15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

SVĚT: Válka bude

Totiž abych to upřesnil, válka už je. Tím nemyslím to, co se děje na hranicích Ukrajiny. To je jen vřed, který je dobře vidět a kolem kterého poskakují všelijací zaříkávači. Všichni předstírají, že ho léčí, ale zdá se, že to je to poslední, o co jim od začátku šlo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Smatlak 28.2.2022 15:07

A opět se ozval jeden, co to sice asi nic nechápete a to , vy, asi jeden z vás,Konec.

P. Dostál 24.2.2022 17:38

Milý autore, víš kulové. Putin obsazuje Ukrajinu a určitě ne proto, že by ukrajinská vláda byla plná LGBT. Dělám v americké firmě a gender či orientace je něco, na co má každý nárok. Ale že by se tu nemuselo makat jsem si fakt nevšimnul. Jo, brambory pravda nesázíme. Pokud za práci považuješ jen sázení brambor a odlévání hlavní, tak si s Vladimírem Vladimírovičem jistě budeš rozumět, až nás obsadí, protože problém není v LGBT, ale v atomovkách - my je nemáme a on jo.

V. Suchodol 23.2.2022 2:42

Desiva pravda!!!

J. Herink 22.2.2022 11:57

Hezké, zasmál jsem se!;-D;-D;-D

D. Laurencikova 22.2.2022 9:47

A to je moc pekny prispevek, pane Simonek. :-)

D. Laurencikova 22.2.2022 9:43

Ale no jiste. Proc by Putin se svymi mocenskymi choutkami mel zaostavat za novym svazen Evropskych sozialistickych a brzy islamskych republik, kde navic take zavedli kult "trandaku" po americkem vzoru (to jsem zvedava, jak to bude fungovat)? Podivejte se, co se s temi zapadnimi "liberalnimi" Demokraciemi deje, i pohled do Kanady, kde Trudeau prave zavadi despoticke zakony se vyplati. Mne na tom nejvic rusi to porkytectvi, se kterym se zapadni elity vyhlasuji za Dobro a Putina nosi na tabulich jako Zlo. Kazdy "poctivy gauner" je mi milejsi, nez pokrytec, ktery kaze vodu a sam chlasta Beaujolais.

P. Hák 21.2.2022 19:52

Taky mi to přijde. Ale někteří jsou navíc takoví panákoidní, jakoby bez vůle...

P. Jiří 21.2.2022 17:31

Takže milý pan Košíček ví o Přemyslovcích, kteří vůbec neexistovali, že byli otrokáři, a jestliže to ví o pražských knížatech, ze kterých byli Přemyslovci vyrobeni, ať také dle svých informací na německou objednávku uvede jak se tehdejší Pražská knížata stejně jako dnešní Pražáci paktovala bavorským katolickým klérem.

Ovšemže o Anglických Španělských Francouzských a nakonec i Německých otrokářích ani necekne, že jo Košíček?

M. Vojta 21.2.2022 16:03

Řekl bych, že Fiala, Farský, Schwarcenberg, Babiš, Lipavský, Pipekarová- to jsou jen plniči. Plní cizí vůli, někteří opatrně s uzarděním, ti noví už i bez.

M. Vojta 21.2.2022 15:58

Pane Šmatláku, pokud je naše budoucnost taková, že všichni budou pod hřejivou láskou Bruselu psát jako vy, tak takovou budoucnost s díky odmítnu. Děsí mne, že si to možná ani neuvědomujete.

M. Vojta 21.2.2022 15:40

Tak B&B to mají opravdu na minuty, Borise pomalu ale jistě dohání bujaré večírky a Bidena jeho vlastní čas. Ale ve smyslu jízdního řádu války na Ukrajině, to už opravdu zůstává rozum stát. Nejvíc mě překvapuje, že tomu ještě vůbec někdo věří. A pokud jim ty informace připravuje CIA (to jsou ti, jak vodí Koudelku), tak pozdrav bůh. Když jsem sledoval tiskovku z USA, kde se novinář zeptal, zda jsou o chystaném chemickém útoku v Doněcku důkazy, dostalo se mu odpovědi: Na co důkazy, vy nevěříte tajným službám, vy nevěříte naší vládě?

