22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

VÁLKA: Kdo vládne Ukrajině? Zelenskyj, nebo mafie?

Zní to všechno krásně a logicky, ale jak jsem mimo jiné na vlastní oči viděl minulý týden v Kyjeve a okolí a částečně i na místech bojů, realita na Ukrajině jeho vzletná slova poněkud devalvuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 1.3.2024 7:54

Při rozpadu SSSR měla Ukrajina větší HDP na obyvatele než Rusko, v roce 2020 měla v porovnání s Ruskem třetinové, takové jsou informace ze světové banky.

J. Vorlický 1.3.2024 9:06

Možná, že měla, pane. Vidím ale, že se pro ,výpočet ́ HDP rozumně odvoláváte na světovou banku. Co asi světová banka mohla vědět o fungování SSSR, že se cítila oprávněná počítat?

Potom, i vzhledem k tomu, že do výpočtu HDP a HNP (domestic and national) se započítávají ,výkony ́, které s výkony nemají nic společného - a to pro prostor, v kterém by se banka vyznat měla, si o výpočtech HDP myslím svoje.

Kdyby světová banka k něčemu byla, těžko by docházelo k inflacím, finančním krachům, atp. A to i proto, že každý stát, který má svou měnu a kontroluje do oběhu její uvádění, může lhát, podvádět ba i okrádat ty, pro které peníze uvedl do oběhu. atd. atd.

J. Nevrkla 1.3.2024 10:18

Ano, šedá ekonomika se ve statistikách neobjevuje. Před šesti lety jsem strávil týden v Rusku, žádný problém, všude normální seriózní jednání. Před pěti lety jsem strávil čtyři dny na Ukrajině a setkal jsem se hned s několika podvody. Možná náhoda, ale jistý názor jsem si udělal, že jsou tam korupce a podvody normální.

R. Langer 1.3.2024 11:20

Aha, takže banky LŽOU? 8-o

J. Vorlický 1.3.2024 15:34

Nemusejí lhát. Jen nevědí, že nevědí.

R. Langer 1.3.2024 11:19

Tak tak.

M. Kocián 1.3.2024 7:55

Nezapomínejme prosím na to, že co do korupce je náš stát hodnocený mezi nejhoršími. Přitom já jsem nikdy žádný úplatek nevzal ani nedal a byl bych hrozně nerad, aby se na mne v zahraničí dívali jako na korupčníka jen proto, že mám stejné státní občanství jako mafiáni a úplatní samosprávci.

J. Vorlický 1.3.2024 8:52

Nezapomínám, pane. O tom ale můj příspěvek nebyl.

M. Kocián 1.3.2024 10:59

Z toho jsem vás nepodezříval a pokud vznikl ten dojem, omlouvám se. Možná jsem svůj příspěvek připojil na nesprávné místo. Chtěl jsem jen říct, že to, co se Ukrajině děje, je příliš velký trest za korupci. I já jsem se osobně znal s několika Ukrajinci, kteří mé dceři pomáhali s renovací domku, a teď o nich nemám zprávy. Doufám, že se v lepších časech zase setkáme.

F. Navrátil 1.3.2024 7:43

K očistnému pohledu na odvrácenou tvář války na Ukrajině bych dodal, že podle optimistických ukrajinských údajů se třetina zahraniční pomoci rozkrade a nedostane se ani k bojujícím vojskům, ani k civilistům. Nejde ovšem výhradně o dílo ukrajinské mafie. To by bylo zavádějící. Na rozkrádání pomoci Ukrajině se významně podílejí i euromafie. Klasickou ukázkou je kampelička fungující jako pračka na špinavé peníze, ve které byl podílníkem Fiala. Je vyšetřována pro zpronevěru 140 mil. korun na nákup munice pro ukrajinskou armádu. Přímo absurdní je konání Jenerála, který se nechová jako prezident, ale agent zbrojařských firem, co shání po světě munici a peníze na její zaplacení. Není divu. Jeho Pygmalion a hlavní poradce Kolář je přímo placeným lobistou zbrojních koncernů a proto také nemůže dostat prověrku. Raději o ni ani nežádal. Ale pššš! O tomto se nesmí mluvit, ani psát.

J. Nevrkla 1.3.2024 7:55

O tom musíme mluvit a psát.

Z. Lapil 1.3.2024 8:24

Zakázaný je to kde?

J. Ežyšek 1.3.2024 9:48

Ty ses nám ale rozepsal, bobečku. Seš placenej od slova viď? Máš tam ukromafii, Fialu, prezidenta, to je v pořádku. Ale pozor: chybí ti tam hejt na EU (euromafie to nezachrání, ne ne), Fiala se správně píše Fyjala a kde je Pávek??? Přečti si pořádně noty a znovu nebo odměny nebudou!!

