24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

BTW: Je to na nás

Samostatný český stát má za sebou devadesát let složité historie. Více než polovinu té doby byli lidé na jeho území z nějakého důvodu nesvobodní a tento fakt je stále znát. Kdo ví, co uvidíme, až uplyne celé století?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
LA 28.10.2008 18:16

Re: Dede,

P. S. Přišla jsem na to, proč nemají psi a kočky volební právo. To by totiž Paroubek, Tlustý a podobné existence velice rychle zmizeli v propadlišti dějin. ;-)

YGA 28.10.2008 13:23

Tak se dívám v televizi na přehlídku

- a ač jsem člověk téměř pacifista, musím se přiznat, že se docela dojímám - ty historické standardy mě dostávají. Myslím, že dnešní hezké výročí republiky si přehlídku zaslouží. Teď jdou pejsi :-) ...

RenataE 28.10.2008 13:59

Re: Tak se dívám v televizi na přehlídku

Ale ten komentátor, jako obvykle:-( Ještěže občas chytne, co tam povídá Marcela Augustová (asi) naživo;-D

Zdena b.p. 28.10.2008 15:42

Re: Tak se dívám v televizi na přehlídku

No, ono to bylo komentováno docela "neotřele". Patrně jeden byl odborník a druhý se chtěl uplatnit. V první třetině to byl spíš souboj. Já to měla ještě ozvláštněné komentáři Přednosty, který pásl po jejich chybkách. Jestli má něco v malíku, tak jsou to novodobé dějiny  ( tak 1900 - 1955) včetně všech bojových událostí. Když jsem chtěla koukat, tak jsem z hluboka dýchala, ale dojímat se, to opravdu nešlo. :-)

Jakub S. 28.10.2008 16:06

Mě taky, jasně. Dyť jsem se zabýval naším odbojem v USA,

a legionáři jsou  mí svatí. Pěkných pár desítek jsem jich stačil poznat - závidíte, co? Aji námořníky ze Sv. Jiří z Kotoru! No, dost chlubení. Jenom, pozor: standarta - na rozdíl od standard jako norma. No níc, chybička se vloudí...

RenataE 28.10.2008 17:10

Pejsci na přehlídce

Vy jste to v televizi nemohli vidět, ale jeden ze služebních psů (bylo jich šest, pět NO a jeden nevím) neměl ocas:-) Byl to NO, tak o něj asi přišel při nějakém zásahu? Medaili na obojku neměl, asi ji má pověšenou v kotci:-)

týna 28.10.2008 12:24

prší prší

a je šedo. připadala jsem si trochu jako blázen, když jsem na zahradě pod lípou upíchla malou vlaječku. našla jsem ji při stěhování na půdě. byla dědova. domeček není u cesty ani v civilizaci. ale vlaječce to pod lípou sluší. a jak vidím, tak Betka Xerxovic byla ještě bláznivější a s vlajkou proběhla se.

a když jsem pustila televizi, jako že svátek a pohádky budou, tak na mě vykoukly armádní hudby. páni, ti kluci muzikanti mají super choreografie8-o a sem tam i docela odvážný taneček. teď  zrovna promenáda Litevců-že se nepošlapou, když při tom koukají do not?

týna 28.10.2008 12:29

Re: prší prší

tý brďo a mají pochodující xylofon8-o a bílý trouby se zlatýma obroučkama

Jakub S. 28.10.2008 12:48

Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Od osmnáctého věku přes Radeckého, mexickou anabázi, Kmocha, legie, ÚH ŠLA, dodnes. Leckterá hymna je hrána touhle muzikou, včetně oficiální nahrávky té britské - aspoň donedávna! Vzhledem ke své generaci, prostředí atd. jsem dlouho dechovku nemusel, že. Ale tohle -

týna 28.10.2008 12:59

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

taky dechovku nemusím, záleží na náladě-prostředí a tak.

ale toto není dechovka, to je mazec!

Matylda 28.10.2008 13:09

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

A víš, že paní nahoře chce zrušit vojenský soubor písní a tanců Ondráš, což je špička ve svém oboru?

Jakub S. 28.10.2008 16:11

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Peripetie kolem Ondráše z Brna znám dobře - byla v něm roky dcera kolegyně a kamarádky z FM. Ale není to tak jednoznačné, když se na to podíváme nestranně a nezaujatě... Ovšemže to špička byla či je.

Matylda 28.10.2008 16:23

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Já to znám jenom z jejich materiálů, když sbíraly podpisy ve městě, aby Ondráš nebyl zrušen, takže asi neznám tu druhou stranu, řekla bych.

Pitrýsek 29.10.2008 14:45

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Hmm, potřebuje 15melounků na přehlídku. Já vím, ta přehlídka je, podle mého, také potřebná. Ale Ondráš, ten by  ROZHODNĚ  padnout neměl!!

Lapil 28.10.2008 14:51

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Tak moment - dechovka a dechový orchestr, to je hodně něco jiného.

