27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

USA: Je Trump druhý Nixon?

Nejhorším nepřítelem prezidenta Nixona byl prezident Nixon. Aféru Watergate mohl ustát; on o ilegálních činech svých podřízených předem nevěděl, a kdyby je okamžitě propustil a nesnažil se vše ututlat, nemusel rezignovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Nowodny 26.5.2017 21:26

Re: Trump se chová jako dítě

Budete kandidovat na prezidenta _?

D. Nowodny 26.5.2017 21:23

Re: Autor si nevsiml

" NAHNAL " ______________?????

D. Nowodny 26.5.2017 21:19

Re: Podpásovky

Sakra, vy jste to tady "rozsvítil " !

D. Nowodny 26.5.2017 21:15

Re: Když jsem včera viděl

! )

D. Nowodny 26.5.2017 21:13

Re: Volba Trumpa je klasická

ON nevolá "král je nahý" ! On je nahý ! Jenom chce aby všichni ostatní tvrdili že On není nahý !

J. Chodur 26.5.2017 21:11

Re: Podpásovky

Pane Drasner, dobre receno a docela verne odpovida skutecnosti. Stejne jako vy jsem premyslel o autorovi clanku, protoze jsem mel mlhavy pocit, ze jsem s nim drive nekolikrat souhlasil.

Demokratum jde o existenci, dali se unest vidinou totalni kontroly a podlehli pokuseni zneuzit vsechny vhodne slozky byrokracie proti opozici, spionaz bezpecnostnimi organizacemi proti oponentum a samozrejme Trumpovi (musi tomu dat nejaky uslechtily duvod, proto to straseni jeste nedavnym milackem Demokratu, Ruskem v nadeji ze to zabere na Republikany), zastrasovani nepohodlnych organisaci, novinaru a jinych jednotlivcu danovymi byrokraty (mocny nastroj), po zuby ozbrojenymi "ochranari" cehokoliv, velmi uslechtila zaminka pro terorizovani obcanu. Lide zdaleka nedocenuji, jaka je Trump pro levici pohroma, musi byt zlikvidovany driv, nez jeho lide dosazeni do uradu prijdou na tu hruzu, ceho se Demokrati dopousteli, co napachali. Samozrejme byrokrati namoceni do te aktivity sevrou siky s Demokraty, jde obojim doslova o budoucnost, z dosavadnich pohodlne zijicich hrdinu bandite. Urcite bude existovat snaha zlociny Demokratu minimalizovat, protoze je to prinejmensim trapne pro povest USA. Ovsem USA ocista absolutne prospeje (plati vseobecne na cely svet) a doufam ze "Pravda zvitezi" (zrejme brzy po zaniku lidske civilizace, trpelivost deti).

D. Nowodny 26.5.2017 21:10

Re: Snad devadesát procent.....

Jakej " močal", vždyt všichni "žabáci" kavákaj v Bílé chatrči ! 100 procentní "vlastenec" ?

Tlučhuba a lhář !! Takovej americkej Mussolini a snad vám to jednou dojde !

J. Chodur 26.5.2017 20:10

Re: Trump se chová jako dítě

Mate pravdu, ze se media snazila manipulovat volby. Potrebuje to upresneni. Media jsou do takove miry levicove ze se spis jedna o levicove aktivisty kteri pouzivaji autoritu a ochranu novinarskeho statutu jako nastroj a ochranny krunyr.

Co se vlivu na republikanske kandidaty v primarkach tyce, snazili se eliminovat vsechny kandidaty, ktere "povazovali" za silne ve srovnani s Hilary. V primarkach stranili Trumpovi, povazovali ho stejne jako autor, za neivku, ktereho snadno zlikviduji v sekundarnich volbach. Necekane se stalo, Trump vyhral i druhe volby a vyrazne, osklive se prepocitali a zesmesnili. To je jeden duvod pro jejich nenavist a fanaticke odhodlani svuj OMYL napravit. Nestacili na Trumpa kandidata, tak chteji zlikvidovat Trumpa presidenta a tak zmirnit tu ostudu. Autor se dopousti stejne chyby, jakou udelaly americke levicove media, ze podcenuje Trumpa a pouziva terminologii Trumpovych nepratel. Nevidim to tak. Trump zije obklopeny spoustou nepratel, kteri predavaji informace mediim, ktere neuhlazuji veskere informace jak to delaly pro Obamu ale naopak si cokoliv negativniho vysnori svou fantazii a to vytrubuji do sveta bez ohledu jakou skodu delaji USA. Hlavne kdyz Trumpa zlikviduji.

