Úterý 21. 5. 2024Monika polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 55
  • Poslední: 25.8. 2017 20:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Aron 23.8.2017 15:32

Konec Západu

Opravdu má ještě někdo pocit, že Západ je ten vzor svobod a demokracie, ke kterému jsme před rokem 1989 vzhlíželi ? Bývávalo . Až vás zase budou strašit Ruskem, vzpomeňte si odkud pochází myšlenka komunismu, marxismu i neomarxismu. Kde se odehrává děj Orwellova 1984 !

J. Kanioková 23.8.2017 21:28

1***

M. Prokop 23.8.2017 22:33

Re: Konec Západu

Já bych úpadek Západu (skutečný) a "strašení" Ruskem nedával dohromady jako jediné dvě možnosti. Průser je oboje.

P. Zinga 23.8.2017 12:13

Ten inženýr nevěděl,

(už to ví, jako jsme se to dověděli dříve my) že přípustná je pouze "oprávněná kritika" v rámci systému. Kritika systému je nepřípustná, kam bychom to došli?!

P. Vaňura 23.8.2017 11:30

Všem těm genderistkám bych nabídl emancipaci

na sovětský způsob. Ženy by pracovaly v dolech a těžkých provozech.

Jak to říkal jeden manželce po návratu z SSSR. "Ženská, nechtěj rovnoprávnost. Protože to by bylo jako v Rusku a to bys nepřežila."

Jiní mi po návratu z SSSR líčí "negalantnost" v jednom podniku. Muž ženě nepodrží dveře, ale odstrčí ji, aby nepřekážela! Byli z toho dost vyvalení!

P. Han 23.8.2017 11:51

Re: Všem těm genderistkám bych nabídl emancipaci

V Americe to už mají vychytané. Když tam podržíte ženě dveře, zažaluje vás za sexismus. Svět se zbláznil...

https://www.bernard.cz/img/edee/_generated/detail-photogallery-l1280/cs/fotogalerie/v-akci/reklamni-kampane/4/15.jpg

M. Pivoda 23.8.2017 11:24

A mimochodem

"... A mimochodem, Google by si zasloužil lepšího generálního ředitele. Nebo možná ředitelku."

A mimochodem, zákazníka zajímá kvalita výrobků fimy Google, nikoliv jejich organizační záležitosti a problémy.

P. Han 23.8.2017 12:23

Re: A mimochodem

Ano, německá mýdla z přidružené výroby v Osvětimi byla taky vysoce kvalitní.

M. Pivoda 23.8.2017 12:27

Pro P. Hana

Asi máte pravdu, ale to vůbec není pointa mého příspěvku výše.

J. Schwarz 25.8.2017 19:26

Re: A mimochodem

Chápu že vám to mýdlo dodnes chybí...

V. Hájková 23.8.2017 11:18

Vážený

pan KOHOUTE- skutečně věříte, z toho to jednoho případu, že ve Spojených státech - jen ceknete už máte výpověď ???? :-)))))))))))))))))))))))))))) Užasný závěr !

R. Morava 23.8.2017 12:06

Re: Vážený

Paní, kde pan Kohou napsal, že jen ceknete máte výpověď? Prosím o odkaz. Pan Kohout napsal, že Damore byl vyhozen za pravdu anebo alespoň za dokument s převažující faktickou informací. Byl vyhozen kvůli nezdravému společenskému hnutí zakládajícím se na lži sebeurážení a nesnášenlivosti vůči skupině lidí (v tomto případě mužů) a neochotě komunikovat. Pokud tato špička ledovce ukazuje, že pana Damora vyhodili za pravdu je ale velmi pravděpodobné že se to v USA může stat možná i za ceknutí!

R. Tichý 23.8.2017 13:44

Nejen v USA, ale v celém "západním" světě.

P. Han 23.8.2017 15:14

Re:

V tom východním z toho tak lacino nevyjdete.

J. Farda 23.8.2017 20:18

Re: Vážený

Milá paní Hájková, na Netzer ještě nemáte: Musíte se, spolu s přiblblým chlapečkem z přiblblé reklamy, více snažit! :-)

P. Čoupek 23.8.2017 9:39

Technologický úpadek Googlu

Z celé kauzy plyne celkem jasné poučení. Firma, která dá přednost politice před technologií postupně upadne, až do bezvýznamnosti. Již dnes jsou vidět vrcholy ledovce v podobě problémů s přebujelými Androidy, stále pomalejšími Chromy, nedotaženými Chromebooky, neustálými updaty a opravami oprav oprav (Nexus, Android 7.1.) atd. Takže je třeba se vyvarovat se technologií Google, budoucnost IT to již není a zjevně nebude.

Z. Lapil 23.8.2017 11:06

Re: Technologický úpadek Googlu

Přesně.

Von ten gůgl je vůbec dobře špehovací podnik - koupíte si nový počítač a on se vás rovnou zeptá, kolik vám je let a bez toho odmítne fungovat; nebo přinejmenším průběžně buzeruje, dokud mu to neřeknete.

Na druhou stranu je fakt, že když si pouštím dlouhá videa (četba na youtube) a domácí počítač ví, kde jsem v práci skončil a mobil ví, kde jsem skončil doma, má to něco do sebe, i když paranoiu to zrovna neléčí a paměť netrénuje. Ale pořád je to lepší, než když jedete na dovolenou, mobil vám kvičí jako ďas a na konci mažete devatero esemesek s reklamou z míst, o kterých ani nevíte, že jste tudy jeli.