Mně nejvíc děsí dechovka předstírající, že je lidová. Moravanka za všechny. Naopak - takové ty tancovačkové jako třeba Roste jetelíček nebo Čtyři páry bílejch koní dost můžu, a takový Florentinský pochod Julia Fučíka (strejda TOHO Fučíka) mám vysloveně rád. A to už není dechovka, kdyby se někdo rozkrájel.

Jakub S. 28.10.2008 15:59

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Asi tak, ano. I já.

Pitrýsek 29.10.2008 14:48

Re: Naše vojenské muziky byly v ž d y c k y špička, světová.

Lapile, souhlasím:-) a ta přehlídka vojenských dechovek R^ (škoda, že jsem viděla jen začátek, ale určitě bude opakovačka)

JanaBa 28.10.2008 11:07

Joj, to jsem skeptik!

Dede, do kamene vytesat, leč kde vzít a nekrást. Strana si sama vybírá do čela své žraloky a charakterní jedinec může mezi nimi obstát jen stěží. Bud se stáhne, nebo zvolí pohodlnější cestu a začne s nimi plavat. A lid kouká a konstatuje, že je vlastně jedno, čí kolonku zaškrtne. Firma je taková, jakého má šéfa a obávám se, že potrvá ještě pár generací, než managment a lid obecný si vzájemně porozumí a začnou spolupracovat. Ale snad, někdy...

Vave 28.10.2008 9:19

Jsem v posledních dnech

nějaká beze slov. Nemám je ani dnes, tak jen krátce:  Milá Dede VV, děkuju, je to jako s tou ekolologií, o které nedávno psala Zana, je to jako se vším, je to o našich mikrosvětech.

Milá Janičko JoVásková VV, přeju Ti hlavně hodně zdraví pro Tebe i Tvé blízké, protože laskovost, štěstí, dobré srdce, jasnou mysl, víru a pohodu, to všechno už dávno máš ve svém krajkovém světě.

Milá Blážo, díky za další díl stravovacího seriálu, tisknu, prostuduju, pečlivě uložím. Milá La a ostatní, kdo jste psali nedávno VVVVVV, doufám, že se mi podaří všechno zpětně přečíst, po auditu, který mám zítra. :-/

Všem Zvířetníkům přeji krásný sváteční den.VV

Zdena b.p. 28.10.2008 12:16

Re: Jsem v posledních dnech

Vavísku, ráda tě tu na chvíli čtu. Podívej, to nevadí, že jsi unavená a nemáš chuť na vymýšlení krásných slovíček. My na tebe budeme zítra myslet a ty se vyspíš z černých audiťáckých myšlenek, ju? Udělej si jeden z dobroučkých čajíků a pohlaď plyšáky a pust si pohádku. Třeba nějakou, kterou máš moc ráda. VV

Jakub S. 28.10.2008 12:50

Re: Jsem v posledních dnech

Vave beze slov?! No to snad - smí todle bejt?! Neblázni. Kdo už? Otřepem se a karavana jde dál! Pozdrav ohnivému blesku z Tadýskova služebnictva!

Rpuť 28.10.2008 8:42

Proč ONI?

Protože se "pooněj" a ztratí kontakt z realitou. Dede má pravdu - měli bychom jim to víc připomínat.

Fallowa 28.10.2008 8:26

Pěkný sváteční den

přeju z modrého ostrůvku všem Zvířetníkům!Taky už mně napadlo, co by naší vrcholné politické reprezentaci říkal T.G.Masaryk - asi by se divil.Slušnost není rozhodně silnou stránkou našich předních politiků ; je slušné vyměnit ženu,která jim pomáhala při cestě nahoru a poskytovala chápající zázemí za mladou atraktivní blondýnu?Je slušné mít dobré známé,kteří chodí na společenské akce s pistolí v kapse?Je slušné si zaletět letadlem za státní peníze na nějaké akce jen proto, abych se zviditelnil?Jsem na mrtvici,když slyším,kolik berou poslanci, jaké mají ještě úlevy a na druhé straně končí firma,která zaměstnává postižené,protože stát nemá peníze na její provoz,nebo není na pořádné vybavení státních škol,atd.Jenže co s tím můžu udělat?Když volím poslance,stejně ho neznám a z jednoho mítinku nepoznám,co je to za člověka a poslanci pak volí své lidi do vlády,ale něco bychom udělat měli.Dík za skvělý a výstižný článek a myslím,že je to opravdu na násR^>-!

Jakub S. 28.10.2008 12:51

Re: Pěkný sváteční den

Soutěž o atraktivnější blondýnu - opět české specifikum, že... eklhaft. Tohle není můj svět.

Jenže je...

