27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

BTW: Dychtivost

„Nestrkej mi sem ten čumák, sakra, budeš ho mít barevnej/ budeš od sazí/ uříznu ti omylem ucho/...“ Ano, i tak zní některé z mých denních litanií, protože Ari je fenka mladá a dychtivá, která nemá ráda, je-li ponechána stranou rodinného dění. Někdy s tou bílou psí hlavou neustále lezoucí do mého zorného pole ztrácím trpělivost, ale většinou se snažím mít pochopení. Protože dychtivost je ztělesněním mládí a já sama někdy mívám pocit, že by mi neškodilo mít jí víc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 19.3.2014 19:43

Dovídám se až teď

Milý Wéwéwéčko - proč?! Je mi moc smutno ... nikdy nezapomenu

J. Jovo 19.3.2014 18:54

Poděkování.

Děkuji všem gratulantům za popřáníčka k mému svátku.

T. Zana 19.3.2014 19:35

Re: Poděkování.

No toto! Ale ještě stíhám - milý JoVo, přeju ti hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Ať se ti daří!

Z. Yga 19.3.2014 19:44

Milý Josífku

Posílám ti virtuální kytičku fialek k tvému svátku - hezký večer.

D. Ruščáková 19.3.2014 19:55

Re: Poděkování.

JoVásku, jsem tu taky a přeju všechno nejlepší! :) Tobě i našim ostatním Josefům... (srdíčko)

Z. Jenny 19.3.2014 18:49

Dychtivost.....

Tak milá Dede, napíšu to tady. Je mi 67 a stále dychtím po dalším poznání a to všeho druhu,těším se na to co přijde, chtěla bych všechno ještě stihnout. Tak to chtěl Tojefuk i WWW, když se rozhodl tady stavět dům. Jen to vyčerpání léty, časem a únavou Ti nedovoluje stíhat vlastní plány a semo tamo leccos odložit.

Tak mně z toho pro Vás všechny mravní (chicht) poučení. Nic neodkládejte, dělejte všechno hned, s takovým nasazením i kdyby Vás to mělo zabít. Nikdo to neocení ale vaše životní spokojenost je důležitá pro Váš vlastní život. Jiný nemáte. (srdíčka)

J. Jovo 19.3.2014 18:58

Re: Dychtivost.....

Krásné mravní poučení.

Z. Jenny 19.3.2014 20:06

Re: Dychtivost.....

Milý Jovo, díky a taky všechno nejlepší k jmeninám.

Můj děd byl Josef, otec a bratr taktéž, nikdo z nich bohužel již nežije a tak jen vzpomínám a o to více vinšuji těm živoucím a buďte s námi tady ještě moc a moc dlouho. (kytka, srdce)

H. Williamson 19.3.2014 21:06

Re: Dychtivost.....

Ja dnes na pocest WWW vytahnu ten jeho nadherne napsany recept na francouzskou porkovou polevku. Polevka je vynikajici, ovsem to psani jeste lepsi. Nevim jak jinak tu jeho pamatku uctit. To by se mu mohlo libit.

Vsichni jak tady, tak na Hadech vzpominame na ty vesele historky a krasne pohadky. Mne se ale vzdycky zdalo, ze za tim byl casto i smutek, nekdy i vztek, ale predevsim hodne lidskosti. Zejmena v komentarich. WWW byl genialni v tom, ze casto zavaznou situaci nebo kus historie posadil do rodneho mestecka nebo ke Kanci a v te zkratce vystihnul podstatu skvele. To je dar, to se nejde naucit.

D. Ruščáková 19.3.2014 23:16

Re: Dychtivost.....

Krásně jsi to napsala, milá Hanko... jo a tu polívku často dělám a říkám jí wéwéwéčkova savojská:))

Z. Vave 19.3.2014 17:27

Milí Josefové,

Pepové, Pepíčci a Jováskové, přeju vám všechno nejlepší k svátku. <3

T. Zana 19.3.2014 19:41

Re: Milí Josefové,

A všechno nejlepší taky Pepovi Xerxovýmu, případně dalším utajencům!

A. Lex 19.3.2014 16:59

Je mi smutno

z odchodu www, právě se dočítám na diskusi. Virtuálně jsme se znali ze Zvířetníku opravdu mnoho let a jeho příběhy rozesmály i zahřály u srdce. Sbohem příteli.

