22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

USA: Kdo jsou spokojené manželky?

Nejšťastnější manželky jsou ty nábožensky konzervativní. Sedmdesát tři procent manželek, které zastávají tradiční konzervativní postoje a chodí s manželem na bohoslužby, má „vysoce kvalitní manželství“. Špatně na tom nejsou ani ty pogresivistické – spokojených je padesát pět procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 17.8.2020 17:29

Ad poslední věta článku - tatínek pečuje o děti již osm hodin týdně, tedy hodinu denně a v neděli dvě. Hm ...

Já tedy musel být před čtyřiceti lety zatraceně progresivní tatínek, zvlášť když moje paní chodila na odpolední ... a dálkově studovala ...

F. Svoboda 17.8.2020 11:11

Zbytečný článek !!!

I. Schlägel 17.8.2020 9:16

Odřídíte si firmu, tj. 10 - 12 hod. denně, přijedete domů, zhltnete večeři, pohrajete si se synem, umyjete nádobí, pověsíte prádlo, zaběhnete s odpadky, nakonec vyřídíte maily a jdete hajat. Před hajáním samozřejmě obejmout spokojenou manželku, aby byla ještě spokojenější a neměla přes den při své vytíženosti roupy. Díky vašemu odpovědnému přístupu má Vaše manželka čas na intenzivní odpočinek a příležitostnou nenáročnou práci na půl úvazku. Já být taková manželka, jsem tuze, tuze spokojený. ;-D

J. Jurax 17.8.2020 17:37

Nojo no ... ono zas mít na krku dvě roztomilá dítka půl a dva roky od rána do večera, kdy přijedete z firmy a očekáváte teplou večeři podanou zleva na porculánu je též zajímavá životní zkušenost, zkusil jste to aspoň týden v kuse s tím, že máte samozřejmě vypráno a uklizeno ... :-) ... samozřejmě máte na druhý den vždy pro manželku připravenou čistou vyžehlenou halenku! Aby reprezentovala!

J. Prikner 17.8.2020 4:15

To je ale plk,

P. Dvořák 17.8.2020 6:21

Abych řekl pravdu, já nevím do jaké míry jsou spokojené manželky z "ortodoxně židovského, evangelikálního nebo mormonského prostředí."

:-)

P. Hatina 17.8.2020 3:40

To jsem se fakt zasmál onomu příkladu " Jako příklad spokojené manželky udávají noviny Annu. Když otěhotněla, neměla zájem začít pracovat. Minimálně ne na plný úvazek. Je spokojená, že její manžel Greg má malou firmu...." (a má čas na děti, atd..)

Pokud je výsledek sociálního bádání že manželky úspěšných podnikatelů jsou spokojenější než manželky jiné (třeba zaměstnanců, nezaměstnaných, zkrachovaných podnikatelů s dluhy atd..) tak je to opravdu fenomenální objev :))))

F. Žůrek 17.8.2020 0:41

Přemýšlím, jak se měří spokojenost anebo třeba štěstí. Když člověk má hlad, tak může být nespokojen, a když je najezen, tak může být již spokojen. Ale měřit to? Tož nevím...

P. Hatina 17.8.2020 3:33

Což o to, měřit se to skutečně dá. Existuje jistá Maslowova pyramida potřeb, která popisuje hierarchii materiálních i duchovním potřeb, které člověk potřebuje, ale kterých i může s vlastním úsilím dosahovat.

(Mimochodem, to uspokojení hladu je na té nejnižší úrovni.)

Což by šlo nejen poměrně snadno kvantifikovat, ale dokonce i snadno zjištovat - dokonce i přímo generovat z dat, které si státy o svých občanech evidují (řekněme od výše příjmů, ale i socdávek, bezdomovců, atd, přes majetek, počty sňatků, dětí, rozvodů, rozlišení dle profesí, počtu změn zaměstnání, dosaženého vzdělání, atd...

P. Dvořák 17.8.2020 6:18

Máte pravdu, ale takto formulováno to vyzní poněkud nešťastně.

Spíš by to mohlo být vyjádřeno takto: "uspokojení hladu je na té nejzákladnější úrovni".

R. Gramblička 17.8.2020 6:56

základ či báze je z pochopitelných důvodů vždy naspodu, čili je nejnižší. Na základ pak lze stavět vyšší a vyšší úrovně

D. Polanský 17.8.2020 7:13

Přesně tak, nejdříve nesmím mít hlad, pak musím mít pocit jistoty a bezpečí a až pak je potřeba lásky. Neboli nejdříve materiálno a až pak duchovno.

A. Poláková 17.8.2020 8:35

Zvláštní, o spokojenosti manželek a stupnici jejich preferencí tu diskutují samí muži. Dovoluji si podotknout, že muž, který zabezpečí ženě jídlo a pocit bezpečí a jistoty bude zcela jistě těmito aktivitami poněkud vyčerpán. Může jen doufat, že "sousedovic Pepíček" bude již zaměstnán jinde.

Ne nadarmo začala "rozvodová revoluce" ve Švédsku, kde ženy zjistily,že vlastně hmotný nadstandard ,poskytovaný muži, už nepotřebují. Nebo se domníváte, že Anna Karenina trpěla nouzí a měla hlad?

P. Hatina 17.8.2020 8:18

Máte pravdu jistě že nejzákladnější. Myslel jsem tím "nejnižší", na základně té myšlené pyramidy..