21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

VÁLKA: Cherson a co dál

Pokud předsunuté ukrajinské jednotky nedovolí tato opevnění budovat a budou nadále tlačit na ustupující Rusy, kteří na tuto situaci možná ani nemají plán, pak by jim mohlo vyjít vybudování předmostí na východním břehu Dněpru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vojtíšek 19.11.2022 22:59

Moc bych si nesliboval od stažení Rusů od Chersonu. Oni nedělají žádné kroky bezúčelně. Možností mají mnoho a je těžké dopředu odhadnout, kterou použijí.

P. Brecík 19.11.2022 21:40

Fundovaný článek. ALE - autore !! https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/jednani-rozvedky-rusko-usa_2211171402_cen !! Rusové se předtím dohodli s USA. Zelenskij jen šoupal nohama. Proto se Rusové stáhli bez boje. Protistrana nevystřelila ani ránu. Pro morálku neinformovaných Rusů je to ale rána. Co dál - uvidíme. Válku by rozhodlo - pár milionů [UA] utečenců do EU před zimou !!

V. Šťastný 19.11.2022 8:05

Já bych řekl, že současný stav je zárodkem nového statu quo. Dněpr bude tvořit novou hranici a pro obě strany bude představovat natolik obtížnou překážku, že se o nějaký zásadní útok ani nepokusí.

Z Chersonu se stane město duchů, kde nebude mít smysl nic obnovovat, protože to rusáci přes řeku okamžitě rozstřílí.

I když byl původní ruský záměr asi velikáštější, mají ve své moci v podstatě to, co představovalo problém, pro který konflikt vznikl. Ukrajina o toto území s největší pravděpodobností natrvalo přijde.

L. Frydryšek 19.11.2022 7:49

Ukrajinci si sáhli na dno, stejně tak Rusko, říká exšéf armády Šedivý.

No ztráta 100 tisíc vojáků (mrtví, ranění), není maličkost a kde brát?

A co se týče Chersonu, jak píše Šedivý, ten pravdu nebyl dobyt, ten okupanti opustili, novináři tam byli dříve než ukrajinská armáda, za to jim byla odebrána diskredance.

P. Brecík 19.11.2022 21:44

JJJ - [UA] nemohli zorganizovat další Buču. Někde jsem četl, že Sev. Korea pošle na obnovení / výstavbu Luh / Doň 100.000 pracovníků. No, myslím, že moc lopat mít nebudou. Nejhorší pro nás NATO / EU je např. to, že protirakety proti ruským "kafemlejnkům" stojí 10 násobek !! A proti jiným raketám není obrana. Takže - ekonomika.

J. Červený 20.11.2022 21:32

No CNN v přímém přenosu nevědomky odvysílala hajlujícího hrdinného Ukrajince při tzv. dobývání Chersonu. A to se Kyjevu pranic nelíbilo, tak jim odebrali povolení natáčet.

P. Kazo 19.11.2022 2:25

"Zatím je příliš brzy udělat závěr. Ale byl by to skvělý tah, nezastavit se na pravém břehu a dokázat řeku nějak překročit a postupovat dál proti nepříteli, který to nečekal, nemá na to plán, muže ani morálku."

Doslova vlhké sny.