17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

SVĚT: To by bylo, aby se to nepovedlo

Bělorusko a Finsko mají něco podobného. Určitou část své existence byli součástí Ruska a Rusové dodnes litují, že to tak už není. Politicky se to pak začalo lišit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Forman 22.1.2021 8:04

Máte aj iný zdroj, ako tiežo drísty z AERONETU ;-D

Kauzy Aeronetu

Většinu uveřejňovaných zpráv nelze nijak ověřit, často se jedná o spekulace a těžko ověřitelné zprávy popisující události z prokremelského pohledu.[13][14] Anonymně byl publikován například článek o protestu Chci si s vámi promluvit, pane prezidente proti prezidentu Zemanovi z roku 2014, ve kterém se tvrdilo, že šlo o podvratnou akci pražské ambasády USA.[15] Podle Respektu vedlo přejímání této informace dalšími médii až ke konfliktům v diplomatických kruzích, kdy americká ambasáda musela vysvětlovat, že žádné protesty neorganizovala.

Aeronet.cz publikoval například také nepravdivou informaci o přítomnosti 2 200 vojáků NATO v děbalcevském kotli na frontové linii rusko-ukrajinském konfliktu, kterou ve stejné době šířil také český komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf.[16]

Na počátku roku 2018 před prezidentskými volbami Aeronet zveřejnil zprávu, že George Soros a Karel Schwarzenberg shromažďují na účtě v UniCredit Bank finanční prostředky, určené pro na podporu protikandidátů Miloše Zemana. Zmíněné osoby i banka označily toto tvrzení za výmysl.[1

J. Forman 22.1.2021 7:59

Nikdy som nevolil Matoviča. Dezolát je človek, ktorý rád konšpiruje popiera všeobecný chod sveta a opiera sa o pofidérne blogy na internete a FB skupiny. Spravidla sa jedná o absolventa Vysokej školy života. Prípadne neuznaného "intelektuála" bez nejakých väčších úspechov v reálnom živote.

V. Čermák 21.1.2021 23:01

Nad 50%, odhaduji...;-D

V. Kún 21.1.2021 22:45

Dobře napsáno, pane Vlku. A pracujete s fakty. :-) R^

J. Vosicky 21.1.2021 22:26

To, ze imperialiste potrebuji postavit rakety blize k ruskym hranicim, originalni neni. To tu uz bylo 1000x.

Nepotrebuji - maji dokonce i ponorky !

J. Vosicky 21.1.2021 22:16

Obrovske falsovani se ani nekonalo. On ty hlasy jednodusse ihned spalil a pak si sifry cucal z prstu.

J. Vosicky 21.1.2021 22:11

Putin nema moc ?? Vzdyt uz slibil Lukasenkovi, ze se muze spolehnout na bratrskou ruskou pomoc!

S. Ševeček 21.1.2021 21:39

a jaké číslo je podle vás správné ?

P. Novotný 21.1.2021 20:51

Ronald Reagan v rozhovoru z roku 1975: "And what is fascism?” Reagan said. “Fascism is private ownership, private enterprise, but total government control and regulation. Well, isn’t this the liberal philosophy?" https://www.cnsnews.com/mrctv-blog/michael-w-chapman/ronald-reagan-fascism-isn-t-liberal-philosophy

D. Stirsky 21.1.2021 19:53

Přečtěte si Zweigovo "Svědomí proti násilí." Píše tam, že lidé typu Lukašenka se nespokojí s, co já vím, 55 %. Oni požadují 99,99 %.

V. Čermák 21.1.2021 19:20

Ani moc ne...;-D

V. Čermák 21.1.2021 19:19

Celkem dobrý článek. Možná volby nefalšoval ani sám Lukašenko, ale jeho příliš ideologicky oddaní soudruzi, kteří to přehnali. Je taky ale fakt, že Lukašenko je tam dlouho a mnozí jsou už na něj alergičtí a podobu s Ukrajinou si nechtějí uvědomit...;-D

V. Hodorka 21.1.2021 19:17

Boze muj, ten clanek je, ale paskvil. Plete vse dohromady.

