20.6.2024 | Svátek má Květa


USA: Joe Biden a neslušný kongresman

7.12.2021

„Nejsi vědec, tak nemáš právo posuzovat, zda potřebuješ očkování!“ „Nemáš dělohu, nemáš právo posuzovat, zda je zabíjení nenarozených špatné!“ Tak to říkají levicová média Američanům.

To rozezlilo republikánského člena Sněmovny reprezentantů Byrona Donaldse z Floridy. Ten při kritice ekonomické agendy Josepha Bidena podotknul:

„Paní předsedkyně, náš prezident nikdy nepracoval v naší ekonomice… To jsou fakta. [Biden] nikdy nepracoval v ekonomice ani den; vždy pracoval jen ve Washingtonu, DC.“

Demokratická hranice slušnosti

Nydia Velázquezová, demokratická předsedkyně sněmovního Výboru pro drobné podnikání z New Yorku k této Donaldsově poznámce rozezleně podotkla, že tohle vyjádření je fakt už za hranicí slušnosti. „Mluvit o hlavních ekonomických politikách, které mají dopad na 31 milionů malých podnikatelů v naší zemi, není o slušnosti,“ odvětil jí znechuceně Donalds.

K problematice malých amerických podnikatelů má Donalds určitě co říci. Pracoval totiž dlouhá léta v soukromém sektoru a komunikace s malými podnikateli byla doslova jeho dennodenním chlebem. To, že byl nařčen z neslušného chování, protože tvrdí, že Joseph Biden nepracoval v soukromém sektoru a žil pouze z veřejných rozpočtů (hned po studiích byl v roce 1970 zvolen do předsednictva New Castle County v Delaware), je fakt, a fakta nejsou slušná nebo neslušná, jsou jen fakty.

Kongresman Donalds má potíže od začátku své působnosti v Kongresu. Nevzali ho třeba do klubu černých kongresmanů (Congressional Black Caucus). Ne však proto, že byl málo černý, ale pro jeho špatné politické názory. Jak vyšlo posléze najevo, za odmítnutím členství stála běloška Nancy Pelosiová, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, která měla obavu o jednotu černých kongresmanů.

Byron Donalds je podporovatelem prezidenta Trumpa a tvrdí, že si největší míru rasismu prožívá zde v Kongresu. „Bělošští progresivisté mne neposlouchají, říkají, že nemám mluvit do toho a do toho, přitom jsem zástupcem naší floridské komunity. Můj handicap je ale dvojí – nejenže jsem černoch, který nemá levičákům do ničeho mluvit, ale ještě k tomu podporuji prezidenta Trumpa.“

Černoch mezi bělochy

Byron Donalds (43) byl zvolen v loňských listopadových volbách a ve Sněmovně zastupuje voliče z 19. kongresového obvodu, což je bezmála milionový okrsek na jihozápadě Floridy s jen necelými sedmi procenty černošské populace. Ve volbách s velkým přehledem porazil bělošku Cindy Banyaiovou v poměru získaných hlasů 61,27 : 38,72 procent. K vítězství mu jistě dopomohla přímá podpora Donalda Trumpa.

Dětství prožil v bitkách s ortodoxními židy v Crown Heights v newyorském Brooklynu, je ženatý s Erikou Donaldsovou a mají tři syny. Studoval na Florida State University obor finančnictví a marketing. Po studiích pracoval v několika bankách a pojišťovnách. S rodinou žije ve floridské Neapoli.

V roce 2016 byl zvolen do floridské Sněmovny reprezentantů, kde předsedal Podvýboru pro pojišťovnictví a bankovnictví.

Z jeho politických pozic je důležité uvést, že je ekologicky založený, má rád přírodu a na Floridě se dost zajímal o čistotu tamních vod. Přesto v žádném ohledu nepodporuje New Green Deal, tvrdí, že jde o nebezpečný zárodek nesvobody. Je také členem neformální skupiny zákonodárců Freedom Force, kteří bojují proti demokratickému socialismu v USA.

Na obrázku vidíme obrovského černocha Byrona Donaldse. Prezident Donald J. Trump s obdivem vyzdvihl jeho prostý původ a úspěchy, kterých dosáhl, řekl: „Je to patriot, je to skutečný Američan!“

Byron Donalds

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.