M. Vojta 21.2.2022 15:22

Váš vlastní text je důkazem existence duševní impotence.

M. Vojta 21.2.2022 15:17

A ten Putin je tedy na Wall Street nebo na Rudém náměstí? A říkáte to samé jako ČT, ale jinak? Nebo propagandisté jen nepoznali, že nekecáte a každý by poznal, že kecáte? Ale asi bude suše pravda, že tu knihu radši nepsat, jak je to špatně..

L. Vrána 21.2.2022 13:06

Skvělý článek. naprosto s autorem souhlasím. Díky.

J. Zima 21.2.2022 9:55

Der kalte Krieg mag vorbei sein, ale to už je dlouho a Putin tehdy potřeboval obchodovat s Německem potažmo EU, aby Rusko po Jelcinovské rozkrádačce dal aspoň trochu dohromady. Jen se však oklepal už otevřeně hlásá, že konec SSSR byla chyba a sní o jeho alespoň částečném obnovení.

Je těžko rozhodnout, co je horší. Jestli senilní Biden s tranďákem jako jaderným poradcem a zelenobolševici ve vedení EU nebo Putin a jeho carské imperiální choutky.

J. Zima 21.2.2022 9:41

1) Město Královec založil český král Přemysl II Otakar jako Královec. Königsberg se s něj stal až po ovládnutí toho území Řádem německých rytířů.

2) Enkláva je podle definice území jiného státu, které je odděleno a nemá pozemní spojení s mateřským státem. Tuto definici Kaliningradská oblast splňuje. Dalšími příklady mohou být Gibraltar nebo Ceuta a Melilla. Podněstří oficiálně není součástí Ruské federace, takže to podle definice enkláva není, ale fakticky je Rusové kontrolují.

I vám by doplnění znalostí prospělo.

J. Svarda 21.2.2022 9:24

Pane Vlku, držíte si perfektní schopnost charakterizace. Co slovo to sedí.

M. Moravcová 21.2.2022 9:03

Tleskám a volám bravo. To, co se tady v diskusích snažím už delší dobu říct svým nedokonalým způsobem jste vyjádřil velmi přesně, se zkušenostmi, bez servítků. Děkuji mnohokrát. R^R^R^

P. Černý 21.2.2022 8:02

R^

J. Kraus 20.2.2022 23:48

Byl jsem ve čtvrtek v hospodě s bývalým kolegou, narváno víc než před "pandemií". Jeho líčení vývoje v jedné z několika světově největších firem v jistém elektrotechnickém oboru bylo, musím to slovo použít, takřka neuvěřitelné. Oni ti progresivisté už převzali i výrobní firmy a mladší to považují za normu. Přitom tyhle západní firmy ovládají světový trh jen díky tomu, že mají vše certifikované a nějakou Čínu, která je už technicky před nimi, k certifikaci nepustí. Je to dožívání bez naděje na obrat.

Kolega dopil a odešel, jezdí si pro něj manželka a ta mě nemusí vidět. Vracím se z WC a zastavuje mě servírka, že posadila k mému stolu "krásnou slečnu", jestli mi to nevadí. Přicházím ke stolu a ostře do očí mi hledí, jak to nazvat, aktivistka. Za normálních poměrů by to mohla být celkem příjemná drobná blondýnka, vlasy sčesané dozadu, nenalíčená. Odpovídám jí že nevadí, že jen dopiju a odejdu. Nastal vnitřní boj zda ji oslovit či ne, v duchu si představuju průběh rozhovoru, po třech pivech jsem schopný mluvit s kýmkoli o čemkoli, slečna mezitím vybírá z jídelního lístku. Přichází servírka a týž ostrý upřený přidrzlý pohled. Dvakrát jsme se setkali očima, ano, nevypadám zřejmě příliš divoce a agresivně jako opilci kolem. Kdo jsem? Vše vyřešila doga či co to bylo, u vedlejšího stolu. Oči se mnou ve stejné výšce, já sedě a ona stoje mi dokázala olíznout celý obličej. Přišla k ní matka se dvěma synky, dva a tři roky, a aby si pohladili pejska. Bylo veselo a moje společnice se (jediná) začala nahlas smát s ústy otevřenými jako v americkém seriálu. V tu chvíli jsem s ní skončil, protože kdybych navázal řeč, určitě bych jí taky řekl, aby se zkusila chovat přirozeně. Lomcovalo to se mnou, byl by to adrenalin, ale slečna naštěstí začala mlátit do mobilu. Dopíjím, vstávám, uctivě se ukláním a loučím se, slečna s hlavou v mobilu řekla něco na půl huby. Chtěl osud to setkání, abych jí nasměroval trochu jinam, abych pomohl jí i světu? Selhal jsem? To se dozvím až na druhém břehu.

