12.4.2024 | Svátek má Julius


USA: Nenávist k Trumpovi je nenávist k nám

30.10.2020

Poprvé v americké historii vyzvala nedávno největší americká média občany otevřeně, aby volili určitého kandidáta – Joea Bidena. Téměř všechna média (přes 90 %) již pět let nejenže útočí na Donalda Trumpa, ale systematicky podporují smyšlená obvinění a cenzurují všechny informace odporující pomluvám. Nedávno zveřejněný obsah laptopu Bidenova syna Huntera dále potvrzuje zkorumpovanost Bidenovy rodiny, která zbohatla na ilegálních aktivitách v Číně, Rusku, Kazachstánu a na Ukrajině. Snahu vyšetřit Hunterovy zločiny na Ukrajině se Demokratická strana pokusila obrátit proti Trumpovi zahájením procedury impeachmentu (zde).

V nejnovější aféře zapomněl Hunter, chronicky trpící problémy s drogami, svůj laptop delší dobu v opravně a opraváři si při zkoumání, komu vlastně patří, uvědomili, že jde o výbušný materiál; laptop předali vyšetřovatelům a jeho obsah poskytli ke zveřejnění New York Postu (NYP, zde, zde). O skandálních odhaleních se však veřejnost mohla dozvědět jen z NYP (např. zde, zde) anebo z Fox News (zde), protože ostatní média nová fakta ignorují, přičemž Facebook a Twitter (zde) cenzurují zprávy o této záležitosti a Twitter dokonce zablokoval novinám NYP účet (zde).

Rodina Bidenů dostala milióny od lidí spojených s čínskou komunistickou stranou a s ruským establishmentem. Mimo jiné se píše o 3,5 miliónech dolarů od manželky moskevského starosty (zde). V emailech se mluví o desetiprocentní provizi z byznysu pro „the big guy“, tím velkým chlápkem je Hunterův táta (zde) Joe Biden, který byl osm let viceprezidentem Spojených států. Demokraté se pokusili zveřejněná fakta vydávat za ruskou dezinformaci, ale to bylo ředitelem národní zpravodajské služby Johnem Ratcliffem odmítnuto (zde). Na základě údajů získaných z laptopu zahajuje FBI vyšetřování praní peněz (zde). Obchodů s čínskou společností CEFC se údajně účastnila i Bidenova kandidátka na viceprezidentku, Kamala Harrisová (zde). Mimochodem, prezident Zeman jmenoval zakladatele této pochybné (v roce 2020 zkrachovalé) společnosti CEFC, Jie Ťien-minga, jako svého ekonomického poradce – ten ovšem nakonec záhadně zmizel (zde).

Proti Trumpovi nejdou jen média celého světa, ale i mnozí členové Republikánské strany, jak viděli v sobotu čtenáři MF Dnes, kde byl rozhovor se zasloužilým republikánem Bill Kristolem (zde). Kristol podporoval v Republikánské straně jiného kandidáta na prezidenta a jeho uražená ješitnost u něho rozhoduje víc, než jeho údajně pravicové názory, takže organizuje akci „republikáni proti Trumpovi“. Kristol patří mezi tzv. neokonzervativce, neboli „neokony“, kteří se hemžili kolem magazínu Commentary. Šlo o profesionální „intelektuály“, žurnalisty začínající jako trockisté, již pak „prohlédli“ a stali se pravičáky, podobně jako „muži ledna“ v Československu. Jejich typickými představiteli byli Norman Podhoretz a Neal Kozodoy, kteří po desetiletí vedli Commentary. Když jsem četl satirický román Josepha Hellera „Gold za všechny peníze“ (Odeon, Praha 1983), poznal jsem oba tyto intelektuály v komické postavě šéfredaktora malého prestižního plátku se zbytky jídla na košili, jménem Pomoroy (Podhoretz + Kozodoy = Pomoroy). Heller intelektuály kolem Commentary dobře znal.

