25.2.2024 | Svátek má Liliana


TUCKER CARLSON: Proč děláme rozhovor V.Putinem

8.2.2024

Tucker Carlson oznámil na svém kanále na platformě X (dříve známé jako Twitter), že je nyní v Moskvě s cílem provést rozhovor s Vladimirem Putinem. Carlson by mohl v Evropě čelit sankcím, včetně zákazu cestování, za to, že se udělal rozhovor s ruským prezidentem, řekli Newsweeku současní i bývalí poslanci Evropského parlamentu. Následuje překlad vyjádření Carlsona, kde vysvětluje, proč se rozhodl rozhovor uskutečnit.

Tucker Carlson

Dnes večer jsme v Moskvě. Jsme zde, abychom udělali rozhovor s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. Stane se tak již brzy. Zjevně existují rizika spojená s vedením takového rozhovoru, a proto jsme o tom mnoho měsíců pečlivě přemýšleli. Tady je důvod, proč to děláme. Zaprvé proto, že je to naše práce - pracujeme v žurnalistice. Naším úkolem je informovat lidi. Dva roky od začátku války, která přetváří celý svět, není většina Američanů informována. Nemají skutečnou představu o tom, co se děje v tomto regionu, zde v Rusku nebo 600 mil daleko na Ukrajině. Ale měli by to vědět. Za mnoho z těchto věcí platí a to způsoby, které si ne zcela uvědomují.

Válka na Ukrajině je lidskou katastrofou. Zabila stovky tisíc lidí, celou generaci mladých Ukrajinců, a vylidnila největší zemi v Evropě. Ale dlouhodobé následky jsou ještě hlubší. Tato válka zcela přetvořila globální vojenské a obchodní aliance. Stejně tak i následné sankce. A (následky) celkově způsobily převrat ve světové ekonomice. Poválečný ekonomický řád po druhé světové válce, systém, který zaručoval prosperitu na Západě více než 80 let, se velmi rychle rozpadá a spolu s ním i dominance amerického dolaru.

Nejedná se přitom o malé změny. Jsou to události měnící historii. Definují životy našich vnoučat. Většina světa to chápe velmi dobře, vidí to. Zeptejte se kohokoli v Asii nebo na Středním východě, jak vypadá budoucnost. A přesto se zdá, že populace anglicky mluvících zemí jsou většinou neinformované. Myslí si, že se ve skutečnosti nic nezměnilo, a myslí si to proto, že jim nikdo neřekl pravdu. Jejich mediální kanály jsou zkorumpované. Lžou svým čtenářům a divákům, a to převážně tím způsobem, že něco vynechávají.

Například od doby, kdy válka na Ukrajině začala, americká média hovořila s mnoha lidmi z Ukrajiny a udělala mnoho rozhovorů s ukrajinským prezidentem Zelenským. I my jsme požádali o rozhovor se Zelenským a doufáme, že naši žádost přijme. Nicméně rozhovory, které již udělal ve Spojených státech, nejsou tradiční rozhovory. Jsou to servilní povzbuzovací sezení navržená na zesílení Zelenského požadavku, aby se USA hlouběji zapojily do války ve východní Evropě a platily za ni. To není žurnalistika, ale vládní propaganda toho nejhoršího druhu, která zabíjí lidi.

Zatímco naši politici a mediální kanály toto prováděli, propagujíce cizího vůdce jako by byl novou spotřební značkou, ani jeden západní novinář se neobtěžoval udělat rozhovor s Vladimirem Putinem, prezidentem druhé země zapojené do tohoto konfliktu. Většina Američanů nemá ponětí, proč Putin napadl Ukrajinu nebo jaké jsou nyní jeho cíle. Nikdy neslyšeli jeho hlas. A to je špatně. Američané mají právo vědět vše, co mohou, o válce, ve které jsou zapleteni. A my máme právo jim o tom říct, protože jsme také Američané. Svoboda slova je naším vrozeným právem. Narodili jsme se s právem říkat, co si myslíme. To právo nám nemůže být odebráno, ať je v Bílém domě kdokoliv. Ale stejně se o to snaží.

Před téměř třemi lety Bidenova administrativa nelegálně sledovala naše textové zprávy a poté jejich obsah prosákla svým služebníkům v médiích. Udělali to, aby zastavili rozhovor s Putinem, který jsme plánovali. Jsme si téměř jistí, že minulý měsíc udělali přesně to samé znovu, ale tentokrát jsme přijeli do Moskvy. Nejsme zde, protože bychom milovali Vladimira Putina. Jsme zde proto, že milujeme Spojené státy a chceme, aby zůstaly prosperující a svobodné. Cestu sem jsme si zaplatili sami. Nedostali jsme peníze od žádné vlády či organizace, ani neúčtujeme lidem za zhlédnutí tohoto rozhovoru. Není uzamčen za placenou bránou.

Každý může rozhovor shlédnout tak, jak byl natočen naživo bez úprav na naší webové stránce tuckercarlson.com. Elon Musk slíbil, a je to jeho velká zásluha, že tento rozhovor nezablokuje ani nepotlačí, jakmile ho umístíme na jeho platformu X, a za to jsme mu vděčni. Naopak západní vlády se jistě pokusí tento videozáznam cenzurovat na jiných, méně principiálních platformách, protože to je to, co dělají. Bojí se informací, které nemohou kontrolovat. Vy ale nemáte důvod se těchto informací obávat. Nevyzýváme vás, abyste souhlasili s tím, co Putin může říci v tomto rozhovoru, ale naléháme na vás, abyste se na něj podívali. Měli byste se dozvědět co nejvíce a poté, jako svobodný občan, ne otrok, rozhodnout sami. Děkuji.

Rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimírem Putinem bude ke shlédnutí v angličtině na kanále Tuckera Carlsona na platformě X.

Přeložil Jaroslav Pešta