P. Moravčík 21.1.2021 18:45

Pred chvíľou som našiel zdroj pozoruhodného výrazu - dezolát. Vidím, že ste Matovičov človek, tak to snáď uzavrieme. S vypatlancami a trollmi sa nezvyknem baviť. Ale skúšajte ďalej, tým skôr ak ste rodený Boháček, milý Forman, možno u niekoho uspejete :-P;-D.

J. Forman 21.1.2021 17:59

Znovu, kopec prázdnych rečí bez jediného dôkazu. Odkazujete sa tu na nejaké obrázky z TV a Trumpove donekonečna sa opakujúce klamstvá. Ja na rozdiel od Vás dám regulárny priklad. Voľby na prezidenta SR v Petržalke, najväčšom urbanizovanom sídlisku v SR so 100 000 obyvateľmi. vyhrala Čaputová so ziskom 72% percent. Pritom jej protikandidát Šefčovič nebol zďaleka taký pofidérny kandidát pre vzdelanú populáciu ako Trump. Pritom na celom slovnesku to bolo viac menej 50/50. Čiže áno aj keď je to zjavne máte problém pochopiť, tak jedna miliónová aglomerácia so vzdelanou populáciou môže otočiť priebeh volieb. Páčiť sa Vám to nemusí, ale aspoň by ste to mohli uznať.

https://volby.sme.sk/prezidentske-volby/2019/vysledky/bratislavsky-kraj/bratislava-v/bratislava-petrzalka

J. Plzák 21.1.2021 17:30

Bodejť by toho neměl Vlk dost. Já toho mám taky dost. Kdejaký hňup píše o Lukašenkově zvrhlosti aniž by tam byl, někdy si něco běloruského přečetl, či s někým odtamtud mluvil.

Jediným zdrojem jsou naše media a o těch není nutno pochybovat. Tito zloduchové píší a jinak rozšiřují, co je jim Unií nařízeno.

To není obdiv Lukašenka, to je jen opovržení našimi blby publicisty.

P. Brich 21.1.2021 17:08

No, moc bych za to nedal:-(

Z. Pícha 21.1.2021 16:18

Já bych řekl, že toho má už dost Vlk.

A. Renjascu 21.1.2021 15:53

řečeno, aby nefotografovali, nenatáčeli, ani nepoužívali jiné prostředky k získání důkazu o volebním procesu, na základě pravidla státní volební rady. Toto pravidlo je v rozporu s duchem a účelem volebního zákona.

Tolik tedy oficiální senátní zpráva, která je asi jedním z posledních pokusů zvrátit stávající tristní situaci. Zatím se však nikdo neodvážil dosavadní prokázané volební manipulace prošetřit.

A. Renjascu 21.1.2021 15:52

sledně ověřovány podle zákona o procesu hlasování nepřítomných.

Volební pozorovatelé v noci voleb vypověděli, že si všimli, že hlasovací lístky nejsou zajištěny, že se nepoužívají pečetě a bezpečnostní značky a že návazný kontrolní řetězec byl často laxní nebo neexistující. Během procesu přepočítání sledovaly monitory podobné vzorce nezabezpečených hlasovacích lístků, které měly porušené pečeti a případy hlasovacích lístků, které ležely hodiny nebo přes noc na nezabezpečených místech. V těchto případech nebyl dostatečně prosazován zákon; jednalo se o nedbalou manipulaci s hlasovacími lístky, úmyslné zakrytí hlasovacích čísel pracovníky, nedostatky při procesu přepočítávání, nedbalé zacházení s vojenskými hlasovacími lístky a nezabezpečené údaje v noteboocích a flash discích. Podle předloženého svědectví došlo také k mnoha selháním zařízení, kdy hlasovací lístky neprošly strojem a jindy byly hlasovací lístky započítány více než jednou.

Velké množství svědectví podpořilo důkazy o koordinovaném úsilí zabránit transparentnímu procesu pozorování sčítání hlasů během průběhu voleb v nepřítomnosti a v noci voleb. Svědci během přepočítávání vypověděli o nepřátelství vůči republikánským pozorovatelům – orientační značení nebylo k dispozici, dveře byly zamčené a republikánští pozorovatelé byli posláni domů brzy nebo dostali podřadné úkoly.

