12.4.2024 | Svátek má Julius


USA: Události 6. ledna

13.2.2021

Nehlídaný Kapitol „zařídila“ starostka Washingtonu

Operetní inscenace, kde se po Kapitolu procházeli lidé v maškarních kostýmech, byla využita jako záminka k rozsáhlým represím proti opozici. Ukazuje se, že oslabení ochranky zařídila starostka hlavního města, která kandidovala... za Bidenovu stranu.

Den po „útoku na Kapitol“ starostka Washingtonu D.C. vystoupila na tiskovce: „Je zjevné, že tu došlo k selhání, jinak by nebyly prolomeny zátarasy a lidé by se nedostali do budovy Kapitolu... K selhání zjevně došlo. Je nutné vyšetřit, jak se to mohlo stát.“

Inu, tak se tedy podívejme, jak se to vůbec mohlo stát.

Šéf ostrahy Kapitolu (Capitol Police) Steven Sund své nadřízené žádal už několik dnů předem o pomoc národní gardy, aby byla připravená poblíž pro případ nouze. Ovšem bylo to zamítnuto. Kým? Představiteli sněmovny a senátu odpovědnými za bezpečnost (Sergeant at Arms). Že prý se jim nelíbí, jak by to vypadalo, těžkooděnci na posvátné půdě parlamentu. Podivná výmluva. Inu, mohli být schovaní v budově a hrát karty, dokud by jich nebylo potřeba, ne?

Starostka hlavního města národní gardu sice povolala, ale úplně k jiným účelům než si představoval pan Sund. Vyžádala si totiž, aby mezi 5 – 7. lednem (tedy v době vyvrcholení volebního procesu v Kapitolu) v hlavním městě byly jednotky národní gardy. Ale vyžádala si, aby byly neozbrojené a bez neprůstřelných vest. Jen pro řízení dopravy a podobné civilní úkoly.

„The official said the additional forces will be used for traffic control and other assistance but they will not be armed or wearing body armor.“ (AP)

Takže místo aby v době demonstrací někde za bukem číhaly vyzbrojené jednotky připravené na výtržnosti, tak na druhém konci města tito vytrénovaní profíci řídili dopravu.

Kdyby Sund obešel své nadřízené a vyžádal si posily přímo, tak by ovšem narazil. Pátého ledna, den před událostmi, totiž starostka Muriel Browser(ová) napsala dopis generálnímu prokurátorovi, ministrovi obrany a do Pentagonu. A naléhala na ně, aby v žádném případě rozhodně neposílali žádné posily.

„Aby bylo jasné, hlavní město nežádá o další federální policejní síly, a pokud snad nějaké takové plány jsou v přípravě, nepřejeme si vyslání žádných dalších sil, aniž by to bylo ihned hlášeno a konzultováno.“ Zdůvodnění je neuvěřitelné – prý se v minulosti pro zvládání demonstrujících davů používali i policisté v civilu a to je prý špatně. „Neidentifikovatelný personál – v mnoha případech ozbrojený – způsoboval zmatek mezi obyvateli a návštěvníky a mohl by se stát bezpečnostní hrozbou, přičemž Metropolitní policie a federální policejní síly by neměly možnost ozbrojené skupiny od sebe rozeznat.“ Pod touto absurdní záminkou si starostka zakazuje vyslání jakýchkoli posil – včetně těch jasně uniformovaných.

Proč by někdo tak úpěnlivě naléhal, že nechce posily?

starostka 1

Tento dopis není žádný podvrh vytvořený až dodatečně po nepokojích. Informovala o tom média i starostčin Twitter už 5. ledna, den před výtržnostmi.

Ze zmíněného dopisu vyplývá, že bez souhlasu policie hlavního města (Metropolitan Police Department) v onen den žádné bezpečnostní složky nesměly hnout ani prstem. Jakoukoli svou aktivitu byly povinny konzultovat předem s MPD. Přičemž MPD podléhala paní starostce.

Browserová se samozřejmě snaží hodit vinu na někoho jiného. Prý za selhání nemůže ona, ale rasismus. „Musíme pochopit, proč byla reakce federálních orgánů mnohem ostřejší během protestů Black Lives Matter,“ řekla Browserová pro CBS News. Inu tak. Prý jde o rasismus. Ochranka prý Kapitol málo hlídala, protože demonstranti byli bílí a policie nadržuje bělochům? Ve skutečnosti je to jinak. Federální bezpečnostní síly nebyly připravené, protože to paní starostka tak zařídila.

starostka 2

(Starostka Browserová kapitulovala vloni před násilnickými davy černých nacionalistů tím, že přejmenovala náměstí kousek od Bílého domu na náměstí, kde Na černých životech záleží)

REFERENCE:

Davidson, Jordan. DC Mayor Told Federal Law Enforcement To Stand Down Day Before Violent US Capitol Riot. The Federalist 6.1. 2021 https://thefederalist.com/2021/01/06/dc-mayor-told-federal-law-enforcement-to-stand-down-day-before-violent-us-capitol-riot/?fbclid=IwAR2fNkrnPI5uT5YJR5e-P9DsHvPmYIANV_mR6WRTcTViIR_34Mk-9-qb5vA#.X_Z9_xSWLsM.facebook

Proof The Storming of the Capitol was Staged by Dems and Antifa to Blame Trump and his Supporters. Americastribune.com 9.1.2021 https://www.americastribune.com/post/proof-the-storming-of-the-capitol-was-staged-by-dems-and-antifa-to-blame-trump-and-his-supporters

DC mayor blasts ‘failure’ by Capitol Police to contain pro-Trump riot. New York Post, 7.1.2021 https://nypost.com/2021/01/07/dc-mayor-blasts-capitol-police-failure-to-contain-pro-trump-riot/

DC Mayor Deploys National Guard Ahead of Pro-Trump Protest. NeonNettle.com 5.1.2021
https://neonnettle.com/news/13757-dc-mayor-deploys-national-guard-ahead-of-pro-trump-protest

D.C. Mayor Designates ‚Black Lives Matter Plaza‘— But BLM Organizers Say It’s Not Enough. Forbes 5.6.2020 https://www.forbes.com/sites/jackbrewster/2020/06/05/dc-mayor-designates-black-lives-matter-plaza--but-blm-organizers-say-its-not-enough/?sh=173f0c025943

Backup was denied, former Capitol Police chief say. Seattle Times, 10.1. 2021 https://www.seattletimes.com/nation-world/backup-was-denied-former-capitol-police-chief-says/