24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

SVĚT: Není masakr jako masakr

Organizace spojených národů nedávno označila 15. březen za „mezinárodní den boje proti islamofobii“. Toto datum bylo vybráno, protože v tento den se udál jeden z nejhorších teroristických útoků na muslimy: 15. března 2019 ozbrojený Australan Brenton Tarrant vstoupil do dvou mešit na Novém Zélandu a zahájil palbu na neozbrojené a bezmocné muslimské věřící; 51 lidí bylo zabito a 40 zraněno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 21.7.2022 13:45

A co takhle německá genocida provedená na kmenech herero v dnešní Namibii?

J. Sládeček 21.7.2022 16:19

Ti asi mohou.

J. Sládeček 21.7.2022 16:19

Ti asi mohou.

K. Křivan 21.7.2022 17:26

Koho, kromě progresivních blbů, to zajímá ?

J. Pokoutný 21.7.2022 13:02

Jestli ono to není počtem muslimských zemích v OSN, zatímco zástupci tzv. křesťanských zemí hrají spíš na notu progresivismu (tj. křesťanství fuj, cokoliv jiného úža)?

V. Podracký 21.7.2022 12:19

Dvojí pohled je normální v tomto světě. Na cokoliv. Záleží na tom, kdo má moc. Muslimové mají moc. Mohou způsobit teroristické útoky, mohou nedodat naftu a pod. Urážet křesťany je normální a nic se nestane. Clinton nebyl zločinec, když bombardoval Jugoslávii, Putin je zločinec, když se náhodou nestrefí do vojenského skladu, ale do obytného domu. Putin půjde, před soud. Clinton si užívá důchodu. Takový je svět. O lidských právech raději nemluvte. Ty jsou jen jako nástroj mocenské politiky, pro někoho lidská práva platí až přehnaně, pro jiného neplatí vůbec. Záleží jak rozhodnou mocní, kteří ovládají světové sdělovací prostředky a nakydají svoje kydy do hlav světu, lidem někde v Austrálii, kteří to potom budou do smrti opakovat.

J. Krásenský 21.7.2022 12:48

Přesně tak

J. Sládeček 21.7.2022 16:30

Přesně tak.

T. Kohout 21.7.2022 11:14

"Všichni víme", že není vražda jako vražda, není invaze jako invaze atd. Záleží na tom, zda to dělá náš darebák nebo jejich darebák. Nyní máme toto třídění. Komouši měli třídní dělení a nacisti rasové dělení. Záleží, dle čeho skutky dělíte. Jiní mají "naši kulturu, civilizaci versus tu jejich". Pořád se to nějak dělí. Záleží, kdo je ten "arbiter elegantiarum".

K. A. 21.7.2022 10:52

Důležitý článek a důležitá otázka.

Jedno vysvětlení bych měl: Liberál považuje lidi jiné barvy pleti (tj. i muslimy) v podstatě za zvířata. Když vlk napadne ovci, tak to nikoho morálně nerozhořčí. V očích levicových liberálů je pouze bílý člověk schopen skutečného zla (zla rasismu, zla fašismu), člověk jiné barvy pleti nemůže být zlý, ten je pouze frustrovaný. Je to určitý způsob dehumanizace lidí mimoevropského původu. Pro liberály je nebezpečným rasistou každý, kdo vychází z prostého předpokladu, že všichni lidé bez ohledu na barvu pleti jsou v podstatě "stejný svině".

P.S.: Pochopitelně správné jméno pro tento levicový postoj je rasismus.

P. Brecík 21.7.2022 11:11

v EU se nám rozmohl takový nešvar ;-D Letní klasika. Obtěžování imigranty a následné bitky na koupalištích. Včera v berlínské imigrantské čtvrti Neuköln na koupališti ochranka vykázala imigranty za obtěžování nevhodné chování. Ti se vzápětí vrátili a ochranku a personál koupaliště zmlátili tak, že nakonec utekli. Policie některé z útočníků zadržela - v jejich autě našla baseballové pálky a nůž.

zdroj+video: www.blick.ch - novinky.cz - focus.de

K. Křivan 21.7.2022 19:35

Proč ochranka není ozbrojená a nepoužívá zbraň ? Proč policie nestříli do vetřelců ?

F. Navrátil 21.7.2022 9:47

Autor se ptá, proč OSN neřeší nesčetné útoky muslimů na nemuslimská svatá místa? Je to proto, že OSN ovládají peníze islámských ropných monarchií a k islámským zemím se přidávají také západní země, které sice žvaní o křesťanství, ale ve skutečnosti se podílejí na jeho likvidaci. Jen z poslední doby: Dva miliony zavražděných nebo vyhnaných chaldejských křesťanů v Iráku nebo čtvrt milionu pravoslavných Srbů a katolických Chorvatů zavražděných nebo vyhnaných z Kosova. Vyhnali a vraždili je islámští fanatici za účinné vojenské pomoci USA a jeho satelitů. Dva a půl milionu syrských křesťanů se nepodařilo IS a jeho spojencům (u nás nazývaných demokratická opozice) vyvraždit jen díky tomu, že se ve spojenectví s Aláwity, šíity, Kurdy, Drúzy, Jezídy a dalšími národnostními a náboženskými menšinami s pomocí Ruska ubránily. Nenásledovaly tak osud malého historického národa Aramejců, jehož obce byly Islámským státem a jeho spojenci zcela vyhlazeny.

