25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

BTW: Je to na nás

Samostatný český stát má za sebou devadesát let složité historie. Více než polovinu té doby byli lidé na jeho území z nějakého důvodu nesvobodní a tento fakt je stále znát. Kdo ví, co uvidíme, až uplyne celé století?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 28.10.2008 19:48

Re: Puvodne jsem chtel pridat neco peprneho,

Ahoj Miku. Svízel s velikostí košil v tvém případě moc nechápu. To musí být vlhkem, protože nám se většinou sráží šatstvo přes zimu. V létě (ani tom našem vlastně čajíčkovém) není taková chuť na jídlo. :-)

HanaW 28.10.2008 19:23

Blahoprani narozeninova

JoVove vsechno nejlepsi - to jsou dobre vybrane narozeniny.

A taky Renate a Dalmatinovi driv jsem k tomu nejak nedostala - omlouvam se

A prehlidka byla moc pekna - koukla jsem se na nejake fotky. Hlavne se mi libily take ty ruzne standarty a zajem lidi i navzdory spatnemu pocasi.

redneck Mike, Mississippi 28.10.2008 19:13

Re: Puvodne jsem chtel pridat neco peprneho,

...a dnes nastalo obdobi, ktere miluji - cas dlouhych rukavu. Rano uz musim oblikat kosile. A predstavte si, co jsem zjistil..., takova zvlastnost - pres leto se mi vsechny kosile smrskly, samy od sebe...

redneck Mike, Mississippi 28.10.2008 19:11

Puvodne jsem chtel pridat neco peprneho,

ale ne, neudelam to. Jenom, po '89 jsem zkusil, kratce v CR zit, ale znechuceny a zlomeny jsem to vzdal. Ale nezatrpkl jsem, porad mam zemi, kde jsem se narodil rad. Stejne jako lidi tam zijici, zvyky a kulturu, prirodu. Raduji se z kazdeho uspechu ktereho Ceska republika dosahne a strasne ji fandim. Takze vsechno nejlepsi k narozeninam damo... 

Jovová 28.10.2008 18:53

Re: Sláva

:-D Právě jsem se vrátila z hradu, vlastně ze Chříče, kde bydlí náš syn se svou rodinou. Oslavy trávíme vždy u nich. Jsem střízlivá. Děkuji všem gratulantům za přáníčka. A naší republice přeji, aby se brzo vybabrala z té oranžády. Vždy jsem byla hrdá na to , že jsem se narodila v tento slavný den. Mám vás ráda.VV:-D

baty 28.10.2008 18:48

Re: Dostalo se mi cti a radosti (to je blbá vazba, že) poznat v zoo jováskovy.

tak ještě jeden narozeninový hlubokosklon od značně omšelé světlušky, převedené administrativně v roce 1949 mírnyxdýrnyx do Pionýra a jejího přednosty, zkušeného skauta a oddílového vůdce ještě v padesátých letech na tajno, vlčatům se tábory líbily, tchýně z toho byla na prášky.

baty 28.10.2008 18:42

Re: Pěkný sváteční den

knihovnice je, myslím si to dost pevně, paní Špidlová, ta se toho nechtěla vzdát ani jako paní premiérová.

Jakub S. 28.10.2008 18:25

Pangasius: 1* !

Oslavil jsem si tiše v malém rodinném restaurantu a zkusil jsem na vaši nedávnou radu tuhle rybičku. Křupavě smaženou, s jemným salátkem. Hodnocení: *****! Něco tak jemného, rozplývavého na jazyku, bez kostiček a vůbec - díky, kuchařky...

LA 28.10.2008 18:16

Re: Dede,

P. S. Přišla jsem na to, proč nemají psi a kočky volební právo. To by totiž Paroubek, Tlustý a podobné existence velice rychle zmizeli v propadlišti dějin. ;-)

LA 28.10.2008 18:07

Dede,

napsala jsi to hezky. Teď jen, aby se tím řídilo dostatek lidí. Občas lituji, že nelze dávat mínusové preferenční hlasy - většina jmen na kandidátkách člověku nic neřekne a zbytek zná spíše z té negativní stránky.

