Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VELKÁ BRITÁNIE: Opravdu optimismus klesá?

Příslovečný optimismus Britů a důvěra ve vládu prý klesají, i když se zahraničním pozorovatelům může zdát, že tomu tak není. Že Británie sice má pár problémů, ale pod vedením premiéra Borise Johnsona si vede lépe, než se čekalo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Komentátorovi Janu Jůnovi se (metaforicky řečeno) podařilo v jeho článku sloučit vodu s ohněm.

Proč? První odstavec jeho článku zpochybňuje klesání britského optimismu, zatímco poslední odstavec ho potvrzuje.

Takže musíme počkat, abychom k tématu britského optimismu mohli říci něco přesvědčivého.

Chápu to tak, že Jan Jůn je placen za to, aby občas něco řekl. K závěru ale (zatím) nedošel.

V předminulém století jeden komentátor ve Francii k nic neříkajícímu článku napsal "Uvědomte si, prosím, že zde (tzn. v tomto článku) nediskutujete s panem XYZ, ale s jeho hladovým žaludkem."

0 0
možnosti
Foto

Já nevím, no, ať si dělají, co umí. Mě se to už naštěstí netýká a matičky národů EU dobrotivé již naštěstí také ne. No problem.

0 0
možnosti
Foto

Naopak.

Problémy macechy korupční už nepůjde svalovat na GB.

0 0
možnosti
Foto

Proste prohrali ve finale eura s taliany. To se u anglanu promitne do vseho. Nejaka olympiada to nezachrani. Nic u nich neni vic nez fotbal.

0 0
možnosti
VP

Nas..ti se u Fotbalu , jim zůstalo jako jedinný projev neposlušnosti , Tak dlouho pacifikovali kdysi slavné Rowdis až poklekají bez pípnutí. Konec hrdého Albionu ..

0 0
možnosti
LZ

L22u97i71s 14Z90í70d51e38k

10. 8. 2021 17:23

Článek o tom , jak se zalíbit Bruseli a varovat příští exitáře.

0 0
možnosti
SS

Heseltine byl hlavní strůjce politické vraždy pí baronky Thatcher. Křeslo min. předsedy mu to nepřineslo, jeho manýry odrazovaly i ostatní pro bruselské "revolucionáře". Před časem se tohoto dnes 88 letitého staříka ptali, jestli odstranění pí baronky nebyla politická chyba, on jen vztekle zavrčel, že je příliš brzy a že teprve v budoucnost tuto otázku zodpoví.

0 0
možnosti
SS

Steve Bakert měl zřejmě na mysli fungování Severoirského Pr0tokolu - součásti to Withdraval Agreement . To je opravdu katastrofa. Ředitel Marks and Spencer varoval, že MS nebude schopen v době Vánoc zásobovat své obchody v Severním Irsku. V Dublinu byl zadržen řidič MS s dodávkou zboží a jediným sendvičem, který měl pro svoji potřebu. Bylo požadováno vyplnění několika stovek stránek celní deklarace nebo návrat lodí zpět.

Každý sendvič dodávaný MS musí vyplněny všechny ingredience a musí mít 3 veterinární certifikáty.

Asi se budete ptát, proč ten zmetek Boris podepsal. V parlamentu byla většina proti Brexitu a navíc zákon mu zakazoval odchod bez dohody s EU (tzv. Bennův zákon). Bylo krajně nejisté jestli se podaří prosadit nové volby a ty Quislingy vymést.

0 0
možnosti
PR

Je mi upřímně líto Bětky (Her Majesty the Queen or the Royal Highness the Queen) pro kterou jsem krátce pracoval. Nastupovala do trůnu v době, kdy nad britským impériem nezapadalo slunce a ve finále jejího vládnutí bude slunce zářit jen na malou, osamělou Anglii, protože odchod Skotska a Severního Irska se zdá nevyhnutelný a to jako důsledek Brexitu. Nepřeju jí, aby se toho chudák dožila. Prožívá si se svými potomky neuvěřitelné aféry a těžké ostudy (viz např. Fergie a teď také Andy ve spojitosti s Epsteinem) a to jsou jen poslední perličky do celé škály vskutku ostudných afér.

God Save the Queen a zažeňte Mad/Crazy Boris do ústavu pro choromyslné.

0 0
možnosti
Foto

P39a68v35e75l 66M50o51l55í38k

10. 8. 2021 11:38

Britové v některých záležitostech jsou ještě víc eurohujerští než bruselští eurohujeři. Takže není divu, že kdysi silně prosperující Spojené království, jehož představitelé prosluli mj. svojí tolerancí vůči všem možným odlišnostem, je nyní příliš tolerantní vůči nepřátelům evropské civilizace, je tam glorifikována a všelijak upřednostňována intolerantní, militantní a agresívní nepřátelská věrouka vůči Evropanům coby nevěřícím psům. Takže UK má našlápnuto k tomu, že by v brzké době mohlo dopadnou ještě hůře než EU.

0 0
možnosti
VP

Původní Britové jsou svázaní do kozelce vlastní slušnosti a tolerance, Je mi líto jak s nimi připrchlíci cvičí !

0 0
možnosti
JP

Věřím tomu, že i někteří naši soudnější czechxitáři procitnou ze svých vlasteneckých bludů, jako ostatně procitl před přesně 175 lety tehdejší vůdčí vlastenec Karel Havlíček-Borovský. Přece ani mezi komunisty a okamurovci nejsou jenom primitivové!

0 0
možnosti
RT

Tak někteří z mojich přátel, kamarádů, známých atd. již procitli z prvotního nadšení když volili pro vstup do EU. Na rozdíl od naší rodiny, která volila NE. Dnes mi dávají za pravdu. Je tedy vidět, že přece ani mezi bývalými příznivci EU nejsou jenom primitivové, že po neblahých zkušenostech s EU a jejím fungováním dokázali svůj názor změnit. Snad budou přibývat lidé, pro které bude svoboda státu více než kus unijního dotovaného žvance. R^ [>-]

0 0
možnosti
MV

Na konečný brexitový účet je ještě moc brzo. Přesto můj odhal je mrňavé + nebo malé -.

0 0
možnosti
FN

Nic jiného, než medializované přání Bruselu. Český rozhlas, placený z koncesionářských poplatků občanů, funguje jako europropagandista.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz