20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

SVĚT: Děti nosí čáp

To je fakt, o kterém je určitá část občanů v určité fázi rozumového vývoje pevně přesvědčena. Bez čápů nebude dětí. Musíme tedy býti hodní na čápy. Vždyť to říkala babička, a i maminka nám to četla knížek s obrázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 18.7.2021 21:48

Pane Dismane, USA okupovaly Německo, okupovaly Irák, okupovaly Afghánistán... Domníváte se, že kteroukoli z těchto zemí Američané považovali za součást USA? :-)

Mimochodem komunistický režim jsme si nastolili sami, žádná okupační vojska tu nebyla. Ano, vlezli jsme dobrovolně do chomoutu... Někteří přitom jásali a hodně lidí nevidělo, do čeho se země řítí.

Zrovna tak bychom si sami mohli dnes nastolit progresivistickou diktaturu. Někteří to nebezpečí nevidí, a někteří by to tak uvítali a jásají.

Lháři a podvodníci... no, ono je to sporné. Byl Gottwald podvodník? Podle mne vlastně ani ne, říkal rovnou, že chce kroutit krkem. Pokud jde podvodníkovi jen o peníze, není tak nebezpečný, jako ten, kdo by rád nastolil diktaturu. To myslím vážně. Co si o tom myslíte Vy? Kdo je podle Vás nebezpečnější, prolhaný hamižník nebo fanatický revolucionář?

K. Disman 19.7.2021 1:35

Já vidím dost velký rozdíl mezi okupací Nemecka Spojenými státy a naší okupací Sovětským Svazem, ktera de facto zacala ruskými tanky v kvetnu 45, kdy Americani, na zaklade dohody mocností zustali u Plzne. Pak uz na to Rusum u nás stacili jen jejich "poradci" a durazne rady z Kremlu. Německo z okupace vytěžilo prosperitu sedmdesátých let, co jsme získali z té naší tu zažil každý. Gottwald byl hlavne komunistickej gauner ale podvodník taky, protože co jiného je komunismus nez podvod stoleti, byť vědecky zaštítěný. (Podobnost s klimaalarmismem čistě náhodná :-)). A prolhaný hamižník muze být stejně nebezpečný jako diktátor. Viz Babis. S jeho máslem na hlavě a zbabělostí muze v Bruselu tak akorát panáčkovat a podepsat vsechno, co mu tam podstrčí. Naposled Green Deal, máme se na co těšit.

P. Hák 19.7.2021 9:28

No, především to byl Sovětský svaz, kde nebyli jen Rusové a který neměl národní charakter. Směšovat Rusko a SSSR je omyl a tuplem je omyl směšovat DNEŠNÍ Rusko a SSSR.

Celý můj původní příspěvek byl o tom, že nás Rusko v současnosti neohrožuje. Už jen proto, že nemá jak. K tomu jste se nevyjádřil. Za druhé se o nás do vypuknutí Vrbětické causy politicky moc nezajímali - považují nás za malou zemi závislou na silnějších západních zemích, což je ostatně pravda. My se skutečně jako poskoci chováme.

Rusko jako stát nás neohrožovalo nikdy - bylo příliš daleko. Ohrozil nás komunismus a v rámci něho SSSR. Totalitní systém vzniklý z totalitního myšlení. Byl bych docela nerad, kdyby nás národnostní předsudky vehnaly do náruče nové totality.

Ano, Babiš ze zbabělosti či ziskuchtivosti neoponuje Green Dealu. Nevymyslel jej však. Kde vymysleli Green Deal, pane Dismane? Proč je to Green Deal a ne Zeljonaja Suďba? Kdo nás do Green Dealu tlačí?

