27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

VÁLKA: Kdo vládne Ukrajině? Zelenskyj, nebo mafie?

Zní to všechno krásně a logicky, ale jak jsem mimo jiné na vlastní oči viděl minulý týden v Kyjeve a okolí a částečně i na místech bojů, realita na Ukrajině jeho vzletná slova poněkud devalvuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 1.3.2024 14:19

Myslím že jste to pochopil správně. To je ruský boj proti nacismus a korupci, poněkud specifický.

L. Novák 1.3.2024 14:25

Jen tak na okraj. Na ukrajině je válka a boj o přežití. V podmínkách nedostatku všeho si umím představit, do jaké situace byli Ukrajinci Rusáky nahnáni. Ve snaze přežít jde o to nejcennější...:-/

P. Diviš 1.3.2024 15:39

:-)

Máte pravdu, bohužel.

A. Šír 1.3.2024 15:40

R^

J. Matěna 1.3.2024 11:52

Tak Ukrajinu jsme koukám vyřešili. Je hnusná korupcí prolezlá a proto ji necháme raději ruské FSB než americké CIA, kterou ovládají vrazi z Wall streetu.

Teď ještě vyřešit to tady u nás doma. Já navrhuji, aby se ti co fandí FSB přesunuli k naši východní hranici a my ostatní co chceme trpět pod CIA k hranici západní.

Abychom se tady, až to za pár let přijde, zbytečně nemotali. Ostatně poznat bychom se měli i tak. Jedni si na to stěhování koupí Buchanku, druzí raději F150. Každému, co jeho jest.

L. Novák 1.3.2024 12:33

;-D R^

A. Renjascu 1.3.2024 12:57

To jste ten článek asi četl z rychlíku...

V. Církva 1.3.2024 14:22

Správně a rychle.

A. Renjascu 1.3.2024 15:51

Evidentně ne. Autor píše o tom, že pomoc Ukrajině je bezprecedentní a přesto to není vidět, protože místní mafie tuto pomoc rozkrade místo, aby se dostala na frontu. Že tento všeobecně známý jev kritizuje by mělo zajímat především vás sluníčkové podporovatele malorusů, protože i to je jeden z hlavních důvodů proč prohrávají. To je na vás, ale zřejmě moc složité...

V. Církva 1.3.2024 14:24

Tak mně se ten názor líbí. Rozdělení Československa byl nakonec dobrý nápad, Slovensko Rusům ale bez nás.

J. Václavíková 1.3.2024 14:14

No, uvidíme, jak bude vypadat hájení suverénních národních zájmů v podání Ficovy mafie.

V. Církva 1.3.2024 14:22

R^ Souhlas, já už zažil nejen Buchanku ale i ruské šváby.

Jdu k západní hranici a F150. Putinosexuálové nemotejte se mi do cesty!

R. Langer 1.3.2024 15:25

Tak škoda, že jste už zapomněl na Sovětské šváby z Ukrajiny. :-P

J. Václavíková 1.3.2024 15:36

Zůstali už jen ruští švábi. Jen ti se rozlézají jako ti švábi s cílem obsadit sousední země.

P. Brich 1.3.2024 11:21

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-scholz-vyzradil-tajne-informace-o-britech-a-francouzich-na-ukrajine-a-spustil-se-povyk-40462601

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-slova-o-vyslani-jednotek-nato-na-ukrajinu-jsem-nerekl-jen-tak-prohlasil-macron-40462606

https://www.youtube.com/watch?v=ayLKGU4kMAE

https://www.youtube.com/watch?v=JYcDjz3MJ0E

J. Krejčová 1.3.2024 13:15

Proč se tak pohoršují nad informací od Scholze. Co naši spojenci proti Rusku dělají, dobře dělají. Nebo ne? Neměli by mít potřebu zatajovat svoje dobré skutky spočívající v přítomnosti britských, francouzských a amerických vojáků na území Ukrajiny.

J. Václavíková 1.3.2024 14:13

Vysvětlila byste mi, co máte proti přítomnosti nějakých vojáků, které si tam daný stát pozve? Jeden by si myslel, že problém může být jen s těmi, kteří tam rozhodně na pozvání nejsou. A kteří tam vraždí civilisty.

Nebo vám to ruští propagandisté vysvětlovali jinak?

V. Církva 1.3.2024 14:48

Tak ono vojenské operace, prostředky a podpora se všude na světě utajují. Při prozrazení totiž nemají takovou účinnost.

Za takové otázky vás ale báťuška Putin nevyznamená. Sáme lže krade, vraždí, schovává se, a jeho nohsledi nepochopili ani základy.

D. Hubáčková 1.3.2024 11:02

To je jak závan čerstvého vzduchu si něco takového přečíst než ty dokola omíláné tupé fráze naší pětidemolice, která nás žene do války.

P. Diviš 1.3.2024 11:05

Zdemolovaná jste dost, možná i pětkrát.