Skutečná pravice v Americe je reprezentována tradičními křesťany, hlavně evangelickými protestanty, ale jejich politická moc klesá naředěním přistěhovalci a též obecným poklesem vlivu křesťanství. Nenáboženští neokoni jsou salónní pravičáci, stejně jako byli zamlada salónními komunisty. Spíše než o Ameriku jim jde o ně samé a o jejich kariéry. V tom je Trump jiný a opravdový. Zamlada se sice pohyboval hodně v prostředí demokratů, ale to mu nijak nebránilo, aby rozpoznal nejdůležitější problémy dnešní Ameriky. Pochopil, že žádná z obou dnešních stran a ani žádný z jeho bývalých kamarádů nejsou schopni tyto problémy řešit a že když to neudělá on – tak to neudělá nikdo. Trump vytyčil úkol zaprvé „vysušit močál“ mnoha regulací a rozvětvené levicové byrokracie ve Washingtonu, zadruhé „vystavěním stěny“ zastavit příliv desítek miliónů migrantů ze Střední Ameriky, kteří spolu s levicovou byrokracií mohou změnit Spojené státy na socialistickou zem, zatřetí zastavit zavírání podniků a přesun výrob do zahraničí a vrátit část bohatství zpět k americkým pracujícím, začtvrté revidovat nevýhodné mezinárodní dohody, zapáté optimalizovat vojenské výdaje a posílit odstrašující sílu americké armády, zašesté zreformovat Obamův zdravotní systém a zasedmé oslabit vliv politicky korektní akademie a posílit nedeformovanou vědu a kulturu. Některé body se překrývají.

Žádný americký prezident se nesetkal s tak velkým odporem proti svému vítězství a proti své politice jako Trump a žádný nesplnil tak rychle tolik z toho. co sliboval. Ohledně prvního bodu Trump zrušil deset regulací na každou jednu novou, čímž ušetřil každé americké domácnosti 3000 dolarů za rok (zde). Ohledně druhého bodu, na hranicích začala výstavba nepropustné stěny a byla aplikována politika nulové tolerance vůči ilegálním migrantům – navzdory nenávistné kampani levičáků. Trump obnovil výrobu v předtím zavřených podnicích a snížil nezaměstnanost černochů na historicky nejnižší úroveň. Zvýšení výroby souviselo též s revizí mnoha nevýhodných smluv, včetně dohody NAFTA s Mexikem; Trump též prosadil protidumpingová opatření a donutil Čínu ke změně mnoha neférových obchodních praktik. Ohledně mezinárodních dohod Trump odstoupil od nebezpečné mezinárodní dohody s Íránem a od pro Ameriku nevýhodné pařížské klimatické dohody. Vojenské výdaje byly zvýšeny, ale mnohé nevýhodné projekty prosazované vojenskoprůmyslovým komplexem byly zrušeny. Obamův nesmyslný zdravotní systém byl opraven. Trump oslabuje politicko-korektní disciplíny a usiluje o obnovení skutečné vědy; například prosadil program přistání člověka na Marsu v nejbližších letech. Kromě výše uvedených bodů též Trump úspěšně bojuje proti drogám a proti epidemickému zneužívání léků, které si dříve vyžádalo až 100 000 obětí ročně.

Proč budí Trump tolik nenávisti? Protože je opravdový. Nepředstírá kultivovanost nebo skromnost, není snob, chová se na veřejnosti stejně jako doma. Nenávist samozřejmě budí hlavně u té poloviny občanů, která má větší smysl pro diplomacii, právní hadovitost a předstíranou humanitu než pro humor a upřímnost. Trump se nevydává za pravičáka nebo levičáka, jen se nestydí přiznat, že má rád svou zemi a chce, aby se ze současného chaosu vrátila ke své velikosti. Trump se neohání náboženstvím, ale byznysem. Samozřejmě, drogy jsou doménou hlavně levice, která usiluje o jejich legalizaci. Užívání si života bez zbytečného otravování ze strany moralistů je doménou levice, stejně jako hraní si na kulturu a na vědu (v humanitních oborech). Fakt, že Trump sám nepije alkohol, bojuje proti drogám a navíc se vzdal svého prezidentského platu, k nenávisti přispívá, vzhledem k tomu, že aktivním levičáků jde většinou hlavně o prachy a o drogy. Takže bez ohledu na Trumpovu minulost nebo na to, jak se sám definuje, volí ho pravicově zaměření voliči.

