Středa 15. 5. 2024Žofie polojasno10 °C

Diskuse k článku

BTW: Houby

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 135
  • Poslední: 17.9. 2006 18:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Lucka 17.9.2006 18:16

Já jsem taky vášnivý houbař

a Murphyho beru sebou.. Bohužel musí být trvale na vodítku, protože máme v okolí lidové nemyslivce, kteří by byli schopní psa zastřelit několik metrů od majitele, pokud by nebyl uvázaný.. A na co mi je, když ho pak dám k soudu? Jeho slovo proti mému, že ten pes nic nedělal a že ho má právo zastřelit jen stráž a ne každý blbec s flintou.. život by mu to nevrátilo.. Houbičky miluju - spolehlivě poznám většinu hřibovitých, bedly a masáky a lišky.. s tím dalším se chodím poradit ke zkušené sousedce = houbařce.. takhle jsem si například ověřovala ty kačenky a tak dutonožky a kotrč.. Po prašivkách nešlapu kromě 2 výjimek - když najdu citrónovku nebo zelenou, tak ty ničím.. ne ze vzteku, ale ze strachu, aby se někdo méně znalý neotrávil.. a letos je těchhle jedovatých potvor spousta, aspoň u nás na Berounsku.. Jinak les je výborný i na procházky a vyčištění hlavy, jak už tu psali ostatní.. Tuhle jsem na houbách slyčela štěkot psů - alespoň 2 - 3, znělo to, jako když se za něčím ženou.. postupně se to přibližovalo a zvuk se změnil.. nakonec se ukázalo, že to byla jedna krákající vrána..;-D