Monitory po celém státě byly často umístěny nepřiměřeně daleko od sebe – některé sociální distancování bylo pochopitelné, ale monitory byly zablokovány tak, aby na ně nebylo možné vidět, aby nebylo vidět, co bylo napsáno na hlasovacích lístcích, neexistoval zde jakýkoli smysluplný způsob, jak zkontrolovat sčítání nebo zkontrolovat, zda to, co bylo počítáno, bylo skutečně přiděleno správnému kandidátovi. Rovněž nemohli pozorovat, co bylo vloženo do systému ARLO, ani jim nebylo umožněno nahlédnout na počty, které byly vloženy do ARLO. Místo toho jim bylo řečeno, že tato čísla budou sečtena a vrátí se do úřadu ministra zahraničí. Bylo jim také ře

V. Petr 21.1.2021 15:49

A kdo brání Bělorusům? Putin nemá moc jim diktovat!

A. Renjascu 21.1.2021 15:49

Senátní výbor za stát Georgia vypracoval ke zmanipulovaným volbám zprávu, která by ještě mohla s výsledkem poněkud “zamíchat”. Senátní výbor státu Georgia zveřejnil zprávu o volebních nesrovnalostech a dost možná podvodné činnosti, pokud jde o sčítání hlasů. Senátoři naslouchali svědkům, kteří říkali, co viděli, a dalším důkazům, které zpochybňují konečný výsledek voleb. Hlasovali proto pro zrušení certifikace voleb ve státě Georgia.

Georgia vykázala více než 16 000 hlasovacích lístků navíc. Tedy jen tolik hlasů navíc, aby se Biden dostal do čela o 12 000 hlasů. Ve Fulton County vyhodili zástupci demokratů republikány a tisk, přičemž prohlásili, že té noci skončili s počítáním. Jakmile byl “čistý vzduch” vytáhli kufry plné hlasovacích lístků a začali s nimi manipulovat.

Výbor napsal 15-stránkový přehled, který byl velmi kritický k celému volebnímu procesu. Po vydání zprávy zjistili, že bratr SOS Brada Raffenspergera Ron pracuje pro Huawei Enterprise Storage Solutions se sídlem v čínském Shenzhenu, jde o čínskou vládní společnost.

3. listopadu 2020 byly volby chaotické, proto všechny hlášené výsledky musí být považovány za nedůvěryhodné. Podvýbor, který vyzpovídal svědky pod přísahou, obdržel jejich místopřísežná prohlášení. Podvýbor se na základě výpovědí dozvěděl, že k zajištění hlasovacích lístků nebyly použity řádné protokoly po celou dobu voleb; po otevření hlasovacích lístků před volbami a během přepočítávání hlasů. Podvýbor vyslechl svědectví, že je možné, nebo dokonce pravděpodobné, že do skupiny hlasovacích lístků, které byly započteny do hlasování, byl zařazen velký počet podvodných hlasovacích lístků; neexistuje žádný způsob, jak vysledovat hlasovací lístky poté, co byly odděleny od místa původu. Podvýbor vyslechl svědectví o nedotčených hlasovacích lístcích, jejichž původ vypadal podezřele nebo které nebylo možné ověřit, ale také o neschopnosti volebních pracovníků, rozlišovat mezi zkušebními hlasovacími lístky a hlasovacími lístky nepřítomných. Podpisy nebyly dů

V. Petr 21.1.2021 15:48

Musel byste ovšem prokázat obrovské falšování voleb v Bělorusku. Je nicméně pravděpodobné, že NĚKTEŘÍ Bělorusové mají Lukašenka dost...