R. Langer 1.3.2024 11:58

No tak proč nám neposkytneš pravdivé a ověřené informace, soudruhu? Nerozčiluj se, a hezky nám vysvětli, jak to bylo doopravdy! ;-D

F. Navrátil 1.3.2024 12:58

Nejsem si jist, zda váš familiární slovník a tykání má místo ve slušné společnosti. Zkuste to jinak a v diskuzi používejte argumenty.

R. Tichý 1.3.2024 7:39

Ano, Ukrajina potrebuje cas na odbourani ruskych, mozna lepe bolsevickych, zvyklosti.

My jsme meli bolseviky jenom 40 let a jak nam vrostlo do srdci "kdo nekrade, okrada rodinu".

J. Smola 1.3.2024 7:38

Endemická korupce na Ukrajině není nic nového. Jen je třeba připomenout - sám Biden prohlásil, že 90% procent vynaložené americké finanční pomoci neopustilo USA a zůstalo domácím výrobcům zbraní, které odešly na Ukrajinu.:-/

Z. Lapil 1.3.2024 8:29

Podle toho, co píšete, mi spíš připadá, že USA - stát nakoupil zbraně a leccos v USA - firmách a poslal je na Ukrajinu. To jako korupce nevypadá, dokonce tvrdím, že peníze se rozkladu snáz než bomby. Ty se špatně zpeněžují.

M. Zasazabanovaný 1.3.2024 7:35

CIA/USA vládne na Ukrajine.

https://www.gbnews.com/news/us/cia-builds-12-secret-spy-bases-in-ukraine-along-russian-border-becoming-best-source-of-information-about-kremlin -

CIA has built 12 secret spy “forward operating bases” in the thick Ukrainian forest along the Russian border.

According to the New York Times, the American agency has trained and equipped Ukraine's intelligence officers in underground bunkers over the past 10 years, as well as fully financing and partially equipping them.

R. Vacek 1.3.2024 7:06

Jak bylo někde uvedeno, Ukrajinci byli pozváni na lov na medvěda.

Bohužel pro ně jako návnada.

V. Mokrý 1.3.2024 7:41

:-)

R. Mrovec 1.3.2024 5:52

Lež jako věž , nic z toho co autor píše se nezakládá na pravdě, proste se spletl v úsudku a svoje psychické problémy řeší kritikou námi milované Ukrajiny(IRONIE)...

E. Tocháček 1.3.2024 6:45

Taky koukám jak vyoraná myš. Kde je náš mýtický boj dobra se zlem, ve kterém „parta správňáků“ (my, ve vší skromnosti) rozbije tomu hnusnému padouchovi hubu? To bychom pak přece byli jenom parta hejlů! To určitě ne.

K. Machala 1.3.2024 3:43

Putin sám by to ve prospěch svých zájmů líp nenapsal.

Kdyby to ovšem byla pravda, pak by už ruská vojska nedobývala vesnice u Doněcka, ale u Lvova.

Vždycky mě fascinuje ta nekompromisnost k nepravostem, když je zaměřena jen na napadenou zemi. Jak jednoduché překopat společnost, když je 'jen' ve válce. Kolik pochopení pro potíže, kolik konkrétních nápadů na efektivní management obrany. Samozřejmě ironie. Jak bychom v podobné situaci uspěli my, si raději nepředstavuji.

B. Liborek 1.3.2024 6:26

Představte si Machalo, že autor má pravdu. My Rusy nepodporujeme a tak o nich to není. Jako daňoví poplatníci bychom rádi věděli, kam ty naše miliardy jdou. Nebo Vám to je jedno, že neskončí tam, kde by měly?;-D

V. Mokrý 1.3.2024 7:42

R^

M. Kocián 1.3.2024 6:56

R^

F. De Winter 1.3.2024 7:56

Myslím, že je důležitější, položit si otázku, co je v našem zájmu.

V prvé řadě je v našem zájmu, nenechat se zatáhnout do zástupné války USA-Rusko, jako to udělali Ukrajinci a také za to těžce platí.

Za druhé. Ohrožení naší svobody, majetku, státu, národní existence a možná i osobní existence dnes nepřichází z Východu, ale ze Západu. Jsou to magoři ze Západu, kteří dnes chtějí poroučet větru, dešti, nás převychovat v nového sovětského člověka a z našich zemí udělat jakousi multikulturní Kubu. (I když spíš hrozí, že se jim povede Chalífát). Z toho tedy vyplívá, že... [>-]

B. Liborek 1.3.2024 2:17

Vetchý a jeho chciválkové to zvrátí. Pošlou ty své vrtulníčky přímo do první linie, ne přes zelenáčovu mafii, to je sichr;-D;-D

J. Ežyšek 1.3.2024 10:47

cha cha, další klávesnicový hrdina. Dyť ty si z vetchýho ucvrnkáváš do kalhot, tak se jdi přebalit a dej si zase dudlík, na víc intelektuálně nemáš, ty nulo z internetu!!