13.6.2024 | Svátek má Antonín


USA: Pokus o další utopii skončil krvavě

8.7.2020

Víkendové střílení revolucionářů v Atlantě vedlo ke smrti osmiletého dítěte. Proč o tom veřejnoprávní ČT vůbec neinformuje?

Právě když jsem o víkendu psal blog o utopistických komunitách v USA, začaly se na internetu objevovat další zprávy o zcela novém experimentu. V pondělí se ukázalo, že tentokrát to skončilo vážně tragicky. A američtí „revolucionáři“ se z toho nepoučí, to mi věřte.

Místo činu Atlanta

V blogu jsem psal o vytváření komunit v Minneapolis a v Seattlu. O víkendu se ale vyskytl další takový případ v Atlantě, ve státě Georgia, na jihu USA. V tomto městě došlo 12. 6. k neúmyslnému zabití Raysharda Brookse. Jen na doplnění vysvětlím, že policejní hlídka k němu byla tehdy přivolaná, protože svým autem, ve kterém spal, blokoval drive-in restaurace Wendy ́s. (Je to blízko University Avenue, v jižní části města.) Místo aby odjel, tak se s policisty začal hádat a jednomu sebral taser, se kterým je pak ohrožoval. Při útoku taserem ho druhý z policistů zastřelil. Dle médií se choval naprosto nenásilně, vůbec neprovokoval. Útok taserem zřejmě není útokem. Restauraci Wendy ́s černoši hned druhý vypálili a (při tom spálili i několik aut v okolí).

Z osobní zkušenosti z Atlanty chci jen podotknout, že to je město, kde černošská většina je spíše apatická, postávají na rozích ulic v hloučcích, nijak se neprojevují. Existuje tam taková segregace v každodenním životě. Běloši po ulicích nechodí pěšky, jezdí autem, z jednoho klimatizovaného prostoru do druhého, takže se svými černošskými sousedy se na ulici vůbec nepotkávají. Já jsem v Atlantě chodil pěšky, takže jsem poznal úplně jiný svět... Mimochodem, Atlanta je sídlem CNN a Coca Coly a také rodištěm Martina Lootera Kinga, který zde má velké Muzeum lidských práv. Jeho kult je zde všudypřítomný.

Autonomní zóna Wendy ́s a Secoreia Turner

O tomto víkendu 4.-5.7.2020, kdy se slavil Den nezávislosti, měla skupina černochů hlásících se k Black Lives Matter skvělý nápad. Zaberou okolí vypálené restaurace a vytvoří tam „autonomous zone“ jako v Seattlu. Podobně jako v Seattlu postavili do ulic v okolí betonové zátarasy, vše posprejovali a začali „vládnout“. Podle toho, co následovalo, spočívalo jejich vládnutí hlavně v buzerování kolemj(e)doucích a okrádání. Nezůstalo jen u krádeží, jelikož byli ozbrojeni a bůhví s kým během víkendu usilovně bojovali. Celková bilance je dle policie 11 případů střelby, která si vyžádala 31 obětí, z toho 26 raněných a 5 mrtvých. To už je samo o sobě celkem silné, že ano?

Bohužel mezi lidmi, kteří bezelstně vjeli do „autonomní zóny“ byla i paní Turnerová se svou 8letou dcerou. Z popisu situace to celkem chápu. Jela po mezistátní dálnici 85, sjela z ní, aby zaparkovala. A tu zjistí, že před ní jsou betonové zátarasy a nějací dva černoši se samopaly po ní něco chtějí. Paní Turnerová chtěla zaparkovat. Zřejmě nerespektovala betonové zátarasy a oba hlídači jí ukázali, jak by vypadala spravedlnost v bezestátních zónách podle anarchistických ideálů. Jednoduše na ní bez varování začali střílet ze samopalů. Bohužel při tom zabili její dceru. Jmenovala se Secoreia Turner, můžete si to ověřit na googlu, jestli mi nevěříte. Teprve potom starostka Keysha Lance Bottom z demokratické strany zakročila proti nové autonomní zóně. Policie utopistickou zónu rychle zlikvidovala.

ČT vám lže

Po přečtení těchto znepokojujících zpráv jsem si říkal, že ověřím, jestli o víkendovém střílení v Atlantě informovala ČT. Ve Událostech ČT byla sice v pondělí, tj. po událostech, kdy se už o všem vědělo, odvysílána velká reportáž zpravodaje Davida Miřejovského o „předvolební situaci v USA“. Ta je ovšem pojata jako veselá propagace demokratické strany. Zpravodaj ČT zde pohovořil s političkou ze zmíněné strany, zasmáli se na sebe, on za naše poplatky natočil reportáž o tom, jak je nutné, aby levice zvítězila a ČT to vesele odvysílala. Veřejnoprávní pohodička. ČT ve svém zpravodajství dělá, jako by „nepokoje“ v USA už skončily. Jako by se tam už nic nedělo. Jednoduše uplatňuje model, který si vytvořila ve zpravodajství o izraelsko-palestinském konfliktu. Manipuluje diváky, neinformuje je o celkovém obrazu, ale selektivně vynechává informace o nesprávných činech levicových hrdinů, kterým se snaží vytvořit pozitivní image.

Události v Atlantě mají ale větší význam. Podaly velmi tragický důkaz o tom, že realizace líbivých mediálních představ o „dobru“ vede k velmi zlým důsledkům. Levicoví rasisté bez obav odstraňují instituce státu v domnění, že vše tak nějak vyplyne z rasově vrozených vlastností. Zapomínají na obecnou lidskou přirozenost. Každý průměrně inteligentní člověk může snadno předvídat, co se stane, když odstraníte policii a dáte lidem na vědomí, že krást se může...když navíc začnete glorifikovat levicové násilí a teror... Tragická smrt dítěte byla zcela zbytečná a mohlo se jí předejít.

***

Reportáž ČT z 6. 7. 2020 https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000100706/video/777628

Zpráva o víkednovém střílení: https://www.ajc.com/news/breaking-news/year-old-girl-killed-over-injured-atlanta-holiday-shootings/YoUFnGBJ10uOk54e72oQCL/

Zpráva o zabití Secoreie Turner https://www.ajc.com/news/breaking-news/police-child-shot-killed-atlanta/gePIuT0NSJFUITL5Q3eiKK/

další zpráva https://www.newsbreak.com/news/0PX0nX2A/atlanta-shooting-victim-secoriea-turner-was-full-of-joy-feisty-spirit

rapper I.T. obviňuje ze smrti dítěte policii (!) https://sandrarose.com/2020/07/rapper-t-i-suggests-atlanta-police-are-on-a-shooting-spree/

Převzato z blogu autora s jeho souhlasem