K. Disman 19.7.2021 11:42

Jistěže nesměšuju Rusko a SSSR. ale obe formace mají společnou východní autoritarskou mentalitu. Komunismus nenasel nikde tak živnou půdu jako ve východních despociich. Tvrzeni, ze Rusko (SSSR) nas nikdy neohrozovalo je mírně řečeno odvážné. Co třeba cizí tanky na území suverénního (?) statu v r. 68? Na to, aby udrželo svou sféru vlivu (v jeho pojetí naraznikove pasmo) pomoci tanku, už dnesni Rusko ekonomicky nema a tak se uchylilo k hybridní válce. Většina hackerskych útoku jde z východu a jejich efektivita roste. Stačí vzpomenout americky radar a odpor, který se tady podarilo vybudit (aniž hodnotím, zda radar byl nebo nebyl dobrý napad). Příznačně je, ze kdyz jsme řekli ne, USA od svých snah upustily. Vrbetice tady nechci rozebírat. Jen reknu, ze jestli si někdo myslí, ze pozadí kauzy bude někdy zveřejněno, ze budou zveřejněny důkazy a pripad předán k soudu, je naivní a nema potuchy o fungovani tajných služeb. Zorientovat se v případu lze pouze trpělivým sberem dostupných informací, jejich porovnavanim a vzájemnou konfrontaci. Jen tak vznikne hrubý obraz toho, co se stalo. Tohle udělal velmi dobře Ondrej Kundera v knize Novicok nebo kulka. Doporučuju k přečtení. Ostatne to, ze Babis udelal to, co udělat musel i když urcite strašně nechtel, svědčí o poradnem kopanci, který ruské tajné služby udělaly. Jsme sice malá země ale významná geograficky (viz extrémně predimenzovana ruska ambasada) a neni pochyb o tom, ze jsme v ruském hledáčku.

P. Hák 19.7.2021 15:04

Pane Dismane, nejdřív prohlásíte, že neztotožňujete SSSR a Rusko, a pak vytáhnete proti Rusku roku 1968. Tak jak tedy?

Argumentovat rokem 1968 v naprosto jiné geopolitické situaci roku 2021 má asi stejnou logiku, jako kdyby v roce 1994 žily USA strachem z japonského útoku na Pearl Harbor. Rusko s námi nemá hranici, nemá dostatek sil (velkou konvenční převahu má NATO) ani vlivnou politickou sílu, která by jej podpořila. Prostě chybí předpoklady pro intervenci.

Navíc jsou Rusové zcela neschopní, všechno zkazí (viz oficiální verze Vrbětic) a novičok není nebezpečný, otravu vyléčí dokonce i mizerné britské zdravotnictví (to říkali v ČT, jistě je to tedy pravda). Ruská despocie je zcela bezzubá, např. Navalnému dokonce umožnila odcestovat do Německa, aby se léčil (to říkali v ČT, jistě je to tedy pravda). Despocie, která nedokáže zlikvidovat oponenta, když jej má v rukou, se nebojím. Tajné služby, která se nachytá na dětinský Navalného trik s telefonátem, se rovněž nebojím - to by ani Němci nespolkli.

Ale chápu, že 30 let vyhraná válka se dobře bojuje... Pak se nemusí řešit současné problémy a hrozby, jako je Čína nebo Cancel Culture. Dokonce se té Cancel Culture může pomáhat, protože jinak nás přece hned obsadí Rusko...

K. Disman 19.7.2021 20:38

SSSR nebo Rusko, to je jedno. Porad stejna mentalita, která přetrvává od carskych dob pres SSSR k dnešnímu Rusku a dal - nevim v co se Rusko změní po Putinovi. Iluze si o tom nedělám. Rok 68 jsem "nevytahl proti Rusku" ale jako priklad toho, ze imperiální tendence v této části světa stale ziji a mají pokračovatele v Putinovi (Ukrajina, Krym, Belorusko atd.) Uzavřel bych to asi nasledovne: Ruskem se nestrasim, snažím se o realistický pohled ale v mém věku mi moje zkušenost radí Rusům nevěřit. Proto jsem reagoval na článek p. Vlka, který byl spis proruskou agitkou nez realistickou úvahou.

