24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

SVĚT: Pro migraci, nebo pro Rusko?

Před týdnem odhalila izraelská tajná služba Šin Bet plán Hamásu provést útoky v Izraeli pomocí pacientů z Gazy, které Izrael z humanitárních důvodů léčí ve svých nemocnicích; arabští pacienti trpící rakovinou byli získáni k bombovým útokům proti doktorům v Izraeli, kteří je léčí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 11.12.2018 13:56

Re: Zatímco obavy z Ruska

Ty ruské tanky v našich městech v 1968 byly " domněnky " soudruhu Zingo ? A těch 21 let jejich poručníkování v naší - prý svobodné zemi, byly také " domněnky "?

Říkáte - " Tak to vidí "obyčejný člověk" - to by bylo s naší zemí a lidmi v ní žijícími hodně špatné, kdyby to tak podle vašeho vyjádření lidé viděli.. S tím se ale vy vůbec nezabývejte, vy jste tady za exota již dlouho..

P. Zinga 11.12.2018 16:00

Re: Zatímco obavy z Ruska

\Fridrichu, umíte číst? Už jsem zde několikrát psal, že jsem v žádné komunistické strany nebyl. A teď k věci" Rusko není komunistický Sovětský Svaz a Vaše názory čerpáte z Goebelsovy příručky propagátora.

Ale nejste sám, jestli Vás to potěší. Exotem, který vybočoval, jsem celý život, pro mne to je normál.A jsem na to hrdý.

J. Kombercová 11.12.2018 16:41

Re: Zatímco obavy z Ruska

Pro Rusko jsme pořád zájmovou oblastí. A Rusové jsou pořád krmení tvrzením, že nás v 68. zachránili před kontrarevolucí a spáry Západu. Rus lže, kudy chodí.

Jsem euskeptička a trošku rusofobka. Ne že bych Rusy nenáviděla, to ne, ale nemusím je a nemusím být znovu pod jejich vlivem, toho už bylo na jeden život až moc.

A hrdý Budžes zvítězil. :)

J. Ráž 11.12.2018 10:39

Dobrý článek

plný zajímavých myšlenek.

Převezmu z něj do svého slovníku výraz "kulturní snobismus", který vyjadřuje přesně duševní pochody lidí podporující evropskou dekadenci.

I. Hendrych 11.12.2018 9:51

No comment

Zvoleni Trumpa může mít jediný pozitivní dopad.... srazit rusáky na kolena stejně jako to udělal Reagan. Uzbrojit doslova a písmene.

Š. Hašek 11.12.2018 10:15

Re: No comment

No, nějak Rusko na kolenou nevidím. A nechci vidět.

A dejte se do toho, dostat Rusko na kolena, začněte nějakým bleskovým tažením ....... možná budete do jara zas doma. V rakvi, jak chlapci od Berlína po Stalingradu. Langšádlová Vám uplete teplé ponožky.

Už to je "okoukané", nezdá se Vám?

J. Jurax 11.12.2018 11:29

Jojo, a nabouráte křehkou rovnováhu a posílíte Čínu.

Složité problémy mají nejméně jedno jednoduché, každému pochopitelné, avšak špatné řešení - to je přírodní zákon, formulovaný jistým Murphym.

V. Novák 11.12.2018 16:13

Připomíná mi to vtip, ze začátku 70. let.

Kdosi mohl vyslovit tři přání a přál si, aby k nám přišli Číňani. A to třikrát. Na dotaz, co to má mít za smysl, odpověděl, že by táhli 6x přes Rusko.

Mladým (vyskytnou-li se) připomínám, že to byla doba masité Kulturní revoluce a bojů na Ussuri. Když jsem ten vtip vykládal v 90. letech, mladí nebyli schopní pochopit, co to bylo za dementa, který by si přál Maovy Číňany v Česku...

J. Jurax 11.12.2018 20:38

Re: Připomíná mi to vtip, ze začátku 70. let.

No jo, ono znalostí moderní historie dnešní mládež nevyniká, takže pointu nemá šanci pochopit.