R. Langer 1.3.2024 11:20

Ano, od těch dezolátů z Brusele, co jste nám zvolil, rozhodně. :-P

A. Nový 1.3.2024 14:28

Zapomněl jste soudruhovat, pane, sodruhu, bratře Langer. :-)

R. Langer 1.3.2024 15:26

Nezapomněl, soudruhu, nezapomněl. :-P

J. Václavíková 1.3.2024 14:17

Asi mi něco uniklo. Mohla byste mi dát nějaký příklad takového ,,hnaní do války"? Pokud tedy nejste tak poplantaná, že důraz na naši obranyschopnost považujete za hnaní do války.

D. Hubáčková 1.3.2024 14:57

A proti komu že se to jdeme bránit? Proti těm Rusům, kteří jak mnozí tvrdí, válčí v láptích , používají kadibudky, nemají co jíst, dobývají jednu vesničku několik let a žijí v zemljankách? Proti těm Rusům, kteří dávají na zbrojení 100 miliard, kdy jen samotné USA dává 700 miliard plus další stovky miliard dávají země NATO, proti těm Rusům, kterých je 150 miliónů a nás přes miliardu? Co by si tak Rusko na předlužené, upadající a nyní věčně stávkující Evropě vzali, na co bychom jim byli? Vy jste přesně ten vystrašený člověk západní propagandou, že i když dáváme na zbrojení 15x více peněz, tak vymyté mozky tvrdí, že je potřeba dávat ještě více. Jak to řekl profesor Chomsky, západní společnost je klamaná, ale co je horší, že o tom ani neví.

J. Václavíková 1.3.2024 16:00

Jistě se nemýlím, když řeknu, že jste se přesně stejně vysmívala těm, kteří strašili útokem Ruska na Ukrajinu, že? Tehdy také vymyté mozky varovaly, že Rusko zaútočí. Copak by si na té zkorumpované Ukrajině asi tak vzali, ne asi?

Na zbrojení dává letos Rusko 120 mld, tedy 40% rozpočtu. To je také jeden z důvodů, kromě mafiánských poměrů, že válčí v láptích , používají kadibudky, nemají co jíst a jsou ochotni zaprodat svůj život ve válečném masomlýnku za vidinu peněz, jež by jinak neměli nikdy šanci ani zahlédnout.

Oceňuji, že jsme se shodly na tom, že nás Fiala nežene do války, ale snaží se zvyšovat naši obranyschopnost, která je, jak sama vidíte, když tak pozorně sledujete ruské výdaje na zbrojení, naprosto nedostatečná. Navíc by pro nás bylo neporovnatelně výhodnější pomoct vojensky Ukrajině, aby Rusáky zastavila na svém území, než s ním bojovat tady.

A co se výdajů USA na zbrojení týká (netuším, co s tím má naše obranyschopnost společného), pak mám jediné. USA neohrožují nikoho tím, že by chtěli vtrhnout na jeho území a zabrat si ho. Proto z jeho výdajů strach nemám. Z ruských obavy mám. Ruské vraždící hordy už předvedly, co umí.

L. Novák 1.3.2024 11:00

Kdo je kdo: Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

L. Kolman , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , K. Nový , J. Černý , P. Černý , D. Laurencikova , V. Machálková, P. Spáčil , V. Čermák , I. Pávek , Z. Linda , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , O. Vorálek , V. Kuhaj , J. Novak , J. Vlček , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , J. Drobný , J. Pšenička, V. Zadák , D. Hubáčková , K. Křivan , J. Karza , M. Varadinková , M. Moravcová , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , D. Černý , A. Mohela , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , Z. Babek , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Sedláček , P. Brecík , I. Teren , F. De Winter , Z. Babek , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , M. Grundmann , J. Bárta , P. Vychodil , J. Fialová , J. Krejčová , L. Píchová , T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , O. Hávová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , Š. Hašek , R. Nešpůrek , P. Kozelský , L. Svoboda , J. Matuška , J. Červený , J. Kalina , V. Petr , M. Pesat , V. Mokrý (Kotas) , L. Frydryšek , R. Pavlik , I. Krahula , ...

;-O

J. Kostelanský 1.3.2024 11:12

Bolševickej ubožáku. Nic jiného neumíš jen pronásledovat lidi s jiným názorem. Když píšu pronásledovat, tak myslím tím pronásledovat. Zatím to děláš jen v písomné podobě, protože jinak nemůžeš. Ale kdyby to bylo jenom na tobě, s velkou radostí by si je poslal za katr a některé možná i na šibenici. Že se nemýlím, soudruhu bachaře?

Z takových jako jsi ty se v revolučních a válečných časech stávají krvežíznivé bestie. Jako např. Heydrich. Nebo Berija.

J. Ežyšek 1.3.2024 11:37

Co je? vždyť jenom napsal svůj názor! Vy jste pane selektivní demokrat. Práva přiznáváte jenom těm, se kterými souhlasíte. U rudejch zmetků poměrně častá vlastnost, díky čau.

R. Langer 1.3.2024 11:40

Ano, seznamy byly u rudejch zmetků časté, vidím, že s tím máte zkušenosti, soudruhu! Bez díků SBOHEM! :-P