1.10.2020 | Svátek má IgorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AKVARISTIKA: Živí tvorečkové v akváriuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 30.3.2006 14:33, přehled diskusí

rostliny a ryby:
Autor: tojefuk Datum: 29.3.2006 10:35

Pokud se nechcete obejít bez rostlin a máte rostlinožravé nebo dno přehazující ryby, je možné akvarium rozdělit skleněnou deskou, za ní rostliny, vpředu ryby. Filtraci a mísení vody zajistíte hrubým dnem pod deskou,čerpání pro filtr u rostlin, vývod u ryb. Sklo - návod p. Rudolfa Zukala (zamlada mne v Brně učil akvariovat-p. Růžička o něm asi taky slyšel), umístění filtrace jsem potřeboval, tak jsem to musel vymyslet. Použitelné i v akvaboxu pro nesnášenlivé ryby - čerpání u jedné, vývod na druhé straně, přes jedn. boxy perforací.

Akvária bez rostlin:
Autor: catfish Datum: 27.3.2006 9:36

Já mám taky pro "šutrárny" pochopení. :-) Tohle je staršího data z výstavy AGA 2002. Jedno z nejhezčích akvárií s cichlidami, co znám: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2002.cgi?&op=showcase&category=1&vol=-1&id=105

dodatek:
Autor: catfish Datum: 27.3.2006 9:40

Pro ty co mají FF a ukrajuje jim to sloupce při dlouhém odkazu: http://showcase.aquatic-gardeners.org/2002.cgi?&op= showcase&category=1&vol=-1&id=105 Je to potřeba spojit dohromady jako jeden řádek.

Re: dodatek:
Autor: Ladislav N. Datum: 30.3.2006 14:33

Vkládejte odkazy v IE "only" :-D Pak se dají vložit do konkrétního textu. Tahle diskuze patří Microsoftu :)) Tohle není chytře vymyšlený systém, jako třeba Akvarista.cz ;-)

Nádhera:
Autor: Hela S. Datum: 27.3.2006 8:52

fotka i povídání! A těším se na pokračování. Už mám objednané nové akvárium. Techniku (filtr, osvětlení, topení) jsem si nechala doporučit odborníkem (snad je to opravdu odborník), rybičky a rostliny nebudu "tahat" přes půl republiky, takže ty budu doplňovat sama (po konzultaci s odborníky ;-) ). Něco už doma mám (v původním, ne zrovna povedeném akváriu). Těším se na virtuální akvárium, jako na inspiraci a přiznám se, že mě zajímají hlavně rostliny. V oblasti rostlin je moje představa hodně mlhavá a nedaří se mi ani v knížkách najít srozumitelnou odpověď, jaké rostliny, a jak je kombinovat, aby bylo akvárium pěkné na pohled. Aby nebylo dole poloprázdné s naprosto zarostlou hladinou. Takže se těším, těším, těším :-)).

Ta fotka je užasná!:
Autor: Kačer Datum: 27.3.2006 8:32

Ráda bych věděla co to na ní je. Ještě k rybičkám, je úžasné, že když se Vám nepozdává zákazník tak mu prostě rybičky neprodáte, kéž by to tak fungovalo vždy a všude!

akvaristika:
Autor: WWW Datum: 27.3.2006 7:57

Pane Ruzicka,
ja jsem si puvodne na akvaristiku kliknul, abych vedel, co vse na Zviretniku je. Ale vy pisete o te vasi zalibe  tak zajimave, ze ted uz  si ctu pravidelne. A ta nadherna fotka !!!!

Re: akvaristika:
Autor: Jiří Růžička Datum: 27.3.2006 8:32

To mi před týdnem vykvetl jeden africký skvost. Jmenuje se Aponogeton ulvaceus.
Doufám, že se mi konečně podaří získat semena!
Díky za pochvalu, vyřídím mu to.

Doufám,:
Autor: Dee Datum: 27.3.2006 7:16

že konečně budu mít taky akvárium. Kolega v práci mi nabídl jedno menší, kompletně zařízené, rodinou radou schválené, takže bude!!!!!! Doufám, ještě není doma.