13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Trump ante portas

Je zvláštní, jaký znamenala volba Donalda Trumpa pro mnoho lidí tady i ve světě šok. Nebyla vůbec nepravděpodobná, náskok paní Clintonové byl malý, v posledních dnech se ztenčoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 15.11.2016 0:08

Re: Když čtu a dokážu přečíst do konce

Ano, píše o tom ve svých článcích.

K. Vyšata 14.11.2016 23:09

Re: Když čtu a dokážu přečíst do konce

Možná, že když si zadáte do vyhledávače Klub na obranu demokracie, dojde vám co hlásá pan Doležal. Je to jen jeden z dalších spolků nespokojených s vývojem u nás a snaha o nátlakové akce ho změnit. Nevolení, ale přesvědčení, že demokracie musí být jejich, v jejich chápání a v jejich majetku. Bohumil Doležal je předseda klubu.

J. Anděl 14.11.2016 21:44

Re: Když čtu a dokážu přečíst do konce

To ano, proto mi třeba ten článek, jak píšu, tolik neseděl.

Ale jak čtu články pana Doležala už dlouho, prostě mi nepřipadá, že by byl "v klubu".

Když nejste v žádném klubu, můžete si dovolit mít různé názory na věc(i). Znám to z vlastní zkušenosti - a možná to pak můj pohled na věc zkresluje, ta osobní (tedy subjektivní) zkušenost.

Co mi připadá důležité: demokraticky zvolený prezident se vám nemusí líbit. Můžete si myslet, že se děje něco nedobrého. To z vás samo o sobě ještě nedělá nedemokrata. Pan Doležal se obává, že Trumpův úspěch posílí nedemokratické tendence. Proč by to nemohl napsat. Nepovažuje Le Penn a další za dobré politiky. Je tvrdý v hodnocení našich a některých zahraničních politiků. Proč ne.

Nevyzývá k Majdanu. Nedělá, nepletu-li se, z oponentů pololidi, kterým je třeba sebrat volební právo. Tak se mi to jeví fér. Vnímám tam tenhle rozdíl.

M. Prokop 14.11.2016 21:25

Re: Demokracie je největším nepřítelem obránců demokracie.

Vaše schopnost chápání textu je asi dost oslabena.

Halík, Pehe, Kocáb skutečně není Doležalova krevní skupina.

J. Ráž 14.11.2016 18:23

Re: Když čtu a dokážu přečíst do konce

Ano. Politickou Evropu zachvátil strach, že virus svobody se přenese i k nám a že už by znovu neprošlo opakovat referendum, až dopadne jak je v Bruselu naplánováno nebo ze se klidne volby odloží, protože politici dostali strach, že se do parlamentu!entu dostanou nové strany, jako ve Švédsku.

Hlavně u socialistů, nejenom u nás, zavládla panika. Z jejich projevů je to poznat.

J. Ráž 14.11.2016 18:16

Demokracie je největším nepřítelem obránců demokracie.

A pan Doležal to právě potvrdil. Pro demokraty jeho typu (Halík, Pehe, Kocáb atd.) je funguje demokracie jen když vítězí jejich názory a zvítězí kandidáti, kteří tyto názory prosazují.

P.S. Pro všechny, kdo jsou zklamáni, že v USA nezvítězila žena,ať nezoufají. Příští rok jsou prezidentské volby ve Francii a největší preference má žena.

K. Vyšata 14.11.2016 17:44

Re: Když čtu a dokážu přečíst do konce

Tak popořadě, zdrženlivost ohledně Trumpa, proč ne, sám se přiznává, že o americké politice nic neví, ale hned na to začne nálepkovat pomalu celou Evropu roubováním a přirovnáváním k Trumpovi. Neopomene přitvrdit v hodnocení prezidenta a jeho okolí. Vzhledem ke znění článku má pan Doležal strach, strach že demokraticky zvolený náš prezident bude příkladem k demokratickým volbám téměř v celé Evropě. Strach, že demokracie jak si ji představují v tom jejich klubu se vyvine v něco co jim nebude po chuti, jak u nás, kde se už stalo, tak i v cizině.