Nenávistníci neřeknou o Trumpovi jediného dobrého slova. Představte si, že by jiný politik byl abstinent a pracoval bez platu – to by se stal vzorem a hrdinou. Ne tak Trump. Představte si, že by nějaký politik splnil během několika let vše, co před volbami slíbil. To by byl obdivován, ale nesměl by být Trumpem. Co kdyby nějaký politik nejen vše splnil, byl veselý, spontánní a pozitivní ve všech situacích, a navíc by se mu podařilo zorganizovat mírové dohody mezi Izraelem a třemi arabskými státy – tak by dostal Nobelovu cenu. Tím to ale nekončí. Trump dokázal to, o co všichni předchozí politici usilovali už 100 let – vrátit americké vojáky domů a zastavit všechny válečné konflikty. Trump to činí, ale levice, prosazující dříve heslo „make love not war“, mu spílá.

Mnozí lidé, včetně novinářů, si uvědomují, že Trump dosáhl úspěchů, ale protože se instinktivně bojí stáda, v němž se tlačí, uvádějí chválu slovy „já Trumpa nijak neobdivuji, ale...“ nebo „já Trumpa nemusím, ale...“. Často přidají: „Samozřejmě jde o primitiva, ale...“ Jde o zbabělost a hloupost. Prezident by měl být posuzován podle polických úspěchů, a nikdo v americké historii takových jako Trump nedosáhl. Navíc je Trump jedním z nejinteligentnějších prezidentů, a pokud jde o povahu a chování, pak je třeba přiznat, že Trump je jedním z nejslušnějších prezidentů, co kdy Amerika měla. Srovnejme ho například s těmi nejoblíbenějšími: Kennedy jezdil v pracovní době za milenkami, které sdílel s kmotry americké mafie; Clinton měl ve zvyku vytahovat na ženy na veřejnosti penis (například aféra s Paulou Jonesovou) a byl též obviněn z pokusu o znásilnění (aféra s Juanitou Broaddrickovou).

Trump má selský rozum. V nedávném televizním setkání s Bidenem dostal otázku, proč se neřídí radou odborníka doktora Fauciho (americký Prymula). Trump odpověděl, že Fauci zpočátku tvrdil, že roušky škodí a později že chrání, takže je těžké se radami „odborníků“ řídit, a pak dodal: „Ale Fauci je jinak sympatickej chlap.“ U Trumpa to zní vše upřímně. Zdánlivě je naivní, když se setkává se severokorejským diktátorem, ale Trump prosazuje bojkot Severní Koreje, zatímco Clinton a další se nechali napálit a darovali Koreji miliony dolarů výměnou za sliby. Trump jedná s Talibánem proto, že všichni Američané chtějí vrátit vojáky domů, a bez dohody s Talibánem to není možné. Na druhé straně Trump nechal zlikvidovat i vůdce ISIS Bagdádího i iránského generála Sulejmáního (navzdory všem politikům světa včetně Zemana a Klause), takže respekt k Americe roste tak, jak Trump slíbil.

Trump slíbil učinit Ameriku opět velikou a jeho nepřátelé se tomu snažili všemi silami zabránit. Tvrdili, že je rasista, ale on se bránil tím, že černoši se neměli nikdy lépe než za jeho prezidentství; tvrdili, že je antisemita, ale on se bránil svými židovskými vnuky. Trump není profesionální politik, co střídá funkce celý život a pobírá plat z našich daní. Rozhodl se opustit svůj byznys a udělat něco pro svůj stát, když si myslel, že nikdo jiný to udělat nemůže – a měl pravdu. Nikdo kromě Trumpa Ameriku v dané situaci zachránit nemohl. Sice vše splnil, ale jeho nepřátelé vyvolali povstání a drancování. Pálení jeho země lze zastavit, jen bude-li znovu zvolen. Koróna uniklá z čínských laborek (zde) jeho úkol ještě více komplikuje. Bude-li zvolen, snad odrazí útok temných sil a zachrání Ameriku; když ne, potopíme se s Amerikou všichni.

http://www.hegaion.cz