22.4.2024 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

SVĚT: Přemnožení, migrace a humanrightismus

Před 50 lety vyšla kniha Biologická časovaná bomba amerického biologa Paula Ehrlicha. Stala se bestselerem, ale světoví vůdci si nebezpečí spojená s přemnožením lidstva nijak k srdci nevzali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 30.3.2018 18:22

Nebude existovat žádný vztah

mezi budoucími Němci a německou minulostí - https://gefira.org/en/2018/03/26/do-germans-still-belong-to-germany-in-the-near-future/

Demografie budou rozhodovat o historii světa - https://www.youtube.com/watch?v=pOKZQrgLEbg

K. Janyška 30.3.2018 20:57

Re: Nebude existovat žádný vztah

Ne, vždy jen civilizace obchodem a spontánní řád lidského světa. Nic jiného a nikdo jiný... Dzp.

J. Kanioková 30.3.2018 18:20

"Přemnožení kulturních elit v rozvinutých zemích"...1***

K. Janyška 30.3.2018 16:36

Jednou z vlastností spontánního ádu lidského světa je také

kalkulace v životech. Lidí bude tolik, kolik on určí. Když je co dělit a dědit, je to dobrý. Když se jen prcá bez dalšího, je to špatný. Musí se čekat, až porodnost těch, co dnes nic nemají, bude takto regulována...Dzp.

J. Cervenka 30.3.2018 15:01

cisla:

Ustav pro Vyzkum Populaci v Australii zjistili, ze v Africe dale poroset skoro exponencialne populace, tak za mene nez jednu generaci dosahne 1.5 bilionu(miliard). A z techto 34% pohlasilo,ze chteji emigrovat. Vzit tuzku a vypocitat: 1/2 si to rozmysi, z nich 1/2 jsou zeny tem se to nedovoli, z nich 1/2 se to nepodari. Test poctarum: kolik jich prijde do Evropy, kdyz zlocincum jako Merkelova se dale dovoli vladnout ??

S. Donát 30.3.2018 15:44

Re: cisla:

Jestli se budou dál množit jak králíci, záleží i na nás.

V. Lunák 30.3.2018 14:53

To je mimořádně hloupé i na NP

P. Ehrlichovi se velké pozornosti nedostává, protože v zásadě žádné z jeho predikcí se nerealizovaly. Naopak ve své době se mu i z politických kruhů jisté pozornosti dostávalo.

Na kolika místech planety se praktikuje kanibalismus? Co je to za debilní příměr?

Katolická církev má dodnes v zásadě rezervovaný vztah k plánování mateřství. Žádný rozdíl v pohledu na Západ a zbytek není a neexistoval. Co je to politika jednoho dítěte na Západě?

Uvedená ekologická rizika v textu se snad týkají činnosti bohatých ekonomik, o čemž nakonec psal i ten zmiňovaný Ehrlich. Proč to autor používá potom (ve stejném odstavci), co se snaží poukázat na problémy expanze populace méně rozvinutých zemí, je opravdu záhadou.

Že by se Západ nevměšoval do činnosti některých místních Caligulů, o tom skutečně nic nevím, vzhledem k tomu, že jich celou řadu sám instaloval, ať již v Africe, Asii či Střední a Jižní Americe.

V. Podracký 30.3.2018 11:10

Západní civilizace dala příklad světu

jak vymírat. Svět zase snadno vymře, když nás napodobí. Jenže k tomu, aby nás opravdu napodobil musí přijmout životní paradigma ateistického nihilistického a zároveň materiálně zajištěného vzoru. Než dojde k tomuto materiálními stavu, tak zničí svět vyčerpáním všech zdrojů.

K. Janyška 30.3.2018 12:53

Re: Západní civilizace dala příklad světu

Neexistuje žádná západní civilizace. Civilizace je procesem přeměny divocha v občana z účinků z obchodu a rozlévá se po celém povrchu Země. Má jen v každém koutě Země jinou úroveň... Dzp.

K. Janyška 30.3.2018 12:55

Re: Západní civilizace dala příklad světu

A zdroje jsou nevyčerpatelné. Budou se prostě využívat jiné... Dzp.

P. Zinga 30.3.2018 9:55

To bylo řevu o nacistech!

https://www.welt.de/politik/deutschland/article175012325/Ulm-Polizei-nimmt-nach-Brandanschlag-auf-Moschee-vier-Syrer-fest.html

P. Zinga 30.3.2018 9:58

Re: To bylo řevu o nacistech!