Dalsi duvod pro likvidaci Trumpa: Obama pouzival zakonu na ochranu proti terorismu k vlastni politicke potrebe a protizakonne spionazi proti opozici. Pokud by byla zvolena Hilary, tak by levice nemela problem, Demokrati by udrzeli pod poklickou hloubku politicky motivovane spionaze proti oposici. Tim ze byl zvoleny Trump, dojde k postupnemu prevzeti kontroly a odhaleni kriminalniho zneuziti bezpecnostnich organu a celeho byrokratickeho systemu. A z toho maji levicovi politici, Demokrati a rada Republikanu naprostou hruzu. Proto ta obsese Trumpa zlikvidovat driv, nez se tajemstvi Demokratu provali v plne krase. Prehaneji jeho "naivitu" (kdo nema nejakou) a jine instance do miry, kdy by ho chteli udelat nezpusobilym vykonavat funkci presidenta. Problem neni Trumpova naivita.

J. Fridrich 26.5.2017 15:17

Re: Trump je psychopat II. typu

Chystáte se to, co říkáte " A to ho ještě vůbec osobně neznáme " nějak napravit, pane Prokop ? Snad vás vezme Zeman s sebou, až se poletí s Trumpem vyfotit....

S. Rehulka 26.5.2017 15:17

Snad devadesát procent.....

.....medií v Americe, v Austrálii i v Evropě, považuje házení klacků pod nohy Donaldu Trumpovi za vhodnou zábavu a levicovou povinnost ! Není dne, aby nepřišli s něčím novým, malicherným, ale to jenom dokazuje jejich zoufalství, že jim rozšlapal bábovičky a chystá se "vysušit ten močál", jak sliboval před volbami.

Ano, používá Barnumovskou velkou hubu, ale je to 100procentní Americký vlastenec - Patriot ! Ti nevěřící, dejte mu čas, když jsem dnes v TV viděl, jak se zástupci vlád a ministři obrany zemí NATO styděli, zdálo se mi, že Donald četl moje vlastní názory a ted jim vyčinil, že neplní ani ta 2% DPH slíbená při vstupu do NATO.

Jak často chcete, aby Vás všechny Uncle Sam tahal z louže ?

J. Kanioková 26.5.2017 14:54

Re: Souhlas

https://twitter.com/therebeltv

J. Kanioková 26.5.2017 14:52

Souhlas

"tato zed' již funguje bez jejího skutečného postavení - příliv nelegálů a zločinců z Mexika velmi silně poklesl"

No a ti co přece jen nějak "pronikli", nebo jejich velká část, tak ti míří do Kanady. Na kanadských webech je kvůli tomu dost povyku..

https://www.therebel.media/shock_testimony_migrants_knock_bang_until_you_open_your_door

J. Kanioková 26.5.2017 14:44

:))))))))

Z. Lapil 26.5.2017 14:42

Re: Nedávno měl Kubal na ČT 2 dvouhodinový pořad k 100

Sem se hodí čistě terminologická poznámka: uvedené snížení z 35% na 15% je snížení o 20 procentních bodů, v tomto případě tedy asi o 40%.

Podobně snížení (úroku) ze 2% na 1% je snížení o 1 procentní bod, ale o polovinu čili o celých 50%.

C. Hulka 26.5.2017 13:59

Nevěřte USA mediím

90 procent z toho co píšou je levicová propaganda. Holt ty ku r vy vylezli po omsi letech z obamovi řiti a snažej se zas dělat novinařinu.

Z. Rychlý 26.5.2017 11:19

Volba Trumpa je klasická

ukázka volby menšího zla. Nemám tuto veskrze špatnou volbu rád, ale pokud mám volit mezi dětinským Trumpem, který volá "Král je nahý", a odpudivou kreaturou udržující hladký skluz USA po šikmé ploše politické korektnosti a plácající jedno klišé za druhým, tak vždy raději toho dětinského Trumpa. Je smutné, jestliže takový stát nedokázal vyprodukovat lepší kandidáty!

S Trumpem je alespoň naděje, s Hilary jen jistota.

T. Kočí 26.5.2017 10:31

Velmi dobre ,chválim.

O. Prokop 26.5.2017 9:19

Trump je psychopat II. typu

stačí si ho "nabodovat" dle PCL-R testu dle Harea. A dosadit jeho projevy, chování. A to ho ještě vůbec osobně neznáme. Více by helfla třeba jeho první žena Ivana.

