24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

ZATYKAČ ICC: Dva pohledy

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 26.5.2024 11:46

Celý tento přístuop je založen na jednom zcela nesmyslném požadavku, totiž, že válčící strana má obětovat životy vlastních vojáků, nebo dokonce prohrát válku, jen aby byli ušetřeni nepořátelští civilisté.

O. Roldan 1.6.2024 13:00

Myslím, že to je ještě o level absurdnější. Pokud by tento požadavek byl přijat jako platný - pak by se nejůčnnější válečnou taktikou stala “Hamasovská past”: Obklopte své bojovníky ženami a dětmi, a pak vy smíte střílet, znásilňovat, mučit a vraždit... a váš protivník střílet zpátky nesmí; jinymi slovy, musí se nechat pomalu nebo rychleji vyvraždit, protože vy jste nezranitelní.

Tenhle svět je opravdu z kloubů vyrván.

O. Roldan 1.6.2024 13:02

oprava: nejúčinnějši...

J. Černý 26.5.2024 9:41

Jak se nejvyšší státní zástupce soudruh Stříž staví ke schvalování genocidia v Gaze. Je zticha,nikoho nenechal zavřít !!

H. Lukešová 26.5.2024 14:34

A jak se pan státní zástupce Stříž staví ke genocidě spáchané na Židech palestinskými nacisty v Gaze ze dne 7.října 2023? Skutečné genocidě?! Nechá vyřvávat pro-hamás propalestinské nacisty genocidní protižidovská hesla. kdyby byl pan Stříž důsledný, vyčistil by pořádně tu špínu a pozavíral by ty propalestinské vrahy.

Izrael se brání, vede ryze spravedlivou válku za záchranu své země. Žádná válka v dějinách válek v 21.století nebyla a není oprávněnější než tahle v Gaze.

M. Grundmann 25.5.2024 15:47

ICC je svou samotnou podstatou nesmyslná instituce. Právo soudit je výsadou vrchnosti, kterou může uplatňovat vůči svým poddaným. Vrchnost musí mít k dispozici vojenskou sílu, aby si toto své privilegium udržela. ICC není žádná vrchnost a ani nepracuje pro nějakou vrchnost. ICC neuznávají například USA, Rusko, Čína, Indie a Izrael. Je to utopický evropský projekt, který popírá samou podstatu fungování lidské společnosti - skutečnost, že je spravedlnost vždy výrazem vůle silnějšího.

Fungování ICC vůbec neznamená, že by USA neměly události pod kontrolou. USA donutily velké množství států, aby podepsaly s USA dohodu, že občané USA nepodléhají rozhodnutí ICC. Vůči státům, které takovou dohodu podepsat odmítly, uplatňují USA různé sankce. USA ve skutečnosti váhají, zda je ICC pro možnost uplatňovat jejich politickou vůli po celém světě spíš výhodou než přítěží. Pokud by se ICC stal pro USA přítěží, zajistí jeho zrušení. USA dokonce přijaly zákon, kde si vyhrazují vojensky napadnout kterýkoliv stát, který by jménem ICC zadržel občana USA nebo jejich spojenců ( Hague Invasion Act ). Tento zákon dokonce povoluje prezidentu USA napadnout vojensky Nizozemí a osvobodit občany USA, kteří by zde byli ICC souzeni.

Vyhlašování sankcí není výrazem slabosti USA, ale jejich síly. Těchto sankcí se bojí celý svět, ať už říká kdokoliv cokoliv. A kvůli těmto sankcím USA vzniklo mezinárodní hnutí BRICS, které se snaží najít společně mechanismus, jak neutralizovat americkou politiku sankcí vůči většině světa.

M. Krčmář 25.5.2024 13:51

Ze všech těchto struktur je třeba vystoupit, včetně OSN či mezinárodní zdravotní organizace,nebo jak se to nazívá.

V. Petr 26.5.2024 11:38

R^R^R^

V. Čermák 25.5.2024 11:36

Obžalováni byli z Válečných zločinů dříve Putin a teď Netanjahu. Zatím unikají váleční agresoři ze současné říše zla USA, kteří mají na svědomí Miliony životů. Kennedy, Clinton, Bush, Obama a bombarďák Biden, který vyprovokoval současnou válku U-R. K čemu je takový Orgán, když ho stejně neuznávají ani USA ani Rusko? Navíc lidi rozděluje ještě víc...:-/

J. Černý 26.5.2024 9:43

Krvavá Madla Albrightová

V. Čermák 25.5.2024 11:20

J.Corbett: Pravda o Mezinárodním trestním soudu ICC. jakou legitimitu má vůbec Mezinárodní trestní soud – a jestli vůbec funguje v zájmu lidí? Spoiler: nefunguje. V tomto článku James Corbett objasňuje skutečné pozadí Mezinárodního trestního soudu a proč byl vlastně vytvořen. ICC má sloužit pouze k stíhání afrických despotů před klokaními soudy a že Američané mají imunitu. Příběh začíná v roce 2017, kdy hlavní žalobkyně ICC provedla předběžné vyšetřování válečných zločinů USA v Afghánistánu a zjistila, že „existuje důvodné podezření, že v zemi byly spáchány válečné zločiny a zločiny proti lidskosti“ americkými vojáky. Logicky následovalo oznámení prokurátorky, že oficiálně požádá ICC o prošetření těchto obvinění. Následně: „Spojené státy použijí veškeré prostředky, aby ochránily naše občany a občany našich spojenců před nespravedlivým stíháním ze strany tohoto nelegitimního soudu,“ varoval a dodal, že „budeme proti ICC bojovat“. A pak, pro případ, že by poselství nebylo dostatečně jasné, dodal: „S Mezinárodním trestním soudem spolupracovat nebudeme. Nebudeme ICC poskytovat žádnou pomoc. K ICC se nepřipojíme. Necháme ICC, aby sám zanikl. Koneckonců, pro všechny záměry a účely je pro nás ICC již mrtvý.“

K. Nový 25.5.2024 11:16

S Putinem to začalo a bůh ví, kde to skončí.