P. Hák 19.7.2021 22:43

Pane Dismane, nejde o to, zda někomu věříte, ale zda Vás ten někdo fyzicky může ohrozit. Já ve svém věku mám zkušenost, že věřit nemůžeme nikomu.

No a protože Rusko nás dnes reálně ohrozit nemůže, zatímco jiné státy či ideologie nás ohrozit mohou, tak považuju za rozumné jiné věci, než zaslepeně otáčet hlavu a ještě více vybičovávat protiruskou nenávist.

Proto jste také neodpověděl na ten Green Deal. Jste inrteligentní a uvědomujete si, kdo nás ohrožuje tímhle nesmyslem - jenže to nechcete/nesmíte napsat.

Respektuji Vaše uzavření diskuze. Díky za slušnou debatu.

K. Disman 20.7.2021 0:41

Dobře, vyprovokoval jste mě :-). Samozřejmě, ze smim a mohu odpovědět. Jen jsem předpokládal, ze tohle je nám oběma jasne. Rusko má momentalne dost svych problemu na to, aby řešilo otázku, co s klimatem nekdy za 30 let. Do toho pruseru zvaneho GD nas žene EU, ktera zdivocela tak, ze zrejme brzo zaujme misto po dvou totalitach, které máme za sebou. Taky děkuju a preju, ať nas ty maléry, který bohuzel prijdou, zasáhnou co nejmíň.

P. Hák 19.7.2021 16:52

Ještě si dovolím opakovat otázku - kdo sem protlačuje Green Deal? Proč se to jmenuje Green Deal a nejmenuje se to Zeljonaja Suďba?

K. Disman 19.7.2021 20:42

Myslím, pane Háku, ze na tuhle otázku si dokážete odpovědět sam.

P. Hák 18.7.2021 8:41

Jinak krásnou ukázku oné posedlosti lidí, co si z nenávisti udělali životní program, dal pan Ganaur v příspěvku z 8:18 dnešního dne. Tímto mu děkuji, takhle dokonale bych to nevymyslel :-)

J. Ganaur 18.7.2021 9:07

Rádo se stalo.:-P

J. Ganaur 18.7.2021 9:20

A vůbec, viděl jste to?Těch 178mld. malčik z nuzné rodiny našel jen tak na ulici.No vypracoval se!Drží se vlády jako lejno košile!V normálním státě se dodržují (ústavní!!!) pravidla (zákony) a po vypršení mandátu se odchází.Ne tak carPudin!Obvyklé " na věčné časy" nebo až do smrti.Demokracie jak řemen, na ruský způsob.Tak s tím jděte...víte kam!:-P:-P:-P

K. Disman 18.7.2021 12:03

Máte pravdu, kdybych žil v Americe, asi bych se Ruska taky nebál. Ten strach je uměrný geografické vzdálenosti a taky velikosti ruskojazyčné menšiny nebo "páté kolony" v tom kterém státě. Státy, které v nějaké době patřily do ruské zóny vlivu, mají ke strachu rozhodně důvod. A měly by si také uvědomit, že Rusové si troufnou jen na slabšího. Hrdinství se v nich probouzí jen v dobách životního ohrožení.

V. Novák 18.7.2021 16:15

A víte, že hned vedle napsal Havlíček úplně stejný odsudek Poláků?

Citátoři obvykle znají jen co se jim hodí...

K. Disman 18.7.2021 16:37

Je tam ovsem jeden podstatný rozdíl. O Rusech to stále platí.

V. Mokrý 17.7.2021 21:19

Tak kolik asi tak vyberou Němci na ty postižené ?

M. Pivoda 17.7.2021 20:44

Článek jsem jen letmo proběhl, ale překvapila mne odvolávka Karla Havlíčka Borovského.

Historicky bližší je nám hodnocení 2. světové války.

Český Pepíkov tehdy nestál za spojenectví.

