21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

SVĚT: Děti nosí čáp

To je fakt, o kterém je určitá část občanů v určité fázi rozumového vývoje pevně přesvědčena. Bez čápů nebude dětí. Musíme tedy býti hodní na čápy. Vždyť to říkala babička, a i maminka nám to četla knížek s obrázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 18.7.2021 10:40

V současné době jaksi už není vhodná doba na ideologické kádrování, ale na vyřešení již vzniklého, velkého mezinárodního problému. To je hlavní téma, ostatní jsou (v dané situaci) jen ptákoviny.

Ideální situace v historii vznikají výjimečně, většinou je třeba volit menší zlo, nikoliv ideologickou čistotu politických rozhodnutí.

Nejde jen o poučení z účelového spojení států během 2. světové války (aby byl poražen Hitler), ale i poučení z historicky bližší české Sametové revoluce 1989. Vzpomenete si na onen "zázrak", kdy ti nejkovanější z kovaných českých komunistů v Parlamentu zvolili jednomyslně prezidentem republiky Československo disidenta Havla, po kterém před tím celá desetiletí veřejně plivali?

Vězte Pepíci, že děti opravdu nenosí čáp!

J. Jelínek 18.7.2021 12:55

Že děti nenosí čáp, vím od svých dětských let, že je pan Vlk starší učiněné kremelské hovádko a komunistické prasátko, to vím jen pár měsíců. A že tady (a nejen zde) na NP je to samej politolog, klimatolog, gynekolog, vlastenec a geolog, o tom se znovu a stále přesvědčuji. Bůh s námi.

V. Novák 18.7.2021 16:12

Jo - a taky blb Jelínek.

J. Černý 18.7.2021 18:10

Na argumenty nemáte mozek, ale v nadávkách jste mistr.

V. Bok 18.7.2021 18:25

Jelínku Jelínku, Vy až dostanete rozum, Vy si tak vodpočinete ... jak říkal náš učitel na matematiku na průmce ... :-)

J. Pavelka 20.7.2021 12:28

On má autor i v něčem pravdu, ale porovnání s tím, že se malým dětem někdy tvrdí že mimina nosí čáp, je úplně mimo mísu, to je úplně jiná kategorie i důvody...Mimochodem, já jsem dostal instrukci, že děti se kupují v jakémsi obchodě a čáp byl ppro mne pohádkový pták...

M. Hoblík 18.7.2021 9:15

Měl jsem kdysi kamaráda, který chodil provokovat cikány a často přišel s modřinami. Říkal, že za cikány chodí, protože ho baví sledovat, jak jsou naštvaní! Mysleli jsme si tenkrát, že je hloupý. Jsme moudří, když ve snaze zalíbit se USA, provokujeme Rusy? Nebo, jsme stejně pitomí, jako ten můj bývalý kamarád?

J. Ganaur 18.7.2021 9:22

Jasně, Vrbětice jsme si odpálili sami, abychom mohli RuSSáky provokovat!Jak jednoduché!;-D;-D;-DPro ty mozkuprosté....

J. Černý 18.7.2021 18:16

Že se to tak " dlouho" vyšetřovalo ? A proč nikde nejsou důkazy. Rusove jsou na tom tak bídně, že veškerou praci musi zastat dva špioni ? Věril jste tomu, že v Iráku jsou ZHN ?

V. Bok 18.7.2021 18:16

No, podle toho bordelu co tam byl jak v uložení tak v evidenci je to nejpravděpodobnější možnost. A těch tisíc panzerfaustů a 5 tisíc samopalů co tam při výbuchu nějak zmizely asi ten Čuk a Gek sami mimochodem ukradli a odvezli černým moskvičem..

P. Milan 18.7.2021 9:44

Kdo, "my"? Pište za sebe.