Vave 28.10.2008 13:22

Re: Pěkný sváteční den

Co se týče blondýn - jako všechno na světě nemá ani tato výměna manželek jen jednu stranu mince. Paní Paroubková - tím myslím původní paní Paroubkovou - vykšeftovala to, že nemusela nikdy pořádně pracovat, za tolerování nevěr a odloučenost od svého muže. Vyměnila nákupní výlety do Paříže za péči o manželovy košile a jeho kariéru. Bylo jen otázka času, která mladice Paroubka dostane - a myslím, že Petra Paroubková mu dá ještě hodně zabrat. Tady je vyváženost vztahu opravdu hodně diskutabilní. Taky bych řekla, že zafungovala i jistá samčí rivalita mezi Parpoubkem a Topolánkem, kdy musil Paroubek Topolánka dohnat a předehnat - a překladatelka Petra na tom jen vydělala, protože Paroubek musil být vzorem morálky a musel se s ní hned oženit, aby se mohl nad Topolánkem pohoršovat.

U Topolánka to bylo jinak, jeho žena si poslední roky skrze svého muže naplňovala politické ambice, na které sama tak úplně neměla, jak se později ukázalo. Bylo to partnerství reciproční, pak ale došlo k odloučení (ona ho do Prahy nenásledovala) a k Topolánkovu selhání, možná se zamiloval, potkal ženu, se kterou si lépe rozuměl? Každopádně dítě bylo na cestě a  pro Lucii Talmanovou to byl na prahu čytřicítky zázrak. Co teď, jaké řešení bylo správnější a morálnější? Která žena měla v tento okamžik větší "právo" na jeho větší podporu? 

Samozřejmě jsou smutné rozvody a nevěry, ale je v dnešní době spíše štěstí, že člověk potká toho pravého na celý život. 

Hezky o tom kdysi mluvil pan Kopecký, odlišoval morálku a mravnost.  Morálkou se zaštiťuje kdekdo, i ten Paroubek, ale nám Čechům bohužel chybí mravnost.  A vůbec, ať hodí kamenem ....

Fallowa 28.10.2008 14:05

Re: Pěkný sváteční den

No, já to myslela jen jako špatný příklad,zrovna jako styky s podivnými lidmi,zviditelňování se za každou cenu a pod.Ano, jsem taky rozvedená,a i když v mém případě bych mohla tím kamenem hodit,nejsem na to hrdá,protože to svědčí jen o mé bl/bosti...

Jakub S. 28.10.2008 16:09

Re: Pěkný sváteční den

Vave, jenom upozornění: pí P. je a byla knihovnice, je to chytrá a vzdělaná paní, měla vždy své poctivé zaměstnání. Jenom pro specifikaci. Člověk snadno zaškatulkuje -

Vave 28.10.2008 16:46

Re: Pěkný sváteční den

Měla jsem zůstat beze slov ...

... nepopírám vzdělanost pí P. a co jsem napsala, to čerpám z rozhovorů s ní, uváděla, že jen sem tam někdy, pro své potěšení a aby nevyšla ze cviku, učí francouzštinu. Už tehdy mě mrazilo z toho, jak rezignovala na svůj svět. Ne jen v době, kdy je Paroubek v čele ČSSD ... ale on vždycky velmi dobře věděl, kde přijít k velkým penězům a jak zabezpečit rodinu hmotně, ani ona sama se s tím netajila Bohužel vzdělaná a kultivovaná paní Paroubková na ten hmotný svět přistoupila. Nechci ironizovat, chci jen ukázat, že všechno má svůj rub a líc. Že vztah dvou lidí je složitý. Že nevěra není nemorálnější než krácení daní a neoprávněné čerpání sociálních dávek.

Bolí mě, že prezident a pražští, středočeští a vůbec čeští členové ODS nadřadili své osobní zájmy nad zájmy ODS, pravice a této země, a podtrhli Topolánka a prohráli nám volby. Topolánek není bez chyb, je to někdy moc chachar, ale ten chlap měl jako jediný odvahu začít dělat reformy. "Bohužel" při tom ignoroval zájmy a spletitosti vztahů zejména pražské ODS, ČSSD a "Kočků". TOHLE je nejen nemorální, ale hlavně nemravné. Nejsem schopná se dnes radovat z výročí naší státnosti ve světle minulých dnů, kdy se ukázalo, že ani hlava našeho státu nedokáže podpořit stranu, kterou založila, jako celek, bez přihřívání vlastních zájmů. A to pomíjím to, že hlava státu by měla být nadstranická a nepodporovat nikoho, ale to by ve světle výsledků krajských voleb nedokázal asi ani světec.

Jakub S. 28.10.2008 17:01

Ale ne, neměla jsi zůstat beze slov, kdepak. To bys nás moc zklamala!

Dyť já ti naprosto rozumím a všecko vidím stejně, přece jste viděli mou bezútěšnost v posledních čtrnácti dnech. Vše, korunováno nestvůrným procovským průvodem nul přes půl Prahy za policejního servisu, je mnohem horší než jsme si mohli představit, ano.

Přistoupila, rezignovala - ano. To je často bumerang. Často časovaný. To neznám - o filosofech je známo, že si berou chytré ženy, které jim jsou partnery, se kterýma sdilejí stejný svět a představy. Neznám jediného kolegu, co by měl puťku.

baty 28.10.2008 18:42

Re: Pěkný sváteční den

knihovnice je, myslím si to dost pevně, paní Špidlová, ta se toho nechtěla vzdát ani jako paní premiérová.