29.9.2022 | Svátek má Michal


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hlad 23.9.2022 13:11

22 zář 2022, 12:37

Televize NTV odvysílala rozhovor s ukrajinským vojákem a omylem natočila tank s namalovaným hákovým křížem.

Tyto záběry německou společnost velmi rozzlobily a na sociálních sítích se začalo psát, že "teď vidíte, že na Ukrajině "žádní" nacisté nejsou". Někteří dokonce poznamenali, že "to musí být hinduisté".

Uživatelé sociálních sítí se obrátili na politiky a ptali se jich, zda "opravdu chtějí, aby tanky poskytnuté Ukrajině Německem jezdily po Ukrajině s namalovanými hákovými kříži".

"Paní Struck-Zimmermannová (SVDP), byla byste ochotna riskovat, že po Ukrajině budou brzy opět jezdit německé tanky vyzdobené jako na videu? Opravdu za to můžete nést odpovědnost?" - napsal uživatel twitteru.

"Když už ani NTV nemůže skrývat pravdu. Proč Scholz podporuje německé nacisty a fašisty na Ukrajině?" napsal další uživatel.

Původní video bylo převzato z domovské stránky NTV na Twitteru a bylo dokonce odvysíláno v televizi.

P. Brecík 23.9.2022 21:43

[UA] je čistě nacistický stát. Takových "přešlapů" je ve světě mnoho. Malé holčičky vesele pozdravují své vojáky zdviženou pravicí. To mají ze školy.;-D Realita je taková: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/06/11/slava-ukrajine-slava-herojam-vame-jake-ukrajine-a-jakym-herojam/

L. Kuča 24.9.2022 1:04

Mě nezajímají nějaké čmáranice, o kterých ani nemohu ověřit, že jsou pravé. A v 90. letech by se nevzdělaní troubové se svastikou nechali bez problémů nafotit i u nás. Mě zajímají politické kroky a z nich vyplývající skutky. A ty svědčí o tom, že hákové kříže by významově daleko lépe seděly jako "ozdoba" ruských tanků a transportérů. Nezaznamenal jsem žádný případ, že by se Ukrajina chtěla nakýblovat kamkoliv mimo území, které jí připadlo po rozpadu CCCP. Nebo, že by zavedla totálně vypatlanou, nebetyčně arogantní doktrínu o zasahování kdekoliv v zájmu ukrajinských občanů. Jo, Ukrajina má tisíc a jednu chybu, lidi jsou tam všelijací, nepochybuji, že se najde nějaké promile ujetých vypjatých nacionalistů, co obdivuje Banderu. Ale dělat z nich paušálně nějaké zavilé militaristy a apriorní nácky může jen čistě nacistický přispěvatel.

R. Polášek 25.9.2022 11:40

Tak ať chceme nebo nechceme, je banderovská minulost v základech samostatné Ukrajiny neodstranitelná. Stejně jako o nějakou desítku let dříve za občanské války to byla machnovská minulost Ukrajiny. To násilí tam dříve bylo běžným způsobem řešení problémů, až to byly za občanské války jednotky "baťky Machna" nebo Rudé armády, následný hladomor na Ukrajině v 30 letech,. který se mohl brát i jako pomsta Stalina, Tuchačevského a spol za Machnovu samostatnou Ukrajinu za občanské války, z toho hladomoru zas vznikl Bandera a následné vraždění mezi Ukrajinci, Polák a Rusy....

Akorát je třeba tu jejich ukrajinskou minulost držet i nadále v historii a ne ji vytahovat, a terorismus a vraždění pro svůj prospěch oživovat, jako to dělají putinovští russáci.