R. Morava 23.8.2017 12:13

Re: Technologický úpadek Googlu

Ano taky si z toho beru tento poznatek. Naštěstí Android telefony nepoužívám, v televizi stojí Android za prd (google prohledávač bohužel zatím musím používat).

Možná to i vysvětluje, proč televize bez Androidu fungují lépe jako třeba LG, který ho nepoužívá. Určitě to ale vysvětluje jeden z důvodů proč dnes Jižní Korea, Japonsko a Čína dohání a předhání USA. A aby nedošlo k nedorozumnění, není to kvůli ženám mezi nimiž jsou i skvělé programátorky, ale kvůli politice kultury smrti na pracovišti.

Takže rada nekupujte televizory s Androidem, co se týká telefonů, pokud máte na Apple kupte ho, jinak chtějte Microsoft.

M. Šejna 23.8.2017 9:08

i u nás v Česku múžete zažít podobné věci

já jsem pracoval v letech 1996 až 2005 v jedné opravdu velké soukromé firmě, která měla neoficiálně celostátní monopol na jeden produkt a potřebovala být tedy za dobře se státními úřady, aby nebyl narušen její podnikatelský zaměr. Byl to mimořádně výdělečný byznys a já jsem v té firmě dělal jednoho z dobře placených manažerů.

V roce 2005 jsem ale médiím "napráskal" tehdejšího ministra spravedlnosti Němce. Začátkem září 2005 jsem pak dostal hodinovou výpověď bez udání důvodu.

Zde je odkaz na novinový článek:

zpravy.idnes.cz/zahadnou-vladni-limuzinou-jezdi-nemec-dx9-/domaci.aspx?c=A050609_090833_domaci_jpl

F. Houžňák 23.8.2017 9:44

To bych chtěl vidět, tu firmu, která zaměstnává

blábolivého opisovače Šejnu jako "jednoho z dobře placených manažerů". Já myslím, že nás Šejna kulí, aby byl zajímavej.

R. Dubravský 23.8.2017 10:27

Re: To bych chtěl vidět, tu firmu, která zaměstnává

Byste se divil, kolik vysokých manažerů umí jen blábolit.

R. Langer 23.8.2017 11:08

Re: To bych chtěl vidět, tu firmu, která zaměstnává

Hm, tak bych řekl, že jestli tam měli tak dobré managery jako pan Šejna, tak firma už neexistuje, protože dávno zkrachovala... :-D

M. Prokop 23.8.2017 22:38

Re: To bych chtěl vidět, tu firmu, která zaměstnává

" která měla neoficiálně celostátní monopol na jeden produkt" - to přežije i Šejny.

J. Karlík 23.8.2017 8:50

Je mi divné,

že když byla anketa pro jistotu anonymní, jaká to byla jistota?

M. Šejna 23.8.2017 9:25

ano, je to divné

vypadá to spíš tak, že pan Kohout smíchal dvě věci:

- anonymní anketa uvnitř firmy Google

- veřejná publikační činnost manažera Google

Interní ankety bývají anonymní a neumožňují zaměstnancům do těchto anket psát rozsáhlé stati s uvedením odkazů na odborné články. To ani nebývá záměrem anket. Z toho plyne, že uvedená práce manažera Google nebyla součástí interní ankety, ale byla vydána jinak - nejspíš veřejně (externě) na internetu.

J. Hejna 23.8.2017 9:36

Re: ano, je to divné

"Z toho plyne ... nebyla"

Opravdu zdrcující logika, pane Šejno!

M. Šejna 23.8.2017 10:35

pane Hejno

ano, zdrcující. Mnohem víc zdrcující, než tvrzení, že na základě ANONYMNÍ ankety byl vyhozen za vyslovení názoru zaměstnanec.

S. Kneifl 23.8.2017 11:03

Re: ano, je to divné

Pane Šejno, opět se vozíte na nepodstatných detailech. Podstatné je, že Damore byl vyhozen na základě toho, co do svého memoranda napsal, jak Pichai výslovně potvrdil (https://www.blog.google/topics/diversity/note-employees-ceo-sundar-pichai). A dále, ten dokument se všude označuje jako "memo", což je z definice interní materiál určený pro šíření v rámci firmy. Damore ho původně nezveřejnil mimo Google a k získání plného textu memoranda pro veřejnost bylo potřeba jisté nemalé úsilí. Takže vaše "Z toho plyne" a "nejspíš" jsou jen vaše bludné představy...

P. Han 23.8.2017 11:43

Re: ano, je to divné

Někdo to memo vynesl a zveřejnil, tím to začalo. A - mimochodem - je toho plný internet a Damore je v očích americké levice ten nejhorší vyvrhel. Kupodivu už snad nikoho nezajímá, co vlastně napsal, ale jeho nejhorším zločinem je to, že se ho zastala "protrumpovská média".

S. Kneifl 23.8.2017 12:32

Re: ano, je to divné

Damore to pustil do interního oběhu v Googlu, během pátku se to rozšířilo po firmě a přes víkend to někdo pustil do médií. V pondělí byl Damore na dlažbě. Ne proto, že sám něco zveřejnil, ale proto, že napsal pravdu, která se dnes psát nesmí.

A ano, také jsem si všiml, že dnes je legitimním argumentem pro delegitimizaci i to, že někdo "zavrženíhodný" retweetne váš příspěvek... :-(((