J. Vágner 20.2.2022 22:57

Rozvést a podrobnosti, by byly v článku strašně zajímavé. Někdy nenápadné změny jsou důležitější, než vyhlášení války. Končí to, na čem náš svět stál?

J. Vágner 20.2.2022 22:50

Kdyby Sam zpívala Hare Krišna, fakt mu budu u cesty tleskat. S kým šuka je bytostně její věc. Klidně ať to dělá uprostřed Wall Street, abych pojmenoval současný ekvivalent Krasnoj Plosčadi. Ale jako americký vysoký státní úředník nás posílá spolu s celou středo východní Evropou directly do náruče Putinovi. Ty vogo, mohl bych napsat knížku proč to není dobře a na rozdíl od současných propagandistu z ČT by každý poznal, že nekecám a vím o čem mluvím. Jenomže jak je to špatně, je to suše pravda.

P. Černý 20.2.2022 22:48

A bestie z CIA vám sedí víc? Aspoň já mám pocit, že se ta organizace motala u většiny barevných převratů včetně toho ukrajinského, že se přitom obvykle spřáhla s tou nejodpornejsi sebrankou, která byla k mání, a že to dost často skončilo masakrem.

Ale mohu se mýlit. Třeba jsou to altruisti, kteří zachraňují životy a pomáhají mládeži a těhotným matkám.

I. Simonek 20.2.2022 22:28

Pane Vlk, vsechno sedi. Osobne mohu potvrdit ze na ostrove Wrangell, jihovychodni Aljaska, zacinam premyslet o vykopavani brambor uz ve stredu. Za 54 let v USA jsem nikdy v potravinovem obchode nevidel poloprazdne regaly dokud se podfukem nedostal k voji Biden. Od te doby oba nase supermarkety vypadaji vice a vice jako "u snedeneho kramu". US kontinentalni distributori potravin jednoduse prestavaji dodavat co je objednano protoze to nemaji. Biden 20 je horsi svinstvo nez Covid 19.

J. Vágner 20.2.2022 22:27

V estonské rozvedce stoprocentně nejsou všichni idioti. A stejně to napsali. Neznám mechanismus jak se dnes takovéhle úkoly zadávají, ale je to minimálně stejně účinné, jako když KGB úkolovala STB.

I. Simonek 20.2.2022 22:08

R^

O. Zuckerová 20.2.2022 21:23

Všechno vzniklo z toho, že Biden(proč mi to jméno automatický korektor červeně vlnovkuje? To mám napsat bidet?) je naprosto mimo mísu, kdyby byl prezidentem Trump, nikdy by k této situaci nedošlo!

P. Vandas 20.2.2022 21:00

Naše vláda a Senát šturmujou na Rusa a to mi dělá vrásky, neb s takovou politikou hrubě nesouhlasím. :-):-):-)

J. Jelínek 20.2.2022 19:50

Nepíšu blbě, píšu tak, že se Vám to nelíbí, s tím nic nenadělám. Nesnáším, když se mě někdo snaží vnutit roli rusofoba jen proto, že nemám rád tu kágébáckou bestii v Kremlu a jeho podržtašky. Ruský národ s tím nemá co dělat.

M. Pivoda 20.2.2022 19:50

Zpráva z dnešních Lidových novin

Zájezdy do léta ještě podraží. Last minute pobytů bude málo, spousta hotelů hlásí vyprodáno

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/leto-dovolena-more-pisek-slunce-teplo-last-minute-pobyt-hotel-ubytovani-zajezd-cestovni-kancelar.A220220_182424_ln_ekonomika_rkj