D. Ruščáková 19.3.2014 16:57

Opravdu se mi těžko píše, a je to zvláštní -

vždyť jsem WWW nikdy osobně nepoznala. Ale nad jeho texty jsem strávila spoustu času, psával bez diakritiky a s jeho češtinou automatické ohákování prostě nefungovalo:)) Je způsob vidění světa mě nebývale oslovil a jeho pohádky prostě miluju. A tak se dnes cítím bídně, hodně bídně, protože umřel člověk, kterého jsem uznávala a měla ráda - ač jsem ho vlastně neznala. I když... on do svého psaní dal tak veliký kus sama sebe, že jsme ho vlastně znali, ne?

Tak ať ti světlo svítí a máš tam nahoře bezvadnou společnost, milý WWW. Nám tady dole budeš zatraceně chybět.

T. Zana 19.3.2014 19:37

Re: Opravdu se mi těžko píše, a je to zvláštní -

Zatracenej život...

WWW, šťastnou cestu za duhu. Bude mi po tobě strašlivě smutno.

Z. Dalmi 19.3.2014 15:36

Děkuji

Dede za článek o dychtivosti. Myslím, že já ji mám dáno do vínku hodně, je mnoho věcí, které neumím a které se naučit chci. Chtěla bych umět restaurovat starý nábytek nebo textilie, chtěla bych se učit u E.J.Taylora dělat panenky, chci se vyučit krejčovou, atd. atd.

Ale dnes hlavně děkuji WWW za to, že mě přivedl na Zvířetník. Děkuji náš milý pohádkáři, tvůj Brix mi přinesl do života spoustu přátel a zážitků, díky tobě jsem vylezla zpoza buku. Měj se ze Duhou skvěle a odpusť, že se zlobíme za to, že jsi odešle tak brzy.

Z. Vave 19.3.2014 15:23

Zvláštní náhodou

zvolila Dede za své téma dychtivost právě v den, kdy se dozvídáme, že nás opustil www. Myslím, že právě on byl prototypem dychtivosti - po poznání i po životě.

Www, ať Tě Bůh doprovází na Tvé nečekaně spěšné cestě za duhu; On jistě bude, býval jsi přece jeho nejmilejší ministrant. <3

A pozdravuj tam tojefuka a Kardiaka a Evam a vůbec všechny, kteří se vydali na cestu stejně jako Ty příliš napřed.

Www pábitelská vyprávění si můžete připomenout na stránkách kaa:

http : //ocikvideni.cz/WWWckovy-cloveciny/WWWckovy-cloveciny.pdf

Z. Vave 19.3.2014 15:21

Zvláštní náhodou

zvolila Dede za své téma dychtivost právě v den, kdy se dozvídáme, že nás opustil www. Myslím, že právě on byl prototypem dychtivosti - po poznání i po životě.

Www, ať Tě Bůh doprovází na Tvé nečekaně spěšné cestě za duhu; On jistě bude, býval jsi přece jeho nejmilejší ministrant. <3

A pozdravuj tam tojefuka a Kardiaka a Evam a vůbec všechny, kteří se vydali na cestu stejně jako Ty příliš napřed.

Www pábitelká vyprávění si můžete připomenout na stránkách kaa: http://ocikvideni.cz/WWWckovy-cloveciny/WWWckovy-cloveciny. !!!!! za tečku napište pdf

Z. Vave 19.3.2014 15:32

Re: Zvláštní náhodou

Omlouvám se za duplicitu, ale myslela jsem, že mi příspěvek neprošel kvůli odkazu. Pak se ale objevily najednou oba dva. (a doufám, že se neobjeví i ten třetí)

Z. Vave 19.3.2014 15:20

Zvláštní náhodou

zvolila Dede za své téma dychtivost právě v den, kdy se dozvídáme, že nás opustil www. Myslím, že právě on byl prototypem dychtivosti - po poznání i po životě.

Www, ať Tě Bůh doprovází na Tvé nečekaně spěšné cestě za duhu; On jistě bude, býval jsi přece jeho nejmilejší ministrant. <3

A pozdravuj tam tojefuka a Kardiaka a Evam a vůbec všechny, kteří se vydali na cestu stejně jako Ty příliš napřed.

