29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Opravdu optimismus klesá?

Příslovečný optimismus Britů a důvěra ve vládu prý klesají, i když se zahraničním pozorovatelům může zdát, že tomu tak není. Že Británie sice má pár problémů, ale pod vedením premiéra Borise Johnsona si vede lépe, než se čekalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 11.8.2021 0:03

Naopak.

Problémy macechy korupční už nepůjde svalovat na GB.

M. Pivoda 10.8.2021 20:00

Komentátorovi Janu Jůnovi se (metaforicky řečeno) podařilo v jeho článku sloučit vodu s ohněm.

Proč? První odstavec jeho článku zpochybňuje klesání britského optimismu, zatímco poslední odstavec ho potvrzuje.

Takže musíme počkat, abychom k tématu britského optimismu mohli říci něco přesvědčivého.

Chápu to tak, že Jan Jůn je placen za to, aby občas něco řekl. K závěru ale (zatím) nedošel.

V předminulém století jeden komentátor ve Francii k nic neříkajícímu článku napsal "Uvědomte si, prosím, že zde (tzn. v tomto článku) nediskutujete s panem XYZ, ale s jeho hladovým žaludkem."

M. Mařák 10.8.2021 19:57

Já nevím, no, ať si dělají, co umí. Mě se to už naštěstí netýká a matičky národů EU dobrotivé již naštěstí také ne. No problem.

V. Pavelka 10.8.2021 18:58

Taky jsem procitl ! Začal jsem skládat puzzle Zemanovy "pražské Kavárny" .Před tím jsem patřil k jeho kritikům ! A obraz zastydlého plyše infantilních revolucionářů bez revoluce a představivosti, žijících z podstaty podvodu klíčenek ,EU! vystoupil do bubliny hamižnosti a propojil se s Bruselským Neobolševismem !?EU Budoucí nesvobody V!!Rv

V. Pavelka 10.8.2021 18:29

Nas..ti se u Fotbalu , jim zůstalo jako jedinný projev neposlušnosti , Tak dlouho pacifikovali kdysi slavné Rowdis až poklekají bez pípnutí. Konec hrdého Albionu ..

V. Pavelka 10.8.2021 18:24

Původní Britové jsou svázaní do kozelce vlastní slušnosti a tolerance, Je mi líto jak s nimi připrchlíci cvičí !

V. Pavelka 10.8.2021 18:16

Několikrát jsem narazil na mluvící hlavy plné arogance v rozhlasu , takovou bídu sebereflexe aby pohledal !EU!

V. Pavelka 10.8.2021 17:58

R^,Sedláček !

V. Hodorka 10.8.2021 17:57

Proste prohrali ve finale eura s taliany. To se u anglanu promitne do vseho. Nejaka olympiada to nezachrani. Nic u nich neni vic nez fotbal.

L. Zídek 10.8.2021 17:23

Článek o tom , jak se zalíbit Bruseli a varovat příští exitáře.

R. Toman 10.8.2021 16:07

Tak já dávam přednost bydlení ve svém RD. A domnívám se, že velká část těchto lidí by tomu také dala přednost. Ale, jistě z nouze se dá bydlet i na ubytovně, také se tam ti obyvatelé musí nějak dohodnout. Zřejmě o fungování těch SVJ moc nevíte, já ano mám menší stavební firmu, a tak se někdy ucházím o zakázku na opravy střechy, zateplení fasády aj. Tedy chodím na ty jejich schůze apod. Dost často to bývá nechutná záležitost, ti vlastníci se hádají, vyčítají si kde co, někdy i minulost. Důvod je jednoduchý, pokud to není luxusní dům jenom pro bohaté, tak v něm bydlí různí lidé, staří, mladí, bohatí, chudí, s dětmi, pejsky, dnes i někdy různých národností atd. Jejich situace je někdy zcela odlišná. Někdo chce (většinou ti mladší), aby se standard jejich domu zlepšil, i za cenu většího zadlužení, někomu je to zcela jedno a bere ten byt-dům jako noclehárnu tak jak je, nebo ti staří na dožití a nechtějí se zadlužit, což je pochopitelné. A pak jsou tam i zájmy podle toho kde kdo bydlí, kdo bydlí v posledním patře chce novou střechu, výtah, tomu v přízemí a je to zcela jedno, to ho netrápí, ale chce zateplit strop sklepa odkud mu jde do bytu chlad. A protože peněz není nikdy dost na vše, tak nastanou ty hádky o tom co udělat nejdřív. A o těchto věcech si já rozhoduji sám s rodinou. A tak je to i s tou EU. Vy jste nějak v letech 93-2003 trpěl, když byla ČR opravdu svobodným státem po dlouhých letech ? Já tedy nikoliv, od roku 1990 jsem OSVČ, od roku 96 máme s manželkou s.r.o. K tomu abych s někým obchodoval nebo se i kamarádil nepotřebuji s ním bydlet v jednom baráku a mít společnou peněženku. Svobodu a soukromí považuji za zásadní, tedy kromě zdraví atd.

M. Sedláček 10.8.2021 15:43

Vám společenství vlastníků kecá do toho, co máte jíst, čím jezdit, čím doma svítit, jak moc zahnuté banány kupovat, koho doma ubytovat atd. atd.?