Doplňuji předchozí: policie zatkla 4 Syřany, jeden se již přiznal k útoku na tureckou mešitu.

Předtím se mělo za to, že zase ti náckové...

J. Kanioková 30.3.2018 18:36

Re: To bylo řevu o nacistech!

1,6 milionu příjemců Hartz IV ze zemí, které nejsou členy EU https://www.welt.de/politik/deutschland/article174862702/Fluechtlinge-1-6-Millionen-Hartz-IV-Empfaenger-aus-Nicht-EU-Staaten.html

Program ISIS je stále populárnější u dětí migrantů v Německu - https://voiceofeurope.com/2018/03/isis-beheading-videos-increasingly-popular-among-migrant-school-children-in-germany/#.WrosYBYYLuc.twitter

J. Chaloupka 30.3.2018 9:35

A když budeme "pomáhat na místě", začne se psát

o neokolonialismu bílé rasy.

J. Chaloupka 30.3.2018 9:34

Prostě lidé na západě mají příliš mnoho a tak někteří

z nich začali zabraňovat hladomorům, které jistili úroveň úživnosti. Takže se ti méně pracovití začali množit jako hlodavci. A tak si řekli: když k nám z toho ráje posílají potraviny, není lepší žít přímo v tom ráji a dali se na pochod. Že k tomu přispěl "humanistický" západ, raději nevědět.

Řešení vidím: zrušit jakoukoliv rozvojovou pomoc a nechat to vychcípat. Ale to chce pevné nervy a to naši lidé nemají. Takže se nadále budeme snažit "pomáhat na místě", aby se místní ještě více množili.

K. Janyška 30.3.2018 9:27

Skutečnou hrozbou lidstvu je jeho nevzdělání.

LIDÉ SI MYSLÍ O SVĚTĚ NĚCO JINÉHO, NEŽ BY SI MĚLI MYSLET.

Tento neuvěřitelně provokativní výrok není můj, i když by se ke mně jistě hodil. Je výrokem snad největšího myslitele v dějinách lidstva, nositele Nobelovy ceny za ekonomii Augusta Friedricha von Hayeka, člověka skrze dědečka, s moravskými kořeny. Co mu na první pohled tak drzé vyjádření umožnilo ?

Je to samozřejmě jeho dílo, které nemá obdoby. Nikdo, opakuji nikdo, se nedostal ve svém vědeckém bádání tak daleko, hluboko a zároveň vysoko, jak jinak to vyjádřit, než on. Vždyť přináší jen a jen na vědecké bázi a úrovni vysvětlení vzniku a funkce lidské mysli, která je v jeho podání zároveň, jak nástrojem vědeckého bádání, tak sama o sobě i jeho předmětem.

Velmi košatý a složitý vědecký výklad procesů a zejména principů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, a který je popsán v Haykeových knihách a v jeho díle, je samozřejmě základem a studnicí vysvětlení této nejsložitější vesmírné entity. Lidská mysl je supersložitým spontánním řádem s vývojem souběžným, který nám umožňuje stále vyšší a vyšší kvalitu našich životů ne proto, že by ho organizovala nebo dokonce organizovala lidský svět, ale proto, že nám umoňuje se na něho stále lépe a efektivněji adaptovat.

K. Janyška 30.3.2018 9:28

Re: Skutečnou hrozbou lidstvu je jeho nevzdělání.

Jak je to možné ? Tak, že lidská mysl je vnitřním informačním adaptačním uzlem spontánního řádu lidské interkace a lidského světa, souběžně s ním vznikajícím a spontánními silami vývoje evolučně cizelovaným. Je dominantní možností jejího nositele, tedy lidského jedince, přežít a zejména rozvíjet se v interakci s ostatními jednotlivci.

Lidská mysl sídlí v mozku, tomuto neuvěřitelmému zařízení, které takovou možnost dává a co víc, je schopno se přizpůsobovat během lidského života podle toho v jakém prostředí a opakujících se situacích se člověk nachází a umožňuje mysli svým vnitřním uspořádáním produkovat rozum, tedy člověku myslet. Rozum však není ničím jiným, než naší vědomou kázní v závislosti na naší momentální pozici ve spontánním řádu lidského světa, tedy adaptačních potřebách, naší kázní v přístupu k abstrakci, jako nástroji lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního. Co je rozum jsem však popsal jinde.