D. Stirsky 18.7.2021 9:03

V Rusku jsem byl 4x. Hodní, milí lidé, ale "s námi to budete mít lepší, jsme přece Slované" atd., toť často slýchané úvahy. Leninovy sochy stojí, Komsomolské, Velkoříjnové atd. ulice jsou v každém městě, silný vliv vysokopřeosvíceností z pravoslavné církve, ... Snaha o sebereflexi vlastních dějin zde je, ale není příliš slyšet, vázané spisy Stalina v knihkupectvích (spisy typu "Stalin - masový vrah" jsou jen brožované a ne všude)... Na Solovkách je muzeum gulagu kdesi zastrčené, v jakési boudě...

Š. Hašek 18.7.2021 11:23

A proč by Rusové měli předělávat svoje dějiny? Podle koho? Podle Vás nebo podle Pehe s Vystrčilem? Podle Berlína???

Proč bychom měli my předělávat svoje dějiny? Podle koho? Podle Němců? Podle Kolaji? Podle Hermana.

Rusové o sobě vědí dost. O carech, Leninovi, Hitlerovi, Chruščovovi, Putinovi....... .

Asi jste by v Rusku jen na skok. A na takové skoky, jak ten Vystrčil zaskočil do Číny.

Rusko má perspektivu a vydrží. Všechno.

brusele nemá perspektivu a nevydrží. Lepidlo už nedrží.

Nad USA visí miliony otazníků. Snad tedy lepidlo nějaké.

Čína vydrží úplně všechno.

J. Jelínek 18.7.2021 12:57

Hlavně, abyste vydržel vy, tak je to spravne a tak to ma byť.

P. Milan 18.7.2021 17:16

Oni je předělávají (Rusové). Prakticky pořád a vždy lživě.

K. Disman 17.7.2021 23:51

Rád bych panu Vlkovi st. připomenul, ze Havlíček nenapsal jen "Nechoď Vašku .. ale take:

Dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikoli bratrsky, nýbrž nepoctivě a soběcky smýšlejí. Rusové se přibližují s jidášským polibkem, aby nás pak strčili do kapsy.

Na tom se od dob Havlíčka nic nezmenilo.

P. Motyka 18.7.2021 1:26

Havlickova slova, ktera zde citujete, jednomu zrovna nedavaji kuraz si s Rusem pripit. Nebyli to jen Slovani, kteri si pamatuji sovetske komisare a ozdravovny na Sibiri. Nejak jsem se po padesati letech v Americe prestal bat, ze by si nas Rusove mohli, podle Havlicka, "strcit do kapsy." Sam jsem se svym odchodem z blizkosti Velikeho toho dubiska diskvalifikoval z debaty o tom, ze pocity ldi, kteri v blizkosti Ruska zili a ziji, maji na to sousedstvi ten, ci onen nazor. Skocil jsem tu do debaty jen jako pres more nacumujici pozorovatel, ktery ma starost o vlastni zem.

P. Hák 18.7.2021 8:04

Víte, pane Motyko, ono to z českého tisku vypadá tak, jako že Putinovy tanky už stojí někde u Olomouce. Ve skutečnosti nějaké obsazování není na pořadu dne.

To nepřátelství ženeme my, ne oni. My jsme posedlí Ruskem, pro ně jsme jednou z mnoha zemí, navíc poměrně daleko a mimo jejich rozsah. I v té době doznívající Vrbětické causy ruská média daleko víc zajímala smrt Libuše Šafránkové jako populární Popelky... Měli a asi dosud mají nás jako národ rádi, i když naši politici se ze všech sil snaží vztahy co nejvíce zhoršit. A mimochodem nás řadí k Západu, nevidí nás jako součást Ruska. Nikdy nás tak neviděli.

J. Ganaur 18.7.2021 8:18

Tak jste si zaagitoval....Rudou knížku jste už zahodil nebo se k ní denně "modlíte"?Rusku vládne kágébácká mafie! https://1url.cz/9KBbb Také si můžete najít, když zadáte do vyhledávače: "Putin jachta majetek".:-P:-P:-P

M. Šejna 18.7.2021 8:35

Přesně tak,

Putin má jachtu, takže Rusáci jsou svině.