V. Podracký 11.12.2018 13:25

Re: No comment

Srazit Rusáky na kolena je přání lidí, kteří o dnešním světě nic neví a bojují minulé války, případně se mstí za příkoří, která už nikdo nevnímá. My bychom na tom nevydělali. Mezinárodní kapitál by ovládl ruské přírodní bohatství a jinak by se nic nezměnilo. My tím napomáháme někomu, kdo nám sni nepoděkuje. Staneme se zase jen "užitečnými blbci" ve válce jiných zájmů.

F. Navrátil 11.12.2018 9:46

Nechce se vám řešit problém? Obviňte Rusko!

Domnívám se, že autor má poněkud rozostřené vidění, když jedním dechem mluví o migraci jako fenoménu vyvolaném Ruskem. Rusko nikoho nenutí přijímat pitomé zákony, které vycházejí imigraci vstříc. Rusko nebombardovalo Jugoslávii a nevytvořilo dvě islámská předpolí v podobě samostatných států Kosova a Bosny. Rusko nebombardovalo Lybii a nenechalo zavraždit tamního prezidenta, který bránil subsaharské imigraci. Rusko nezaútočilo na Irák a nenechalo zavraždit tamního prezidenta a nevytvořilo podmínky pro vznik Islámského státu. Rusko necvičilo, nevyzbrojovalo a nefinancovalo džihádisty v Sýrii, aby dosáhlo opakování osvědčeného scénáře z Libye a Iráku. Takže to nebyla ruská politika a ruské pozvání pro islámské nelegály, které zamořilo Evropu. Rusko má při obhajobě svých velmocenských zájmů na svědomí radu darebáctví, ale islámská invaze mezi ně nepatří. Spíše bych ukázal na naše věrné politické a vojenské spojence, arabské feudální despocie. A zejména neskonalé blbosti europolitiků, kteří nejsou schopni pochopit dosah svého destruktivního chování.

O. Dvořák 11.12.2018 9:52

Re: Nechce se vám řešit problém? Obviňte Rusko!

O žádném "pozvání pro muslimské nelegály" nevím. Věta "To zvládneme" nebyla ani pozváním, a neříkala ani nic o muslimech ani o nelegálnosti.

Š. Hašek 11.12.2018 10:10

Re: Nechce se vám řešit problém? Obviňte Rusko!

Samozřejmě. Aha. Angela Šílená pozvala " jenom pracující lid Afriky".

R. Langer 11.12.2018 13:14

Re: Nechce se vám řešit problém? Obviňte Rusko!

Tak určitě! A vůbec nikdo na to vlastně neslyšel, že? :-D

Š. Hašek 11.12.2018 10:10

Re: Nechce se vám řešit problém? Obviňte Rusko!

Přesné, pane Navrátile.

A. Alda 11.12.2018 9:24

Ten druhý odstavec Vašeho pojednání

je vskutku vynikající. Sňav klobouk, tleskám vstoje.

V ostatním jsou však Vaše vývody značně zmatené, až kontradiktorní. Například netuším, zda si myslíte, že Rusko je levicové nebo feudální. Tvrdíte obé, ač to možné není. A takových podivností máte ve svém článku přemnoho.

Ovšem ten druhý odstavec je skutečně excelentní.

O. Dvořák 11.12.2018 9:19

Vy tvrdíte

že je třeba se bát Ruska stejně tak jako migrace. A není to náhodou naopak? Že hrozba ve skutečnosti není ani jedno?

V. Braun 11.12.2018 9:14

Článek jako tekuté písky

Přemýšlel jsem jak na takový článek reagovat. Článek je ralativně dlouhý, ovšem na argumenty je hodně chudý, převládají s názory. Jak s takovým článkem polemizovat, říci, že já mám názory jiné?

No nic. Co mi na článku asi nejvíce vadí je autorovo jednostranné obviňování ze stádnosti. Stádní jsou všichni, kteří mají jiné názory než autor. Proč nejsou stádní ti, kteří mají stejné názory jako autor autor již neříká. Dále jsou v článku uměle vytvářeny kategorie lidí a lidé to těchto kategorií takto uměle zařazení jaou pak paušálně odsouzeni. Možná se to někomu líbí, zejména pokud je v kategorii, která není autorem odsuzována. takovým lidem bych rád připomněl, jak se jim líbí když jsou na druhé straně, označováni třeba za nekritické stádo volící ...., případně za agenty Kremlu. Osobně bych doporučoval méně demagogie a více kritického myšlení, na všech stranách.