Vraťme se tedy na závěr k nadpisu eseje. Proč tvrzení v něm obsažené je pravdivé ? Jednoduše proto, že o takovém uspořádání našich vnitřích procesů a dějů v mozku lidé nemají ani tušení. Vůbec nevědí, že jejich mysl se skládá z evolučních pravidel chování spontánního řádu, tedy z tzv. pravidel správného chování, potom z pravidel organizačních, generovaných rozumem pro konstrukční práce a postupy a z instinktů geneticky předávaných a že této směsici plně podléhají. Rozum nám umožňujě zejména udržovat naši pozici v mezích, které vyhovují našim adaptačním potřebám.

K. Janyška 30.3.2018 9:28

Re: Skutečnou hrozbou lidstvu je jeho nevzdělání.

V žádném případě nám neumožňuje organizovat tento rej spontánních sil a už vůbec ne spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět sám. Meze a hranice rozumu jsou takto stanoveny a lidský rozum je při jejich obří složitosti nemůže zachytit a nemůže je vysvětlit. Jen bez výjimky přijmout, natož, aby jim diktoval.

Tohle nikdo neví a tak pravda v nadpisu eseje je zřejmá. Lidi chtějí organizovat lidský svět a ono to nejde ! Proto tolik mrtvých mezi nimi a zmaru z jejich nekonečných svárů a válek... Dzp.

J. Pospíšil 30.3.2018 23:10

Re: Skutečnou hrozbou lidstvu je jeho nevzdělání.

Je to fakt, tolik mrtvých. Vlastně všichni v historii, snad s výjimkou jednoho, mimo dnešních generací, umřeli. A dnešní generace bude také do pár desítek let do jednoho mrtvá.

P. Grigar 2.4.2018 13:06

Re: Skutečnou hrozbou lidstvu je jeho nevzdělání.

..inu, početl jsme si díky vám. Nelze mi jináče než vás zařadit jako

další položku do seznamu lidí, se kterými jsem měl během svého života tu pochybnou čest.

Ten seznam je nadepsán:

"Přesyceni vzděláním, rozumem však nepolíbeni."

J. Schwarz 30.3.2018 9:03

Pokud číňani

opravdu ve velkém studují na dnešních, politickou korektností prosáklých amerických universitách, lze se nejspíš v Číně nadít návratu maoismu a "kulturní revoluce". Nic jiného než neomarxistické nesmysly dnes na oněch "slavných universitách" nepochytí...

F. Navrátil 30.3.2018 9:00

Západní a islámský džihád

Vaše poohlédnutí nad tím, jak západ podporuje křesťanství, je na místě. Proto si to ujasněme. V Bosně a v Kosovu podporovalo NATO a EU bojovníky radikálního islámu tak dlouho, až vznikly dva samostatné islámské státy, ktreé fungují jako nástupiště islámské imigrace. Z Bosny a Kosova bylo dílem vyhnáno, dílem vyvražděno půl miliónu křesťanů. V Egyptě byla podporována v rámci arabského jara strana Muslimských bratří, která po získání moci podpořila vypálení stovek koptických křesťanských chrámů a zavraždění tisíců egyptských křesťanů. V Iráku západ pod smyšlenou záminkou destabilizoval situaci natolik, že vlastně předal moc radikálnímu islámu. Zatímci za diktátora Saddama byl např. ministrem zahraničí křesťan, tak západem nastolený chaos zlikvidoval dvoumiliónovou menšinu chaldejských křesťanů, která v Mezopotámii žila déle než 2000 let. V Libanonu západ podpořil islamisty a zejména palestincké bojovníky a zlikvidoval nejen kvetoucí stát, ale zdecimoval maronitskou kresťanskou menšinu, která po staletí hrála významnou roli a podílela se na vládě v zemi. Zatím se nepodařilo zlikvidovat 2,5 mil. menšinu syrských křesťanů, kteří se s spolu s alawity, Kurdy, šíity, Drůzy, jezídy a dalšími menšinami v zoufalém boji ubránili genocidě ze strany Islámského státu a jeho spojencú z USA, Saudské Arábie, Turecka a Kataru. Bohužel starému národu Aramejců, o kterém mluví už bible, se ubránit nepodařilo a v současné době zmizel ze zemského povrchu vyvražděn džihádisty. Tolik ke vztahu západu, jehož politici se zaklínají v každé druhé větě křesťanstvím, ke křesťanským menšinám ve světě.