Š. Hašek 17.7.2021 21:33

Francouzská a britská vyčůranost nedohlédla dál, než za několik měsíců.

Co to melete a naší republice v roce 1938? Vy nejste ani Pepík. Vy jste "drahoš".

P. Milan 17.7.2021 23:33

Hlavně blb.

Frantíci a Britové nebyli schopni přesvědčit své voliče, že je nutno válčit. Klasický problém demokracií.

M. Pivoda 18.7.2021 12:56

Pro demagoga Š. Haška (nikoliv pro demokrata Karla Šebestu, který není schopen se zde podepsat vlastním jménem):

Já jsem výše napsal, že někdejší stát Československo měl sice strategicky výhodnou pozici (tzv. srdce Evropy), ale byl tak malý, že tehdy nestál žádné světové velmoci za spojenectví.

P. Motyka 17.7.2021 22:17

Ja bych, s dovolenim, prave myslel, ze Karel Havlicek Borovsky nam o ruske dusi rekl moc a moc. Ten, kdo si precte Krest svateho Vladimira musi uvidet podobnosti. Podobnosti s cesstvim. To nemyslim ani trochu ve spatnem, ba naopak. To, co jsme poznali a citili po Stalinovi, domnivam se, uz ani trochu nemelo nic spolecneho s temi starymi, bohabojnymi, se vsemi nectnostmi i ctnostmi nepodobnym nasim, Rusakama.To z nich nemohl vytlouct ani Stalin, ani Berija. Uz ani ja nerikam, jak to bylo normalnim po 1968:"Kdybych ja byl Rusem, poblil bych se hnusem."Jsou dnes kolem jini, kteri mne kazi naladu.

M. Pivoda 17.7.2021 22:50

Za klíčovou považuji následující větru z článku:

Zdá se, že USA pochopily, že Rusko není tím hlavním nepřítelem, ale že může být v konfliktu s muslimy a případně s Čínou vítaným spojencem.

P. Motyka 17.7.2021 23:34

A ja s Vami stoprocentne souhlasim.

P. Milan 17.7.2021 23:37

Rusko není hlavním nepřítelem, ale nikdy nebude přítelem. Spojencem (nejistým, viz WW II) jen pokud bude samo ohroženo.

A jako ve spojenectví s Třetí říší, bude hledat moment, kdy vrazit spojenci kudlu do zad.

P. Motyka 17.7.2021 23:44

Bohuzel, nejak s tim musi vsichni pocitat. Nicmene: Ted jsou po ruce, kdyz jde o kejhak. Psal jsem jinde, ze Churchil taky zrovna nejancil stestim, kdyz si potrasal rukou se Stalinem.

P. Milan 17.7.2021 23:35

Jo. "Větru z článku" Česky prd.

P. Hák 18.7.2021 8:06

Pane Pivodo, dovolím se zeptat - Vy žijete v ČR? A pokud ano, proč jste ten ubohý "Pepíkov" ještě neopustil a neodstěhoval se do země, která je Vás hodna?

P. Hák 18.7.2021 8:16

Churchill píše tuším o 25 dobře vycvičených divizích, které Spojenci Mnichovem ztratili. Pro srovnání briský expediční sbor na kontinentě v roce 1940 měl těch divizí deset.

To jen k tomu, co komu stálo a nestálo za spojenectví. Že západním vůdcům chyběla v roce 1936, kdy ještě slabý Hitler obsadil demilitarizované pásmo, politická odvaha, je druhá věc. V roce 1938 bylo už nejspíš pozdě.

J. Zima 18.7.2021 14:33

V roce 1938 ještě pozdě nebylo. Německá generalita se velmi vážně obávala, že útok na ČSR by potřeboval tolik sil, že by Německo nemohlo odolat útoku francouzských divizí ze západu a uvažovala o odstranění Hitlera. Mnichovem Hitler nejen dostal, co chtěl, ale i zavřel generálům hubu a ti se pak už na žádné protesty nezmohli.