J. Pokoutný 11.12.2018 9:08

Naprostý souhlas

K. Janyška 11.12.2018 8:51

Nikde nejsou normální lidé. Nikdo z vás, a z nich, neznáte

kompozitivní teorii, tedy ani nevíte co je to lidský svět ve skutečnosti. Že je spontánním řádem a to má doslova kruciální význam pro pochopení toho, co se vlastně v lidském světě děje... Dzp.

J. Schwarz 11.12.2018 8:49

Bylo by zajímavé

si všimnout, čím se vlastně všichni ti "vzdělaní, progresivní mladí lidé" živí. Zjistíme, že se jedná dílem o pusté žvanění které by krom státní správy / čert ví proč / nikdo nepostrádal, o "dělání zábavy" v kultůře, "páchání dobra" v nějaké neziskovce popřípadě "výuku" módních "oborů" na některé z humanitních fakullt...

A. Alda 11.12.2018 9:26

Státní správa by je ráda postrádala též.

Leč každý ouředník se bojí, že bude vláčen tiskem.

F. Houžňák 11.12.2018 8:38

A Guttmann je nemlich stejný jako ty jeho "dvě skupiny",

protože pro něj ten, co nechce hromadně dovážet muslimáky do Čech, je okamžitě primitivní Putinův agent, co chce věnovat Čechy Rusku. Samozřejmě Guttmannovi se to z Izraele dobře poučuje, co máme my v Čechách dělat a co jsme za lidi.

P. Portwyn 11.12.2018 8:38

Zbytečná polarizace

Celý broblém je klasickou ukázkou falešné dichotomie - ať už "Pro migraci nebo pro Rusko", či "Pro migraci, nebo proti Rusku?".

Západ si za migraci může sám. Unijní "left-lib" elity jsem za Putinovy agenty kdysi prohlásil taky, ale z legrace; říkal jsem si, že takovou pitomost přece nikdo nemůže myslet vážně. No, jak je vidět...

Ano, v reakci na propagandu prostý lid v Čechách zhusta projevuje větší sympatie k Rusku. Je to však ze stejného důvodu, jako kdysi nekriticky obdivoval USA, na které pomazané hlavy v televizi a Ruďasy kydaly hnůj. Jde ale pouze o reakci. Nevím o nikom, kdo by se chtěl odstěhovat do Ruska. Nevím o nikom, kdo by chtěl obsazení ČR a její likvidaci.

(Vím sice o lidech s českým občanstvím, kteří veřejně napsali, že by zlikvidovali ČR a udělali z ní protektorát EU nebo Německa nebo kohokoli, jen aby ti hloupí a zlí Češi dostali za vyučenou, ale to je jen nenávist k vlastnímu, se zahraničím to nesouvisí.)

P. Portwyn 11.12.2018 8:39

Re: Zbytečná polarizace

Ruďasu... Nevím o nikom z nich...

A. Alda 11.12.2018 9:27

Výborně.

Nemohu nesouhlasit.

J. Jurax 11.12.2018 11:17

Mohu souhlasit ...

L. Bouše 11.12.2018 8:30

Autore, co takhle přestat

hibernovat a probudit se. Dnešní obrozené Rusko není dávno zaniklý židobolševický SSSR.

Brežněv už umřel a komunisti jsou v Rusku zcela okrajovou stranou s nepatrným zastoupením v parlamentu.

Vzhledem k neomarxistickému a fašistickému šílenství Západu je Rusko jedinou normální zemí ze světových relevantních velmocí.

Zajímavé, že jihoafričtí farmáři nehledají svobodu v západní Evropě ale v Rusku.

A. Alda 11.12.2018 9:30

A přitom pocházejí

z Holandska a jejich jazyk je germánský. Vskutku zajímavé, že se uchylují zrovna do pravoslavného a slovanského Ruska.

O tom byste mohl napsat článek, máte-li dostatek informací. Bylo by to jistě zajímavé.

P. Zinga 11.12.2018 11:55

Re: A přitom pocházejí

Já mám informace o tom, že tam byli se rozhlédnout a s nabídnutými podmínkami byli spokojeni. (Daně atd.)

Jinak jsou v Rusku holandský a německý "zemědělci", obhospodařující stovky hektarů polností a viděl jsem několik reportáží, kde se vyjadřují pochvalně.