Jak spojit adrenalinový zážitek s návštěvou příbuzných? Přidat se k tátovi, který dnes vyrazil ve svém veteránu (ano, dnes už je i Spartak fotografovaným veteránem) do Volyně. Cesta mu trvala dvojnásobek času co obvykle a svého druhého potomka měl na telefonu, aby ho případně přijel odtáhnout domů. Byli jsme na hřbitově a zároveň jsem zjistila, že se loni zase rozrostla rodina. 8-o Jen nevím, jak to počasí zvládlo, že zároveň pršelo a zároveň byla hustá mlha. >-

LA 28.10.2008 17:56

Re: Pěkný sváteční den

Mě se zdá, že pí. Topolánková a Talmanová jsou si vzhledově dost podobné. Možná to sehrálo svoji roli v daném propletenci. Povahově nevím, neznám osobně ani jednu.

Kdyby ty jejich výměny manželek byly jejich jediným prohřeškem a jinak pracovali pro dobro celého státu, ráda bych jim ho odpustila (netrvám na svatosti). Bohužel to tak není.

LA 28.10.2008 17:48

Re: Sláva

Oboum přeji jen to dobré. R^V

RenataE 28.10.2008 17:10

Pejsci na přehlídce

Vy jste to v televizi nemohli vidět, ale jeden ze služebních psů (bylo jich šest, pět NO a jeden nevím) neměl ocas:-) Byl to NO, tak o něj asi přišel při nějakém zásahu? Medaili na obojku neměl, asi ji má pověšenou v kotci:-)

Jakub S. 28.10.2008 17:01

Ale ne, neměla jsi zůstat beze slov, kdepak. To bys nás moc zklamala!

Dyť já ti naprosto rozumím a všecko vidím stejně, přece jste viděli mou bezútěšnost v posledních čtrnácti dnech. Vše, korunováno nestvůrným procovským průvodem nul přes půl Prahy za policejního servisu, je mnohem horší než jsme si mohli představit, ano.

Přistoupila, rezignovala - ano. To je často bumerang. Často časovaný. To neznám - o filosofech je známo, že si berou chytré ženy, které jim jsou partnery, se kterýma sdilejí stejný svět a představy. Neznám jediného kolegu, co by měl puťku.

Vave 28.10.2008 16:46

Re: Pěkný sváteční den

Měla jsem zůstat beze slov ...

... nepopírám vzdělanost pí P. a co jsem napsala, to čerpám z rozhovorů s ní, uváděla, že jen sem tam někdy, pro své potěšení a aby nevyšla ze cviku, učí francouzštinu. Už tehdy mě mrazilo z toho, jak rezignovala na svůj svět. Ne jen v době, kdy je Paroubek v čele ČSSD ... ale on vždycky velmi dobře věděl, kde přijít k velkým penězům a jak zabezpečit rodinu hmotně, ani ona sama se s tím netajila Bohužel vzdělaná a kultivovaná paní Paroubková na ten hmotný svět přistoupila. Nechci ironizovat, chci jen ukázat, že všechno má svůj rub a líc. Že vztah dvou lidí je složitý. Že nevěra není nemorálnější než krácení daní a neoprávněné čerpání sociálních dávek.

Bolí mě, že prezident a pražští, středočeští a vůbec čeští členové ODS nadřadili své osobní zájmy nad zájmy ODS, pravice a této země, a podtrhli Topolánka a prohráli nám volby. Topolánek není bez chyb, je to někdy moc chachar, ale ten chlap měl jako jediný odvahu začít dělat reformy. "Bohužel" při tom ignoroval zájmy a spletitosti vztahů zejména pražské ODS, ČSSD a "Kočků". TOHLE je nejen nemorální, ale hlavně nemravné. Nejsem schopná se dnes radovat z výročí naší státnosti ve světle minulých dnů, kdy se ukázalo, že ani hlava našeho státu nedokáže podpořit stranu, kterou založila, jako celek, bez přihřívání vlastních zájmů. A to pomíjím to, že hlava státu by měla být nadstranická a nepodporovat nikoho, ale to by ve světle výsledků krajských voleb nedokázal asi ani světec.