M. Valenta 26.5.2017 8:49

Taky mám dojem,

že si to Trump svojí zbrklostí zbytečně ztěžuje.

J. Sova 26.5.2017 8:38

Když jsem včera viděl

jak Trump odstrčil černohorského premiéra, jeho následný postoj a grimasa mně připomněla Mussoliniho.

M. Drašner 26.5.2017 7:57

Podpásovky

Pane Jochu, byla doba, kdy pro mne nebyl problém souznít s vašimi články, mám však pocit, že co byl zvolen Trump, máte problém. Snad byl vaším oblíbencem ve volbách Ted Cruz, nebo Jeb Bush, to nevím - ale američtí voliči nejspíš pochopili, že tihle "republikáni" jsou asi takovými pravičáky, jako u nás ODS nebo Kalousek - tedy jen proto, že se za ně sami označují (na toto téma je na townhall.com materiálu dost a dost). Pokud je vaším vzorem politika Machiavelliho Kníže s chladným výrazem a bezskrupulózním kalkulem i tahem na branku, inu, proti gustu ... Ale pokud obviňujete Trumpa, že na něj všichni ti obamovci, kteří v Bílém domě zbyli (to by byla reakce, kdyby je všechny na hodinu preventivně vyrazil!) práskají oproti služebnímu slibu levicovému tisku (WP, NYT... doplňte si sám) i to, co říká ze spaní (nebo co by říkat mohl), to je podpásovka. A pokud jsou vaším jediným zdrojem informací výše uvedené (+ případně ještě ostře "pravicový" Guardian), pak musel ten občak Joh udělat obrátku v politickém přesvědčení o 180 stupňů.

J. Fridrich 26.5.2017 7:28

Nedávno měl Kubal na ČT 2 dvouhodinový pořad k 100

Nedávno měl Kubal na ČT 2 dvouhodinový pořad k 100 dnům vlády presidenta Trumpa-standartně dostávali více prostoru jeho kritici i v Americe - i u nás. Tak trochu "vyvážím" - on se v Bílém Domě "neválí" ale musí při prosazování svých kladných slibů ze své volební kampaně překonávat tvrdý odpor levicových multi-kulti struktur hluboce vrostlých do Americké společnosti :

Při diskuzích o té Americké, ale i Mad'arské " zdi " se zapomíná na to PODSTATNÉ - tyto zdi jsou proti NELEGÁLNÍM imigrantům...

A druhé velké plus pro Trumpa, tato zed' již funguje bez jejího skutečného postavení - příliv nelegálů a zločinců z Mexika velmi silně poklesl jen Trumpovým oznámením, že ji postaví.. Také se nějak nemluví o největším snížení daní - překonávající snížení presidentem Reaganem, které postavilo Ameriku na nohy a rozvrátilo SSSR-Rusko a nám dalo svobodu - tedy snížení pro všechny firmy a nejen firmy z nynějších 35 % na 15 %, tedy o 20 %. Na námitky, že se nevybere dostatek prostředků na chod země si pamatujeme právě z Reaganovy éry - tímto opatřením se " rozjede " iniciativa podnikatelů a vybere se ještě víc... Toto ale levičák nikdy nepochopí..

K. Pavlik 26.5.2017 4:52

90% volicu

K vyhozeni Trumpa je potreba 1/3 poslancu republikanu. Pokud nekdo z nich zvedne ruku tak bude muset vysvetlit nejmene 90% svych volicu ze problemem je Trump a ne ta banda lumpu a podvodniku ve Washingtonu a do toho jim preji moc uspechu - budou to potrebovat.

K. Pavlik 26.5.2017 4:50

Autor si nevsiml

Autoe si nevsiml ze Trump napriklad nahnal NATO do boje proti islamistum. Toto hvezdu antitrumpovcu, Obamu, ani nenapadlo.

K. Pavlik 26.5.2017 4:47

Trump a Nixon

Nixon spachal trestny cin a na to jsou volici v USA dost haklivi. To zatim Trump neudelal.

S. Sedlák 26.5.2017 3:30

Trump se chová jako dítě

Pěkný eufemismus.

Začínám pochybovat o roli médií, která ve snaze přesvědčit voliče koho mají volit, vyeliminují všechny nejlepší, aby se pak rozhodovalo mezi naprosto nepřijatelnými. Vítězem voleb pak je Zeman, Macron nebo Trump, protože ten druhý je ještě větší zoufalec.