J. David 14.11.2016 17:28

Veni, Vidi, Vici...

Co blbové na dané volbě ještě chcete? Revizi? Nelíbí se Vám většinová volba, budete revoltovat? Jak u nás debilní Kchárlova klaka, jak prázdný sud duní. Trump vyhrál. Člověče, nezlob se, taková je hra a její pravidla. Mumlej své trudné vjemy pod duchnou, veřejně jsou Ti "lejno platné, ale ejakuluj. Jeníček.

J. Anděl 14.11.2016 16:03

Re: Vy to tam nevidíte?

Trochu brzdit revoluční nadšení je podle mě zdravé. Nemusíte s Doležalem souhlasit - ani já s ním v tomhle článku zcela nesouhlasím - ale hodit hrábě do rozjetých kol revoluce není úplně špatné.

Radši pomalu, v klidu, každý sám za sebe, nežli všichni spolu v jednom šiku se zaťatými pěstmi.

J. Anděl 14.11.2016 15:55

Re: Když čtu a dokážu přečíst do konce

Sice mi tón dnešního článku pana Doležala úplně neseděl, ale nemyslím si to.

Na zdrženlivost ohledně Trumpa a podezřívavost má pan Doležal nárok. Nepřipadá mi, že by - na rozdíl od mnohých progresivistických aktivistů (nejen) v USA - nějak zpochybňoval právo amerických voličů zvolit si prezidenta a právo kteréhokoliv občana narozeného v USA nad 40 let kandidovat na prezidenta.

Že Doležal nehýká nadšením? To snad taky není povinné.

J. Brunner 14.11.2016 14:10

Re: Naprosto zbytecny clanek !!!

Když má, jakýkoli stát, vůbec existovat, musí (zatím)mít vládu, ať už je jakákoli a ty byly, jsou a budou placeny z daní. To neznamená, že by se nemohlo kritizovat, ostatně se to vždy dělalo a dělá. Leckteré vlády to odnesly i vlastní hlavou. Jen nesouhlasím s názorem, že nám mají vládnout naši sluhové a to proto, že v praxi to nejde.

R. Tesařík 14.11.2016 13:04

Re: To nemáte pravdu.

Hodnotí, říkáte?

R. Tesařík 14.11.2016 13:01

Re: to zcela jistě

Nejlepší je..terapeuti života:-))

A. Alda 14.11.2016 12:15

to zcela jistě

viz např.: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomas-Halik-Sok-ze-vyhral-Donald-Trump-Nevzdelani-lide-Nastal-cas-pro-nas-vzdelane-462692

Demokracie je to, co tito lidé nenávidí.

A. Alda 14.11.2016 12:14

Vy to tam nevidíte?

"...Vladimirem Putinem, přes paní Le Penovou, Geerta Wilderse, Nigela Farageho, Norberta Hofera až po naše domácí obdoby - prezidenta Zemana, Václava Klause, Andreje Babiše a Tomia Okamuru." On ty lidi nijak nehodnotí, on je vypočítává ty, které nenávidí. A neuvádí proč.

K. Vyšata 14.11.2016 12:00

Když čtu a dokážu přečíst do konce

výplody pana Doležela, mám dojem, že ti obránci demokracie se vlastně demokracie bojí.

J. Laták 14.11.2016 11:21

Re: To nemáte pravdu.

Politolog a novinář lidi nenávidí, nebo je pouze hodnotí? Mám v tom hokej. Vysvětlíte mi to? Díky.

J. Švarda 14.11.2016 10:38

Juncker si plete ůlohu prezidenta USA

Obrovské obavy pana Junckera,že Trump bude potřebovat snad rok i více, aby porozuměl Evropě, rozuměj EU.Něco na tom múže být,ale: Otázka ̈Paní Hllary Evropě rozumí? Vždyť za ty čtyři roky co již v exekutivě není, neví určitě o nic víc, než pan Trump.A prezidenti USA snad nejsou funkcionáři EU, aby naplnili požadavky onoho Junckera.Navíc Junckerova oblíbenost v EU klesla k nule.