Matylda 28.10.2008 16:23

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Já to znám jenom z jejich materiálů, když sbíraly podpisy ve městě, aby Ondráš nebyl zrušen, takže asi neznám tu druhou stranu, řekla bych.

Jakub S. 28.10.2008 16:20

Myslím, že mě znáte už natolik, abyste věděli, že

ačkoliv mužský, vidím to zcela stejně. A s tou paní poručíka Colomba - nelze nic dodat!

Jakub S. 28.10.2008 16:17

Re: Kam by patřil

Nesporně! Příteli, přijď častěji.

Jakub S. 28.10.2008 16:16

Bohudík... bohužel - ?

Jakub S. 28.10.2008 16:14

Dostalo se mi cti a radosti (to je blbá vazba, že) poznat v zoo jováskovy.

Jsou prima. A paní Janička už se mě nebojí...! Tak přeju skautské vedoucí a činovnici (tím je dáno vše) ještě moc úpornosti a životaschopnosti, všeho, co musela osvědčit i naše republika!

Jakub S. 28.10.2008 16:11

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Peripetie kolem Ondráše z Brna znám dobře - byla v něm roky dcera kolegyně a kamarádky z FM. Ale není to tak jednoznačné, když se na to podíváme nestranně a nezaujatě... Ovšemže to špička byla či je.

Jakub S. 28.10.2008 16:09

Re: Pěkný sváteční den

Vave, jenom upozornění: pí P. je a byla knihovnice, je to chytrá a vzdělaná paní, měla vždy své poctivé zaměstnání. Jenom pro specifikaci. Člověk snadno zaškatulkuje -

Jakub S. 28.10.2008 16:06

Mě taky, jasně. Dyť jsem se zabýval naším odbojem v USA,

a legionáři jsou  mí svatí. Pěkných pár desítek jsem jich stačil poznat - závidíte, co? Aji námořníky ze Sv. Jiří z Kotoru! No, dost chlubení. Jenom, pozor: standarta - na rozdíl od standard jako norma. No níc, chybička se vloudí...

Jakub S. 28.10.2008 15:59

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Asi tak, ano. I já.

Zdena b.p. 28.10.2008 15:42

Re: Tak se dívám v televizi na přehlídku

No, ono to bylo komentováno docela "neotřele". Patrně jeden byl odborník a druhý se chtěl uplatnit. V první třetině to byl spíš souboj. Já to měla ještě ozvláštněné komentáři Přednosty, který pásl po jejich chybkách. Jestli má něco v malíku, tak jsou to novodobé dějiny  ( tak 1900 - 1955) včetně všech bojových událostí. Když jsem chtěla koukat, tak jsem z hluboka dýchala, ale dojímat se, to opravdu nešlo. :-)

RenataE 28.10.2008 15:34

Re: Sláva

JoVová Janičko, všechno nejlepšíVV

Lapil 28.10.2008 14:51

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Tak moment - dechovka a dechový orchestr, to je hodně něco jiného.

Mně nejvíc děsí dechovka předstírající, že je lidová. Moravanka za všechny. Naopak - takové ty tancovačkové jako třeba Roste jetelíček nebo Čtyři páry bílejch koní dost můžu, a takový Florentinský pochod Julia Fučíka (strejda TOHO Fučíka) mám vysloveně rád. A to už není dechovka, kdyby se někdo rozkrájel.

Fallowa 28.10.2008 14:05

Re: Pěkný sváteční den

No, já to myslela jen jako špatný příklad,zrovna jako styky s podivnými lidmi,zviditelňování se za každou cenu a pod.Ano, jsem taky rozvedená,a i když v mém případě bych mohla tím kamenem hodit,nejsem na to hrdá,protože to svědčí jen o mé bl/bosti...

RenataE 28.10.2008 13:59

Re: Tak se dívám v televizi na přehlídku

Ale ten komentátor, jako obvykle:-( Ještěže občas chytne, co tam povídá Marcela Augustová (asi) naživo;-D

YGA 28.10.2008 13:23

Tak se dívám v televizi na přehlídku

- a ač jsem člověk téměř pacifista, musím se přiznat, že se docela dojímám - ty historické standardy mě dostávají. Myslím, že dnešní hezké výročí republiky si přehlídku zaslouží. Teď jdou pejsi :-) ...