Bude to jako s OSN.

K. Nový 25.5.2024 11:20

Řešení je jednoduché - od dodody zřizující tento soud odstoupit, zcela ho ignorovat a místo toho udělat rozhodnutí na úrovni států.

Ovšem to byste globalistům rozkopali bábovičku a ještě byste nabourali myšlenku, že soudní moc z principu nedělá politická rozhodnutní, a tudíž ji nelze kritizovat.

V. Čermák 25.5.2024 11:22

R^

J. Nevrkla 25.5.2024 9:01

Opakovaným dvojím metrem se Západ stále rychleji diskredituje. Jak vysvětlili prokurátorovi ICC američtí senátoři - ICC bylo založeno, aby byly vydávány zatykače na nějaké africké diktátory či ruského zločince Putina, nikoliv na občany Ameriky nebo Izraele...

V. Čermák 25.5.2024 11:23

Zcela přesné..

F. Navrátil 25.5.2024 8:47

Mezinárodní tribunály jsou zpolitizované a s právem nemají mnoho společného. Příkladem je ICTY, který zatýkal a posílal do vezení výhradně obžalované srbské národnosti. Masové vrahy jako je chorvatský generál Gotovina nebo kosovskoalbánský Thaci, taktně vynechal nebo osvobodil. Zajímavé je, že před tribunál zbavil viny patalogického vraha kosovského Albánce Ramušu Haradinaje, protože všech 19 přihlášených svědků jeho zločinů, předvolaných ICTY, buď zmizelo nebo spáchalo "sebevraždu". Podotýkám, že protektoři USA dosadili Haradinaje do pozice premiéra kosovského pastátu.

J. Ošlejšek 25.5.2024 8:31

Srovnávat zatykač na prezidenta Putina představitele agresivního fašisticko kriminálního režimu a premiéra bránícího se Izraele může s prominutím jenom pitomec.

J. Nevrkla 25.5.2024 9:05

To může opravdu srovnávat jen pitomec. Údajně únosy dětí, kterým nebylo nijak ublíženo, mnohé spokojeně žijí v Německu, jak se nedávno ukázalo, se s genocidnim jednáním srovnávat nedá.

V. Čermák 25.5.2024 11:37

;-D

J. Vágner 25.5.2024 7:39

Politika sankcí a konání ICC jsou obě reliktem doby, kdy Západ byl hegemonem. Proč nám na to svět začal kašlat? Začali jsme obé účelově zneužívat. A ve světě v kterém EU reálně financuje palestinský teroristický spolek, který přepadne stát Izrael, se ten reálně, tedy tvrdě a účinně musí začít bránit neb jinak by v tomto reálném světě, ve světě, který s ICC přestal mít cokoliv společného, skončil existenci.

P. Hák 25.5.2024 7:21

Poslední odstavec: já hned věděl, kdo za tím stojí!

Z Mandely se Západ mohl nadšením zvencnout, současné vedení JAR prostě pokračuje v jeho kurzu. Zda je nebo není v BRICS, má jediný význam - míru závislosti na USA.

Co se týká BRICS obecně, nemá s Izraelem žádný problém. Izrael je dokonce potenciálním členem Šanghajské konference, která je na BRICS navázaná. Sbližování začalo v roce 2016.

https://web.archive.org/web/20160816144553/

P. Kozelský 25.5.2024 6:07

Správně rozhodují nezávislé soudy a ten mezinárodní v Haagu takový je. Díky bohu. Zatím.

V. Mokrý 25.5.2024 7:07

;-(

M. Grundmann 25.5.2024 15:57

Soud jako lidské dílo rozhoduje ze své podstaty svévolně. Soudci jsou pouhé lidské bytosti a mají tedy velmi často tendenci podléhat klamnému pocitu vlastní neomylnosti a důležitosti. Jako většina lidí, kteří vykonávají jakoukoliv moc nad ostatními. Kvalita rozhodnutí jakéhokoliv soudu kdekoliv na světě tomu pak odpovídá. Nezávislost soudu může tento jev ještě zhoršit.

Moje osobní zkušenost u francouzských soudů : je možné poznat soudce už před budovou soudu podle způsobu jeho chůze a držení těla ;-D

M. Kocián 26.5.2024 5:59

Každý soud je jen civilizovaná alternativa lynčování. I kdyby byl soudce nezávislý - a to je myslím úplně nemožné - nezávislí nebyli rozhodně ti, kdo připravovali zákony, podle kterých soudí, ani ti, kdo shromažďovali (nebo poztráceli) důkazy. Soud je jen vrcholek ledovce celého procesu.

V. Petr 26.5.2024 11:41

Je to tak!