Www pábitelká vyprávění si můžete připomenout na stránkách kaa: http://ocikvideni.cz/WWWckovy-cloveciny/WWWckovy-cloveciny.pdf

J. Jovo 19.3.2014 13:52

Učit se, učit se.......

Jeden pán (nebo soudruh?) hlásal: „Učit se, učit se, učit se!“

Nemám toho pána v lásce, ale myslím si, že  je nutné v každém věku získávat stále nové informace. A proto učme se, učme se, učme se!

Z. Inka 19.3.2014 13:25

dětská dychtivost? U mne až do hrobu

drží mne to stále, dychtím po nových informacích, asi i proto tolik čtu, z každé knihy si odnesu alespoň jednu novou informaci. Celý život mám pocit, že toho alespoň o našich zvířatech vím dostatek a pomalu v padesáti se mi zhroutí veškeré zásadní poznatky o žábách. Tak musím vlastně stále dychtit po nových informacích....

H. Williamson 19.3.2014 13:06

WWW

Prave jsem cetla tento vzkaz od baty na Hadech: "Hodně smutné OT. Umřel WWW, bylo mu 67. Odpočívej v pokoji, velký neznámý příteli."

Svet je chudsi o jednoho dobreho cloveka.

O. Joklová 19.3.2014 13:11

Re: WWW

také sem jdu rovnou z Hadů

dal jsi nám spoustu smíchu a rozhodně jsi ještě neměl odcházet :-((((((((

odpočívej v pokoji (srdíčko) (svíčka)

Z. Nítkovská 19.3.2014 12:52

...

Všechno nejlepší Josefům, zejména Jováskovi a Betinu páníkovi - samozřejmě i všem utajeným.

A. Bytová 19.3.2014 13:02

Re: ...

Přidávám se s přáním a virtuálné připíjím. :)

M. Pajakerryková 19.3.2014 11:38

a já si myslela, že mám šíleného psa

a on je vlastně dychtivý, myslím Terrynka, moc Ti děkuji za otevření očí, Dede :)

u všeho musí být, asistovat, všechno co vezmu do ruky mu musím ukázat....někdy je to náročné, zvlášť když se schovává nákup :)

u nás taky trošku prší ale to je dobře protože vody je potřeba

pamatuje se na scénu z Marečku, podejte mi pero?? ty podáváš péro já podávám tabulky??

tak dneska předvedli kerrýci něco podobného u věšení prádla, až na to, že Nastěnka podává kolíky a Terry prádlo :) - které napřed musí gramlavá panička JAKO pustit na zem, musím to natočit na video!!!

M. Sedláková 19.3.2014 8:05

Dychtivost

Milá Dede já doufám, že ve mě trochu té dětské dychtivosti pořád ještě zůstalo.

Ale asi jí v sobě máme, já 48 let i manžel 64 let , ještě hodně. Jak se blíží náš odjezd na dovolenou již po třetí do Říma v červnu, tak se stále častěji díváme na webkamery z Říma. Tuhle jsme s dychtivostí v očích po zážitcích jeden přes druhého říkali kam půjdeme, co si dobrého dáme k jídlu a k pití, co si prohlédneme. Prostě, že si to užijeme na 100 %.

Najednou jsem se musela zasmát a řekla jsem manželovi : “ Jsme to ale dva blázni viď ?“ a s úsměvem jsme se objali. Jsem moc ráda, že nás to spolu baví takhle cestovat. Že jsme naladěni na stejnou notu. Míša z Plzně

Z. Matylda 19.3.2014 7:57

Prší

u žabek prší, ale nijak překnaně- no, zasloužila by si příroda víc.

Pokud jde o dychtivost- zůstala mi u poznávání nových míst, stylem "jé, tady jsme ještě nebyla a tady jsme to ještě neviděla". Nějakou by si člověk uchovat měl :)

Z. Xerxová 19.3.2014 6:11

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Dětská zvídavost a nadšení a dychtivost jsou úžasné. Snažíme se podporovat, co to jde - ať už čtením, výletěním a třeba i vařením či mytím auta.

Jo a psí dychtivost být u všeho a všude a vždy asistovat a mít tam strčený čenich... tak to není výsada jen mladičkých akčních jedinců... neb jsou i psí důchodkyně silně aktivní a praštěné...