J. Vintr 14.11.2016 10:19

Srovnávat Obamu s Trumpem

je hodně mimo mísu. Obama je člověk bez minulosti, právnická nula, kterou někdo dostrkal na nejvyšší politickou funkci a který tomu "někomu" za to musel sloužit. Trump je člověk se zcela transparentní minulostí, který už v životě něco dokázal. Je sice možné, že za ním také někdo stojí, ale může to být teoreticky i tak, že je tam opravdu sám za sebe a nebude se muset někomu zodpovídat. Hysterická kampaň, která je proti němu vedená, by tomu mohla napovídat.

A. Alda 14.11.2016 9:56

To nemáte pravdu.

Autor vyjmenovává lidi, které nenávidí. Takže něco říká a ne že ne.

J. Macků 14.11.2016 9:55

Nevím jaké brány pan Doležal myslí

Trump zvítězil proto, že slíbil voličům, že svět může být normální, že práce je základem bohatství lidstva, že může platit zdravý selský rozum. Fandím mu, aby se to co nejvíce podařilo. Článek pana Doležala je o ničem.

A. Alda 14.11.2016 9:54

Levice kvílí velice.

Pan Doležal se do té salonní intelektuálské levice dostal už dávno. A sám si toho jaxi nevšiml.

D. Polanský 14.11.2016 9:40

Ten typ článků je o ničem.

Proč vůbec byl napsán? Pochopitelně, že musíme migranty sami hnát, Američané to za nás neudělají. Nakonec v tomhle fungují nějak divně, viz Kosovo. Tam vyhnali domácí. Doufám, že již to nebudou opakovat.

R. Jonák 14.11.2016 9:37

Re: Naprosto zbytecny clanek !!!

ovšem je rozdíl jestli někdo někoho kritizuje a nebo kestli ho sprostě uráží.

R. Jonák 14.11.2016 9:35

Re: Situace s volbou amerického prezidenta

a navíc vlastně nic neříkající.

P. Lenc 14.11.2016 9:23

Re: Situace s volbou amerického prezidenta

Také souhlasím.Článek páně Doležala je článkem chytré Horákyně, naprosto zbytečný.

T. Pansky 14.11.2016 8:04

Re: Naprosto zbytecny clanek !!!

Priteli, naivita je to potud, pokud se nechceme hlasit o sva prava. ... V Cesku stale plati nejake zakony o urazce hlavy statu, ktere vychazi z absolutistickeho pojeti vlady. Ve skutecnosti prezident neni nikdo vic, nez clovek, ktery je placen z dani a proto ho ma kazdy obcan pravo kritizovat.

T. Marný 14.11.2016 5:53

Re: Situace s volbou amerického prezidenta

Trump také nebude dostávat Nobelovu cenu míru dopředu, jak se říká na blint, jako se to stalo Obamovi. A zřejmě ji nedostane, ani kdyby se mu podařilo realizovat polovinu toho, co slibuje ke zklidnění mezinárodní situace. To je - spolu s dalšími velmocemi zlikvidoval IS a usměrnil Turecko do patřičných mezí ( návrat k sekulárnímu státu ), i ostatní islámské státy.

P. Boublíková 14.11.2016 4:35

Re: Situace s volbou amerického prezidenta

Souhlas. K Trumpovi se hlásí pragmaticti politici, blouznivcum se zhroutil svět.

J. Brunner 14.11.2016 2:37

Re: Naprosto zbytecny clanek !!!

U nás je tak trochu úředník, ve Státech a Rusku ne. Dá se na vládu i vládnoucího silného prezidenta dívat jako na zaměstnance spoluobčanů? Dá, ale je to naivita, klam a mámení. Proč by se ostatně vládě říkalo vláda?