3.3.2024 | Svátek má Kamil


USA: Trump náš vezdejší

15.11.2016

Hysterie kolem amerických prezidentských voleb vrcholila minulou střetu a Trumpovo vítězství ji nejen neutlumilo, ale zdá se, že ještě zintenzivnilo. Časopis Newsweek díky zblblosti vydavatele a jeho redaktorů vyšel s oslavným otvírákem na vítězství Hillary Clintonové - to je myslím vrcholná ukázka, jak moc se dá věřit zavedeným periodikům. Kdo by si to ještě kupoval.

Mainstreamový tisk a internet jsou plny stížností zejména městských hipsterů, universitních studentů a vůbec lidu velkých měst na to, že ti hloupí zapomenutí obyvatelé oblastí, kde krachuje průmysl, dali přednost sobecky svým životním podmínkám a korýtkům (!) a kašlou úplně na to, že do Bílého domu poslali nějakého psychopata, kterého městští voliči nemají rádi. Není to jejich prezident zkrátka a za to demonstrují, až se nejspíš udemonstrují k smrti. A bílí voliči by se podle milců Clintonové měli stydět a nejlépe se zastřelit, sobci. To už jsme předvídali, je to ale ještě trapnější, než v případě brexitu.

Když jsme u toho Trumpova vítězství, tak oba kandidáti získali každý o mnoho milionů hlasů méně, než Obama v posledních volbách. Tuším, že každý (oba měli skoro stejně hlasů) o nějakých 6 milionů méně. Z toho lze vyvodit, že daleko více bylo těch, kteří chtěli Trumpa, zvedli zadek od televizí a grilů, a vyrazili k volbách, než těch, kteří bez Hillary nemohou žít, ale jsou líní zvednout zadek a jít jinam než do fusion restaurace nebo do Starbucks a tam u kávy vést chytré řeči. Prostě pod dojmem až trapné mediální proclintonovské masáže spolehli na to, že ta ženská vyhraje. Díky Bohu se tak nestalo, neboť teprve teď jde o změnu. A bude zajímavé sledovat, o jakou vlastně jde. Typicky tento vztah vyjádřil prof. Švejnar - největším plus Clintonové bylo, že byla předvídatelná. No, to je opravdu skvělá kvalifikace.

Zajímavý fenomén je náhlý zájem frustrovaných clintonovců o stěhování se do Kanady. Třeba Cher a jiní tahouni showbusinessu, ale i různí zpovykaní intelektuálové uvažují o tom, že se odstěhují k severnímu sousedovi USA. Je to tam fajn, protože tam nemají Trumpa, ale Trudeaua, který má rád mešity. Dobře pro USA, pro Kanadu hůře - co to udělá s Kanadou, až se tam navezou natrvalo psychicky labilní jedinci, to se teprve uvidí. Ale pozor - tyto plány na stěhování tito lidé zveřejnili před volbami, kdy jim nedostatek fantazie velel nepřipustit si jinou možnost, než že zvítězí ta hysterická ženština. Takže „hic Rhodos, hic salta“. Však uvidíte, že nakonec se stěhovat nebudou a potichu na to zapomenou. Vždyť kde by byli bez New Yorku nebo L.A. a tamních mondénních podniků, kam za nimi stále a denně lezou novináři. Ještě se čeká, co řekne Bono a The Boss.

Je ale zajímavé si představit vnitřní ustrojení jedince, který jen proto, že Trump (anebo u nás Zeman) vyhraje ve volbách, uvažuje o odstěhování. Ráno se takový člověk probudí a s hrůzou si řekne: „Bože, Trump je v Bílém domě, co já budu dělat? Sebere mi všechny jistoty, i gumovou kačenku z vany, na co sáhne, to podělá. Já musím pryč!“ Psychiatry čekají v amerických velkoměstěch coby velkolíhních zpovykanců velkolepé žně.

Také vědci už bijí na poplach, že dostanou méně peněz, představitelé humanitních, ve většině zcela zbytečných oborů se děsí, že přijdou o podporu, a budoucnosti se nejvíce děsí vědecká komunita ekologické vědy, že Trump nebude tak třeštit v podpoře boje proti globálnímu oteplování. Tak to chápu, to je děs.

Představitelé organizačního výboru LOH 2024 v Los Angeles sdělili, že vedoucí činitelé MOV se znepokojeně ptají, jak to bude dále s OH v tomto městě, a další reakce hysteriků navozují stav, co všechno ten Trump může způsobit. A to jen proto, že do velké politiky vstoupil člověk, který má dost přímočarý pohled na věci kolem sebe a nebere si servítky. Jak málo stačí ve zjemnělém světě rozebíračů bohatství a dobyvatelů renty, krytými vybudovaným strachem z těch nejhloupějších apokalyptických teorií, k tomu, aby se podělali strachy o své nemorální zisky. Za co všechno nemůže Trump? Nechutná jim káva, špatně spí, jsou neurotičtí, protože je Trump v Bílém domě, zpomalí se vlaky, zrychlí se oteplování, a až bude na severovýchodě USA mrznout, až praští, tak za to také bude zodpovědný Trump. Svět už nikdy nebude, jako byl před Trumpem (sic!), kuny budou více žrát hadičky a mývalové plundrovat špajzy po celých Státech, budou se chránit hranice USA a vypakují se nelegálové zpět tam, kam patří (představte si to) a humanitární organizace přijdou o prebendy, což je nepřípustné. Prostě, co je špatné na tomto světě, za to může Trump. A co náhodou je dobré, je jemu navzdory, logicky musím dodat.

A takto my tady žijeme.