V. Braun 10.8.2021 15:19

Tak svobodný můžete být i ve společenství, jak dokazuje velké procento lidí bydlících v budovách kde je společenství vlastníků. Jen to chce chovat se rozumně a konstruktivně se podílet na chodu společenství. Jak to ve společenství vypadá, když se tam objeví člen, který všechno neguje, si lze docela dobře představit.

R. Toman 10.8.2021 14:38

Tak někteří z mojich přátel, kamarádů, známých atd. již procitli z prvotního nadšení když volili pro vstup do EU. Na rozdíl od naší rodiny, která volila NE. Dnes mi dávají za pravdu. Je tedy vidět, že přece ani mezi bývalými příznivci EU nejsou jenom primitivové, že po neblahých zkušenostech s EU a jejím fungováním dokázali svůj názor změnit. Snad budou přibývat lidé, pro které bude svoboda státu více než kus unijního dotovaného žvance. R^ [>-]

R. Toman 10.8.2021 14:29

Jůn je taková unijní stará útěrka.

R. Toman 10.8.2021 14:27

Souhlas.R^ [>-]

S. Sidlichovsky 10.8.2021 14:07

Souhlas

S. Sidlichovsky 10.8.2021 13:52

Oprava: Steve Baker, samozřejmě.

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/news/2021/07/23/northern-ireland-must-not-caught-inthe-eus-anti-brexit-sandwich/

S. Sidlichovsky 10.8.2021 13:08

Steve Bakert měl zřejmě na mysli fungování Severoirského Pr0tokolu - součásti to Withdraval Agreement . To je opravdu katastrofa. Ředitel Marks and Spencer varoval, že MS nebude schopen v době Vánoc zásobovat své obchody v Severním Irsku. V Dublinu byl zadržen řidič MS s dodávkou zboží a jediným sendvičem, který měl pro svoji potřebu. Bylo požadováno vyplnění několika stovek stránek celní deklarace nebo návrat lodí zpět.

Každý sendvič dodávaný MS musí vyplněny všechny ingredience a musí mít 3 veterinární certifikáty.

Asi se budete ptát, proč ten zmetek Boris podepsal. V parlamentu byla většina proti Brexitu a navíc zákon mu zakazoval odchod bez dohody s EU (tzv. Bennův zákon). Bylo krajně nejisté jestli se podaří prosadit nové volby a ty Quislingy vymést.

S. Sidlichovsky 10.8.2021 12:53

Heseltine byl hlavní strůjce politické vraždy pí baronky Thatcher. Křeslo min. předsedy mu to nepřineslo, jeho manýry odrazovaly i ostatní pro bruselské "revolucionáře". Před časem se tohoto dnes 88 letitého staříka ptali, jestli odstranění pí baronky nebyla politická chyba, on jen vztekle zavrčel, že je příliš brzy a že teprve v budoucnost tuto otázku zodpoví.

P. Rydvan 10.8.2021 11:53

Je mi upřímně líto Bětky (Her Majesty the Queen or the Royal Highness the Queen) pro kterou jsem krátce pracoval. Nastupovala do trůnu v době, kdy nad britským impériem nezapadalo slunce a ve finále jejího vládnutí bude slunce zářit jen na malou, osamělou Anglii, protože odchod Skotska a Severního Irska se zdá nevyhnutelný a to jako důsledek Brexitu. Nepřeju jí, aby se toho chudák dožila. Prožívá si se svými potomky neuvěřitelné aféry a těžké ostudy (viz např. Fergie a teď také Andy ve spojitosti s Epsteinem) a to jsou jen poslední perličky do celé škály vskutku ostudných afér.

God Save the Queen a zažeňte Mad/Crazy Boris do ústavu pro choromyslné.

P. Molík 10.8.2021 11:38

Britové v některých záležitostech jsou ještě víc eurohujerští než bruselští eurohujeři. Takže není divu, že kdysi silně prosperující Spojené království, jehož představitelé prosluli mj. svojí tolerancí vůči všem možným odlišnostem, je nyní příliš tolerantní vůči nepřátelům evropské civilizace, je tam glorifikována a všelijak upřednostňována intolerantní, militantní a agresívní nepřátelská věrouka vůči Evropanům coby nevěřícím psům. Takže UK má našlápnuto k tomu, že by v brzké době mohlo dopadnou ještě hůře než EU.

F. De Winter 10.8.2021 11:20

R^

V. Šťastný 10.8.2021 11:04

R^

J. Ptáček 10.8.2021 9:28

Věřím tomu, že i někteří naši soudnější czechxitáři procitnou ze svých vlasteneckých bludů, jako ostatně procitl před přesně 175 lety tehdejší vůdčí vlastenec Karel Havlíček-Borovský. Přece ani mezi komunisty a okamurovci nejsou jenom primitivové!

M. Valenta 10.8.2021 9:24

Na konečný brexitový účet je ještě moc brzo. Přesto můj odhal je mrňavé + nebo malé -.

P. Pepax 10.8.2021 8:53

Souhlas.

P. Milan 10.8.2021 8:15

Jo. Dle vlastního tvrzení má ČRo "respektované" komentátory. Zřejmě to znamená, že by z fleku mohli komentovat v Respektu.

F. Navrátil 10.8.2021 7:51

Nic jiného, než medializované přání Bruselu. Český rozhlas, placený z koncesionářských poplatků občanů, funguje jako europropagandista.

F. Kusák 10.8.2021 7:41

Nevím, nejsem Brit, ale z tohoto Jůna čiší nenávist vůči brexitu na sto honů. Jůn je všechno možné, jen ne objektivní novinář.u