S. Rehulka 30.3.2018 13:43

Re: Západní a islámský džihád

Zdravím pane Navrátile ! Ve válce v bývalé Jugoslávii úplně bylo zločinně zneužito NATO Bill Clintonem a Secretary M Albright ! NATO je Severoatlantické Obranné Společenství a žádný národ Jugoslávie neohrožoval nikoho v NATO. Bylo to absolutní zneužití moci té čarodějnice Albright, které mělo za následek vznik dalšího "evropského" muslimského státu - Kosova (Albanie tu už byla jako dědictví po Osmanech). Smutné na tom bylo i to, že když v době 2.světové války utíkala rodina Korbelova před nacisty přez královskou Jugoslávii, byli to právě Srbové, kteří jim pomáhali. (Madeline Albright rozená Korbelová) dala bombardovat především Srbsko, i když vzájemné podřezávání krků, bylo vždycky národním sportem všech národů Balkánu, tedy i v této občanské válce !

F. Navrátil 30.3.2018 15:30

Re: Západní a islámský džihád

Na Balkáně vznikly za vojenské podpory NATO dva nové islámské státy. Jedním je kosovskoalbánská drogová džamahírija a druhým protektorátem NATO je Bosna a Hercegovina, kterou ovládají muslimové a kde jsou křesťanští Chorvaté a Srbové jen separovanou a nežádoucí menšinou. Oba tyto státy jsou základnami a výcvikovými středisky radikálního islámu.

M. Prokop 30.3.2018 22:30

Re: Západní a islámský džihád

No a jak byste to tam řešil vy?

(faktické chyby vašeho popisu vynechávám)

S. Ševeček 30.3.2018 8:16

bude nutno tak nějak humánně, nejlépe na dálku

zlikvidovat tři miliardy lidí.

na dálku - dívat se jak umírají se "nám" oškliví.

P. Dvořák 30.3.2018 9:02

Re: bude nutno tak nějak humánně, nejlépe na dálku

"Jim" se to dívání na nás ošklivit nebude.

S. Donát 30.3.2018 11:40

Re: bude nutno tak nějak humánně, nejlépe na dálku

Úplně stačí je přestat krmit a léčit. Příroda si už pak poradí sama.

I. Mentlík 30.3.2018 7:13

Že by světélko na konci tunelu

neboť toto je ústřední problém, o kterém se veřejně nikomu nechce mluvit. Kolik Země uživí lidí se dosud převážně prezentovalo výhradně množstvím vypěstovaného obilí. Jenže lidi se nechtějí živit jen obilím. Krávy vyprodukují víc skleníkových plynů než auta. A všechno potřebuje vodu. Což začít tím, se stát drasticky zdaní veškeré aktivity humanitárních organizací v "rozvojových" zemích. A bránit se migraci pomocí v zemích původu? Snad jedině v boji proti porodnosti. Jinak naše potomky opravdu sežerou, protože taková je příroda.

J. Fridrich 30.3.2018 6:43

To, že tam v Africe je zle a bude zle ještě více po

To, že tam v Africe je zle a bude zle ještě více po příchodu těch středověkých vrahů z IS - to víme, ale když je někde zle - tak to neznamená, že musí být zle všude-na celé planetě a že musíme spáchat sebevraždu naší Západní civilizace. Naši předci v Evropě nebudovali naši krásnou a vyspělou civilizaci proto, aby posloužila k tomuto hrůznému multi-kulti experimentu, který zahájili pomatení levicoví politici bez souhlasu občanů svých zemí.

Pomoci v rozumné míře a u nich, to ano. Ale Středozemní moře musí být nepřekročitelnou hranicí pod kontrolou Evropanů..

Myslím, že téměř chválit Merkel za to, že po 3 létech přiznala co způsobila ve své zemi a v celé Evropě - a co všichni víme, jak některé lokality vypadají a že se tam nedá žít, je podobné, jako osvobodit vraha s odůvodněním, že se k činu přiznal..

Otázka je, proč páchá naše Západní civilizace sebevraždu ? A další otázka je, proč o mnoha reálných problémech dnešní doby nemohou novináři a redaktoři normálně psát-informovat..