Naproti tomu Trump a Biden žádnou jachtu nemají, takže USA jsou naši bratři na věčné časy. ;-D

J. Ganaur 18.7.2021 9:12

Takže jste to neviděl....To se agáwám stává denně!:-P:-PRussáci používám jen pro "věrchušku.Co jsem viděl pořad o Putinovi, tak si velkého množství Rusů vážím.Nemají to pod mafiánským carem jednoduché.:-(:-(

V. Bok 18.7.2021 18:22

No, oni si pamatují toho předešlého. Pod Putinem je to dnes ráj na zemi ... a jinak se tam život proti našemu ve městech a přilehlých oblastech proti našemu moc neliší. A jinde? Kdo předělá ruskou vesnici? To je úkol na sto let. Ale v Evropské části jedou docela moderně a jsou dnes místo největšího dovozce obilí největším exportérem. Taky změna za Putina.

J. Černý 18.7.2021 18:19

Máte komsomolský slovník. Je vás tu škoda.

P. Milan 18.7.2021 9:47

Nejde o tanky, ale o ekonomiku a politiku, viz třeba hradního čučkaře.

A mají nás za odtrženou kolonii. Lidi ne, ale jejich vláda jo.

P. Hák 18.7.2021 10:59

Jistě, ovládali nás. Ale to, že někoho ovládáte, neznamená nutně, že jej považujete za svoji součást.

"Kolonie" je nepřesné označení - v kolonii vždy byla nižší životní úroveň, než v nadřazené zemi.

Asi nejvíc mne rozesmál výrok jedné paní, když nějakým nedopatřením došlo k neformálnímu rozhovoru s členy jakési exkurze. "Nojo, u vás na západě si můžete hodně dovolit" - za Husáka ;-D

P. Hák 18.7.2021 11:01

Ekonomika? No super, ti, co nenávidí vše ruské do morku kostí nás dostali do větší závislosti na Rusku, jen aby naštvali hradního čučkaře. Jistě jsou šťastní... no, jsou. Oni si to zatím neuvědomují, a někteří si to neuvědomí nikdy.

Politicky jsme součást NATO a EU.

P. Černý 18.7.2021 12:08

Kdy už, hlupácku, pochopíte, že svět je už dávno někde jinde. A že i v tom Rusku mají úplně jiné starosti než vymýšlet, jak vás znovu zotročit.

P. Milan 18.7.2021 17:20

Abych to pochopil podle vás (vaši duševní úroveň ze slušnosti nehodnotím) se komouši snažili dlouhá desetiletí. Neúspěšně a stejně to dopadne s vámi.

Rusáci sice mají i jiné starosti, ale na imperialismus (ruský), mesiášství a paranoiu nikdy nezapomínají.

P. Černý 18.7.2021 19:25

Komousi, jak píšete, se před desítkami let snažili abyste určitým způsobem chápal dnešní realitu světa?

V tom případě jsou dvě možnosti. Buď se jednalo o vynikající vyzionare či věštce, kteří skvěle predvidali budoucnost a vytloukali vám do hlavy věci, o kterých jste ještě nemohli mít ponětí. Ani oni, ani vy. Anebo jste si to v hlavě pomotal svépomocí a mimo jiné iniciativně zaměňujete minulost s budoucností.

Mimochodem, národ, který zachránil sebe i Evropu před nacismem, a dokonce překonal i ze západu importovaný bolševismus a stalinismus, má na jistý pocit mesiášstvi nepochybně nárok. Nemluvě o podezřívavostí vůči Západu.

Vaší snahy o zdvořilost si vážím. Méně už stereotypního mlácení prastaré slámy a stupidních předsudků či zvětralých klišé.

K. Disman 18.7.2021 13:56

Pane Háku , to myslite vážně, co píšete?: ... (Rusové) nevidí nás jako součást Ruska. Nikdy nás tak neviděli. To jim ovšem nebránilo nas v podstatě 40 let okupovat. Po válce u nas nastolili jejich totalitní režim pomocí procesu v padesátých letech, po roce 68 to pokracovalo za pomoci normalizace. Zbaběle a ochotně jsme na tom spolupracovali. A dnes nam začíná poručníkovat EU a situace se začíná opakovat. A zase si do čela volíme zbabělce, lháře a podvodníky.