30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


USA: Imigranti cennější než vojáci

20.1.2022

Bidenova administrativa zvažuje vyplacení odškodného ve výši 450 000 dolarů na osobu „rodinám migrantů, které byly rozděleny po svém ilegálním vstupu do Spojených států během Trumpovy vlády.“ Platby by byly součástí soudního vyrovnání, které jménem rodin ilegálních migrantů soudně vymáhá americká lidskoprávní organizace American Civil Liberties Union (ACLU). Celková výše tohoto soudního vyrovnání by údajně dosáhla nejméně jedné miliardy dolarů hrazené z peněz federálních daňových poplatníků.

4. listopadu 2021 oznámil prezident Joe Biden novinářům, že rodinám rozděleným na hranicích s Mexikem „nebude vyplaceno“ žádné odškodné. Když na něho novináři naléhali, zda je možné, že by vyplacení takového odškodného povzbudilo ještě více migrantů, aby se pokusili dostat do Spojených států, tak jim Biden řekl: „Když jim budete pořád vykládat takové hlouposti, tak jo. Ale není to pravda.“

Během 24 hodin ale Bílý dům úplně obrátil a prohlásil, že Biden s vyplácením tohoto odškodného „vůbec nemá problém“.

Tato situace opět vyvolává otázku, zda prezident Biden vůbec tuší, co úředníci jeho administrativy vlastně dělají. Zdá se, že jeho úředníci řídí vládu, rozhodují a jednají o hlavních otázkách veřejné politiky, aniž by s tím prezidenta obeznámili. A v důsledku toho prezident předstoupil před celostátní média a popíral fakta. O den později se tisková mluvčí Bílého domu snažila mlžením zmírnit škody a poté vysvětlila, že Biden měl jen „okno“ a jeho naprostá neznalost v této otázce se týkala pouze výše částky navrhovaného soudního vyrovnání. A pak se znovu obula do politiky Trumpovy administrativy.

Podle médií zatím rozdělené rodiny ilegálních migrantů podali přibližně 940 těchto žalob. 3. října 2019 podala organizace ACLU federální žalobu v Tucsonu v Arizoně, v níž tvrdí, že americká vláda porušila lidská práva imigrantů a hluboce traumatizovala děti, které byly odebrány rodičům po ilegálním překročení hranice USA. Američtí vládní úředníci údajně vůbec netuší, kolik dalších ilegálních imigrantů se přihlásí, nebo se pokusí potenciálního finančního soudního vyrovnání zneužít. A to už vůbec nemluvíme o motivačním dopadu odměny téměř půl milionu dolarů za porušení zákona a ilegální překročení hranic USA. Deník The New York Times odhaduje, že v důsledku této politiky bylo od svých rodičů dočasně odloučeno zhruba 5500 dětí.

Výkonný ředitel organizace ACLU Anthony D. Romero řekl, že pokud Biden soudně vymáhané odškodnění nevyplatí, tak poruší své předvolební sliby.

Zdalipak si ilegální migranti zaslouží platbu jako vyrovnání za to, že byli vyhoštěni nebo zadrženi za pokus o nelegální vstup do Spojených států? Dotyční ilegální migranti se z definice dopustili nezákonné činnosti. Politika Trumpovy administrativy se jim snažila znesnadnit porušování zákonů USA. Nepříjemnou pravdou je, že migrující rodiče svými pokusy o ilegální vstup do Spojených států své děti ohrožují. Ilegální přechod hranic je nebezpečný a mnoho lidí při něm utrpí zranění nebo onemocní – časté jsou vyčerpání z horka, nemoci, sexuální napadení a podvýživa. Mexické kartely, které kontrolují všechno a každého, kdo překračuje hranici USA, jsou kruté zločinecké organizace, neohlížející se na lidské životy. Svěřit jim do rukou životy svých dětí je úžasně nezodpovědné. Dotování tohoto nezákonného chování při překračování hranic prostřednictvím lidskoprávního vyrovnání financovaného americkými daňovými poplatníky do výše 1 milionu dolarů pro jednu rodinu ilegálních migrantů je extrémně pobuřující. Není divu, že Bidenova odpověď „spatra“ byla reakcí zdravého rozumu a že Biden tento šílený nápad odmítl. Podle Bidena je to „blbost“. Ano je to „blbost“. Nyní se ale zdá, že za tuto „blbost“ budou muset Američané platit jako mourovatí.

Samozřejmě, nikdo se ani slovem nezmiňuje o vyplacení odškodnění americkým dětem, jejichž rodiče zavraždili ilegální migranti, nebo rodinám zhruba 93 000 Američanů zabitých opiáty pašovanými přes otevřené hranice USA, které se Bidenova administrativa rozhodla ponechat nechráněné. Tyto americké rodiny nespáchaly nic nezákonného, stala se jim skutečná a nenapravitelná křivda. Proč tedy také nemají nárok na odškodnění? A v neposlední řadě se nikdo ani slovem nezmiňuje o penězích, které shrábnou právníci podávající lidskoprávní žaloby jménem ilegálních migrantů.

Kongres může tomuto útoku na americké daňové poplatníky, bezpečnost našich hranic a soudy zabránit. Kongresman Tom McClintock (Republikán, Kalifornie), který je významným členem podvýboru pro imigraci a občanství, který spadá pod právní výbor Sněmovny reprezentantů, představil v Kongresu návrh zákona ‚Zákaz platby za ilegální imigraci‘ (Illegal Immigration Payoff Prohibition Act), jehož cílem je tyto platby zatrhnout. McClintockův návrh zákona podpořili spolu se 135 dalšími kongresmany i vůdce republikánské menšiny Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy (Republikánská strana, Kalifornie) a kongresman Jim Jordan (Republikánská strana, Ohio). Problém je samozřejmě v tom, že předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi jakoukoliv iniciativu snažící se omezit platby ilegálním migrantům na našich otevřených hranicích shodí ze stolu, takže v dohledné době nemůžeme očekávat ohledně těchto soudních procesů žádnou změnu. Všechny výdaje amerických daňových poplatníků musí být odsouhlaseny Sněmovnou reprezentantů, nicméně senátor Steve Daines (Republikán, Montana) představil novelu ‚Zákona o financování národní obrany‘ na fiskální rok 2022, aby takovým platbám zabránil. Tuto novelu zákona podpořily dvě desítky republikánských senátorů.

Abychom získali lepší perspektivu, na co jdou naše dolary, připomeňme si toto: Pokud člen ozbrojených sil USA zahyne během výkonu služby, obdrží pozůstalí rodinní příslušníci „spropitné za smrt“ ve výši 100 000 dolarů.

Takže to, co musíte pochopit o Bidenově Americe, lze shrnout takto:

- Rozdělení rodiny ilegálních imigrantů po ilegálním vstupu do Spojených států má cenu 450 000 dolarů na osobu.
- Život amerického vojáka, námořníka, letce nebo mariňáka, který položil svůj život za vlast, má cenu 100 000 dolarů.

Tak jednoduché to je.

Autor je ředitel pro vyšetřování a výzkum konzervativní neziskové organizace Judicial Watch a významný spolupracovník Gatestone Institute.

Překlad původního textu: Biden’s America: Illegal Aliens Worth More than U.S. Soldiers
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Chris Farrell


J. Gottlieb 16:51 20.1.2022
J. Ganaur 17:56 20.1.2022
J. Gottlieb 16:51 20.1.2022