že jsou blbí oba a pak je to taky o.k. Pokud si ruce poplete jen jeden, výsledkem je jedna velká nadávající změť závodníků a jejich strojů. Stává se to velmi často a někdy to dost bolí. Ale i v autě může dojít k fatálnímu omylu viz. jedni naši známí - otec se synem: Něco stěhovali, auto nacpané k prasknutí, výhled řidiče minimální, spolujezdec vytáhl svačinu. Na otázku ,,jaký to je?" spokojeně odvětil, že dobrý. Byli na křižovatce a zprava jel náklaďák. Když mi to vyprávěli, myslela jsem, že je to vtip, když mi pak ukázali auto, obešla mě hrůza. Naštěstí to odnesli jen pomačkaným autem.