K. Křivan 21.7.2022 9:32

OSN je banda islamofilních (a islámských) zůočinců, placených zdegenerovanými bělochy. Zrušit to svinstvo !

P. Brecík 21.7.2022 9:12

V primitivních ( starších ) společnostech měla široká rodina zodpovědnost za čin jejího člena. Kozáci ( na Ruském i Ukrajinském území ) to mají podobné. Muž narukuje a nejbližší jsou rukojemníci. Ověřené!! PS: Malá Británie už je dobita cizinci, Francie má nakročeno. Dtto Belgie, Německo. Nejčastější jméno novorozeněte = Mohamed ;-( Co s tím, odborníci ?

F. Zrcek 21.7.2022 8:55

Možná by to chtělo, aby se současný papež přihlásil ke křesťanské víře. Mohl by se postavit za současné křesťanské mučedníky.

Třeba by pomohlo, kdyby evropští křesťané od něj něco takového chtěli a dali to najevo.

R. Langer 21.7.2022 9:09

Mám pocit, že současný Papež je něco takového, jako náš Fiala... ;-D

M. Vaněk 21.7.2022 8:41

Zatím co na Západě se kriminálníkům staví pomníky, v Rusku je sřílejí. Po útoku v Dubrovce si už nikdo nedovolil ani náznakem v Rusku cokoliv provést proti jeho občanům, což je diametrálně odlišné od neustávajících útoků na Západě, a to všemi dostupnými zbraněmi, včetně výbušnin a automatických zbraní. Co se OSN týče, jde o impotentní organizaci spíše k maskování zločinů, než jejich trestání. NATO napadne Srbsko bez mandátu OSN - ticho, USA napadnou Afghánistán bez mandátu OSN - ticho, na Ukrajině provádí fašistická vláda genocidu ruskojazyčného obyvatelstva na východě své země skoro 8 let - ticho...

P. Brecík 21.7.2022 11:13

R^R^R^

J. Nevrkla 21.7.2022 7:37

Vždyť to je v dnešním světě běžné. Americké nesčetné invaze se statisíci mrtvých jsou úplně v pořádku, ruská je ten nejhorší zločin. Spravedlnost se nehledá, zájmy nejmocnějších jsou nejpřednější. Všeho do času, už to překračuje všechny meze.

J. Pokoutný 21.7.2022 13:19

Hmm, USA provádějí invaze a ze zemí se pak stahují, zatímco Rusko pod různými názvy "jen" získává území, které očišťuje od zlých kapitalistů, nacistů a jen nevrklům páchnoucí verbeže. Skvělá logika.

J. Nevrkla 21.7.2022 13:37

Američané mění nebo chtějí měnit režimy a nasazovat loutkové vlády, , chtějí mít zisky, kradou dolarové účty, naposledy v Libyi, Iráku, Afghánistánu, teď i Rusku, při invazích se zaměřují na infrastrukturu a po ní prchají pryč zanechávajíce napadnute země v horší situaci než před ní. Jaké cizí území získávají Rusové, mi bylo utajeno. Teď ovšem získají část toho ukrajinského, kde žijí převážně Rusové, kteří už mají z velmi pochopitelných důvodů kyjevské neonacistické vlády plné zuby.

I. Širůček 21.7.2022 15:22

To je úplně jako propaganda Sudeťáku před Mnichovem. Rusové nalezli na Ukrajinu po vyvraždění milionů původních obyvatel, chovali se jako páni světa, po pádu SSSR se cítí ukřivděni.

J. Nevrkla 21.7.2022 15:28

Podle OSN bylo na Donbase mezi roky 2014-22 ukrajinskými ozbrojenci zabito 14200 Rusů. Neměli by se cítit ukřivdění?

H. Lukešová 21.7.2022 7:35

Ačkoliv dnes křesťanství vyznávají lidé spíše nevropského nebílého původu, přesto je dnešními levičáky líčeno jako "bílé náboženství", a proto jako takové si jeho vyznavači, tj. křesťané, nezasluhují v očích dnešní progresivní levice žádnou ochranu.

Běloch je totiž apriori kolonista, utlačovatel, otrokář, zatímco nebílý člověk je vždy jen oběť útlaku bílého kolonisty, nehledě na to, že velká část dnešních křesťanů jsou již lidé černí a hnědí z Afriky a Jižní Ameriky.

K. Křivan 21.7.2022 9:41

Progresivní levice zasluhuje totální likvidaci.

Z. Lapil 21.7.2022 10:34

Až tak? Ale obávám se, že jste to trefila přesně.

T. Kohout 21.7.2022 11:16

Bělošky jsou na tom krapet lépe. Ty se dají nějak použít vždycky. Známe z Angeliky.

I. Širůček 21.7.2022 15:25

Křižácké války nezačali muslimové. Machometáni jsou v podstatě jen pár set let pozadu za křesťany - o to, o co je jijich víra mladší.

H. Lukešová 21.7.2022 15:40

Muslimové začali v 7. století s velkými výboji a zabírali původně křesťanská a židovská území, mnohdy ohněm a mečem obraceli nemuslimské národy na víru, či z Židů a křesťanů dělali obyvatele druhé třídy- dhimmi, kteří čelili mnoha diskriminačním omezením, placení daně z hlavy- džizja, daň z rabína (pokud byli dhimi Židé), Židé a křesťané nesměli jezdit na koni, nosit zbraně, stavět nové kostely a synagogy, veřejně se hlásit ke svému náboženství....