A. Renjascu 21.1.2021 15:44

V americkém státě Georgia se vyšetřovací komisi Republikánské strany podařilo získat svědectví jedné z volebních komisařek, která naživo ukázala a popsala, jak se v Georgii pomocí softwaru Dominion falšují volby. Naživo předvedla věci, ze kterých vstávají lidem hrůzou vlasy na hlavě. Systém funguje tak, že moderuje každý oskenovaný volební lístek a vyhodnocuje na něm validitu a správnost údajů. Jenže, citlivost tabulačního softwaru lze úmyslně nastavit tak, aby zadržoval de facto každý volební lístek. Můžete si to představit jako Akismet plugin, který zadržuje diskusní komentáře pro ruční schválení administrátorem. A tohle právě funguje stejně. Tabulační software se nastaví tak, že citlivost je tak vysoká, že zadrží prakticky všechny hlasy. A teď se ptáte, k čemu je to vlastně dobré? Zadržené hlasy mohou volební komisaři pohodlně měnit a přepisovat v počítači na softwaru Dominion.Tohle je důležité. Za normálních okolnosti, pokud tabulační software není nastaven na vysokou citlivost detekce chyb a nesrovnalostí ve volebních lístcích, tak prostě hlasovací lístek vyhodnotí, započte označené hlasy a tím to hasne. Jenže, k takto započteným hlasům už nemá nikdo přístup, nedají se měnit, resp. dají se měnit, ale hrozí tím nesrovnalosti a pozdější problémy s poklesy již připočtených hlasů ve veřejných databázích, které průběžně přebírají výsledky voleb ze systémů Dominion. To potom vede k bizarním událostem, kdy najednou na televizní obrazovce vidíte, že kandidátovi najednou ubylo 500 nebo 700 hlasů, někdo mu je vzal, případně jeden kandidát 700 hlasů ztratí a druhý kandidát 700 hlasů v ten samý okamžik dostane. Tomu se říká překlápění hlasů. A toto je právě nežádoucí při falšování voleb. Takže Dominion vymyslel systém tzv. přesnosti vyhodnocování oskenovaných lístků. Když systém vyhodnotí, že třeba volič omylem zaškrtl více jak jednoho kandidáta ve volbách, kde lze volit jen jednoho kandidáta, tak systém lístek zadrží a pošle v počítači k tzv. přezkumu.

A dokud volební komisařka přezkum neproved

J. John 21.1.2021 15:39

Jen se obávám, že u nás Opo-Demo-Blok a nově utvářené účelové koalice již koupily licenci na zajištění volebního vítězství od amerických demokratů.

O. Mayer 21.1.2021 15:37

.. a nepřipustil byste přece jenom alespoň v koutku duše, že by to taky mohlo být tím že Bělorusové už prostě mají Lukašenky dost (a to i bez těch vašich pokrokářských rejdů)? Bůhví, že důvodů k tomu mají opravdu hodně.

PS: se divím, že jste do toho nezamíchal taky soroše

J. Pankovic 21.1.2021 15:36

Vàs plati Śustrovà??

A. Renjascu 21.1.2021 15:32

Myslím, že máte zbytečné starosti o mé matematické schopnosti, rozumím problematice lidnatosti volebních okrsků. Problém je v tom, že aby Biden vyhrál stát s pouhými 17% vyhraných okrsků a vytvořil tak ojedinělý nedostižný světový rekord, tak by v těchto okrscích museli žít úplně jíní lidé než ve zbytku státu a navíc by tam musel získat naprosto drtivé vítězství. Takže ano je to možné, tak jako je možné, že vyhrajete v příštích dnech pětkrát za sebou eurojackpot, ale jakou máte reálnou šanci si jako skvělý matematik odpovězte sám.

J. John 21.1.2021 15:28

Finové po kapitulaci museli vyměnit více území - za nevýhodnějších podmínek, než nabízel Stalin před válkou. Finsko se stalo od cca r. 1809 součástí Ruské říše. V té době se stavěl i průmysl, vč. zbrojovek v Petrohradě. Stalin nabídl větší územní zisk Finsku, než sám chtěl po Finech. Cílem byla obrana strategického průmyslu - Petrohrad by byl z předválečné hranice na dostřel. Finům bylo jasné, že se přesile neubrání, ale dali pořádnou lekci sssr. Naučili je válčit v zimních podmínkách. Nicméně pak odmítli vojensky podpořit Německo - měli dostatek rozumu. Podrobněji třeba na wiki.

J. Forman 21.1.2021 15:16

A toto je ďalšia vec, čo sa mi na Vás dezolátoch páči a pravidelne sa to u Vás opakuje. Napriek tomu, že ste to Vy, ktorí popierajú výsledky volieb a teda MALI BY STE UKÁZAŤ dôkazy, ktoré to podporia, tak žiadate odo mňa, aby som Vám dával dôkazy, že voľby neboli sfixlované ;-D To Vás tieto techniky komunikácie učia na Vysokej škole života - Odbor - Dezolátstvo? :-P